home
Šest dní, sedm nocí

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

A můj názor je ...

Průměrná komedie, která dokáže jednou zabavit a potěšit. Nenásilná a lehce plynoucí. Po shlédnutí ukázek přichází stejný a známý pocit, že jste viděli celý film, ale i tak vás dokáže příjemně překvapit. Bez hvězdného obsazení hlavní dvojky (Harrison Ford, David Schwimmer), by se jednalo o podprůměrnou komedii.

4. června 2016
avatar uživatele
E Š
...
50 %

Podpriemerná komédia, ktorá snáď až moc spadá do vykresleného, nachystaného vzorca, a vás tým pádom ani veľmi nepobaví.

16. července 2013
avatar uživatele
80 %

Hezká akční komedie, i když té akce tam bylo pomálu. Zato vtip tam opravdu nechyběl, ani romantika, i když občas jsem se právě v tomto bodě s tvůrci neschodovala.

18. září 2010
avatar uživatele
80 %

No kdy by HArrisona tý holce nepřál, že jo? Těm dvěma tenhle dobrodružně-akční film sedl... i na relativně stará kolena má Harrison dost energie na to, aby zdolával kopce a skály (samozřejmě jen jako, víme), Anne Heche se svou chlapeckou postavou na to má dvakrát tak tolik... je to sympaťanda... takže samozřejmě každého potěší, že to dopadne, jak to dopadne, a celý film v to doufáte... no prostě klasický romanticko-dobrodružný film s dost dobrou hlavní dvojicí, který neomrzí ani po několikátém zhlédnutí

27. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

Celkem dobré na zasmání. Viděl jsem ho už před pár pátky, ale i tak si vzpomínám, že nebyl špastný. Dokonce se některým scénám dalo i smát a té romantiky tam nebylo moc (naštěstí).

27. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

Už minula zase dlouhá doba, kdy jsem sice střídal žánry, ale ani jeden z filmů nebyl čistokrevně komediální. Když se na to podíváte, tak třeba Funny People nejsou takoví, jak vypadají, zkrátka a dobře, když byla možnost zhlédnout film Šest dní a Sedm nocí, měl jsem bez otálení vybráno. I když jsem si nikdy nečetl u žádného filmu děj předem, příběh filmu mi byl z části znám a stačilo si předem jen kliknout na nějaký časový úsek, a hned jsem měl jasno. Sice je to už velmi dlouho, ale věděl jsem, že mozek příliš potřebovat nebudu. Jedná se přece jenom o komedii, a takovýto typ si může vymyslet cokoliv, a stejně to dopadne stejně. Na příběh se skutečně vůbec nemusíte ohlížet. Je zde totiž úplně irelevantní, protože je to ten typ, kde nejsou vtipy přímo povrchní, ale víte naprosto jasně, kdo je tady komickou postavou, která je vždycky vyvedena z omylu a dominuje svou zhýčkaností od moderní společnosti. Kdo by kdy střílel záchrannou světlici jako signál dopravnímu letadlu, že? A moc zde nezmění ani úspěšný herec Harrison Ford. To je zase případ chlapa, který naopak dominuje spíš svým zdravým rozumem a jen málokdy nás baví individuálně – ten nás začne právě tehdy, když vysvětluje, že letadlo letí ve výšce 8km, 900km/h. Známe hlavní postavy a zápletka představuje ztroskotání na ostrově. Jak příhodné místo ke spoustě vtipných scén i romantice. Nepokládám to ale ani při nejmenším za zlé, díky příjemné atmosféře jsem se dobře bavil a vtipné scény, ať trapné nebo neoriginální, pořád udržovaly požadovanou hranici a děj se dokázal vytasit i s další, i když už trochu horší, zápletkou s akčním průběhem. Alespoň díky za Dannyho Treja. Film 6 dní a 7 nocí jsou komičtější verzí Trosečníka s romantickým podtextem, jehož průběh není nijak extravagantní. První hodina je legrace, a po zbytek pozorujeme krátké náznaky sympatií, a útěk před piráty v podobě přistavení podvozku k letadlu ze všeho, co dá pláž. Je to bohužel součást komedií, ale šťastný konec v takovéto podobě jsem si nepřál. Aspoň někdy bych prosil realističtější, protože takhle to zkrátka nechodí.

