home
Million Dollar Baby

NÁZORY K FILMU

jsem beze slov

tak tento film se Clintovi opravdu povedl :) parádní herecké výkony jak jeho,tak Morgana a Hilary...silný příběh a ten konec byl parádní....více takových filmů prosím

2. května 2017
avatar uživatele
E Š
...
90 %

V poslednom čase ma Clint skutočne namotáva.
Tento film rozhodne patrí k jeho najlepším dielam a odporúčam ho všetkým milovníkom kvalitných filmov.

30. října 2011
avatar uživatele
100 %

Neuvěřitelný. Po skončení filmu jsem zůstala sedět s otevřenou pusou. Takhle úžasnej snímek jsem neviděla hodně dlouho a myslím, že dlouho ani neuvidím. Žádný happyend, žádná nadnesená hrdinka, žádný princeznovský manýrky známé z dnešních filmů. Ještě musím říct, že když jsem si film pouštěla, nic jsem o něm nevěděla. Říkala jsem si, že to bude další americký snímek, který nemá hlavu ani patu. Když začínal a viděla jsem tam jméno Clinta Eastwooda a Morgana Freemana, už jsem se na něj začala těšit a zjistila jsem, že zcela oprávněně. Tento film doporučuji.

17. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Záruka kvality

Clint Eastwood a Morgan Freeman v jednom filmu? No upřímně, ani jsem ten film nepotřeboval vidět, aby mi bylo jasné, že to bude trhák. A měl jsem pravdu.. opravdu se jednalo o něco skvostného, nemám co bych vytkl a vřele doporučuji!

16. července 2010
avatar uživatele
k1k1
...
100 %

Million Dollar Baby

Tento film jsem neměla čas vidět, a tak jsem si ho natočila s tím, že se na něj v nejbližší době podívám. Jenže pořád nebyl čas a já na něj potom zapomněla. Když ho asi po dvou rocích opakovali, konečně jsem ho mohla vidět. A líbil se mi.
I to, že byl dělaný stylem dopisu, přesto, že se jednalo o film z boxerského prostředí, vynikající herecké obsazení. Každá setinka filmu se mi zamlouvala a to je co říct. Kouzelný konec, svým způsobem. Takový zvláštní, já nevím, smutný? To není to správné slovo. Prostě kouzelný.
A moje hodnocení je jednoznačné. Jeden z nejlepších filmů, jaký jsem viděla. Takže 100%

5. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Wow !

Úžasný film, úžasní herci a úžasná režie. Konec konců Oskaři to dosvědčují. Moc se mi líbilo to, že je film nepředvídatelný. V půlce filmu se začne ubírat úplně jinam, než jste si mysleli. A to je (ne)milé překvapení. Místy si přejete, aby film skončil happyendem. Hilary Swank je úžasná herečka a role Maggie to dosvědčuje. Morgan Freeman - to je Pan Herec. A režie Clinta Eastwooda je bezkonkurenční. Spojením těchto a dalších lidí vznikl film, který je vynikající.

5. října 2009
avatar uživatele
Budy
...
100 %

Million Dollar Baby

Clint Eastwood režíruje... jak to může dopadnout? Nejméně jedním Oscarem. Ne, že bych nějak sledoval staré Eastwoodovy filmy o drsném Harrym, ale jeho poslední film se mi zdají hodně dobré. Vesmírní kovbojové, Tajemná řeka a před pár lety přišel s Million Dollar Baby. Děj je celkem jednoduchý a již od začátku je jisté, že Clint bude trénovat holku, ikdyž to předtím nikdy nedělal. Až na konci jsem se spletl. Tam byl úplně opačná konec, než jsem čekal. Dobré drama, trochu propojené s komedií a výborné herecké výkony.

18. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Million Dollar Baby jsem si představoval úplně jinak. Ještě než jsem se na něj začal dívat, vůbec jsem netušil, že film bude spjatý s boxem. Měl jsem zase dojem, že se bude jednat o nějakou napodobeninu, ale jelikož je film z rukou Clinta Eastwooda, nic takového se ani nedá čekat. Začátek se velmi podobá filmu Rocky, ale jakmile přijde na scénu H. Swank, můžete hned na mužského boxera zapomenout. Ovšem kdyby šlo jenom o ženský box, nic by se tím nezměnilo, ale Clint Eastwood má svůj styl, který vždy dokáže obhájit. Rocky se vyznačuje i tím, že kromě urputného tréninku je i romantická zápletka apod. Million Dollar Baby se sice pořád točí okolo boxerského ringu, ale má tak skvěle napsaný scénář, který se vyznačuje převážně dialogy a dramatickým podtextem. C. Eastwoodovy filmy jsem viděl zatím jen dva, pokud vím. Vždy v nich hrál jednu z hlavních rolí a vždycky se s ní něco dělo. Na začátku má k něčemu odpor, až si postupem času udělá nový názor. Postava, kterou ztvárnila Hilary Swank ho postupem času úplně změní. Zkrátka film má námět o boxu, ale Eastwood se mimo to zabývá i temperamentem člověka a nejen tím se Million Dollar liší od Rockyho. Abych se vrátil ještě k tomu námětu, tak jsem měl před sebou takovou vizi, která popisuje příběh ženy, která se postupem času probojuje ke svému cíli. Takto by mi film přišel dost jednoduchý, i když jde o drama. Swank tu během pár minut trvání filmu knockoutuje své soupeřky, nikdy s nimi nemá větší problém. Po celou dobu tu není žádné napětí. Kdyby poslední zápas byl takový, jako na konci v Rockym, mohl by si to Eastwood strčit někam. Ovšem nebýt jeho smyslu pro další zápletku. Nechci tu někomu zkazit překvapení, nebudu ji tady prozrazovat, ale takový zvrat jsem vážně neočekával. Nastal úplně jiný průběh filmu, který měl ovšem také něco do sebe. Od této chvíle začalo drama na 100%. Když se budete chtít dívat na tento film, nepočítejte s tím, že film bude jenom o sportovní akci, která skončí velkými oslavami a podobně. S vypnutím mozku na odpočinek rozhodně nepočítejte, jinak si to vůbec neužijete.

19. července 2009
avatar uživatele
100 %

Samozřejmě souhlasím...

