home
Silent Hill

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Kdyby to nemělo až tak moc dvě hodiny, rád bych dal čtyři hvězdy, protože až na zbytečnou délku je tahle počítačová hra (a oproti zvěstem v sobě tenhle film počítačovou hru nezapře, naopak na tom staví, hlavně u chování postav) opravdu vydařená.

29. září 2012
avatar uživatele
100 %

Nej

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů.
Hru neznám, proto ani nemůžu tvrdit jako spousta lidí "jak moc je to nepovedené" a právě naopak říkám, jak moc se mi to líbí. Řadím se sice k těm, co napoprvé konec nepochopili, ale o to radši si ho pouštím pořád a pořád dokola. A tím se rozhodně nemůže pochlubit každý horor, který mám ve sbírce.

16. srpna 2012
avatar uživatele
60 %

Průměr

Poněkud zklamání vzhledem k tomu, co jsem od filmu čekala. Nejlepší byly scény, kdy přicházela temnota... to bylo aspoň trochu napínavé a ztvárnění nevšední. Jinak příběh ušel, ale že by mě nějak hluboce zasáhl, se říct nedá. Celkově snímek vyznívá jako průměrný

3. února 2012
avatar uživatele
20 %

Vôbec ma to nebavilo. Začiatok bol síce zaujímavý ako prichádzali do mesta ale potom dlho dlho nič. Potom chvíľu napätia a zasa nič. Dej o ničom.

6. července 2011
avatar uživatele
100 %

Silent Hill

asi jeden z prvních hororů kde o něco šlo psychologicky nebylo to jenom bezduchém nahánění duchů... klidně by se dalo říct že jeden z těch nejlepších filmů na téma "město duchů" postavy byly dost důvěryhodné a taky konec stál za to sledopvání...

15. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Dobrej horor. Hrál jsem herní verzi, podle které byl film natočen. Až na pár detailů (např. ve hře je to otec, kdo hledá dceru) se celkem dobře drželi předlohy. Efekty byly výborné. Filmařům se dobře podařilo zachytit strašidelnou a tajemnou atmosféru města. Jen konec mě překvapil a musím přiznat, že jsem ho asi ani moc nepochopil.

12. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

Horor je to dobrý. Máte u něj pocit napětí, nevíte, co bude dál, je tady hodně tma, málo lekaček, ale přesto dobrá stísněná atmosféra, která je doprovázena dobrou hudbou a hlavně mlhou. Na filmu mi celou dobu vadí jen jedna věc a to, že všechny větší kousky jsou dělány počítač. Jistě, chápu, že něco takové se nedá udělat nijak jinak, ale přesto mi to vadio. Bylo dobré, že film se odehrává ve dvou rovinách a i když hrůzy z tohoto města zkončí, přesto se už manžel, manželka s dítěteme spolu nikdy nesetkají. Jako vždy je v těchto filmemch jednoduchá zápletka, která musí zkončit spoustou mrtvých a v tomto případě k tomu postačila jednoduchá zámitka, pomstva.

18. září 2009
avatar uživatele
80 %

Klasika

jeden z mála dobrých hororů, které se mi opravdu líbily, má dobrý námět, ta blondýnka v hlavní roli je prostě okouzlující :)) a hlavně mu nechybí schopnost poutat.

4. září 2009
avatar uživatele
40 %

O Silent hill jsem si myslel, že bude celkem dobrý horror, ještě než jsem se na něj podíval. Až po dokoukání jsem zjistil, že je podle herní předlohy. Mně se to hned zdálo, protože takovýto příběh nasvědčuje jedině k ní. Hororové jsem také hrál, takže vím, jak vypadají. A tento film vypadá úplně jako hororová hra, protože je zde temná atmosféra a spousta postav, které se hodí jako nepřátelé k zastřelení. Příběh hry byl určitě ošemetný, a podle mého názoru tomu tak je i v případě filmu. Film totiž začne příšerně rychle, není vůbec žádná předehra, nic uvolňujícího. Hned na začátku se dějí divné věci, o kterých nevíme vůbec nic. Pak se dostaneme do místa dění a až tady se to rozeběhne na plné pecky. Přesně jako v počítačových hrách, tam taky tvůrci nenechají hráče dlouho čekat. Líbí se mi sice, že se teprve dohledáváme pravdy, i atmosféra je velmi působivá, ale strašidelné scény nemají vůbec žádnou hodnotu. Díky efektům mají velmi vzhled, to ano. Já už bych asi lepší (spíš smysluplnější) příšery asi nevymyslel, ty zde měly něco do sebe, ale lekli jste se, když se k vám jedna pomalu blíží… Pak když jich na vás leze stovka, už je máte okoukané a bát se vůbec nemůžete. Sledujete jen to, jak jsou dobře graficky provedení, ale strach nemáte. A to je slabina. Příběh je úplně o ničem a lekavá scéna nanejvýš jedna. Začal jsem se nudit už velmi brzo. Ještě, že není děj tak povrchní. Hlavní postavou je totiž žena a téměř žádní lidé činu, kteří by začali střílet vše, co jim přijde pod ruku. Nebudu zase soudit, příčinu všeho dění, jinak bych se nemohl dívat na horrory. Nejvíce jsem očekával dobrý výkon Seana Beana. On a hororové prostředí mě nalákalo, ale jeho nevelká účast má i lepší stránky. Díky dámským postavám se většinou více bojím a R. Mitchell se předvedla, ale méně se bojím, když zlou postavu hraje malá holčička. Jak jsem říkal, bát se nejde. Scény to mají za úkol, ale děj nemá žádný spád, vyvíjí se přímočaře a naivně a některé „děsivé“ scény jsou i trapné. Už by to chtělo lepší horory. Plus dávám efektům a nepovrchnosti.

2. září 2009
avatar uživatele
90 %

U tohoto filmu jsem nepřestala ječet a na konci jsem už ani nemohla mluvit..po Kruhu to byl nejstrašnější horor co jsem kdy viděla!!Ten konec,Alisiny vzpominky docela mi ji bylo líto..a nad filmem jsem dlouho přemyšlela i po jeho skončení.Opět skládám velkou poklonu hudbě,která byla užasná zkuste si film pustit bez zvuku a uvidíte že se nebudete tolik bát..Na sillent hill jsem koukala přes den,ale pro silnější povahy doporučuju večer atmosféra bude ještě silnější a film ještě strašidelnější troufnu si říct že se budete bát ještě víc a večer neusnete..

22. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Vždycky budu stát při názoru,že toto,je nejlepší horor,které mé oči kdy shlédly..A nikdy se nepodaří natočit lepší..

4. července 2009
avatar uživatele
100 %

Prosím poraďte

Film celkem v pohodě, škoda že zemřela ta policajtka, ale ten policajt Gucci mě pěkně štval!!! No jinak docela zamotaný děj, ale když odjíždí Rose s Sharon za Silent hillu a přijedou domů proč je tam MLHA???????
Christopher je taky doma a prší!
To jsem vůbec nepochopila!

Prosím, jestli to někdo chápete napište to sem, nebo mě.

Díky

18. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Silent Hill

Silent hill byl skvělerj horor,na kterej se klidně kouknu zase.Byla tam příjemná strašidelná atmosféra a troška brutality.Každopádně tohle nebyl špatně strávený čas.je to jeden z mých nejoblíbenějších hororů.Naprosto to nejde srovnat s hororem např.Metrem...:-) Tento filmík byl dobrý,ale moc jsem to nepochopila...:-D
Do teď to sice nechápu,ale rozhodně doporučuju skouknout...:-) Moc povedený.Nemám slov. 100%

1. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Silent Hill

Silent Hill. Jediné miesto na svete, na ktorom by som nechcel byť. Keď som tento film pozeral úplne prvý krát, tak som sa išiel posrať od strachu. A to bolo ešte za denného svetla. Nechcem si ani predstaviť čo by to so mnou robilo keby som to pozeral v noci. Podľa mňa bola najstrašidelnejšia postava Pyramide Head alebo ako sa to vlastne volal. Proste tento film je jeden z mojích obľúbených hororov.

