4. 3. 2010

Harry Potter 7 a 1/2: POTVRZENO

Ještě před půl rokem jsme diskutovali, kdo zakončí dlouhou sérii o čarodějném učni z Bradavic. Věděli jsme, že Nicholas Hooper, který skládal poslední dva díly to nebude a mnoho fanoušků věřilo, že jej symbolicky zakončí John Williams, tedy tvůrce ústředního motivu, který notně musel zaznít v každém díle.


A nyní už víme, jak to dopadlo.

Pro smůlu některých fanoušků musíme konstatovat, že John Williams to nakonec nebude. Svěšet hlavy ale zatím nemusíme, protože studio prozatím potvrdilo skladatele pouze pro první část sedmé série. Prestižní práce byla přidělena francouzskému skladateli Alexandre Desplatovi. Toho tak může přestat mrzet, že jej odepsali ze série Stmívání, přestože v Novém měsíci odvedl výbornou práci.

Dle mého názoru je Alexandre Desplat výborná volba. Sama za sebe mluví již třetí oscarová nominace, z nichž ta poslední je letošní za snímek Fantastický pan Lišák, ze které se může vyklubat soška zlatá. Otázka ale zůstává, jak moc věrný Alexandre Desplat zůstane původnímu materiálu a kolik z něj použije. Když se totiž podíváme zpátky právě na Nový měsíc, tak nepoužil jediný motiv ze Stmívání od Carta Burwella a začal zcela nanovo. Toho se právě někteří fanoušci bojí, že v Harrym Potterovi prostě neuslyší svou oblíbenou melodii. Tak jako tak, stejně si budeme na výslednou práci počkat až do premiéry, která je naplánována opět na listopad tohoto roku.
[nadpis]Mohlo by vás zajímat[/nadpis]Kdo složí Pottera? (1.8.2009)
Twilight Saga opět střídá svého skladatele (22.1.2010)

fstibo
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.