Samozřejmě souhlasím. Naprosto zasloužené ocenění, ale není to přecijen o Oscarech, každý takovýto pozitivní názor od fanouška je více než nějaká zlatá soška, ne? Clint Eastwood, jednoznačně nejgeniálnější režisér tohoto období a jestli ne všech dob. Ty scénáře jsou vždy naprosto promyšlené, precizní, zdánlivě jednoduché, ale přesto tak přemýšlivé, hledající odpověď na věčné otázky, opravdu senzační. Přirovnal bych třeba k panu Zdeňku Svěrákovi v českém filmovém průmyslu. Clint jako herec, to je naprosto stejná kategorie, jasně, že nestárne a to je myslím především jednou věcí. Víte, nejsem herec, ale myslím, že co dělá herce hercem je především jeho výraz. To, proč je mistr Clint takový Pan herec, je hlavně tím, že je to herec snad s největším hereckým výrazem ve tváři, jaký kdy byl. Tady není třeba slov, to stačí opravdu jen sledovat. Slova jsou slova, ale výraz? Ten je někdy všeříkající, vydá za tisíce slov. Morgan Freeman?...Bože, Morgan Freeman!!! Tento bard černošského herectví, největší z největších, jako vždy precizní výkon. A za všechny scény snad pro připomenutí ta debata o ponožkách. Je neuvěřitelné, na jakou úroveň se dá povýšit s prominutím "blbé klábosení o fuseklích". To jsem měl pocit, když se v ten moment spojila genialita a veškeré kouzlo obou herců, ta nadsázka, vtip, ironie a vůbec, že to je snad něco, co tak prostý vynález jako televize prostě nemůže unést, že se prostě roztaví, rozteče nebo vyletí do povětří, co já vím ;-) Samozřejmě tento film stojí kdykoli za shlédnutí a v takový moment se pak jen kocháte a každičkou chvíli jste vděční za to, že aspoň na těch stošestadvacet minut můžete být v této společnosti. Naprosto bez váhání 100 % Mo-gu-sh-le !!! ;-)

18. července 2009
avatar uživatele
100 %

Film na mě zanechal strašeně velkou duševní stopu. Jako bývalý sportovec vím co je to tvrdě trénovat a tenhle film mě strašně poučil o sportu. Že není jednouduchý a někdy i zabíjí. Tak jsem se tedy poučil o sportování, ale jinak film byl skvělý a všechny čtyři oskary (Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší herečka v hlavní roli, nejlepší herec ve vedlejší roli) si bezpodmínečně zaslouží. Morga Freeman patří k jedněm z nejlepších celosvětových herců a Clint Eastwood zase umí natáčet výborné filmy a jeho hraní je také na vysoké úrovni. Také jeho hudba k filmu to celé všechno podbarvuje a hodně se mi líbila. No a co říct k herečce Hilary Swank, která hraje tvrdou boxerku ale s neutuchajícím šarmem. Je to prostě kdvělé. Film čas od času bere i nějaké humorné scény, ale velký konec musí dostat totálně všechny. Je to hold film na velké zamyšlení. K čemu je sport? Jednu chvíli Vás miluje a v té druhé Vám všechno vezme...

14. července 2009
avatar uživatele
Meky
...
90 %

*****

MDB už jsem samozřejmě viděl, ale kdysi dávno, tak proč si toto nejslavnější dílo Clinta Eastwooda neosvěžit, že? Trošku úsměvné mi přijdou některé názory na Clinta, ve kterých se píše, že už je starý, za zenitem a už nic nedokáže... a on přitom o čtyři roky později natočil naprosto bezkonkurenční dramata a dle mého i nejlepší filmy roku 2008 (společně s Milionářem z chatrče) - Výměnu a Gran Torino!! Myslím si, že je to momentálně nejlepší režisér, jehož filmy nejen že jsou precizně zrežírované, ale jsou prostě něčím vyjímečným! Clint jim dokáže vdechnout něco navíc! Jeho osobitý styl je na první pohled patrný a mně se velmi zamlouvá! Samozřejmě, že každý jeho film nemůže takhle vynikat, ale MDB je zrovna tímto případem a režie v tomto podání je bezdebat oscarová! Ta dokázala i z takhle jednoduchého a obyčejného scénáře vytřískat maximum... Kromě silné režie je snad ještě silnější "zbraní" ústřední herecká trojka! Clint se opět nemýlil se svým obsazením do role Frankieho! Ta mu sedla jako ulitá a v originálním znění pasuje jeho nezaměnitelný chraplák k jeho postavě prostě dokonale! Hilary Swank obětovala pro roli litry potu a krve a takové oběti se musí ocenit! Do role boxerky Maggie rovněž zapadla perfektně, protože uměla skloubit její drsný výraz s ženskostí! Posledním do party je Morgan Freeman. On je nejobsazovanějším hercem posledních let a neni divu, protože hraje s takovou profesionalitou, nadhledem a zkušenostma, že nedokáže žádnou roli zkazit! Tady má sice mnohem menší roli než tito dva, ale hraje bravůrně! Hudba sice občas mohla přitvrdit, protože se mi zdálo, že se drží trošku při zdi, ale i tak slušná! Závěrem můžu říci, že se mi MDB rozhodně nezdá být zbytečně přeceňované a právem dosáhlo mety nejvyšší (oscar za film roku 2004), protože jestli bych si měl vybrat mezi MDB a Scorsesovým Letcem, tak je to bezdebat! Silná režie a velmi kvalitní herecká trojka snímek pozvedá nad všechny ostatní a nazvat jej obyčejným by byl hřích!!

10. května 2009
avatar uživatele
100 %

Mo Cuishle

Zase jeden z mála filmů, na které jsem od začátku do konce hleděla napjatá, jak to skončí. naštěstí se nekonal žádný happyend, který by stejně všecko jenom zkazil. ke konci už sem jenom čekala, jak se s tím ta holka vypořádá... a konec mě úplně dostal. no, prostě dobrej film :)

19. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

první část - druhá část...

První půlku filmu jsem měla pocit, že tohle nemůže skončit jinak než tradičním happyendem...Můj omyl byl celkem značný. Vůbec celkově je první část filmu úplně někde jinde, než ta druhá. Jako den a noc...V okamžiku, kdy by většina filmů skončila, tenhle pokračuje...A člověk může brečet a přát si, aby se už dál nedíval (nebo příběh opravdu skončil), ale stejně film nezastaví a pořád doufá, že se něco stane...A tak všechno pomalu ale jistě dospěje ke svému konci. A v člověku něco z něj nesmazatelně zůstane...
Million dollar baby je film, který mě zase jednou dohnal k slzám a to se v poslední době zas tak často nestává. Herecké obsazení je skvělé a výkony herců jsou více než přesvědčivé. Některé momenty a situace jsou stokrát ohrané, ale netradiční a neočekávaný "zbytek" je několikrát převyšuje. A tohle všechno dokresluje právě ta správná hudba.

13. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Million Dollar Baby

Tento film jsem si kdysi půjčila ještě na vhs, a dostal mě... Je to jeden z těch filmů, na které ještě pár dnů po zkouknutí myslíte. Teď ho reprízovali v tv, a ani jsem se nechtěla koukat, říkám si, to znám, to je smutný, ale stejně mi to nedalo, a koukla jsem, a opět mě dostal. Do poslední chvíle jsem si přála a doufala, že se z toho srabu nějak Hillary dostane, a zase ne. Fakt dobrý, určitě stojí tento film za zkouknutí. Určitě ty všechny Oscary nedostal zadarmo...Hillary Swank je v tomto filmu naprosto dokonalá...

5. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Dokonalá Hillary

Samotný box není nic pro mě, připadá mi primitivní, sadistický a zbytečný, tím ovšem nechci kritizovat jeho fanoušky. Chci tím říct, že právě má nechuť k boxu mě zřejmě přiměla, abych film alespoň zkusila. A pak jsem najednou sledovala jeden boxerský zápas za druhým a říkala si, že to není tak špatný sport. Teda ve filmu. Nechci se sice moc rozepisovat, ale musím se zastavit u Hillary Swank. Říká se o ní, že své role nehraje, ona se jimi stává. Zřejmě na tom něco bude. Člověk jí věří každé gesto, každý pohyb, slovo.. Oscara si rozhodně zasloužila. Eastwood a Freeman opět ukazují své herecké kvality.. Konec jsem sice nedokoukala, nicméně mám to v plánu a jsem fakt pekelně zvědavá, jak to dopadne

3. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Velmi povedené drama, které se mi opravdu líbilo a velmi mě oslovilo. Na filmu jsem neshledal žádnou chybu, dějem počínaje a herecký obsazení konče. Rozhodně to stojí za to se na to podívat. To se zase jednou něco povedlo. Jinak trochu nechápu tolik Oscarů, Hilary Swank je sice v pořádku, ale Morgen Freeman, to teda nevim, dit tam toho zas tak nepředved, to bych ho dal spíš Clintu Eastwoodovi.

23. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Million Dollar Baby

Skvělej film. Ani slaďák s krásným koncem kde byla nejlepší z nejlepších i když vlastně byla. Krásnej scénář a skvělý herecký výkony prostě filmík jedna báseň :)

28. července 2008
avatar uživatele
90 %

zvláštní

Mě se film líbil. Je fakt, že ze scén ve kterých se Hillary mlátí v ringu s dalšíma ženskýma mě trochu znechutily ( protože podle mě nemá žena v boxu co dělat!), ale jinak nemám moc výtek. Krásný snímek.

27. června 2008
avatar uživatele
100 %

Měla všechno a nakonec neměla nic..

Úžasně emotivní film...Líbí se mi styl vyprávění, jakým je to podané....Úžasné výkony Clinta Eastwooda, Hillary Swank a Morgana Freemana.........Myslím si, že Oscara dostali zaslouženě.......Vždyť moc filmů o ženském boxu není...a ženy přece mají také právo někomu rozbít držku......:-D...Takže, já se klaním.....

8. června 2008
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Podle mě jeden z nejpřeceňovanějších filmů poslední Oscarové doby. (Víc něž Chicago.) Příběh je jednoduchý a omletý už v mnoha filmech a pointa je jasná mnohem dřív, než by si autoři přáli. Osobně nevím, co je na tomhle filmu tak dobrého, že dostal tolik ocenění. Podle mě to není vůbec oprávněné. Herecké výkony a realistická režije jsou sice dobré, ale scénář popisuje až moc ohranou písničku.

27. května 2008
avatar uživatele
90 %

Clinta Eastwooda som nikdy nemal rad, ani ako herca a ani ako rezisera, ale tymto filmom si ma dostal. Vynikajuci, silny pribeh, v ktorom najdete i emocie i akciu. Vynikajuci. Dal by som 95 percent, ale nemozem...

29. března 2008
avatar uživatele
100 %

Clinta Eastwooda nemám jako režiséra moc v lásce, ale tohle se mu vážně moc povedlo!Natočil citlivý a velice dojemný příběh který z hlavy nevyženete určitě jako já hodně dlouho!Co jsem si ve filmu asi nejvíce užil byla krásná dojemná hudba jako film sám a prology Morgana Freemana ala Vykoupení z věznice Shawshank!Dále dějová stránka byla taky vynikající ikdyž mi v první chvíli přišla dost klišovitá nakonec jsem byl rád, že jsem si nemusel brát druhej kapesník:D!Ale ikdyž tenhle film považuju za jedny z nejlepších, pořád mu zazlívám, že ukradl oscara Letcovi a to jak v režii(Scorsesemu), nejlepšímu film a hlavně za výkon Leonarda DiCapria...!Nic proti Eastwoodovi zahrál to přesvědčivě, ale Dicaprio..to byla prostě jiná liga!Za mě, ale stejně.

14. března 2008
avatar uživatele
100 %

Tento film sem shlédla jednou a asi se ještě dlouhou dobu nepodívám znova. Je to pěkný snímek o lidské odhodlanosti a vytrvalosti, který ovšem končí tak jak končí a to mě silně psychicky rozhodilo, že je mi smutno, jen co vidím plakát či fotku z tohoto snímku. Je to opravdu hodně náročný snímek..

21. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Řeknu Vám to asi takhle - viděla jsem tenhle film jednou a od té doby sbírám odvahu, abych byla schopná se na něj podívat znova. Myslím, že všechny pochvaly už zde byly řečeny, takže chci jen dodat, že na tento film - přes všechnu brilantnost - je potřeba mít silný žaludek.

16. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Hohoho

Jednoznačně bravůrní kousek, skvělé herecké obsazení, skvělý výsledek a ještě skvělejší a skutečnější konec. Bez slz by to samozřejmě ani nešlo. Dávám za 100%.

17. prosince 2007
avatar uživatele
TerQ
...
100 %

:(((

Kráásný..Upa me to dostalo...Ten konec..jsem myslela,ze se rozbrecim:(....To je vsechno co ktomu chci rict..Dávám 100%

9. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Sportem k trvalé invaliditě...

Ač Clinta Eastwooda jako herce moc nemusím, jeho režisérské kvality jsou nesporné. Opět to potvrdil a obsadit do hlavní role Hillary Swank byla trefa do černého, předvedla super výkon a zlatavá soška se nad jejím krbem tyčí právem. Ještě musím vzpomenout Morgana Freemana, který byl jako vždy skvělý.

3. září 2007
avatar uživatele
90 %

!!!

tak tenhle film byl dost dobry a zajimavy...stve me, ale ze tenhle film mel smutny konec, ale jinak byl fakt dobry!!!

30. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Hillary Swank si za výkon v tomto filmu Oscara víc než zaslouží. Clint Eastwood je geniální režisér. Je to drsný příběh se smutným koncem, který mě dokázal dojmout. Snaživá Maggie, Frankie snažící se získat zpět svoji dceru a vypravěč Eddie. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, 100 %

27. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Tohle je neuvěřitelně silný film! Má tak strašně úžasnou atmosféru, která vás úplně strhne. Tohle dílo Clinta Eatwooda má v sobě úplně všechno. On je skvělý režisér i výborný herec a společně s Hilary Swank a Morganem Freemanem vytvořili dokonalé trio, které úžasně zapadalo do dokonalého příběhu ... který je svým způsobem úplně jednoduchý. Já nevím, nechci se už víc rozepisovat, protože bych jen pokračovala ve chválení a to by byla nuda, kterou by už stejně nikdo nečetl :-)

22. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Ked my niekto tento film spominal myslel som si že to bude take niečo ako Rocky ale ked som si ho pozrem skoro som sa rozplakal.Je to velmy smutny a tragicky film ktrory nekonči ako ostatne zo štasným koncom.

20. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Můj názor

Když se o filmu začalo mluvit, tak jsem si myslela, že bude nudný, i když herecké obsazení mě zaujalo hned...Když jsem si film pustila, tak můžu jedině říct, že je to bomba!! Líbilo se mi celkové zpracování filmu, perfektní děj, který měl smysl... Režisér sliboval drama a skutečně svému slibu dostál.... Hillary Swank předvedla úctyhodný výkon, líbilo se mi, jak jsme mohli vidět její píly a zápal pro box... Jediné, co bych vytkla bylo to, že jsme si moc neužili samotného boxu...To, jakým způsobem Hillary odrovnávala svoje soupeřky hned v prvním kole mi přišlo mírně nadsazené... Každopádně se ztotožňuji s rozhodnutím komise, dát Hillary za tento film Oscara... Dále, co mě zaujalo byl vztah mezi Hillary a Clintem Eastwoodem...chvílemi mi tento vztah přišel jako mezi otcem a dcerou a v některých chvílích se mi jevil, jako by mezi nimi bylo něco víc... Vrcholem byl pochopitelně konec, který mě dohnal k slzám.... Zkrátka drama s velkým "D"...

17. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Smutný

Film se mi moc líbil. Je o něčem jiném, než jsou ostatní filmy. Působí opravdově a taky dost tvrdě. Herecké výkony byly naprosto dokonalé. Konec byl hodně smutnej. Prostě mě tohle drama dostalo.

4. srpna 2007

jiný pohled na sport

Tento film poukazuje nejen na vítězství,je těžké popsat tento film, je toho mnoho co tento film nabízí. Například Novou Naději, odhodlaní a velkou bolst, a to dělá tento film neobyčejný.A pan Eastwood to opět dokazal, pan Eastwood Patří mezi ty nejlepší režisery co hallywood má, samozřejmě má na to obrovský podíl vynikajících hereckých výkonů Hillary Swank a Morgana Freemena. No co Dodat pro mě nejlepši film

5. července 2007
avatar uživatele
70 %

Bála jsem se, ale nakonec to vůbec nebyl špatnej film. Sice trošičku zdlouhavější, konec už byla takovej... trošku Happy end. Eastwood klasika, Hillary super, Morgan jako vždycky fajn... Hudby bylo pomálu, efektů jsem taky moc nepostřehla a zařadit film do přesný doby se mi taky nepovedlo. Přesto se mi film líbil, jen uplyne dost času, než se na něj podívám znovu....70%

15. června 2007
avatar uživatele
100 %

Million Dollar Baby

Tenhle film je úžasný. Už jen ten nápad něco takového udělat. Hillary to zahrála skvěle musela na to dřít a ta její dřina se taky vyplatila. Je to skvělý film u mě číslo 1. Herci skvělí a děj k tomu no prostě mě to dostalo.

5. května 2007
avatar uživatele
100 %

fajnová dráma, aj keď miestami je dosť brutálna...ale v pohode oscarov si tento film zaslúžil a Clint Eastwood znovu ukázal prečo patrí k najlepším hercom...

22. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Není to jen o boxu

Tento skvělý snímek mě absolutně dostal od začátku až do konce. Nic mu nechybělo! Skvělé herecké obsazení, fantastický emotivní příběh s velice trpkým koncem. Hillary Swank jsem moc neznal, ale po výkonu, který předvedla se mi zapsala do paměti. I starý Clint Eastwood umí nejen hrát, ale i režírovat. Film na mě ze začátku působil jako Rocky z ženského pohledu a sršila z něj energie a naděje na vítěztví. Ke konci filmu, ale rodinná idilka skončila. Naprosto perfektní a oskary právem oceněné veledílo. Po pravdě říkám- kdyby se na to semnou nedíval můj táta, určitě bych se rozbrečel!

20. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle film je taky goooooodovej-je to hrozně neobvyklej příběh -a žádnej happyend,což je na americkej film dost neobvyklý...Hillary Swanková v roli nadané boxerky působí velmi přesvědčivě a Clint Eastwood taky-jak jinak-no prostě herci byli super:)Podívat se na tenhle film bych doporučila těm,kdo jsou připravený strávit pořádný sousto zajímavýho příběhu:o)

18. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Sportem k trvalé invaliditě

Box a prostředí kolem něj opravdu nevyhledávám. Proto jsem byl velice napjatý, jak mě Clint zaujme, abych mohl jeho film hodnotit kladně. A zaujal. Zprvu nenápadně představil prostředí, ve kterém se celý film bude odehrávat. Pak začal vysvětlovat pravidla tohoto sportu a postupně přiváděl hlavní hrdinku k výhrám. Přišlo mi podivné, že neustále poráží všechny své soupeřky a neprohrává. A tak jsem pomalu čekal, kdy ona prohra přijde. A opravdu přišla. Jenže tak stokrát horší než jsem předpokládal. A tak se místo světové šampionky stala ochrnutým mrzákem. Čekal jsem americký konec, vše dobře dopadne a bude zas jako předtím. Ale nepřišel. A je móóc dobře, že film skončil tak, jak skončil. Když připočtu skvělé herecké výkony, tak není co řešit. Snad jen, že si Clint toho Oscara zasloužil.

16. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

1000000 $ bejby

Drama jak se patří se smutným koncem, člověku je až líto, že je mnohokrát pravdivější a životu blíž smutný příběh než něco s happyendem. Perfektní obsazení, Clint, Hillary a i Morgan odvedli skvělou práci. Trochu jsem se bál délky filmu a taky box není můj oblíbený žáner, ale znám režiséra a taky perfektního Morgana, takže jsem rád že mně ani jeden z nich nezklamal, a TO jsem viděl poprvé Hillary v nějakém filmu, tak jsem rád že TO bylo právě v tomhletom. Dokonce mi tam nechyběl sex, (jaxe patří na americké filmy) jsem si TO TEĎ uvědomil, že tam nebylo místo pro něj a hlavně ani by se tam nehodil... Doporučuju shlédnout film v klidu v menším počtě lidí před spaním a vůbec nemusí být venku špatné počasí. Stojí fakt za TO těch 137 minut...

15. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Tento film ma prekvapil, pretože som od neho moc nečakal. V skutočnosti ak by nezískal oscara za najlepší film roku 2005, tak by som ho hádam ani nepozeral z dôvodu, že mi box ako taký absolútne nič nevraví. Keď som ho pozeral zistil som, že nie je len o boxe a tak viac zaujal. Keďže som nepoznal koniec tak ma sled udalostí dosť prekvapoval. Až do chvíle keď jej urezeli tú nohu tak som si stále myslel, že sa dajakým zázrakom uzdravý aby to mohlo zas raz skončiť happy endom. To sa však neudialo a tak sa film ešte viac zapáčil, pretože tak realisticky odráža skutočný život a to na filme ja veľmi oceňujem.

12. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Million Dollar Baby je zvláštní film, který svým prvotním tématem a podivným začátkem příliš normálního diváka neohromí. To že každý z hlavních hrdinů má svůj příběh, který musí prazvláštním monologem ze sebe dostat, mě také moc nebere a místy se může zdát, že snímek je do značné míry vykonstruovaný a postavený na vodě (scénář není úplně z nejlepších). Jenomže čím déle se díváte a nasáváte tu divnou atmosféru s palčivou příchutí, tím více jste k obrazovce přikováni a tím více je vám úzko. A pokud nejste z ledu, musí se vám snímek alespoň trochu líbit, protože je vážně dobrý, a když ne samotný film, tak alespoň herecké výkony. To co předvádí Hilary Swank v ringu je hodné obdivu a pochybuji, že by to kolegyně redaktorka zvládla (narážím na jeden stoletej názor). A když si uvědomíte, že Clint přesně vystihl některé hodně reálné svinské lidské vlastnosti, je vám ještě více úzko. A když ještě přičtete tu krásnou hru světel a stínů, kterou místy používá, jste rádi, že to byl právě on, který držel Oscara za rok 2004 v náruči.