3. března 2009
avatar uživatele
80 %

Při shlédnutí tohohle filmu jsem si téměř nadělal do kalhot. Ale vydržel jsem to a dokoukal to do konce.
Zaujala mě strašidelná atmosféra, rovnako jako silná dávka brutality... Konec konců, je to horor :). Film se mi líbil, dal bych mu lepší hodnocení, kdyby nevyzníval tak beznadějně a pesimisticky.

7. února 2009
avatar uživatele
80 %

---Silent Hill---

Tenhle film by opravdu dobrý i příběhem. Ano že hra je lepší a rozmanitější, tak je jasné, že tam nebude všechno co bylo v té hře. Ale bylo tam i pár menších chyb.......Některé věci nejsou pochopitelné po prvním shlédnutím. Pak ten konec, byl divný a mohli natočit méně scén, kde Rose nekřičí pořád jméno "Sharon, kde jsi!!"
Byl dobře spracovaný, a nevim jak u vás ale nejlepší scéna byla ta jak Alyssa všechny rozsekala tim ostnatým drátem.--No jsou ale i lepší horory.---------

82%

5. února 2009
avatar uživatele
70 %

Celkem podařený filmek, docela jsem fandila hlavní hrdince a byla zvědavá zda dcerku najde. Některé zcény s hororovými postavami trochu trapné, ale jinak dobrý film. Když mám náladu, kouknu se na něj klidně znovu. Docela mě překvapil závěr, to jsem opravdu nečekala

27. ledna 2009

Hrál sem hru a ta mě dostala. Perfektní. Proto sem se na film těšil. Ale jaké bylo mojé sklamání ani nedokážu popsat. Vůbec mě film nevtáhl do děje, nudné pasáže, prostě tragedy. Možná sem byl hodně ovlivněn samotnou hrou, proto to sklamání. Dal bych 0 %, ale díky předloze konečných 30%.

31. října 2008
avatar uživatele
70 %

Nejsem velkým příznivcem hororů, takže jsem dlouho zvažoval, jestli na takovýto film vůbec zajít. Nakonec u mě ale zvítězila zvědavost nad strachem, a do kina jsem se tedy vydal,ale myslím si že jsem opravdu udělal moc dobře.
Byl to moc pěkný horor

13. září 2008
avatar uživatele
100 %

no

no odla mna tento film jedost zaujimavy zaciatok dost nuda trvalo kym sa njeco zacalo vlastne diat!!!!v sillent hill sa diali veci ktore som nechapala, a pozerala som to vyse krat a az na nevjem kolky krat sm poxopila,! Dost nuda, no, celkom som sa tesila, ale sklamanie, ale sppracovanie meste" bolo dobre, ale take nerealne! a dost!!!!

23. července 2008
avatar uživatele
30 %

??

No očekával jsem od tohohle filmu víc a nakonec me očekávání nebylo naplněno. Těch 30 dávam aspoň za efekty a občasnou originalitu.

20. července 2008
avatar uživatele
20 %

Opravdu velmi velmi trapný horor. Hlavní představitelka byla velmi nepřesvědčivá, jediný, kdo ve filmu za něco stál, byla ta policajtaka. Jinak nic... Pokud se tohoto "hororu" chcete bát, tak se na něj musíte dívat o půlnoci někde v lese...

19. července 2008
avatar uživatele
0 %

Pohádka pro děti

Tento film mi připadá jako naprostá ztráta času, celý scénář filmu spočívá v tom, že ta ženská volá jméno svý dcery a navíc jí ani není rozumnět, takže doteď přesně nevím jak se jmenuje, neboť každou chvíli na ni volala něco jiného, nevím co si představujte pod pojmem dobrý horor, ale já si rozhodně myslím, že to není ženská pobíhající po divném městečku říkající jedno slovo celý film a co se týče zvláštních efektů, no radši se k tomu nebudu vyjadřovat

19. června 2008
avatar uživatele
10 %

Jediný moje štěstí bylo, že jsem to nedokoukala. Jestliže jsem se měla bát, tak to se fakt nepovedlo. Děs, ale ve smyslu jiném, než by se očekávalo. Naprostá blbost. Dialogy téměř nulové. Furt tam akorát křičela její jméno. Naprosto strašný. 10% jen za snahu, a i to se přemáhám.

19. června 2008
avatar uživatele
Pony
...
0 %

Co to je?

Už jen podle obsahu na zadní straně DVD to byla blbost. A opravdu jsem se nespletla. Jeden z nejhorších filmů jaké jsem kdy viděla. Tohle má být horor? A kdo se toho bojí? Ani můj malý bratr by se nebál té divné potvory, co tam lezla, nebo těch podivných stvoření, které se tam sápali po té matce. Hrůza. Je mi nesmírně líto, že jsme zaplácla čtyřicetpět minut svého života takovým brakem. Nedokoukala jsem to, neboť nám končila hodina. Ale i tak bych to dál nevydržela. Znovu opakuji: Čeho se tam mám bát? Je to asi tak strašidelné jako Teletubbies. Zase tma, mlha a sníh/déšť. Není už to trapné? Na DVD byla velká červená osmnáctka. S kamarádkou jsme se jednomyslně shodli, že to neznačí věk, ale IQ. Na tento film musíte mít pod osmnáct, aby za něco stál. Neumí tam říct nic jiného než jméno dcery a města. Trochu okoukané od pokémonů.

18. června 2008
avatar uživatele
60 %

Silent Hill

Hmm... nic moc... Děj byl hodně pomotaný (nějak jsem ho naštěstí pochytila), ale jediný co jsem nepochopila, byl ten konec... Ty obludy byly hodně přehnaný. Na tenhle film jsem nalákala celou rodinu, tak jsme se na něj podívali včera večer a jsem ráda, že mi rodina nenadávala, že to byla blbost... Sice taky nepochopili ten konec, ale jinak říkali, že to celkem šlo. Trochu mě ten film zklamal, protože jsem od něj očekávala víc. A taky byl docela dost zdlouhavej. Někdy je méně více.

25. května 2008
avatar uživatele
70 %

Sem to nejaka nepochopila, kdo je koho dcera a tak. Ale jinak dobrý, konec skvelej...Ty masky byly fakt boží!

21. května 2008
avatar uživatele
100 %

Filmy vycházející z dávné minulosti jsou většinou napodobeníny jiných filmů, ale tohle je teda celkem příjemná vyjímka. Silent Hill nabízí zajímavý děj se spoustou zajímavě propracovaných scén a taky ukazuje, že ne každá událost v minulosti musí být nesmysl. Navíc tento film zdobí místy až náboženské scény, kdy však víra v porovnání s realitou jednoznačně prohrává. Jednoduše řečeno, ne každý film s misteriozní tematikou musí být nutně nesmysl.

20. května 2008
avatar uživatele
40 %

Silent Hill

Horory mám vážně ráda, ale tohle bylo moc už i na mě. Pro mě to bylo až moc neuvěřitelné, někdy dokonce nepochopitelné. Jodelle Ferland na svůj věk svou roli zahrála velmi dobře a navíc věrohodně, ale celkový dojem z filmu mi to v ničem nevylepšilo. Znovu bych si tento snímek asi nepustila, jedině že bych byla v krizi a nic jiného v tu chvíli neměla po ruce. Vlastně doteď některé věci z filmu nechápu, takže se možná někdy odhodlám a film si pustím ještě jednou, aby mi to konečně docvaklo.

