Veronika

Jméno
Veronika
Věk
Bydliště
Praha
Twitter
Facebook
Instagram
Poznámka
Osobní profil

Oblíbené filmy: Na žánru nezáleží. Bez problémů vám vedle sebe postavím komorní drama (Soumrak dne), mafiánskou gangsterku (Carlitova cesta), western (Tanec s vlky), ztřeštěnou komedii (Bláznivá střela), sci-fi (Vetřelec), bondovku (všechny s Piercem Brosnanem), milostnou romanci (Anglický pacient), thriller (třeba Mlčení jehňátek), soudní drama (třeba Firma), české filmy (Pane, vy jste vdova / Ucho / Vesnička) nezávislé filmy (třeba jakýkoli film z Amerického nezávislého léta vysílaného v rámci Filmového klubu na ČT2), snímky Woodyho Allena a Pána prstenů. Když se ale musím rozhodnout, do jakého filmu vrazím 120 a výše Kč za vstupenku nebo stále se zyvšujících 45-50 Kč za DVD, bude to něco zajímavého, neobyčejného, originálního a nejlépe s nějakým mým oblíbeným hercem.
Z poslední doby ráda uveřejním: Pixarovky, Aardmanovky, Pokání, Gran Torino, další filmy s Meryl (Mamma Mia!, Nějak se to komplikuje), Avatar a většinu filmů se zviřátky .-)

Těmi jsou:

- herečky: jedinečná, nepřekonatelná, stále krásná a hlavně neobyčejně normální Meryl Streep, Emma Thompson, Kristin Scott Thomas, Susan Sarandon, Glen Close, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Michelle Pfeiffer, Cate Blanchett, Frances McDormand, Uma Thurman, Katherine a Audrey Hepburnovic, Vilma Cibulková a Bohdalka a Janžurka zamlada.

- herci: u těch jsme trochu vybíravá. Nejenže musí umět aspoň trochu hrát, ale měli by i řádně vypadat, a to moc lidí nespľňuje, haha. Pro mne akorát: Tom Cruise, Pierce Brosnan, James McAvoy, Al Pacino, Jack Nicholson, Viggo Mortensen, Anthony Hopkins, Ralph Fiennes, Harrison Ford, Liam Neeson, čas od času Nicolas Cage a samozřejmě stará nerezavějící láska Bruce Willis. Skvělí jsou samozřejmě bardi typu Robert De Niro, Dustin Hoffman nebo Morgan Freeman, ale na nich vyloženě neulítám. Stejně tak je několik herců, kteří se mi líbí jako chlapi, ale semtam hrají ve filmech, které nejsou zrovna můj šálek kávy: čím dál tím šmrncovnější Sean Penn, Sean Bean, Gabriel Byrne a někteří další, na které si momentálně nevzpomínám :-)

Ještě horší je to s ženskýma: tyhle ženský fakticky nejsou moc dobré herečky (anebo zazáří jednou, ale Meryl nesahají ani po palec na noze) - ale jsou krásné nebo sexy, tudíž se aspoň máte nač dívat: Angelina, Sandra Bullock, Salma Hayek, Sharon Stone (kterou jako herečku opravdu neuznávám).

A zde seznam těch, které skutečně nemusím: zcela na prvním místě Nicole Kidman (štve mě, nemůžu si pomoct, hlavně díky botoxu vypadá jak zombík), všechny ty holky se dvěma příjmeními nebo jmény, takže jsou všechny na jedno brdo (J. Love-Hewitt, S. Michelle Gellar atd.), Zellweggerka (děs a hrůza na -ntou), nemám ráda ani Scarlett Johansson; plus všechny ty rádobysexy divy, které krom silikonu nemají nic, co by stálo za pohled (Pamela, uječená Melanie Griffith - jaká ale byla kdysi skvělá!, Demi Moore ad.).

PS: Oblíbení režiséři: Spielberg, Coeni, Altman a Woody. Jako jediní nezklamou. Možná i Peter Weir, jenž má mimořádně nabušenou filmografii.

PPS: Ulítávám na několika soundtracích: všichni tři LOTŘi - naprostá krása, písničkových oldies výběrech, jako je Forrest Gump a částečně i Kill Bill Vol. 1, zbožňuju Magnolii, no a pak jen ústřední či jiné melodie: Amélie, Anglický pacient, asi 3 skladby Piana, Barryovky - ústřední skladba ze Vzpomínek na Afriku, ty čtyři úžasné skladby z Tance s vlky; a pak z jiného soudku: vždy mé srdce pookřeje při motivu z M:I, 007, Tenkrát na Západě nebo Indy Jonese.

PPS: kromě filmů miluju i některé seriály - vyjma klasiky klasik MASHe, Twin Peaksu a Sex ve městě mě zaujmou skoro všechny nové seriály z produkce HBO. A pak veelmi ráda sleduju dokumenty na satelitu - o přírodě, historii, vědě, zvířátkách a samozřejmě vaření s Jamie Oliverem!