11. dubna 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Hodně dobrej film, s hodně povedeným dějem. Hlavně ten konec byl něco. Na film sem se nějak ani moc netěšil, ale po zhlédnutí měním názor o 100%

9. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný film... Oscary si zcela zaslouží! Hlavní trio vynikající. A obraz vynikající k ději přímo navazující... A režie unikátní. Prostě drama, jak má být...

9. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Fakt vynikající film ! Nečekanej převrat a vůbec, jedno z děl, který se mi opravdu líbilo. Od tohohle příběhu neodejte nedotčeni - až u srdce vás píchne při myšlenkách o životě. Hilary i Clint byly excelentní. Co víc dodat...

9. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Těžko říct, co si o tomhle filmu myslet. Je to jeden z filmů, který vám musí projít hlavou, abyste si udělali názor. Je to jeden z výborných filmů, ale špatný konec se dá trochu čekat. Každopádně tenhle film má všechno, co má dobrý film mít.

9. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Popravdě, čekala jsemm jenom další film, který bude pozvedávat box do neskutečných výšin a říkat nám, v čem je vlastně tak dobrý. Pár náznaků bylo, ale hlavní je tu úžasný vztah Frankieho a Maggie. Clint Eastwood vytvořil citlivé, přesto nevtíravé drama, kde se úplně vžijete do jednotlivých postav, plné jemného humoru. Nemám co dodat.

8. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Joo

Filmy, kde se vyskytuje, pro mě docela nepříjemný sport (aspoň na pohled), mě moc neberou. U tohohle to bylo ale jinak. Každý tady vidí, co dokáže udělat člověk pro to, o čem odmalička sní. A konečně to nemělo, skoro jako u každého filmu, dobrý konec. Hrdinka se dostala do tvrdého prostředí, kde většinou figuruje mužská část obyvatelstva. A musí počítat s následky...Ale že by lidská touha byla větší než život???

8. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Doufala jsem že mě nečeká další americká slátanina plná klišé s happy endem a závěrečným poplácáváním se po ramenou. Přestože Eastwooda nemám ráda většina filmů mi není blízká hlavně obsahem tohle mě opravdu přikovalo k sedačce. V podstatě komorní drama o třech postavách nádherně ukazuje lidské slabosti ale také neuvěřitelnou houževnatost,sílu,lásku a touhu po životě. Jsem nadšena a okouzlena.Dávám plný počet.

8. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Tenhle film se mi dost líbí proto, že to není takový ten typický americký film, kde je podmínkou minimálně jedna postelová scéna. Konec mě docela mile překvapil, i přesto, že nebyl úplně veselý a běžný. Clint Eastwood je symaptický důchodce, který se sem hodí. Stejně tak i Hillary Swank, která roli ztvárnila velmi dobře.

8. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Box

Nemám ráda box, ale tohle je dobrej film. Hrozně dlouho jsem ho chtěla skouknout, hlavně kvůli oskarům. Čekala jsem úplně jiný konec, ale tenhle k tomu opravdu seděl, i když hrozně smutnej. Ale box je prostě tvrdej sport. Meggie (Hilary Swank) byla úplně skvělá.

8. dubna 2007

Freeman

Million Dollar Baby je film, u kterého se rozhodně budou nudit vyznavači akce nebo romantiky. Já nepatřím ani k jedné skupině a film s Eastwoodem a H. Swank se mi líbil. Celkem. Morgan Freeman ovšem v tomhle filmu patřil k tomu nejlepšímu, a tak jsem si zoufala, že nedostal větší prostor. Z celého filmu si pamatuju, že box není pro křehotinky, Eastwood zestárl a Freeman je opravdu sympaťák...

8. dubna 2007
avatar uživatele
ivin
...
90 %

Myslím, že tenhle film je jeden z nejpovedenějších jaké jsem viděla. Jeho krása pro mě nespočívá v prostředí boxu, kterému zrovna nefandím, ale v tom jak Maggie dokázala tvrdě dřít a bojovat za co si celý život přála. Zemřela mladá, ale dokázala to, co mnozí z nás nedokáží za třikrát delší život, splnit si svůj sen. Asi bychom si z ní měli vzít příklad. Mohla se litovat, ale raděj bojovala......

8. dubna 2007

povedený film

Věděl jsem, že tohle bude kvalitní film, ale nějak jsem neměl chuť ho zkouknout. Včera jsem se konečně odhodlal. A musím uznat, že si film všechny ty různé Oscary rozhodně zasloužil. Ale zasloužil by si jich ještě mnohem víc! Třeba za kameru. Ta hra se světlem a stínem byla dokonalá. Prostě radost pohledět... Už od první minuty mě film do sebe vtáhnul. Můžou za to hlavně zajímavé postavy, se kterými se hned sžijete. Hilary Swank doopravdy věříte, že box je její jedinou náplní života, Clinta Eastwooda si klidně umím představit jako trenéra boxu. Nejvíc se mi ale líbil Morgan Freeman. Ten hraje svého ex-boxera civilně a hodně uvěřitelně... Děj je zde zajímavý a poutavý. Jeho první (sportovní) část je napínavá, jeho druhá (dramatická) část je docela smutná. Tím myslím hlavně konec, kde mi bylo Maggie opravdu líto... Million Dollar Baby je hodně povedený oscarový film, který vám vřele doporučuji.

8. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Naprosto úžasný film, který rozhodně stojí za shlédnutí. Zajímavé téma: euthanasie, které nutí člověka se zamyslet, co by v podobné situaci udělal. A samozřejmě skvělé herecké obsazení.

8. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

MDB

Tak jsem se konečně dostala k tomuto oscarovému filmu a jsem z něj nadšená. Celej ten příběh mě dost pohltil a s každým zápasem jsem očekávala její prohru. Mám sice radši dobrý konce, ale k tomuhle filmu by se to totálně nehodilo, takže jsem ráda za takový konec jaký ve filmu je :). Hillary Swank si asi docela mákla než se všechno naučila a za to jí odbivuju.

7. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

pekne

Krásný film s trošku smutným koncem. Režijně i herecky velmi dobře zvládnutý. Postavy mají jednoznačný charakter a jsou skvěle zahráty. Nejvíc se mi libí Swank, ale Freeman opět nezklamal.

6. dubna 2007

Poprvé po desti letech neudělala Akademie chybu. Už jsem čekal, že Oscara dostane Letec, ale vyvedli mě z omylu a jsem jim za to vděčný. Million Dollar Baby je opravdu výborný film se skvělou režií Clinta Eastwooda a bravurními výkony všech herců.

