home
Kolja

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Citlivý příběh o malém chlapci

Kolja. Co k němu říct? No asi toto. Vždycky, když se objeví nový český film, očekávám trochu s despektem, co zas tentokrát natočili. Také hodně nedůvěřuji filmům oceněným. Pro pány porotce je nejspíš u filmů důležité něco úplně jiného než pro mne. Ale tady jsem byla nesmírně mile překvapena. Film velmi citlivě vypráví příběh stárnoucího houslisty a malého chlapce. Mne zde zaujal, kromě základního velice jednoduchého příběhu, také způsob, jak byl drobnými zajímavými detaily oživen celkový příběh. Hodně se zde využívalo kontrastů, které působily lehce a humorně a zároveň tragikomicky. Příběh také hodně podkreslovala velmi dobrá a výstižná hudba. Snad úplně nejvíc na mne zapůsobila scéna z metra s bačkorkami. Přestože se jedná o starší film, ráda se k němu občas, když mám melancholickou náladu, vracím. Jediné, co bych chtěla zdůraznit, je to, že je třeba film sledovat bez vyrušení, jinak by jemná emotivnost tohoto filmu nevyzněla.

28. ledna 2013
avatar uživatele
10 %

Až mě ta prázdnost zarazila. Stejný soudek jako hrůzný Tmavomodrý svět. Oscar zřejmě zasloužený. Děda a kluk nudí na pozadí projíždějících okupantů, trabantů, komunistů a revoluce. Že stačí tak málo, to bych si nemyslel a doteď tomu nemůžu uvěřit. Ověřovat si to ale není nutné. Jasné jak facka. Vraťte se do Obecné školy a cestou třeba Vraťte lahve. Uděláte lépe.

1. června 2012
avatar uživatele
90 %

Ja si myslím že Kolja je výborný film má skvelý námet, vtipné hlášky a pán Svěrák zahral svoju rolu neopakovatelne a ku konečnému dojmu pridal aj herecký výkon malého Kolju(Andrei Chalimon).

19. února 2011

I když pana Svěráka zrovna moc nemusím, tenhle film se mi líbil. Je o složité době a neztrácí humor. Svá ocenění si zaslouží.

16. října 2010

Užasný film

Krásný film, který se mi líbí. Prostě si oskara určitě zaslouží. Skvělí herci, krásný příběh, hudba... no prostě si tento film vždycky moc užiju. Jenom se kochám tím nádherným humorem.

31. července 2010
avatar uživatele
80 %

Už jsem asi tisíckrát psal, že české filmy, i když (přiznávám) se na ně nedívám prakticky vůbec a vycházím jen z pár špatných zkušeností, ve mně vzbuzují nedůvěru obrovských rozměrů, ale Kolja se Zdeňkem Svěrákem v čele, mnou velmi uznávaným účastníkem představení Járy Cimrmana, mi nesměla chybět, jakožto česká a uznávaná klasika. Jestli u novějších českých filmů ohrnuji ret, u Kolji to bylo přesně naopak. Díval jsem se na zahraniční weby a už předem jsem byl na tento film pyšný a to také samozřejmě kvůli oscarovi, který film dostal za nejlepší zahraniční film. Už jen ten mi bohatě stačil a rozhodně jsem nelitoval. Myslím, že jádro pudla v úspěšnosti českých filmů, alespoň, co se týče mého pohledu, je mít v hlavní roli postaršího herce nebo herečku. Omladina totiž působí pořád stejně, ale Zdeněk Svěrák se svou praxí z Cimrmana je dokonalým adeptem, když chce film zapůsobit také komickou stránkou. Kolja je z hlediska humoru opravdu dobrá. Žádná hláška zde není vnucená, trapná, ironická ani sarkastická a tento druh umění podle mě ovládá snad jen Svěrák. A co se týká příběhu, nemám snad sebemenší připomínky. Svěrákova role působí neobvykle realistickým dojmem, protože tento herec ji hraje jak jinak než velmi přesvědčivě a vcítěně. O komunismu v Československu toho příliš nevím, ale nápad o fingované svatbě je jen jedna z pozoruhodných věcí, která se za tohoto režimu občas musela podstupovat, a myslím, že jen to už by možná (se Svěrákem) stačilo, ale film přišel ještě s takovou zápletkou, která změní úplně celý chod filmu. Malý ruský chlapec do péče někoho takového, jako byl muž ve Svěrákově podání? Tento zvrat úplně změnil můj už tak dobrý pohled na film a užil jsem si s ním další dramatické i komické části. Musím uznat, že na komické drama film nepostrádá dynamiku, neuvěřitelně kvalitní humor a ještě další uznáníhodné výkony herců a hereček. Film Kolja si oscara rozhodně zasloužil a nyní vím, že na něj mohu být doopravdy hrdý, a dodám, že by neměl chybět ani takovým abstinentům českých filmů, jako jsem já, právě jako další filmy, kterým jsem dal 80% a výš.

