22. 1. 2010

Twilight Saga opět střídá svého skladatele

Že se ze Stmívání stal fenomén moderní doby, o tom už nepochybuje téměř nikdo. Samozřejmě má své přívržence (slečny od deseti let po neidentifikovatelný strop) i odpůrce (nejen naše recenzenty), ale o tom tentokráte článek na téma Stmívání není. Jelikož série vydělává opravdu obrovské sumy peněz za směšné náklady, horečně se pracuje na dalším dílu, dokud je film v širokém podvědomí publika. Nový měsíc vydělal během svého pobytu v kinech celosvětově přes 700 miliónů dolarů, proto i nový díl s názvem Zatmění dostane do svého rozpočtu opět o nějaký ten dolar navíc. A s tím už se opět dají dělat velké věci.

Začalo se opět na výměně režiséra. Sérii opouští Chris Weitz, který sice studiu vydělal pěkný balík peněz, ale to by díky pověsti Stmívání vydělal asi kdekdo. Trochu si tedy pošramotil své jméno, ale snad ještě dostane příležitost dokázat, že v něm něco je. Na jeho místo zasedne David Slade, známý především díky hororu 30 dnů dlouhá noc – konečně se tedy diváci dočkali někoho, kdo má s krví a vraždami nějakou tu zkušenost, která na plátně rozhodně bude zúročena.

Největší překvapení pro nás producenti připravili ale na pozici skladatele. Z pohledu vzdáleného pozorovatele to vypadá jako u série Harryho Pottera, kde se taky vystřídala pěkná řádky skladatelů. U Harryho Pottera však nastávájí otázky, jestli ty změny proběhly k lepšímu, protože doteď všechny další díla živořily z práce Johna Williamse. Co se týče Twilight Sagy, tak po Carteru Burwelovi a Alexandre Desplatovi se ke kormidlu dostává další velezvučné jméno. Tím je samotný The Lord "Howard Shore" of the Ring. Podle oficiálních zpráv by měl na hudebním materiálu začít pracovat ještě během tohoto týdne. Času má relativně dostatek, protože premiéra filmu je připravena na poslední červnový den. Tím pádem se ze Zatmění stává jeden z nejočekávanějších soundtracků tohoto léta, protože ne jeden fanoušek bude zvědav, jak se tento "Hobití muž" s upíry poradí. Snad se tímto dílem naladí na tu správnou notu před svým návratem do Středozemě.
[nadpis]Mohlo by vás zajímat[/nadpis]Pokračování Stmívání vystřídá i skladatele (27.4.2009)

fstibo
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.