16. dubna 2008

poprvé jsem se na to koukala s kamarádem a moc sme to nepochopili a hlavně sme se báli...podruhé jsem to už pobrala ale bála jsem se ještě víc...kdo se nekoukne na bonusovou část kde jsou ty postavy vytvářeny bude se bát. Pro mě je to jeden z dokonalejch hororů i když to mělo své určité chyby a propracování ale můžu se na něj koukat několikrát po sobě hodně se mi líbí a prostě ho žeru :D patří mezi horory na které se v žádnym případě nemůžu koukat sama a když slyšim venku sirénu běhá mi mráz po zádech :D

25. března 2008
avatar uživatele
70 %

Tak nevím, u mě je to tak půl na půl. Prostředí dobrý, ale ty příšerky...Děj se mi zas líbil na začátku a na konci, uprostřed filmu jsem usínala.

18. března 2008
avatar uživatele
0 %

o ničem

přesně tak. tenhle film byl naprosto o ničem. musím říct, že jediný co mě donutilo se dívat až do konce, byla naděje, že se to přece jen trochu rozjede. bohužel se tak nestalo. opravdu bylo to promarněných 112 minut mýho života. nikomu to nedoporučuju. do kategorie hororu to vůbec nepatří, pač tam opravdu není čeho se bát. je to asi jeden z nejhorších filmů, co jsem viděla.tečka.

12. března 2008

Tenhle film mě ničím nezaujal. Čekala jsem asi víc, protože hrůzu mi nenahnalo absolutně nic, sice hezký příšery, ale nic. Děj celkem dobrý, ale nic víc...

7. března 2008
avatar uživatele
60 %

tak nvm no.film jasko ceůlkově zas tak špatnej nebyl,docela dobrý spracování, hustý obludy....ale konec to upe zkazil.vůbec sem nepochytila kdo je kdo a kdo co a proč udělal....no...tak 60%

24. února 2008
avatar uživatele
100 %

suuupeeer film

Film je výborný ale hlavne ma zaujal dej.
Je pravda že som sa až tak nebál,ale pre mňa je
podstatný dej a ten je velmi "mrazivý" a konečne to nie je len o nejakých duchoch a zombie ako to vo vela hororov býva ale je to trochu hlbšie.Niekedy je dej zamotaný,ale dá sa ľahko pochopiť (mám 12 rokov a nemal som s tým problém).Efekty sú pekne zpracované a je to najlepší horor aký som videl (a to som ich už vzľadom na svoj vek videl veľmi veľa).
100%

24. února 2008
avatar uživatele
50 %

Je libo polaskat ostnatým drátem?

Občas mám potíž zaujmout ke zhlédnutému filmu určitější postoj. Něco vypovídá příběh, něčím zujme zpracování (anebo taky ne), všímáme si hereckých výkonů a ovlivňuje nás filmová hudba... Potíž je, když se dílčí dojmy dostanou do konfliktu. Na Silent Hill jsem se těšil. Námět mi připadal zajímavý a slib tajemna mě vyloženě přitahoval. Jako každý film na motivy gamesky i tento nepatrně strádal na příběhu. Zlaté pravidlo vývojářů her zní, že příběh není podstatný. U filmu je to trošku jinak a proto není možné PC hru jen tak doslovně přenést na plátno. Schází zde interaktivita, kterou je v zájmu divákova zaujetí nutno nahradit přifouknutým příběhem. Od vstupu hlavních postav do „města duchů“ Silent Hillu jsem měl z děje na obrazovce pocit, který bych nejlíp definoval jako vjem „levelovitosti“, tedy lineárního postupu do dalších fází při splnění dílčího úkolu. Možná, že se jednalo jen o zdání, když jsem si byl vědom právě toho, že film je natočen podle PC hry, nevím. Ten dojem tam ve střední části stopáže byl. Atmosféra filmu je však zdařilá, mlha a poletující popel, klaustrofobické příchody temnoty, zrůdy vzbuzující odpor zdeformovaným a zapomenutým lidstvím, určitá temná mystika.. Kdyby zůstalo u toho, byl bych z filmem naprosto spokojený a moje očekávání by byla důstojně naplněna. Naneštěstí pro mne film také obsahuju jistý prvek, který určitě nemusím - brutalitu. Výjevy sadistického násilí, které by za běžných okolností bylo chápáno jako úchylné, a které není možné tolerovat ani jako prostředek msty. Kdoví, zda by se Jan Hus mstil za to, že byl upálen. Domnívám se, že ne... O to horší však je, že podoba toho násilí sklouzla k formě, kterou já pokládám za navýsost nechutnou. Jsem toho názoru, že násilí páchané na dětech by mělo být prostě a jednoduše tabu... To se nedělá. Hotovo, finíto. Ani náznak tolerance, byť jde jen o znázornění. Každá doba boří mýty a zábrany té předcházející a každá doba měla své moralisty, kteří tvrdili, že je to špatně. Nevím, zda mezi takové patřím, každopádně si ovšem myslím, že nepotřebuju být vyděšen, či spíše znechucen, za každou cenu.


6. února 2008
avatar uživatele
80 %

Jak mě může něco vizuálně tak dokonalého nechávat tak chladným? Popelem zaváté městečko vypadá přímo geniálně! Od začátku je radost na to koukat, ale radost buhužel přetrvává, i když už by mi měl úsměv zmizet. Prostředí je skutečně hnusné a „příšery“ nechutné, hlavní hrdinky křičí o sto šest a krev a střeva jsou všudypřítomná, jenže já nemám strach, ani žádný náznak mrazení. Prostě se zájmem sleduji co se děje na plátně jako kdybych koukal na nějaký western! A to je velká škoda, někde se stala chyba, protože jak se nerad bojím, tak v Silent Hillu jsem se bát chtěl!

21. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Jako film podle hry na mě nezapůsobil. Ale jako film pro obyčejného diváka - víc než dost. Velmi se mi líbila hudba, která dotvářela výbornou atmosféru. Film jsem viděla v kině, i když to k tomu úplně nepatří, moc se mi zalíbil nápad s novinovým článkem o Silent Hill, který jsme obdrželi v kině. Silent Hill jsem viděla už mockrát a vždycky se bojím :-) Je to filmeček na který se vždycky ráda podívám znova.

19. ledna 2008

Nic moc..

Jak napovídá nadpis, moc mě tento film nezaujal. Ráda se podívám na nějaký horor a vystrašit mě dokáže fakt málo, ale tady jsem se spíš smála a to sem byla sama doma.. Zaujmout mě dokáže skoro každý film (nemám vysoké nároky). Ale vážně tenhle nic moc.. Herecké výkony si myslím byly dobrý, obzvláště ta malá holčička naprosto roztomilá :)

16. ledna 2008

...

Když jsem o tomto "horroru" slyšela, myslela jsem si, že může být povedený....ovšem mýlila jsem se:-D...Jako horor mi nepřipadal vůbec strašidelný, někdy jsem se u něj dokonce i zasmála, je sice pravda, že některé části byly nechutné...ale...;-)

1. ledna 2008
avatar uživatele
20 %

20%

Když jsem o tomto filmu četla, říkala jsem si, že by to mohlo být pěkné, ale to jsem se hodně mýlila. Tento film mě opravdu nezaujal. Co se týče efektů, tak je to sice dobře udělané, ale k čemu to je, když jsem vůbec nechápala souvislosti, přišlo mi to hrozně nepřehledné. 20% dávám jen kvůli těm efektům, jinak to nestálo za nic.

31. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Fakt kruty film

No tak tento film je ten jeden z nejlepších co jsem viděla, supr zpracování děje, které se dá pochopit až po dlouhém přemýšlení, u tohohle filmu si má člověk domyslet jak to bylo a proč to tak bylo a proč ne, mě se líbí to, že scénarista nám chtěl do toho přidat zápletku, kterou si každý domyslí jinak. V tom je to kouzlo, každý má jiné tvrzení co se tam stalo. Jinak Radha Mitchell je super herka a obdivuju ji jak tuhle roli skvěle zvládla, ale ještě víc obdivuju Jodelle Ferland, která zvládla 3 role- démona, temnou Allesu a Sharon, fakt kruty vykon. Jinak u tohoto filmu sem se nenudila a bojím se pořád i dyž si to pouštím po několikáté, sice vím co se stane, ale má to furt šťávu. Uža film 100%

30. prosince 2007

Slavné Silent Hill ve filmu

Jak na tento horror pohlížet? Jsou dvě možnosti: První je taková, že se na tento film budete dívat jako prostý divák, a nebo za druhé, jako člověk, který hrál hru Silent Hill a musíte sami posudit, jestli je film natočený podle předlohy(hry). Já osobně jsem něco mezi. Film na mně hlavně zapůsobil svými dokonalými efekty a vkusnými monstry. Samotný příchod temnoty doprovázený hlučnou sirénou je velice působivý a asi nejlepší z filmu. Ovšem na druhou stránku jsem jen velice těžko pochopil zamotaný a špatně vyložený děj, který nám tvůrci chtěli zdělit. I přesto, že jsem hru v malém množství hrál, jsem měl problémy! Režisér, ale ve skutečnosti nechtěl použít 100% autentičnost z hry a proto, je velice složité hodnotit ho!

29. prosince 2007

Silent kill

No co dodat opět další zoufalý pokus o probuzení počítačové hry, a opět ne tak zdařilý, nevím jestli už scénáristům dochází dech nebo už nejsou nápady ale promiňte asi jako tak že film který je přetvořen na počítačovou hru a naopak nikdy nemá potřebný úspěch! Silent Hil jak už zde bylo zmíněno měl velmi poutavý trailer který opravdu zaujme každého, bohužel jak už sme si zvykli kolikrát je trailer o 100% akčnější, živější no prostě lepší než celý film, a někdy i z obyčejného traileru průměrný divák pozná i jak celý film dopadne! Opravdu jediné co na tomto filmu mělo šťávu byl bohužel trailer, film jako samotný byl už jen ubohou náhraškou hry, vím že je jednoduché kritizovat když sám nic nevyprodukuji, ale vymyslete horor podle svých představ a ne podle hry!!!! Na druhou stranu na film se i tak nějak dalo dívat a zas v některých scénách to špatné vůbec nebylo avšak celkový dojem působil průměrně!

14. prosince 2007
avatar uživatele
40 %

Nepřehledné...

Podle ukázek mne film velmi zaujal a když jsem jej konečně měla možnost shlédnout... Celý film je jaksi nepřehledný, pro toho, kdo hru nezná (tedy i pro mne), těžko pochopitelný... Konec jsem si musela pustit třikrát, abych ho vůbec pochopila (a stejně jsem ho pochopila jen z části)... No a horor je opravdu velmi silné slovo. Spíš než hororový film je to film klasicky americký - nechutný. Ale abych jen nekritizovala - dívat se na to vcelku dalo, příště ale věnuju čas spíš učení. Takže 40% za snahu.

11. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Bohužel jsem hru nehrála, takže jsem nedokázala úplně pochopit souvislosti, ale brácha mi to vysvětlil. Ale inspirace hrou byla úplně jasná a zřetelná - hlavně postupování z levelu do levelu =) Z monster jsem teda byla trochu rozpačitá, přece jen mám radši takové ty psychologické horory. Ale rozhodně to není špatný film, i se mi to celkem líbilo.

8. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Silent hil

Nej byly v SH asi monstra.Piramid head neměl chybu a grey child byla taky suprová obluda jen mně mrzí ,že Sharon a Rose zustály v dimenzi zamlženého Silent hilu .film má u mě 100%

18. listopadu 2007
avatar uživatele
0 %

Ani těch deset ne

Tohle je uboze směšný film. Jinak se to asi nazvat nedá. Ještě mě napadá tak slovo hovadina, ale to už jsem psal mockrát. Tohle bych nepouštěl do kina, ale rovnou dával jako přílohu k nějakému bulvárnímu časopisu. Mizerné počítačové efekty jak z nějakého starého béčkového akčního filmu, hudba, která nestála za nic, téměř žádná atmosféra a napětí. Jen trochu, ale než do doby, kdy se tam objeví nějaký vtipně se pohybující „strašidelný“ přízrak. Obyvatelé Silent hillu se tvářili a hráli jako nějací statisté ve filmu Zdeňka Trošky a utvrdili mě v mém hodnocení. Navíc asi člověk, který nehrál hru, nemá šanci film celý pochopit. Já hru nehrál a nepochopil jsem téměř nic. Ani nevím, co bych měl v takové kravině vlastně chápat. Jen to, že chtěl někdo vydělat peníze. To chápu. Za chvíli přijde Hitman, Alien vs predator 2, pak 3, pak Max Payne, Max Payne2, Doom 2,3, Silent hill 2, máme se určitě na co těšit, ale můžem jen doufat, že to snad někdy natočí pořádně.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

docela nářez film.takovej trochu divnej a děsivej.a povedenej...takovejm a horor být.Jo horory moc nemusím,ale sem tam se u nich mihnu a tenhle se mi i líbil...

11. října 2007
avatar uživatele
100 %

Sice si myslím, že řikat tomuhle filmu horor je trošku přehnaný (já horor vidim jako něco, u čeho se člověk párkrát lekne...), spíš thriller s prvky hororu... Přesto je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Moc se mi líbí všechny ty zrůdičky a atmosféra filmu. Neřikam, že herecký výkony jsou dokonalý, efekty nepřekonatelný, scénář perfektní a hudba geniální, ale z mého subjektivního pohledu se to všechno slejvá v nádherný celek, který je přesně dle mého (slovy mé kámošky "ujetého") vkusu....100%

10. září 2007
avatar uživatele
20 %

Silent Hill1 na Play Sationu mám projetej tak 30x! Dvojku dvakrát na PC a začínám třetí díl. A to je možná chyba. Film totiž splácal jedničku a dvojku dohromady, víc prvků použil z dvojky. Fandové PShry mi dají zapravdu - jednička je bezkonkurenční nejlepší hororovou adventurou všech dob, neznám nic jiného, u čeho bych se tak strašně bála a lekala. Navíc skvěla hudba, perfektní hádanky, hustej příběh a scénky. Harry - táta, který hledá v Silent Hillu svou dceru Cherryl - matka jim zemřela před 4lety - je první věc, kterou jsem ve filmu čekala a hele, ona tam ženská. O co jde - jak jsem psala, z druhýho dílu má film víc a to je právě problém. První díl hry je od Japonců, proto i příšery a příběh jsou fakt hororový a v noci SH ze zdravotních důvodů (infarkt atp.) raději nehrát. Druhý díl už stvořili Američani a je to na obrovskou škodu dobré reputace SH. Amíci do toho dali totiž jen střílení nestvůrek a ubylo 90% skvěle promyšlených hádanek, které se ve dvojce změnily na nekonečné hledání klíčů ke dveřím. Konec filmu se mi dost dobře nezdál, ten možná bude ve trojce nebo nevím, páč jednička a dvojka vypadala fakt jinak. Jako plus přičítám perfektní ztvárnění PyramidHead ve filmu, to bylo fakt něco, přesně jak v SH2. Příběh je dost upraven a spousta důležitých a fakt zajímavých postav tam vůbec není. To vše okolo Cherryl-Alessa, proč je uvězněná v noční můře měnícího se a démonem pohlcovaného Silent Hillu...já nevím, jakoby chyběla hlavní kostra příběhu, věci byly vysvětlovány divně. Režisér se mohl držet jedničky a to by vznikl nejlepší horor všech dob a za tím si stojím. Takhle chválím efekty, pyramiďáky, herečku holčičky, která se jakžtakž podobala předloze a docela vhodně zvolené tak na 65% město pro natáčení. Jinak mě to strašně zklamalo. Ale kdo hru nezná, mohlo ho to zaujmout. Já se jen těším na třetí díl SH, páč ten je zase od Japonců a podle ukázek to bude pěkný nářež! :o)

10. září 2007
avatar uživatele
80 %

na to, že nemusím horory, kde se objevují nechutný zrůdy, se mi tohle fakt líbilo a místy jsem měla i polštář před očima :). To propojení dvou světů po zaznění sirény bylo uplně děsivéééé

28. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Mazec

Mě se tenhle fillm fakt líbil upe strašně.. i ten konec... nwm, pode mě zůstali ty dwě uwězněný napořád w čase města a nebo tam taky umřeli a domu se wlastně ani newrátili... koukala sem na to u kámoše a fakt jako že zážitek:-) hustej film, furt o tom nějak přemejšlim:D hodnotim jasně: 100%!!!

16. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Počítačovou hru jsem nikdy nehrála, ale film se mi líbil, a klidně si Silent Hill ještě někdy pustím.

2. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Tak neviem ci sa ten typek predomnou bal na Nenavisti a Hory maju oci :D ale ja som sa riadne smial:D:D tak zle urobene efekty na tych filmoch hehe:D:Daspon na nenavisti:D:Dno to je jedno :D Tak tento filmik je perfektny!!!Oproti trapnym hororom (Nenavist,Pach krve,Hostel,Texasky masakr motorovou pilou a ja neviem co este) bol tento aspon dobre spracovany!!!A da sa na nom aj bat ked velmi chcete:D:Dale ja davam 90% efekty boli super,pribeh tiez,herecky vykon nebol tazky ale celkom dobry:Dno proste keby to spavili trochu strasidelnejsie.Tym myslim iny koniec tak by to bolo super.

30. července 2007
avatar uživatele
80 %

Silent Hill

Je to zajímavý no mám z toho smíšený pocity.
Strašidelný to určitě neni ale efekty sou úchvatný.
Všechny díly hry Silent Hill byly legendární ale film už tak úspěšnej nebyl. Efekty sou ale fakt pastva pro oči. Pokud hledáte strašidelnej film tak místo tohohle vemte radši nenávist, hory mají oči nebo loď duchů ale tohle neni horor spíš trchu thriller.
Ale špatný to určitě neni to se říct fakt nedá ale to je zase věc názoru.

8. července 2007
avatar uživatele
80 %

!!

První díl hry hry jsem hrála a musím říct že jsem se skutečně bála. U filmu jsem bála už méně ale příšerky jim musím pochválit!Měli je opravdu kvalitně namaskované a ty pohyby byly úžasné.Taky musím pochválit to že hezky vysvětlili příběh.

1. července 2007
avatar uživatele
50 %

Podle mě tento film byl propadák.Sice tam bylo pár zajímavých scén, ale byl tam hrozně domotaný děj.Možná jsem blbá, ale nepochopila jsem to a se mnou skoro celá třída = dívali jsme se na to totiž ve škole.Takže moje hodnocení je...50%

25. června 2007
avatar uživatele
20 %

Nuda

Podle mého názoru se tam vůbec nic nedělo. Dívat se na to v noci, asi bych měla strach, ale ve dne je to nuda. Ze začátku mě to zaujalo, ty efekty a tak, to město se mi taky líbilo. Ale potom už mě film docela nudil. Musím říct, že mě dost zklamal...

14. června 2007
avatar uživatele
80 %

Bohuže

hru jsem nehrála a konec filmu mi byl vysvětlen zasvěceným kamarádem až posléze. Nicméně hororové scény byly udělány dobře. Řekla bych horor, patřící ke špičce, ne až na špičku, ale kdo ho uvidí, určitě nebude litovat času.

9. června 2007
avatar uživatele
50 %

nízko

Abych pravdu řekla, film se mi vůbec nelíbil. Nějaká ženská pobíhá sem a tam, přitom hledá dceru. Nedošel mi konec, tak vlastně nevím jestli se setkala s manželem nebo ne...Prostě nuda a scéna s postelí a chobotničkatým ostnatým drátem byla ubohá.
P.S. Pochybuju že by ta policajtka nekřičela a pronášela tak duchaplné řeči kdyby ji opravdu dělali to co jí dělali.

22. května 2007
avatar uživatele
70 %

Podle hry...

Bohužel, hru jsem nehrála, takže asi úplně nechápu všechny souvislosti, konec. Možná by mi jen pomohlo, kdybych se podívala znovu, možná si hru nakonec budu muset zahrát. Ale to nic nemění na tom, že na Silent Hill jsem se těšila a na to, že se jedná o film podle počítačové hry, se myslím povedl. Jako jedno z mála věcí tam totiž je alespoň nějaký příběh a i když někteří tvrdí, že z toho tu pravou atmosféru necítili, já jsem ji docela cítila. Teda ne že bych se přímo bála, ale mrazení po zádech, takový ten příjemný "hororový" pocit, který chcete na jedné straně cítit dál a dál, na druhé straně už chcete, aby bylo po něm. Prostě tohle jsem už dlouho u žádného podobného filmu nezažila, a proto má Silent Hill bod. Sice nepopírám, že se zde objeví pár klišé, někdy to není úplně originální, někdy film pokulhává, ale to nic nemění na tom, že ho hodnotím kladně.

7. května 2007
avatar uživatele
60 %

Ehm....

Bylo mi řečeno, že se budu u tohoto filmu dost bát, ale nic takového se nestalo. Název zněl zajímavě, ale děj už tak zajímavý nebyl. Asi jsem moc náročná. Tenhle film jsem celkem pochopila, takže kdo ho nepochopil, ať se mě zepta:)

16. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Něchtěla bych být uvězněná v jiné dimenzi(nebo co já vím co to bylo). Na filmu jsem byla v kině s kámoškou,a bylo to super zážitek. Hlavně ta hudba a celkouvá depresivnost příběhu. Jeden z filmů,kdy člověk musí dávat pořád pozor aby mu něco neuniklo. Skvělý!

9. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Protože jsem fanoušek hry Silent hill, tak jsem se na film moc těšila. Musím říct, že mě nezklamal, i když pro ty, kteří hru neznají může být SH těžko pochopitelný. Hodně lidí píše, že nepochopilo konec filmu.
Celý SH je založený na 3 dimenzích: 1. skutečný svět, ve kterém se pohybuje manžel Rose 2. zatracený SH, kdy venku padá popel a mlha-v této dimenzi se pohybuje Rose, policistka a Sharon 3. temný SH, po zaznění sirén
Pokud o těchto dimenzích víte, nemůže být konec filmu nepochopitelný. Rose a Sharon zůstali uvězněny v dimenzi zatraceného SH, který vytvořila Alessa.

3. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Nooo. .

Tento horor (no co dodoat?) : Kamera sa mi pacila, efekty boli tiez vyborne, sice na zaciatku dej onicom(lebo taky je v kazdom 2 horore) ale potom ma to dost chytilo, priseri boli podla mna tiez dobre premyslene.
Skratka na 100% to nieje, ale takych 80% si zasluzi.

16. března 2007
avatar uživatele
70 %

Nebudu zapírat, nepochopil jsem to. A to se pak těžko hodnotí, ale pokusím se: Začátek působí dost tuctově (výjevy, strašidelné obrázky, hloupá kamera, holčička stojící na srázu), tedy na horor nijak originálně. Následuje hodně strašidelná část v samotném městě Silent Hill. V této části na diváka nepadá pouze tíživá atmosféra pustého (tedy ne úplně) města, ale i pár vizuálně dokonalých a atmosféricky nepopsatelných scén, na které budete myslet ještě po zbytek filmu a těšit se, že přijde ještě něco podobného. Bohužel, nepřijde, závěrečná část se vyvine směrem, který jsem u tohoto filmu vážně nečekal (hru jsem nehrál), a která je na mě možná až příliš silná káva. Nechci ji úplně odsoudit, protože lecco vysvětluje, (já v ní tápal), ale to provedení je možná až příliš šílené a béčkové (nemyslím zpracování jako obsah a styl) a film se až příliš odklání od původního ducha. No nevím, rozhodně ne film pro každého.