17. března 2010
avatar uživatele
80 %

Duo Svěráků znovu boduje.

České filmy už neodsuzuji jako dříve a už vůbec ne ty starší. Zjistil jsem, že na českou klasiku má jen málo novějších filmů a co může být lepší, nežli Kolja, který navíc získal Oscara a tu už vážně něco znamená, jelikož Česko jich zatím moc nepobralo. Proto jsem honem rychle musel dohnat moji ostudnou absenci při sledování. Možná jsem to až přecenil. Ono to není vůbec špatné. Líbil se mi dojemný příběh, a když tam navíc hraje Zdeněk Svěrák, nemá to konkurenci. Pana Svěráka obdivuju už dlouho, ale dá se říct, že tímto si mě získal ještě víc. Ukolébával mě svým hlasem a dívat se na něj byla fakt potěcha. Sledovat jeho veselé i smutné příhody s malým klučinou mělo něco do sebe. Z té dvojice vyzařovalo dobro a nedalo se jim odolat. Celý film je postaven na nich, ale i ostatní vedlejší herci vůbec nezaostávali. Třeba Libuše Šafránková byla příjemné zpestření. Dobré je taky, že konec nebyl nijak idealistický. Život je někdy nemilosrdný, ale tak to je a vždycky bude. Tento fakt přidává další bodíky. Takže super, ale. Já osobně si nedokážu představit, že se k filmu zase vrátím. Za srdíčko film sice chytne, ale opětovné dívání na ubrečeného Kolju u mě velké ovace už nesklidí. Některé filmy bych chtěl vidět pomalu za 3 dny znova, a to i české, např. Vesničko má středisková mě snad nikdy neomrzí. Asi to bude tím, že se člověk s malým dítětem moc neztotožní, protože jejich chápání je úplně jiné než dospělácké. Brečí přece všechny malé děti, ale u dospělých to nevidíme až tak často. Proto jednoznačně Otík vítězí nad Koljou. I tak, určitě je to jeden z nejzářivějších hvězd českého filmového nebe, a kdyby byly všechny budoucí české filmy tak dobré jako toto, česká kinematografie by rázem vyletěla na úroveň absolutní špičky a Amerikáni by ostrouhali. Takže doufám, že Zdeněk Svěrák bude i nadále točit a hrát.

18. března 2009
avatar uživatele
100 %

Tak to je hooodně nádhernej film, určitě jeden z mých nej,nej,nej. Svěrák je prostě génius, to se musí nechat...

27. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

To nejlepší z české kinematografie

Jeden z nejlepších českých filmů, který po právu dostal Oscara. Vtipný a dojemný snímek, herci vynikající, hlavně Zdeněk Svěrák....

18. června 2008
avatar uživatele
100 %

Svěrákovy filmy jsou prostě jedinečné. V některých se sice necítím nijak jistě ale když je Oscar, neni co řešit.

13. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Už to, že film dostal oskara by mělo být zárukou kvality...zajisté se jedná o vynikající dílo, na které se dá dívat pokaždé znovu...nezapadá ale přesně do mého vkusu...tím ovšem nijak nechci snižovat jeho kvality...moje stanovisko je asi takové...když film běží v televizi...vždy se moc rád podívám...ale že bych si film půjčil nebo stáhl a těšil se jak se na něj znovu mrknu to se říci bohužel nedá...jinak vynikající práce....

25. října 2007
avatar uživatele
90 %

Tak to je fakt moc pěkný film. Vůbec se nedivím, že dostal Oskara. Ale moc se mi nelíbí, jak zkrátili Oskarovou verzi. Je hrozně dojemný.