6. prosince 2009
avatar uživatele
70 %

Každý má nějaké oblíbené filmy, o kterých ví, že kdyby na ně pohlížel nezaujatě, neměly by tolik šancí přehoupnout se přes průměrné hodnocení. U těchto filmů se tedy přehlíží nedostatky mírného i závažnějšího rázu a se samotnými názory na ně se ztotožní jen stejně smýšlející lidé. A právě jedním z takových je pro mne 6 dní, 7 nocí. Ani nebudu počítat, kolikrát jsem ho již zhlédl, důležitější je, že při každém dalším podívání, se bavím tak jako předtím. Moc se mi líbí, že si film na nic nehraje a jde takřka hned na věc. Vůbec nic neokecává. K čemu by bylo taky nějaké dlouhé seznamování, každého přeci nejvíce zajímá, jaké to je, když na opuštěném ostrově ztroskotají dva úplně odlišní lidé. Už tady bych začal hledat tu osudovost. „Robinsonovská“ dílka 1000x jinak a přeci pořád stejně mám moc rád. Pokaždé mě dostanou svojí dobrodružnou stránkou, kdy se musejí lidé o sebe postarat bez všemožných výdobytků. Nejinak tomu bylo i zde. Další plus je věčné hašteření dvou hlavních protagonistů, kterým výraznou měrou dopomáhají výsledku. A. Heche a H. Ford v tom byli vážně dobří. Zvláště pak od mého oblíbence Harrisona ty hlášky padaly jedna za druhou, každá samozřejmě povedená. Humor je totiž nenucený, jenom dotváří pohodu. Tu však mohli, alespoň na plátně, překazit piráti… Nestalo se však. Děj si s nimi „poradil“ ve skvělém duchu a já byl za to rád. Rovněž dějství odehrávající se na jiném místě –"snoubenec a letuška"– nijak kvalitě neubírají. Jejich vzájemný pobyt na scéně byl zrovna tak dobrý. Potěšilo mě, že se zde neobjevila samoúčelná nahota, hold to měli režiséři ještě krapet rozumu. A i přes závěrečná klišé, které neprozradím (už tak se může zdát, že jsem toho odtajnil až až) můžu být navýsost spokojen. Ještě bych akorát probral jednu poznámku. Dost mě překvapilo, jak svojí roli A. Heche uhrála… i přes svoji orientaci, to mezi ní a jejím protějškem jiskřilo. I když je Harrison fešák, pochybuji, že by dokázal přeorientovat ženu na jiné pohlaví… z čehož právě vyplývá super výkon Anne. Tak, to by bylo všechno, co jsem měl na srdci, takže z protekce uděluji 75%.

27. listopadu 2009
avatar uživatele
60 %

Bylo to vtipný, zajímavej děj který má něco do sebea. Anne Heche než přijala natáčení filmu zašla za svým hereckým partnerem se ho zeptat, jestli mu nevadí hrát s ní, kdyź je lesba.Co by jste na to obpověděly????

7. října 2008
avatar uživatele
100 %

Krásné ostrovy

Ten film je vážně senzační. Prostředí na těch exotických ovocech, moře, džungle je prostě něco více, než nádherný. Trošičku mi tam zavazeli ti piráti, ale jinak je skvělý - měl by být nominován na Oscara!

26. července 2008
avatar uživatele
90 %

Šest dní, sedm nocí

Moc dobrý film. Mohu se na něj dívat pokaždé, když jde v televizi a vždy se u něj zasměju. Trocha napět, vyborné obsazení, zkrátka pohodový film. Moc krásná příroda.