15. března 2007
avatar uživatele
50 %

Tenhle horor mě moc nezaujal. Jsem hold na horory náročná...Některé scény byly povedené, ale celkový dojem filmu to moc nepozvedlo. Konec byl ale překvapivý. Možná si jej někdy ještě pustím, ale asi to bude za dlouho.

2. března 2007
avatar uživatele
mabo
...
60 %

Silent Hill je taký stredne dobrý horor. Niektoré pasáže boli celkom pekne efektne upravené, niektoré bolo ťažko pochopiť aj poskončení filmu. Osobne som bol viac v napätí priamo v hre ako pri televízore. Ale ak by ste nepoznali hru (aspoň podľa mňa), tak by sa vám mohol film pozdávať ako super...

22. února 2007
avatar uživatele
30 %

Nic moc..

Na Silent Hill jsem byl v kině, jako že půjdem s kámošema na "horor", ale podle mě to moc hororové nebylo.. Prostě jsem se u toho nebál. Už bych se na to koukat nemusel.. Ale je to jen můj názor.

21. února 2007

super film

Tenhle film je strašně krásnej...sice horory moc nemusim ale tenhle se mi líbil.Hudba je upe úžasná a proto už mám doma soundtrack...ten konec jsem nejdřív taky nepochopila ale pak sem na to přišla.Takže tenhle film vřele doporučuji :)

12. února 2007
avatar uživatele
70 %

Silent Hill není horor, ale thriller s prvky hororu. A vůbec jsem se u něho nebál, spíš jsem chtěl vědět, jak to dopadne.Velice chválím hudbu k tomuto filmu, je úžasná. Výkon hlavní herečky přesvědčivý a chválihodný. Četl jsem tady, že někdo nepochopil konec, já jsem ho pochopil stačí si dát dvě a dvě dohromady. Nakonci volá Rose manželovi, ale on slyší jenom šum. Vejdou do domu Ŕose se Sharon jsou v domě. Manžel od Rose je tam taky, ale nevidí se. Když manžel s tím detektivem prohledávali školu říkal, že cítí její parfém. Ona byla na stejnem místě jako on, ale taky se neviděli. To znamená, že Rose se Sharon jsou něco jako v jiné dimenzi, prostě stejné místo, jiný čas, nebo tak něco. Obě dvě to asi věděli, protože když do domu nesháněli se po manželovi. Film je rozhodně napínavý. Z pohledu diváka 70 %.

21. ledna 2007

Silent Hill

Bombastickej film. Sice jsem se u něho nebál tak jak u hry, ale i tak se mě hodně líbil. Herci hrají dobře. Jenom Rose byla zase moc statečná. Vynikající je i hudba. Hodně jsem se pobavil. Fandové hardcore hororů asi nadšení nebudou, ale jinak doporučuji.

19. ledna 2007

Na tenhle film sem byl zvědavej,protože všechny tři díly hry se mi moc líbily.Když sem si ho pustil,ze začátku mě bavil,ale pak sem se jaksi začal ztrácet v ději.Nepřipadalo mi nic atraktivního na ženskou ve středním věku řvoucí půlku filmu Shannon!.Mno dobře..a konec,trochu těžkej na mozek..musel sem na to kouknout dvakrát,aby mě to docvaklo.Ale povedlo se.

13. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Vysvetlenie

Prečítal som si viacero názorov na tento film a tak ako ja aj viacerý nechápali dej alebo koniec tohto filmu. S kamošom sme ho preberali a na 85% sme sa zhodli že ani čas ani nič iné sa tam neprelína, ale prosto ide o to že keď na začiatku dostali ten šmyk tak oni v tom okamihu zomreli! iné vysvetlenie na to sme nenašli! kamoš si všimol, že vlastne ich auto odťahovali policajti, ale na konci sa v nom viezli domov, je to blbost lebo podla všetkého boli už mŕtvy tento film by si zaslúžil pokračovanie, ktoré by vysvetlilo koniec tohoto filmu!!! ako celkovo je to zaujímavý horor až na niektoré pasáže! kedže som to pozeral v noci občas ma to aj myklo hlavne ked sa tam z ničoho zjavia tie príšerky :-D, kedže ja som filmový maniak, pozerám všetky filmy doradu a tomuto filmu už len za námet a v celku kvalitné použitie techniky dávam 80%.

12. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

chtělo by to vysvětlení

Musím říct, že to byl vážně zajímavej a zvláštní horor.Naprosto mě zaujal ten svět temna, jelikož všechno bylo propracováné a pozadí stašidelnější než samotný děj :)..třeba ten chlap ze záchoda...Jen jsem absolutně nepochopila konec a proč se ty časy prolínaly.

3. ledna 2007

Hroza

no tak toto bol celkom dobry film ale pri scene v kostole som zacala dumat ako velmi asi musi byt svihnuty clovek ktory stvori takyto des-fakt ma to vzalo-bolo to hrozne,koniec mi trochu unikol...spravila by som ho inak

3. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Film, u kterýho vás bude bolet hlava. Musíte přemýšlet už od začátku a nad každým detailem. Sem příznivec těhle komplikovaných filmů, ale zatim sem ten film viděl jednou v kině a pak už mi doma měsíc leží na dvdčku a neměl sem velký nutkání ho vidět znova. Ale líbil se mi fakt hodně.

30. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Zajimavej filmecek

Je zajimave kolik lidi film nepochopilo, bud na to nemate vek coz se mozna casem zmeni nebo jste priznivci jednoduchych filmu. Ve filmu jsou pouzity 4 ruzne reality v kterych se dej odehrava, 1 Mlha,
2 Temnota, 3 Minulost 4 Nase realita. Nad koncem jsem trosku premyslel, nejsem si tim uplne jistej ale vypada to ze Matka s dcerou zustali v jine realite nez otec a proto se nevidi.
Mne si filmecek velice libil uz jenom proto ze na zacatku neni skupina lidi z ktere postupem casu zustane jenom hlavni hrdina. A ne vsecko co se na zacatku tvari bile je bile.

28. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

28. prosince 2006
avatar uživatele
30 %

Rozjezd byl ještě dobrý, vypadalo to na film s velmi slušnou atmosférou, ale po chvíli se to bohužel rozplizlo v podivný patvar. Atmosféra zmizela, příšery byly spíše rozpačité než děsivé a chtít po hrdinech filmu inspirovaného počítačovou hrou, aby jednali logicky by už asi bylo trochu moc. Druhá polovina mě už vyloženě nudila a konec byl také jakýsi podivný. Nejsem sice zastáncem klišé, ale přeci jenom horor, ve kterém byli zlí potrestáni, takhle zkrátka končit nemá.

24. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Paráda

Absolutně nejlíp sfilmovaná hra v historii filmu. Fanoušci této herní série ( jako já ), musí být 100% spokojeni. Některé sekvence jsou k nerozeznání. Výborné zrůdy, příběh a dalším velkým plusem je konec.Ikdyž si někteří myslí opak.Zkrátka PARÁDA

16. prosince 2006

Zajimavé kecy těch mamlásků, kteří píšou, jak se těšila na film a jak je hrozně zklamal. Pro ty bych měl 2 informace:1. zkuste si natočit film podle hry, která má několik desítek hracích hodin aby se vešel do dvou hodin a ta 2. ohledně konce je to tak, že už v průběhu filmu bylo ukázáno, že časy jsou dva, tak co ten podiv?. Prostě luxusní film s nikdy nekončícím strachem.

15. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Musím uznat, že Silent Hill je po Kruhu další horor díky kterému se bojím chodit ve tmě. Je to fakt dobrý. Žádný krvák, ale na psychiku to fakt zabírá. Doporučuji to shlédnout.

10. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

skvely

Tenhle horror je fakt uzasnej. Byla sem na nem v kine a konecne nejakej horror u kteryho sem se aspon bala...Fakt ho vsem doporucuju,dej je uchazejici,hudba super a prostredi kde je to natocene je primo hororovy,takze davam 100%

7. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Podle mě je tento snímek naprosto fascinující, z kina jsem si odnesla úžasný zážitek. Dokáže pěkně zapůsobit na psychiku, navíc některé scény jsem skutečně ocenila. Pěkně vymyšleno, bezvadně natočeno, dokonce přímo tak, až jsem se chvílemi opravdu vžila do děje a že to nebylo vůbec nic příjemného...

6. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Silent Hill, tak už podle názvu jsem se na to těšil, hru jsem žádnou nehrál, ale slyšel jsem o ní, ve filmu se mi líbili strašně ty efekty, příšerky, bylo to dobře vymyšlený, pro mě trochu neznámí herci to také zahrály dobře a ten konec mi hodně připomínal film Šestý smysl.

4. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Good!!!

Tak tenhle film se mi líbil.Hrozně jsem se na něj těšil a celkem se mi to vyplatilo.První setkání s příšerkama a první gong s pozdější tmou mě trochu zaskočila ale později to bylo pořád lepší.Výborné efekty a taky pc hra je fantastická.Ale myslel jsem že to bude trošičku lepší podle reklam ale tak už to bývá.Trochu mě mrzel konec který jsem vůbec nepochopil(to s tím manželem)ale jinak supr.Jo a jestli ste někdo ten konec pochopili tak mi prosím napište.Díky moc

28. listopadu 2006
avatar uživatele
konz
...
30 %

uff

No na tenhle film jsem se celkem hodně těšil (i když jsem nehrál ani jednu hru). Ze začátku filmu jsem si říkal že to bude asi dobrej horor, ale jak jsem se díval sál tak to začínalo bejt horší. Už ty "strašující" scény byly čím dál horší.Ke konci filmu jsem si říkal že budou asi 2 časy v Silent Hillu, protože když hlavní hrdinku hledal její manžel tak byl myslím ve stejné místnosti jako ona a vůbec ji neviděl. No a konec ten jsem celkem taky nepochopil. ale jinak za natočení a počítačové scény dávam aspoň 30%

26. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Já vás nechápu

Naprosto nechápu svoje předchůdce, kteří tvrdí, že film dobrý není. Já se všemi kamarády jsme byli s tímhle filmem nadmíru spokojeni, takže i stálo za to vymejšlet, jak se na ten film dostat, když nám není 15. Film byl dobře udělaný, je pravda že příběh trochu drhne, ale příšery a trochu akčnější scény vypadají dobře. Ale říkám si, jestli v těch filmechu musí být takového hysterického řevu - slyšet hlavní hrdinku řvát dvěstěkrát "Sharon" až se jí trhají hlasivky, to dokáže otrávit. Jinak tedy film pěkně zpracovaný, dá se říct, že taky trochu, i když ne moc, podle hry Silent Hill 1 (muž ukřižovaný na plotě, malé příšerky si nahánějí hrdinku v oplocené "aréně" - až an to, že ve hře hrdinu zabijí a Rose se z toho dostane). A nejlepší je konec hlavního záporňáka - tý náboženský píííp ;-) Konec opravdu nezvládli, ale nic není dokonalé. Tomuhle filmu bych dal tak - no, s odřenýma ušima 70%

20. listopadu 2006

No, Silent Hill mi byl doporučen jako skvělej horor. Všichni si ho chválili, ale musim říct, že to nebyla zas až taková suprovina, jak mi tvrdili. Je fakt, že jsem se místama necítila nejlíip, ale co ten konec? Ten jsem teda absolutně nepochopila. To jako Sharon se svou matkou byly mrtvé nebo jak to bylo? Fakt jsem to nepochopila, kdyby mi to někdo chtěl vysvětlit, tak mi to napište na vzkaz, ať to pochopim.Díky

15. listopadu 2006
avatar uživatele
40 %

Blbost

Na film jsem se celkem těšila, protože jsem slyšela, že je super nebo naopak, že je to blbost. A chtěla jsem si udělat názor. Jelikož jsem nehrála hry, tak jsem se ve filmu dost ztratila (a to mám zamotaný filmy ráda). Kdyby nahustili celý ten příběh do půlhodinovýho klipu, nic by se myslím nestalo. Ani ta atmosféra nebyla podle mě nijak děsivá a efekty divný. Nebýt toho konce, tak si řeknu:"no jo, horor a nechám to ležet" ale ten konec byl podle mě pitomej. Bez jakýhokoliv náznaku během filmu najednou tohle...no nevím
Jediný plus jsou podle mě herecký výkony a to, že jsme po konci filmu asi hodinu debatovali, jak to kdo pochopil a dokonce jsme začali vymýšlet věci, který asi autoři ani nemysleli :) Takže za to, že jsme pak procvičili představivost, dávám 50%

5. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Tak konecne jsem se dockala skveleho filmecku...Atmosfera vyborna, hudba desiva, dej dobrej, jen nemam moc rada takovy ty otevreny nebo ne uplne jasny konce, takze tohla bych kapicku zmenila....Ale zase na druhou stranu, se to k tomuhle celkem hodilo...

31. října 2006

Boží dílko

Všechny čtyři díly herního silent hillu jsem dohrál, všechny díly se mi strašně moc líbili a když jsem prvě slyšel o tom, že se dělá film, mé pocity byly rozporuplné. Říkal jsem si, že to asi zase pokazí, jako u např. Bloodrayne. Naštěstí, opak byl pravdou. Silent hill se povedl, stejně jako kdysi hry, jen těžko najdu něco, co bych mu mohl vytknout. takže 100 %.

21. října 2006
avatar uživatele
40 %

Kravina

Na tento film som sa velmi tesil, lebo som o nom pocul vela dobreho, a zaujimavo vyzeral aj jeho popis na tejto stranke. Zacinalo to celkom dobre, hned ma to zaujalo, ale ako sa film posuval dalej tak sa to zacalo vymykat fantazii a skoncilo to totalnou blbostou ktora je typicka pre americke filmy. Som z toho sklamany a tych 40% davam za slusny zaciatok dobry vykon hercov...
A je mi luto tej policajtky... :(

30. září 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Hru jsem hrála, takže jsem věděla, co mne u tohoto filmu čeká... Splnil mé očekávání na jedničku... Skvěle udělaný napínavý film...

7. září 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Tenhle film sem viděl nedavno a může napsat že je fakt perfektně zpracovaný. Film se snaží držet scénáře ze hry a nevzdaluje se třeba jako Doom.

30. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Co tomu chybělo?