25. října 2007
avatar uživatele
90 %

Nezbývá než souhlasit s většinou názorů, že skutečně jde o celkem mimořádný jev na poli porevoluční tvorby. Film až na pár vyjímek určitě nikoho neurazí a podmanivý výkon malého chlapce Kolji si získá srdce mnoha diváků. Hodnotím určitě vysoko.

24. října 2007

skvělý

Drtí mě pocit, kolik mých vrstevníků (14 let) film nikdy nevidělo a když už je učitel "donutí" (bohužel toto slovo musím použít) se na film podívat, tak řeknou, že by byli lepší prci prci prcičky 125 nebo kolikátej díl... V tu chvíli se ve mně vzepře česká duše a musim si ťukat na čelo. Ale teď k filmu. Co Svěrák dělá, dobře dělá. O tom svědčí Oscar. Je pravda, že jsem té době nežila, proto nemohu posoudit, ale tomu, co je v tomto filmu, věřím, protože je to podáno myslím si realisticky a navíc s lehkým, inteligentním, Svěrákovým humorem. Svěrák na hrad! A ještě musím dodat, že jak k dobrému filmu patří dobrá hudba, tomuhle rozhodně nechybí.

23. října 2007
avatar uživatele
70 %

Na to, že Kolja dostal Oscara, se mi to nijak zvlášť nelíbí. Je tam pár vtipných momentů, fajn herci, ale to je asi všechno. Děj mě nijak nenadchnul, mohl být natočený záživněji. řadím tento film mezi průměrné.

23. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Opravdový vrchol českékinematografie. Dojemný (i když předvídatelný) příběh s politickým pozadím je otevřený všem a ukazuje Čechy konečne filmovým způsobem, kdy cizinec (téměř stoprocentně) chápe, co chtěl Zdeněk Svěrák vyjádřit. Tím se film liší od jiných "sobeckých" českých filmů jen o Češích a jen pro Čechy. Zasloužený Oscar a Zlatý glóbus. Je smutné uvědomit si, jaká by mohla být česká kinematografie, kdyby se nevydala cestou hloupých a jednoduchých komedií. Na velká dramata máme - Tohle je důkaz.

17. srpna 2007

Naprosto úžasný film, který si Oskara opravdu zaslouží. Navíc jako spousta filmů ukazuje krutosti socialistického režimu, ale tak nějak jinak a hlouběji. Znovu a opět se ukazuje duše mistra Svěráka, který takové věci dokáže zachytit s opravdovým nadhledem a zdravou kritikou.Proto opravdu nechápu, jak po shlédnutí tohoto filmu můžou ještě někteří lidé volit KSČM.

11. července 2007
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejkrásnějších českých filmů, ne-li nejkrásnější. Taková hodně hořká komedie. Některé momenty opravdu vhánějí slzy do očí, ale hned je zase vystřídá úsměv. Pro mě je nezapomenutelná scéna v metru, kde se Kolja ztratí. Podle mne je Kolja krásný dojemný film se skvělým hereckým obsazením.

7. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Je to velice krásný film ve kterém není hlavní poentou jen poukázat na spůsob života za éry socializmu. Poukazuje také na citovou stránku lidské povahy a to konkrétně na fakt jak se dokážou zblížit dvě naprosto odlišné povahy. Na jedné straně tu je starší muž, umnělec který nemá absolutně žádny vztah k dětem a rodinnému životu. Na druhé straně je tu malý ruský chlapeček který se ocitne v cizí zemi bez své maminky a má bydlet u člověka kterého vůbec nezná. I přesto k sobě najdou cestu. Vznikne medzi nimi obrovské puto tak že jednomu na druhém záleží a to je vydět víc krát například: scéna v metru ( jak se Kolja stratí), nebo když je Kolja nemocný... Také je tu vidět to co mnozí v té době nezažili nebo to přehlíželi. A to je právě to pronásledování a stálé výslechy ktérými byli mnozí vystavení či už pro víru, emigraci, nebo kvůli nesocialistickému (tzv. kapitalistickému) zmýšlení. Možná si někto pomylí že nevím o čem mluvím něboť jsem tu dobu nezažil ale mylím že jsem už o této době slyšel dost i o všech těch špinavostí které byli napáchány.

29. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Jeden z nejlepších českých filmů. Vážné drama, okořeněné typickým českým humorem. Vynikající Andrei Chalimon v hlavní roli a hezká role (ač malá) Stely Zázvorkové. Film má nápad a hezky do sebe zapracovává atmosféru tehdejší doby. Snad to chtělo jít ještě hlouběji a více vtáhnout diváka do děje. Lepší soundtrack by nebyl na škodu. ;)

28. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Teda mírumilovný Svěráky moc nemusím, ale musím uznat, že tohle se povedlo. Dobře to vystihuje dobu a příběh je vynikající. Konec filmu už je trochu smutný, ale tak si to asi přáli a má to tak být.

8. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Nádherný film z dílny Svěráků, krásný a dojemný příběh, jemný slovní humor - prostě všechno, co mám ráda. Takže se na něj vždycky ráda znovu podívám.

10. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

:)

pěknej fim... je sice trochu smutnej ale máh ho ráda....patří k takový tý český klasice. zdeněk svěrák tu svou roli ztvárnil moc dobře...

9. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Tenhle film se mic líbil, ale nemyslím si, že je to komedie. Dobře, je to komedie, ale asi jen z poloviny. Ta druhá polovina tlačí na city a na morální stránku člověka. Jinak je to natočené moc hezky, Svěrák se do role vžil a taky to vypadalo dobře a mimo to je tam spousta skvělých hlášek a legračních okamžiků.

25. října 2006
avatar uživatele
20 %

Jen tak...

Tenhlensten film mě postupem času přijde jako...eh teď mě to slovo vypadlo =D no prostě že už je to známý a nenajde se snad nikdo, kdo by tenhle film neznal. Já osobně ho vnímám celkem dost neutrálně. Tzn, že je mě doslova a dopísmene ukradený.

9. října 2006
avatar uživatele
80 %

Taková trošku "slaďárna" , hraní na city diváků. Pan Svěrák to dobře umí. Ale proč ne. Určitě je to film, na který se dá dobře dívat a není plný násilných scén a přesto s výborným dějem.

5. října 2006
avatar uživatele
10 %

K tomuto filmu mám docela vyhraněný postoj. Když jsem na něj poprvé koukal, přišel mi docela sledovatelný, i když přepolitizovaný - jenže jsem si myslel, že v něm jde patrně o 60. léta. Brada mi spadla ve chvíli, kdy jsem zjistil, že to měla být léta, která dobře znám, v nichž jsem vyrůstal a dospěl... Tak proto byla Amerika z toho filmu unesená. V mládí jsem hodně vandroval, prolezl jsem kdejaký kraj, vojenskou techniku jsem ale viděl jen když nás vzali někam na exkurzi. Hrál a zpíval jsem Krylovy písničky i veřejně na různých besídkách a vystoupeních a nikomu to nevadilo. Znám lidi, kteří měli pas orazítkový tak, že museli dostat další...

A tady ten film nám předkládá fikci, že jsme zde žili, jako by zde probíhala okupace. Promiňte, nejsem žádný zarytý komunista, jen nesnáším lži. Tím více, když to někdo udělá masově pomocí takového filmu.

5. září 2006
avatar uživatele
90 %

Jako malá jsem ten film milovala. To sem ho znala na spaměť, ale teď se na něho dívám jen málo kdy. Je to pěkný film, ale když je každý rok, tak mi připadá tak trochu ohraný. Ale co se děje a hereckých výkonů týče, tak klobou dolů.

25. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Moc krásné

Tak tenhle filmík se mi opravdu líbí. Duo Svěrákových teda rozhodně nezklamalo. Film je smutný, vypráví o opravdových lidských osudech, takže je i realistický, myslím tím, že takové postavy nejsou umělé a podobný příběh se klidně mohl stát a možná i stal, zároveň film dokáže být vtipný. Děj je vyprávěn s citem a noblesou, nadhledem. Prostě mě film maximálně zaujal, donutil přemýšlet a za to tleskám.

27. března 2006
avatar uživatele
100 %

Nádherný inteligentní filmeček

Vážně se mám po ostatních opakovat? Tak tedy ano - tato velmi smutná komedie vás chytne za srdce a ukáže vám, jak krásné filmy a hlavně pocity z nich mohou být. Díky!