19. června 2008
avatar uživatele
70 %

Když pominu pár nešvarů (mít hada v kalhotech, být pronásledována piráty a řídit letadlo bez sebemenší zkušenosti), tak hlavní hrdince docela závidím. Jednak dovolenou na nádherném ostrůvku, jednak drsňáka Forda. Celkem příjemná podívaná

29. května 2008
avatar uživatele
70 %

Já mám tuhle komedii docela ráda. Anne je roztomilá a hlavně vtipná, no a Harrisson je prostě Indy. Pohodová komedie.

25. května 2008
avatar uživatele
100 %

Srdeční záležitost

Skvělý film. Anne a Harrison dokázali film udělat místy skutečně vtipný a místy skutečně napínavý. Prostě nemám slov. Znám tento film už dlouho, ale teprve teď jsem ho dokázal plně ocenit. Příběh, kdy stárnoucí pilot a mladá krásná žena ztroskotají na neobydleném ostrově, hádají se kvůli světlici nebo se prostě rozčilují na vrcholku hory v palmách ( :-D ) je takový povznášející a milý.

25. května 2008
avatar uživatele
60 %

Příjemně chutnající jednohubka s vyčichlým Fordem, kterému to ovšem s Anne Heche překvapivě dobře ladí a některé jejich přestřelky (slovní samo sebou) byly chytlavé. Trosečnická polovina fajn, akční třetina méně fajn a David Schwimmer překvapivě úplně nejméně fajn.

24. května 2008
avatar uživatele
50 %

Taková obyčejná, ničím zajímava komedie. Videla sem i lepší filmy. Ničím neoslnila a ani nesklamala....takove j obyčejnej prumer

24. května 2008
avatar uživatele
60 %

Amerika

Tak tohle byl od začátku do konce klasický americký film. Některé jsou určitě dobré, ale tenhle už je hodně 'ohraný' a ani poprvé mě ničím moc neoslovil. Pár vtipných momentů se v něm samozřejmě najde, ale není to nic, co by z průměru dělalo dobrou komedii, kterých je opravdu pomálu.

23. května 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Pohodová komedie. Nejen na jedno použití. Harrison sice má na víc, ale nikoho myslim neurazí a rozhodně jsou ve filmu i vtipné momenty... Jeden z těch lepších filmů ve svém žánru... Na scénu, kdy padá letadlo a zfetovaná hrdinka z toho má radost se nedá zapomenout. Bohužel zapomenout se nedá ani nanulovou originalitu, takže s odřenýma ušima 70%

22. května 2008
avatar uživatele
60 %

Taková oddychová romantická komedie.Kdyby zde nehráli herci, kteří zde hrají asi by mě to ani moc nenadchlo.Děj je dosti předvídatelný, ale za to celkem jsou tu dobré herecké výkony.Nejhezčí z filmu je prostředí ve kterém se odehrává.

17. května 2008
avatar uživatele
70 %

Film se mi velmi líbil. Byla to vcelku povedená romantická komedie se zajímavým příběhem a dobrým hereckým obsazením. Hlavně H. Ford válel, který ztvárnil pro něj docela netradiční roli, ale velmi se mu to povedlo. Doporučuji nejen příznivcům romantiky, protože ve filmu si divák přišel i na nějaké ty akční scény, které rozhodně nebyly marné.

16. května 2008
avatar uživatele
50 %

no... popravdě nic moc... téma už mnohokrát zpracovaný, takže to nedává vůbec tomuhle filmu šanci vyniknout... prostě ztroskotat... jinak, i celkově co se mezi nimi na tom ostrově stane se dalo očekávat už od začátku, takže žádná překvapení... není to sice zas takovej propadák, ale i tak...

2. března 2008
avatar uživatele
80 %

Anne Heche

Film je zajímavý, je to trochu komedie, romantika i drama. Ale ničeho tam není moc a film ani ničím zvláštním nevyniká...