29. března 2007
avatar uživatele
60 %

Když jsem si tento film pustil poprvé, řekl jsem si, že je to docela obyčejný film. Když jsem si ho pustil podruhé, zjistil jsem, že je to opravdu obyčejný film. Pak jsem si to pustil v originálním znění, jestli to nebude lepší, ale když jsem slyšel to chraplání jakoby vykřičených hlasivek Eastwoodova hlasu, dal jsem to zpět na dabing. Líbila se mně hodně Swanková. Vypadala pěkně, když boxovala do hrušky nebo do pytle a jak při tom pokukovala kolem, jestli po ní šéf kouká. Toho Oscara si zasloužila asi jako jediná. Ten konec na mě vůbec nezapůsobil. Nedovedeu si vysvětlit čím to je, ale je to tak. Takových filmů je opravdu spousty, jak píšou mnozí, takže 60%.

15. března 2007
avatar uživatele
90 %

Výtečný film. Tak trochu na tři části. Nejprve se chtěla stát dobrou boxerkou, pak se jí stala a pak ten konec, to je kapitola sama pro sebe. Clint je zručný režisér s citem pro barvy a vyjádření charakteru postav. Sám si natočil, sám si zahrál. Ani jako herec ještě nepatří do důchodu. Scénář je skvělý. V současné době asi od nejlepšího scénáristy. Morgan Freeman zahrál dobře, hodně dobře, ale i tak to byla one woman show. Tleskám Hilary Swank.

4. března 2007
avatar uživatele
90 %

Asi bych z filmu nedělal žádný oscarový trhák. První polovina filmu trochu nudí a je mírně monotónní. Druhá polovina už je o poznání zajímavější a poslední půlhodina Vás přiková k židli a neskutečným způsobem vtáhne do děje. Hilary Swank si zaslouží metál za to, co předvedla v ringu i mimo něj. Konec filmu se jeví jako hodně depresivní, ale daná atmosféra je výborně vykreslena. Velké plus za vedlejší roli "uklízeče" v podání Morgana Freemana, který nás dějem provází podobně jako ve Vykoupení z věznice Shawshank.

18. února 2007

Zbožňuju filmy tohohle typu a tak sem na výsost spokojenej.Seděl sem jako přibitej,běhal mi mráz po zádech a jsem ochoten odpustit i občasné dost sentimentální momenty ke konci.

20. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Opravdu zajímavý film. Docela dost jsem od něj očekávala, takže ze začátku jsem byla trochu rozpačitá, co si o tom mám vůbec myslet, ale brzy mě film dostal. Je v něm několik dost sugestivních okamžiků, které mě doslova vtáhly - skandující publikum a celá ta atmosféra boxerského ringu. Prostě skvělá režie, skvělé herecké výkony, hudba....

1. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Rocky?

Co, že by Rocky v ženské podobě? Hrozně se mi líbila postava Maggie, kterou hrála Hilary Swank. Urputná, tvrdohlavá a jdoucí za svým cílem, to by měl každý. Na závěr mě dostal konec, jak poslala svou rodinu do háje, ohledně peněz. Ostatně dyť oni na ní taky byli pořádně zaujatý.

15. prosince 2006

Clint umí

Eastwood tímto snímkem dokazuje, že se mu daří nejen muzikály, krimi, ale i dramata. Hilary Swank si utvrdila post mé nejoblíbenější herečky, kam jsem ji zařadila po shlédnutí Kluci nepláčou. Dojemný konec Million Dollar Baby mě položil na lopatky.

3. září 2006
avatar uživatele
60 %

fakt neviem

No... Box ako šport ma fakt neberie takže pozerať sa zhruba hodinu ako sa Maggie zlepšuje bola dosť nuda a myslím že by sa táto skutočnosť dala dobre sfilmovať aj za kratšiu dobu. Druhá časť je trocha prekvapujúca pretože jeden by čakal, že sa film bude uberať podobným smerom ako kopy jeho predchodcov a skončí sa happy endom (toto je asi jediné plus) Takže nechápem ako si mohol vyslúžiť toľko oscarových nominácií a aj sošiek, Hilary Swank myslím nepodala super výkon a Morgan Freeman je viac počuť ako rozprávač než koľko času je pred kamerou (mne osobne sa v iných filmoch páčil viac) a na záver Clint Eastwood...ako režisér mi nevadí (Tajomná rieka) ale ako herec :(
Fakt neviem čo si mám o tomto filme myslieť pretože začiatok vás znudí tak že dramatický záver filmu úplne zapadne do boxsérskeho klišé

24. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrý...

No, včera jsem ten film zhlídl a čekal jsem něco jinýho. Ale byl jsem mile překvapen. Těžko bych na něm hledal něco, co se mi nelíbilo. Líbila se mi hudba (byl jsem dost v úžasu že ji dělal C. E.), hodně se mi líbila kamera, příběch byl taky krutej, ale nejvíc mě dostala Hilary Swank, fakt to zvládla dobře. Celkově jsem byl rád, že jsem ten film viděl a až ho budou někdy dávat, zas se rád podívám. Doporučuji

23. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Docela mě to pohltilo

Na film jsem se chystala už hodně dlouho a pořád se mi do koukání moc nechtělo. Viděla jsem Letce, velkého soupeře tohoto filmu, chtěla jsem vidět i toto, abych mohla srovnávat. Musím říct, že u mě po zásluze vyhrává Million Dollar Baby. Ten film se mi líbil, chytl mě. Mám ráda dramata, takže film mě potěšil. V první půlce mi hezky osvětlil prostředí boxu (který sice jinak nemám ráda, ale tady se mi to líbilo), v druhé půlce mi nabídnul drama, trochu melancholie, prostě i něco více. Podle mě si film Oscara zasloužil. I Hillary, kterou jinak taky nemusím, jsem tu zkousla a dokonce mi i byla sympatická, fandila jsem její postavě a Oscara si podle mě taky zaslouží, protože si myslím, že hrát roli, kdy se musíte nechat mlátit jako pytel brambor není žádný med. Film mě prostě zaujal a líbil se mi!

18. srpna 2006
avatar uživatele
30 %

...

Já nevím proč, ale tenhle film se mi moc nelíbil. Zaprvý jsem ho vůbec nepochopila. A nelíbí se mi tam Hilary swank. O čem to vlastně bylo?

8. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Milion dollar film

Tento film přinesl můj brácha, říkal jsem si, no jéje, co zas....Po půl hodině jsem okamžitě změnil názor. Můj respekt ke Clintovi ještě víc vzrostl a moje úcta k M. Freemanovi se ještě prohloubila. Pozadu ovšem nezůstala ani H. Swank. Ale stejně, pro mě je to dílo Clinta Eastwooda - režírovat a zahrát ve filmu, který získal oskara za film, hlavní ž. roli, vedlejší m. roli a režii........

24. července 2006
avatar uživatele
100 %

skvělé

Vynikající film,poutavý příběh,že během filmu si ani nedojdete na záchot.V hlavní roli záři Hilary Swank a vynikajíci práci odvedl i Clint Eastwood jak v roli trenéra,tak i jako režisér

2. července 2006
avatar uživatele
100 %

Překvapivé...

Když jsem si tenhle film pustila, čekala jsem takovou klasiku. Mladá boxerka, které to ze začátku moc nejde a pak to skončí happyendem. Ale jak jsem si ten film pustila, nedokázala jsem se od toho vůbec odtrhnout, vtáhlo mě to do děje ani nevím jak. Tohle je pro mě po dlouhé době film, který mě dokázal mile překvapit. Vůbec se nedivím, že to dostalo Oscarové ocenění. Děj i výkony herců jsou vážně na vysoké úrovni.