27. března 2006
avatar uživatele
100 %

Všechna čest

Snad je to tím, že ležíme na rozmezí západu a východu, že se v nás střetává západní vášeň k dějovosti s východní zádumčivostí. Děj filmu zlehka plyne, nezadrhává se, neklopýtá, drží vás v zaujetí a přitom jemně nabádá k hodnotovým rekapitulacím. Postupem času zametá s předsudky a vyjevuje tu jedinou prazákladní potřebu - být někomu nablízku. Pan Svěrák je jistě nevšedním člověkem, který má hodně co říct. Snad nám zase brzy něco obdobně úchvatného představí.

27. března 2006
avatar uživatele
90 %

Opravdu hezký film, i když samozřejmě to citové vydírání á la Hollywood nemuselo být tak očividné (ale Svěrákům to díky tomu s Oscarem vyšlo). Typicky zdeňkosvěrákovské slovní vtípky a dojemné chvilky zároveň, typické janosvěrákovské režijní vytříbenosti, skvělé herecké výkony (zvláště Andrej Chalimon se jim opravdu povedl) a úžasný hlavní hudební motiv. Ten mi stačí k tomu, abych měla na krajíčku, opravdu ždímák jak poleno! Kolja je sice trošku kýč, ale zato krásný.

26. března 2006
avatar uživatele
90 %

Zubatá

Je to hodně kvalitní připomínka naší socialistické minulosti. Film jsem viděl už hodněkrát a pořád mě baví.

26. března 2006
avatar uživatele
100 %

No nevim..Je to takový divný. Celkem smutný, ale líbilo se mi to, jen mi tam něco chybělo. Herci celkem slušný.

24. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

nemá chybu:))

Moc krásný snímek a mě chytl za srdce:) Kolja je po všech stránkách zdařilé dílko, které ve své kategorii nemá konkurenta!! Některé hlášky si pamatuju doteď:-D

28. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Babuška

Tak především ta zlatá soška co má doma pan Svěrák mluví za vše! A kdo by odolal Koljovi, který sedí ve vaně a do sprchy volá babuška?:-)

9. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

:)

Perfektní český film, jeden z nejlepších... Skvělé obsazení, děj,... Nezbývá mi nic jiného, než dát 100 procent,:)

4. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Milý, příjemný film

Se sentimentalitou Kolji nemám problém - jak mu ji mnoho lidí vytýká. Není to podle mě ani kýč, ani patos - naštěstí je v tomhle filmu dost toho, co jej vynahrazuje. A navíc, co je patetického na tom, že se sejdou starý mládenec a malý sympatický klučík? Jedině to, že je to téma obehrané. Andrej Chalimon ovšem tomu klučíkovi dodává takovou přesvědčivost (zvláště ve scéně ve vaně), že je nezapomenutelný a nesrovnatelný. Možná každému filmu vždy uškodí to, že se kolem něj v souvislosti s různými cenami či diváckou úspěšností vytvoří aura jakéhosi mýtu - a tím se mnoha lidem zoškliví ještě dříve než jej vůbec uvidí. Navíc, při srovnání s ostatními českými porevolučními filmy je přímo jasné, jakých kvalit Kolja je. Je to film kompaktní, nikde nekulhá, nenudí, není nějak ujetý či rádobyintelektuální, herci v něm hrají skvěle - co více si od českého filmu přát?

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Co dodat?

Vrtá mi hlavou co sem napsat, vždyť je to Kolja, prostě klasika. Ta ocenění mluví za vše. Ten film má jednoduše duši a atmosféru, kterou mu ostatní snímky můžou jen tiše závidět, tečka.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

mno

Kolju jsem viděl naposledy tak před 2 lety takže si ho už moc nepamatuju... Je to typický český film, u kterýho se celkem vlekl děj, ale zápletka je celkem poutavá a Svěrák vás u filmu udrží. Celkově na mě film působil spíš ponurým dojmem, jeho atmosféra už ale taková je. Každopádně- Oscara si určitě zasloužil.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

pěkný film

Kolja je moc pěkný a milý film. Je tu spousta zajímavých záběrů,dobré dialogy a sympatičtí hlavní hrdinové.

Kdysi dávno

Příjemný

Je to vážně příjemný film, na který člověk může koukat v jakkoukoliv dobu. Tenhle film vážně dokáže zahřát dušičku. Ve filmu jsou skvělé herecké výkony a na tenhle film se budu moct podívat i po 100 a neomrzí mě:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jako učivo?