4. listopadu 2006

Tento film je zajímavý a pěkný tím, že to není třeba jan komedie. Je to komedie, drama, romantika...

4. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Skvělí herci

Tento film mám moc ráda a vždy když ho dávají v televizi se na něj ráda podívám. Je sice pravda, že zápletka je originální asi jako reklama na prací prášky, ale vše naštěstí zachraňují nadprůměrné výkony herců, takže je to opravdu koukatelné. A příště se zase ráda podívám:-))

4. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Jen tak...

Já se snad dám na romantiku =D ne sranda. Ač je to takový ten klasický americký slaďák má to něco do sebe. Zvláště scéna kdy jde Quinn "opatřit" večeři =D Ráda se k tomuto filmu vracím. Proto 85%

13. září 2006

Šest dní, sedm nocí

Hodně dobrá komedie. Viděl jsem ten film několikrát a nevadí, když ho uvidím znovu. Harrison Ford skvěle zahrál staršího bručouna.

4. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Je to hezký film. Viděla jsem ho několikrát a ještě mě neomrzel. Ráda bych se na něho mrkla znovu, i když už to znám skoro nazpaměť.

8. června 2006
avatar uživatele
70 %

6 a 7

Film jsem taky viděla docela dávno. Kdysi jsem si ho půjčila ve videopůjčovně. Námět docela klasický. Muž, drsňák, kterého nic neohrozí, hezká, ale kapku nevhodná pro život žena, počínající konflikty a následná milostná zápletka. Chtělo by to vymyslet něco originálnějšího, ale co, herci tu byli dobří a film stál docela za to. Akorát si pamatuju, že mě pobavilo, že byl film tuším od 15 a přitom v něm neukázali ale vůbec nic nevhodného:-)

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

tak na tohle se můžu dívat pořád a nikdy mě to neomrzí;o) no fak...je toúplně nádhernej romantickej film, z tohohle žánru asi nejlepší co jsem kdy viděla....

18. května 2006
avatar uživatele
70 %

Pěkný

Taková pěkná romantická komedie... Určitě stojí za to ho shlédnout, i když mezi nejlepší filmy určitě nepatří...teda podle mě... Ale špatný rozhodně není

29. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

Průměr

Jak už psal D-i-r-k, tenhle film má stejnou zápletku jako dalších asi stopadesát americkejch kousků... Na konci jsem měla pocit, že se ve filmu vlastně vůbec nic nestalo!! Některý scény byly naprosto předvídatelný a kýčovitý! Jako milovnici reggae mě ale potěšilo, že ve filmu byly dva songy Boba Marleyho...:o) Ale jednou to prostě stačilo!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

:)

ten začátek ten byl dobrý průběh taky ale ke konci s těma mafiánama to už se mi moc nelíbilo ale i tak sem se dost pobavila harrison v něm byl taky dobrý

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Čitelné

Kdy už se ti Američani pozastaví během toho překotného dolování peněz z diváků taky nad tím, že by se to nemělo dělat pořád stejně i když je to úspěšné? Normálnímu konzumentovi to možná stačí, mě nikoliv. Jednou, dvakrát (třikrát, čtyřikrát...) se to dá snést, ale když už po stopadesátépáté vidím podobnou zápletku, jako je naivní slečna a drsňácký chlápek tak se mi dělá nevolno. Pro mě je to jeden z mnoha a nebýt alespoň mírného oživení v podobě hlavních postav, tak bych to asi vypnul. Velmi slabý nadprůměr.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
100 %

Úžasný

Bylo to vtipný, zajímavej děj atd. Anne Heche než přijala natáčení filmu zašla za svým hereckým partnerem se ho zeptat, jestli mu nevadí hrát s ní, kdyź je lesba. Řeknu Vám, zahrála to vzrušení a to, že se ji líbí naprosto dokonale a když je lezba, tak je to téměř neuvěřitelné. Herecký výko¨ny mě naprosto dostali. Supr Supr Supr

Kdysi dávno