18. června 2006
avatar uživatele
100 %

Tak kdybych tomuhle filmu mohla dát million procent, tak bych to určitš udělala. Z počátku to byla taková boxerská pohodička, mladá boxerka hrál svůj poslední zápas, přestala jsem pomalu dýchat. Od té doby, co se to všechno zvrtlo, sem seděla a ani se nehla dpokud nenaběhly titulky!Hodně dobrej film, jeden z těch , co vás něčím dostanou ani nevíte jak!!!

16. června 2006
avatar uživatele
90 %

Box?

Když jsem slyšela, že tento film s názvem předpovídající nějakou další americkou teenagerskou komedii je o boxu.No tak jsem si řekla dorá kouknu na to, i přes to, že box nemám ráda.Ted jsem ale ráda, že jsem na to mrkla. Naučil mě dívat se na svět boxu trochu jiným pohledem. Musím tedy ještě dodat, že tento film se velmi vyvedl a oskary si po právu zasloužil.

2. června 2006
avatar uživatele
90 %

Jen box ?

Na film jsem se koukla dřív, než dostal Oscary, ale musím přiznat, že nebýt nominací, asi by mě ke shlédnutí nenalákal. Hilary to zahrála na výbornou a ocenění si zasloužila po právu. Film je dojemný, ale zárověň velmi dramatický, také ukazuje lidskou houževnatost, cílevědomost a vůli. Není to jen o boxu...

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

Parádní film

Tak na tenhle film jsem se moc tešil.A musím uznat že po shlédnutí tohohle filmu se dívám na box úplně jinak.Vždycky když večer chytnu na Eurosportu nějaký béčka jak tam poskakujou,tak si řikam že se perou jako holky.Ale tady je krásně vykreslený,že stát se boxerem není žádná prdel.Hodně mě překvapil závěr filmu čekal bych něco ve stylu Rockyho... :o) velký vítězství...no víc napsat nemůžu,páč bych vás připravil o to nejdojemnější

22. května 2006
avatar uživatele
80 %

Potoky slz

Nevím, ale mám pocit, že filmy, které točí Clint E., jsou čím dál, tím víc melodramatické. Hlavně v závěrech filmů. Tento není výjimka. Skvělá kamera,obsazení výborné, jenom ten konec... Nešlo by to příště bez slzavého ůdolí? Jinak precizně natočený snímek.

5. května 2006
avatar uživatele
100 %

Velmi dobře natočené drama s trochou romantiky ... nejde ale o to jak to bylo natočeno,ale o tom ... jaky to ma přiběh ... Tento film který získal 4 oscary vás přesvědčí že C.Eastwood nejen stále sqely herec ale i režiser

4. května 2006
avatar uživatele
80 %

Trojlístek je skvělý

Je to o velké odvaze, síle a naději... Je to o zatraceným životě, který každému z nás šlape na paty... Skvělý herecký trojlístek k sobě neuvěřitelně pasuje. Tmavá nevzhledná prostředí, ve kterém se celý děj odehrává, podtrhují ponurost příběhu. Ke konci je děj na mě až moc silný, co se stavu hlavní představitelky týče. Rozhodí to citlivého diváka, to určitě, já bych to trochu umírnila. Nejsem žádná sportovkyně a asi proto vždycky obdivuji blázny poskakující před boxérským pytlem, kteří pro to, aby si praštili, udělají cokoliv. A tak jsem obdivovala i Hillary, já bych to vzdala po prvním Clintově odmítnutí.. :O)

18. dubna 2006
avatar uživatele
knak
...
70 %

Fakt dobrý film , který se ani trochu neblíží věčným telenovelám...prostě paráda!Odehrával se tam nádherný, živý příběh a nejen to taky kvalitně odehraný ...no není co dodat!

14. dubna 2006
avatar uživatele
gt23
...
100 %

Bomba

Film se dělí do několika jakoby dílů.Výborní herci, skvělí scénář, skvělý závěr filmu...ano právě ten závěr dal tomu filmu punc unikátu.Geniální tah, klobouk dolů.....naprostá senzace.

31. března 2006
avatar uživatele
100 %

super

Na tomhle filmečku asi opravdu není co vytknout...V tom filmu jsem pochytil vše co tam má být. Clint Eastwood opět předvedl, že u filmu není zbytečně. Jen dak dál....

12. března 2006
avatar uživatele
90 %

Hustej filmeček

Nemám moc rád filmy s Clintem Eastwoodem, ale tento snímek mě opravdu zaujal. Box není zrovna sport, který sleduji a ženský box už vůbec ne, ale film jako Million Dollar Baby nám ukazuje co stojí v pozadí za tím vším a hlavně co se může stát každému znás. Skvělá řežie a herecké výkony. Mohu všem doporučit

1. února 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle film je úúúplně úžasný, všichni tři herci se vyznamenali, je to naprosto strhující podívaná od začátku až do konce. Hilary je opravdu velmi talentovaná. Film má velmi silný, strhující příběh, který zaujme a dojme. když k tomu ještě přidáme herecké duo Eastwood & Freeman, každému musí dojít, že tohle je velmi povedené drama, na které člověk hned tak nezapomene...

1. února 2006
avatar uživatele
90 %

Millon dolárů, kočičko!

Nemá cenu hodnotit geniální snímek. Drama jak má být, které vás nikdy nepřestane bavit. Nejlepší 2005.

13. ledna 2006
avatar uživatele
50 %

!!!!!!!!!!!

Jo prostě film o boxu ne že by mě nebyvil byl docela fajn ale ten konec byl velice smutný! Ale naopak tam byla pěkně zobrazena lidská bezmoc

2. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Roztomilý dědek

Čekala sem boxerskou nudu a vyšel z toho krásný, obrazově téměř dokonalý film o vztazích. Clint byl velice roztomilý dědek.Škoda jen toho trošku neurčitého závěru.

30. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Nejlepší...

Podle mě to byl krásnej film. Trošku sice nerozumím tomu konci...Ale to je věc názoru. Čekala jsem americký happyend...Ten tam nebyl, což mě celkem překvapilo. Nedivím se, že získal Oscara...Určitě stojí za to skouknout ;-)

19. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

...

Velmi dobrý film (co jiného od dvojice Eastwood - Freeman čekat).. Zajimavý, kolik se zase našlo chytráků, co vehementně tvrdí opak, a za deset minut přepínají v bedně mezi telenovelami...

19. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

paf

Opravdu výborný filmek který mě moc překvapil svou kvalitou,obsazením a dějem. Tento film byl jeden z těch nejlepších co jsem poslední dobou viděl.To že dostal i nějaké to ocenění svědší o jeho kvalitách.

10. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

perfektní

úžasný a srdcervoucí snímek, který neposbíral řadu oskarů bezdůvodně.. opravdu si je zasloužil.. mně sebral dech..