Myslím, že tenhle film (+ Pelíšky) odhaluje v Čechách minulost. Znám z vyprávění že takhle to tady přesně bylo a Svěrákovi se trefili do černého.Kolja mi připomněl domu když tady byli Rusáci a my nemohli nic dělat.Určitě bych tento film dala do škol jako ukázku z dřívější doby, lépe by se to děti naučily a i lépe pochopily tehdejší dobu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jedinečný

Opravdu jedinečný film na českých polích. Vynikajícně natočený, zrežírovaný a odehraný film, který si Oscara zasloužil zcela oprávněně. Prostě krása české kinematografie.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Skvěle

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla, a taky jeden z nejlepších český filmů. Svěrák vytvořil komedii s typem humoru, který je mi neskutečně blízký; na ten film se můžu dívat pořád dokola a nikdy mě nenudí, vždycky se z něj dá vytáhnout něco strašně milého. Režisér vsadil na skvělé herce, výborně obsadil mj. onoho malého Rusa do role Kolji. Film má půvabný příběh s krásnými peripetiemi a vývojem postav. Je neskutečně vtipný a hezkým způsobem přibližuje nebo připomíná doby ruské okupace.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Zdeněk Svěrák

V posledních letech nejúspěšnější film v zahraničí konkurenci na OSKARech. Vyhrál za nelepší cizojazyčný film. Velkou roli zahrál Zdeněk Svěrak bez něho by byl film pouze poloviční. Jak je vidět na zahraničních polí vítěží jenom filmy s tématitkou - konec komunismu..

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Ano jedno oko suché nezů.

Tenhle film je zlomový v tvorbě Svěráka, po něm a Oskarovi ,co dostal, miloval Ameriku a Hollywood ..poslali mu mnoho nabídek,ale on usoudil, že nejsou jeho hodny a teď už mu nic neposílají a on Hollywood nenávidí a to mu tak lezl do zadku.
Prostě tady se započalo něco, co se ohavným zpusobem rozmáchlo v Tmavomodr. světě- a to lezení jim do zadku.Dojemné scény, až se člověk musí smát.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Svěrák je super

Co k tomuto filmu dodat, je to super českej film, hraje tady super českej herec a dostalo to Oskara. Moc se mi tento film líbil!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

jeden z nejkrásnějších

samozřejmě filmů vždy když ten film vidím tak se mi opravdu líbí je tam vše vtip tragedie porozumění je to film u kterého si odpočinete a někteří zazvzpomínají ale to já nejsemprostě tento film se mi strašně líbil a kdo ho neviděl měl by se propadnou t do země

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Naprosto úžasný a krásný film, který určitě stojí za to vidět. Naprosto jedinečný je herecký výkon malého kluka. Oskara má právem.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

kolja

Cesi se do neceho zase poradne pustili a zase vznikl skvelej film...Zdenek Sverak zahral "tatinka" skvele, skvele byla videt promena vztahu (z nejakyho ruskyho fracka => hodnej kluk, za kteryho budu bojovat az dokonce) bacha na zubatou!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Krása

Jeden z nejkrásnějších českých filmů co kdy byly natočený. Honzovi Svěrákovi ten oskar patří oprávněně.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
90 %

Dílko

Když spojíme práci Jana a Zdeňka Svěráka, atk nemůže vzniknout nic jiního, než nemalé dílo jako např. Kolja. Z. Svěrák napsal opravdu krásný a dojemný scénář a celému snímku právem patří ocenění, jakých dosáhl. Určitě nejpovedenější český film devadesátých let.

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
100 %

SSSSuper!

Tak opat moja srdcovka-ceske filmy ktore ja radim samostatne v prieckach oproti svetovym,pretoze su v niecom ine...Kolja je fakt super film,videl som ho uz strasne davno ako dieta a dnes sa nanho pozeram s este vacsim uzasom.Klobuk dolu pan Sverak!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

duo svěrák+svěrák je prostě záruka kvality.. .a tohle spojení vtipu a nostalgie je toho nejlepším důkazem.. .je to prostě jeden z nejlešpích českých filmů všech dob.. .a možná, že nejen českých..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Krásný

Moc pěknej film pro celou rodinu.Vždycky mi srdíčko zaplesá radostí,když vidím v programu že ho budou vysílat (což bohužel není tak často).Příště si určitě nezapomenu připravit kazetu,abych si tenhle krásnej filmeček nahrála

Kdysi dávno