12. 9. 2009

John Powell a heavy metalová kapela Mastodon se pouští do komiksů

V jednom z našich nedávných článků (Komiksy, komiksy a komiksy.) jste se mohli dočíst o očekávaných filmech založených na komiksech a věřte, že to byl pouze hrubý náčrt toho, co nás ve skutečnosti čeká. Společnost DC Comic totiž oznámila, že se chystá na zfilmování dalšího svého dítka - akčního westernu Jonah Hex, který je v našich končinách prakticky neznámý.

Jonah Woodson Hex je veteránem občanské války s obrovskou jizvou na tváři, kterého životní nesnáze dostanou až na dráhu nájemného vraha. Celý děj se odehrává na Divokém Závadě a film by měl svým způsobem ztvárnění připomínat Wolverina. Dočkáme přerodu farmáře v obávaného vraha, tedy postupně se budeme dozvídat Hexův příběh.


Jonah Hex je hraným režijním debutem Jimma Haywarda, který má na svém kontě pouze animák z loňského jara Horton. Na tom hudebně spolupracoval se skladatelem Johnem Powellem, který se s největší pravděpodobností zůčastní i tohoto projektu. Dohoda sice ještě není oficiálně uzavřená, nicméně mělo by se už jednat pouze o formalitní záležitos. Co je ale zajímavější informací, tak s Johnem Powellem bude spolupracovat heavy metalová kapela Mastodon, která se řadí mezi tzv. "novou vlnu amerického heavy metalu". Mastodon, držitelé Grammy Awards za rok 2007 za píseň Colony of Birchmen’ by tak měli skládat písně speciálně šité pro tento film. Výsledkem by měla být podobná spolupráce jako Linkin Parku na filmu Transformers 2. Což laickým okem vypadá na nový boom komerčních kapel ve filmovém průmyslu. Možná že právě toto je ten krok, který by měl vést ke zvýšení prodeje soundtracků, který je v posledních letech v útlumu.

Jimmy Hayward bude mít po ruce tým herců zvučných jmen. Oscarového Johna Brolina do role Jonaha Hexe, vnadnou Megan Fox z Transformers či dalšího hereckého velikána Johna Malkoviche. O natáčení filmu se stará Warner Bros. a do kin by měl dorazit během příštího léta. Kapela Mastodon již má určité vztahy s Warnery, protože vydavatelství Reprise Records patřící do skupiny Warner Music Group vydalo poslední dvě jejich alba. Proto se jejich skladeb s jistotou dočkáme i na soundtracích.

Skladba Oblivion od Mastodonů na Youtube:[nadpis]Diskuse[/nadpis]Diskutujte s námi o článku na Facebooku
[nadpis]Související články[/nadpis]John Powell se upsal pod nový animovaný film studia Dreamworks (3.5.2009)

fstibo
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.