28. října 2005
avatar uživatele
70 %

cesta z kina

Ani se nedivím že dostal ty oskary. Ne že bych z něj byla úplně paf, ale dojal mě k slzám. Nebyl to klasickej americkej film. Po celém sále byly slyšet vzliky ostatních zúčastněných, dokonce i mužů. Celou cestu z kina sem o něm přemejšlela. Hillary se tady docela vytáhla. Všem doporučuju.

Kdysi dávno

Scénář

Výborný scénář a skvěle zvládnutá role boxerky jsou na tomhle filmu opravdovou jedničkou. Celý film je svým způsobem nudný, ale při načítání titulků Vám dojde, že takhle to přeci skončit nemůže!
Celkový přínos je spíš v zamyšlení než v dopadu na oko diváka, ale na druhou stranu, tohle tu už dlouho nebylo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Skvělý film!

Výborný film se skvělou atmosférou. Ať už se scéna odehrává v ringu, nebo v nemocnici. Prostě dokonalé!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Boxerský film nebo drama?

Abych pravdu řekla, filmy o boxerech mě nikdy moc nezajímaly a proto jsem se dlouho rozmýšlela, jestli mám vůbec na Million Dollar Baby jít. Avšak už od první "boxerské" scény mi docházelo, že jsem uděla dobře. Scény z boxu tu byly totiž tak dobře natočené a zahrané, že jsem v průběhu filmu začala boxu dokonce fandit. Ale MDB není ani tolik o boxu, jako o hledání nového smyslu života jedné mladé holky (skvělá Hilary Swank), která se rozhodla boxovat asi z toho nejpřirozenějšího důvodu-prostě ji to baví... A právě ve chvíli, kdy jsem to nejméně čekala, se příběh náhle utnul a začal se odvíjet novým, dojmnějším a pravdivějším směrem, který mě poprvé v kině dohnal k pláči a taky porové k tomu, abych se za to nestyděla...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dobrý film

Nemám ráda box jako sport, ale tento film se mně velmi líbil, tam se ten box jaksi ztratil.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Hilary Swank

Je to skvělý film! Záběry z boxu jsou výborně ozvučené a natočené tak, že nenudí a úplně vtáhnou do akce.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Film s duší

Poslendí dobou se velmi dobře zavedl Clint jako režisér velmi originálních a nápaditých filmů. Po Madisonských mostech, Tajemné řece přichází s další velmi dobrým filmem po všech stránkác. Na tomto filmu přímo důkaz, že pokud prvotní námět byl už několikrát zfilmován, mpůže stejně vziknou velmi dobrý film. Celý film na mě půsbo velmi lidský, neoplývá emocemi a akcí a přesto je obsahuje v hojné míře. Po stránce technické musím podruhé pochválit. Záběry jsou velmi pečlivě vybírány a hodně dobře dopředu promyšleny. Celková střihová skadba je přímo symfonie. Použítí černé barvy jako výrazový doplněk pro záběry, které bývaí hodně využívaný ve filmech typu "film-noir", jsou přímo vhodné pro tento film, pokud s nimi umíte pracova. A jak je vidět Clint to umí. Nedivím se že tento film obdržel OSCARa

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Kapesníky s sebou!

Clinte, mám pocit, že tohle jsi trošku přehnal! Nezlobte se na mě, ale já se vážně nemusím hodinu dívat na to, jak někdo umírá. První půlka byla docela zajímavá, především díky vývoji vztahu Maggie vs. Frankie, i když vývoj děje se dal víceméně snadno předvídat. V druhé polovině se film najednou mění v moře patetických, sebelítostivých scén. Opravdu to není film o boxu, což mi zpětně přišlo trošku škoda. Moc jsem Maggie nevěřila, že už v životě dosáhla toho, co chtěla...kromě sestřihů za zápasu se o její slávě nedovídáme vůbec nic. Také se postava Maggie vůbec nijak nevyvíjí, pořád zůstává stejná, jako když poprvé přišla do Frankieho posilovny. I tím pro mě trochu ztrácí věrohodnost. Na druhou stranu musím pochválit provedení filmu, koncentrace na temné barvy dodává správnou atmosféru. Též herecké výkony jsou bez debat, i když u Maggie mi vadil ten neviděný posun, což možná bude víc chyba scénáře než Hilary Swankové.

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

Eh???

Chápu, že letos módní téma euthanasie připadá mnoha lidem velice palčivé a silné. Chápu, že Clint Eastwood je již starý pán, který má zřejmě zdravotní problémy a (soudě minimálně podle vzhledu a hlasové indispozice) nemá už moc plodných let před sebou. Chápu tedy, proč AMPAS udělila Million Dollar Baby Oscara za nejlepší film a režii a vyzdvihovala jeho sílu a aktuálnost. Nechápu ale, proč na tohle pokrytectví přistoupili i čeští velevážení kritici a stejně jako většina amerických kolegů na film pěli ódy a dávali mu 80 % resp. čtyři hvězdičky a podobně. Na tomhle filmu totiž není zajímavého nic jiného než potenciálně silná herecká trojka Eastwood – Swanková – Freeman. Natož silného, dojemného a osmdesáti procent hodného. V čem má být jeho hodnota??? V první hodině filmu, kdy se neděje nic jiného, než že Hilary poskakuje před pytlem v tělocvičně? Anebo v poslední třetině, kdy leží na lůžku v nemocnici, sípe a kouše si jazyk? (pokračování v další zprávě :o)

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

Eh??? (číslo 2)

Proboha, vždyť je to vykonstruovanost nad vykonstruovanost! Navíc příběhů o tom, jak cílevědomá nicka za pomoci zprvu odmítavého trenéra (parťáka, kolegy, kamaráda, lásky) k úspěchu přišla, jsme viděli haldy! A „osudný zvrat událostí“ spočívající v úrazu taky! Ano, dostali jste mě: většinou se jednalo o dramata končící happyendem. V tomto ohledu Million Dollar Baby skutečně vybočuje z řady a v tomto smyslu mu po zásluze patří hollywoodsko-filmový unikát. Ale jinak? Nezlobte se na mne, ale za ty peníze, které Hilary inkasovala, bych si taky dala říct, šla bych do ringu, nechala bych do sebe bušit - a výsledek by byl úplně stejný. (Velké „Nechápu“ č. 2, a to je její Oscar.) Shrnuto: MDB bylo pro mne obrovským nemilým překvapením a jsem si hodně jistá, že nebýt uznávaného obsazení a Clinta Eastwooda na režisérské sesli, po filmu by neštěkl ani pes. Chudák Martin Scorsese.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Baby

Po Tajemné řece mě Eastwood přesvědčil,že je výborný režisér,ale že takovýmu drsňákovi se podaří natočit takovej dojemnej a zároveň nepatosovej film to bych nečekal

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

Vůbec

Achich, další film o ničem, respektive zase o tom samém. Ani jednoho z herců nezmíním jako hvězdu, protože mě nikdo neoslnil svým výkonem. Je pravda, že se film kupodivu vyhnul patosu a také opomněl happyend, ale to už ho nezachrání.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

spokojnost

mne osobne sa filmček páčil... silný príbeh ktorý chytí za srdce, herci fajn nedivím sa že získal tento film také ocenenia aké získal!

Kdysi dávno