Festival íránských filmů

Publikováno: 11.1.2012 (00:12:52) Zobrazení: 3429

Článek

Autor: 2mig1 (další články tohoto autora)

Pokud nemáte ponětí, jaké filmy se točí v Íránu, využijte možnost, kterou vám nabízí pražské Kino Světozor, a seznamte se s tamější kinematografií prostřednictvím Festivalu íránského filmu. Ve dnech 11.-15. ledna 2012 bude probíhat jeho první ročník. Projekce všech filmů budou probíhat v již zmiňovaném Světozoru.

Během festivalu proběhne 17 projekcí, jež jsou členěné ve třech sekcích. Kromě hraných filmů budete moci zhlédnout také ukázky z íránské dokumentární tvorby a krátkometrážní snímky. Přehlídka by vám určitě neměla uniknout, protože ačkoli se íránská kinematografie zdá být dosti nenápadná, vzbuzuje zájem po celém světě. Posledním důkazem je zahajovací film festivalu Rozchod Nadera a Simin, který na festivalu v Berlíně získal několik cen, včetně těch pro herce, herečku a také hlavní cenu - Zlatého medvěda. Momentálně je nominovám na Zlatý glóbus a pravděpodobně ho zahlédneme i 24. ledna v nominacích na Oscara.

Veškeré informace o festivalu získáte na oficiálních stránkách nebo na Facebooku. Program s možností rezervace najdete na stránkách Světozoru. Lupeny jsou k mání za stovku.

Něco dalšího ke čtení

Zlínský festival bez českého filmu 0
6. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ® V PRAZE 0
Festival Federica Felliniho 0
Festival v Cannes zahájí 3D film 0
V Cannes začal filmový festival 0Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval.Na úvodní stránku článků

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210