Předem bych chtěl říci, že jsem nehrál ani jeden díl počítačové hry Silent Hill. Tvůrci filmu museli s takovými jako jsem já počítat a natočit film tak, abycom i my co jsme hru nehráli vstoupili do světa SH, což se jim myslím výborně podařilo. Filmu nechyběl spád, nebyly zde přehnané scény s ďáblama, konec k zamišlení, podle mě byl i dost strašidelný, bál jsem se rozhodně více jak u Resident Evilu 1 a to nemluvě o RE2 a Doomovi, kde jsem se nebál vůbec. Myslím, že podobně tragicky dopadne film podle hry FEAR, pokud někdy vznikne. SH je podle všech nejděsivější hra a podle mě je film SH nejděsivější remake hry, takže filmu SH nelze nic vytknout. Jasná 10 z 10 :)

28. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Silent Hill

Nevim jak v těch předchozích letech, ale v tomhle roce (2006) je to nejlepší horor, který se u nás dostal do kin. Sice jsem hru nikdy nehrál, ale natočit podle ní film byl dobrý nápad. Na filmu se mi nelíbilo střídání scén mezi temnotou a záběry jak Chris hledá svou ženu s dcerou-tohle úplně ztrácelo na strašidelnosti toho filmu, tím to podle mě pokazili nejvíc. Dále mě vadí, že tvůrci se tradičně, jako u dalších filmů i tento film snažili vecpat do určitého časového rozložení (nvm proč). Tím se to podle mě všechno odvíjelo hodně narychlo, navíc kvůli nedostatku času, se tam všechna monstra objevila pouze jednou, až na Pyramid Head-ten tam byl dvakrát. Tohle se mi zdá směšný-pokaždé nastane temnota, a Rose přijde do styku pokaždé s jinými monstry-to je dost průhledný. Podle mého se tam měli objevovat častěji. Jsem zvědavý, o čem bude Silent Hill 2, ale zároveň se toho obávám. Každopádně i přes tyto fakta, se mi film líbil, a popravdě musím říct, že z celýho filmu bylo naprosto nejlepší a "nejhustější" prvních 15 minut.

25. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

...

tak na silent hill se asi budu muset podívat ještě jednou, jelikož jsem neviděl asi tak prvních 20 minut.. .ale mylsim, že nějak výrazně se moje hodnocení tohodle filmu nezmění.. tak předně musim říct, že to je asi nejlepší film podle počítačový hry, kterej jsem viděl.. jinak samozřejmě si film asi víc užili znalci hry, což já fakt nejsem (to by se musel natočit film podle "hledání min":) ).. .jinak velkou předností silent hill mohla bejt jeho atmosféra.. .řikám mohla, protože ta atmosféra byla vidět, ale nebyla cejtit.. snad teda možná při houkání sirény mi šel trochu mrát po zádech a z prvních střed v měsíci budu už asi trochu nervózní:) co se týče triků, tak na můj vkus byly až moc počítačový.. .některý scény vás pobavěj (něco jako zombici vypadající jako taneční skupina uno) některý i trochu šokujou (upálení). .jinak se mi líbil konec, kterej si moh každej přebrat po svym (teda pokud to v tý hře neni nějak vysvětlený a já tu teď nejsem za blbce)..

22. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Jiné než jsem čekala

Včera jsem na tomhle filmu byla v kině, ani tu hru jsem nikdy nehrála, takže jsem wůbec newěděla do čeho jdu..vymyslela jsem si fiktivní obraz jak by eventuelně ten film mohl vypadat, ale zdání klame...Po dlouhé době, jsem widěla film u kterého nebudete předwídat, jak asi podle všeho zkončí, dívala jsem se na to se zatajeným dechem, myslela jsem že to budou nějaké "lekačky" nebo podobně, ale zase omyl. Líbily se mi dobré efekty, owšem někdy až přehnané...ale co, je to horror.taky se mi líbily herecké výkony, i když jsem konec teda wůbec nepochopila, tak suprowej film...vážně!

14. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Tichý Kopec

Nejsem velkým příznivcem hororů, takže jsem dlouho zvažoval, jestli na takovýto film vůbec zajít. Nakonec u mě ale zvítězila zvědavost nad strachem, a do kina jsem se tedy vidal. Po první čtvrt hodině jsem si říkal, že to zas tak strašidelné nebude. Tento optimismus ze mě opadl, když se hlavní hrdinka vydala do zapadalé a tmavé části města, kde potkala první - ,, ehm ,, kamarády. A pak už se to s ní vezlo. Film měl spád a o akční scény taky nebylo nouze ... Nakonec musím film zhodnotit kladně, s tím, že si musím co nejrychleji sehnat hru podle které byl film natočen ...

14. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Výborná atmosféra. Skvěle dotvářena hudbou z her, které je většinou ve filmu použita. Film mě hodně zaujal ale nevim co si o něm mám myslet. Tolik myšlenek a dotazů jsem nečekal. Tento film nelze chápat jako horor, tu nejsou žádné lekačky, jde spíše o scénář, který staví na hrách. Pokud jste je nehráli budete ve filmu ztraceni jak já, ale i tak vám to nebude vadit.

14. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Kladné překvapení

Musím upřímně přiznat,že se mi na tento film vůbec nechtělo."Film na motivy videoherní série,no to bude teda něco",říkala jsem si.Kdybych ovšem věděla,že tato hra pochází z dílny Japonců,kteří s prodejem práv na zfilmování dělali značné drahoty,možná bych šla do kina veseleji.Ale stejně bych byla příjemně překvapená,tím sem si jistá.Nádherné vizuální zpracování mě totiž dostalo.Už první scéna,kdy DaSilvovi hledají svoji náměsíčnou dceru,byla výborná a poté,co se hlavní hrdinka dostane do Silent Hillu,je to ještě lepší.Sice jsem chvílemi nerozuměla tomu,co se přesně děje(například "přepínání" mezi mlžným a pekelným Silent Hillem),ale to bylo nejspíš způsobeno mojí neznalostí videoherní předlohy.Výsledný zážitek mi to ale nezkazilo.

13. srpna 2006
avatar uživatele
zolo
...
100 %

super

Najlepši horor tohto roku nie je čo dodať...Film ukazuje veľa vecí z hry´, ktore boli trochu aj zmenene ale to nevadí. Na filme bolo dobre to že stále bola hororová atmosféra ktorá nie je pri iných hororoch, takysto aj hudba bola niekedy dosť strašidelna,ktorá sa uplne hodia do diania filmu

12. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Páni...doporučuji všem než shlédnou tento film pořádně sjet hru.
Bez toho budete tápat v popelavé mlze jako ROSE a já!
Ovšem i bez toho se dá klidně SILENT HILL skouknout a trochu se děsit.Po shlédnutí jsem nad snímkem chvilku přemýšlel a poměrně se povedl...

9. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Od tohoto filmu jsem moc nečekala, ale v kině jsem byla opravdu velmni mile překvapena. Vizuální stránka filmu byla prostě perfektní a město duchů na mě opravdu dýchalo tísnivou atmosférou. Celkově se mi asi víc líbila první polovina filmu - druhá mi dojem trochu zkazila. Škoda, že více prostoru nedostal můj oblíbený "Pyramid Head", ze kterého jsem měla při hraní SH největší fobii a na kterého jsem se ve filmu nejvíc těšila:( Je pravdou, že film mohl být určitě zpracován ještě lépe, ale mně to ke spokojenosti stačilo.

8. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Po dlouhé době jsem viděl skutečně skvělý horor pro 21. století. Je vidět, že nejde o žádné béčko, a tak jsou stvůry krásně zpracovány a nahánějí strach již při pouhém pohledu. Nejlepší je ale atmosféra samotného městečka a poněkud překombinovaný příběh, který není lehké pochopit.

5. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

?

Na to jaké na to bylo recenze, mě překvapilo, že těch 'děsivých' scén tam bylo opravdu pomálu. Občas mě to nutilo nad filmem přemýšlet, což považuju za plus a i ten konec mě překvapil. Ale kažkopádně za shlédnutí to určitě stojí.

21. července 2006
avatar uživatele
90 %

Od slyšení jsem znala hru, tak jsem byla zvědavá, co vyleze z filmu. Už tady pár pokusů bylo, natočitfilm podle hry, ale podle mě nic moc, tak jsem byla opravdu zvědavá. Už když film začal, tak jsem byla celkem mile překvapena. Pak to pokračovalo a bylo to celkem drsný. Nic pro slabší povahy. Film doporučuji, je to opravdu kvalita...

16. července 2006
avatar uživatele
80 %

dobro?,zlo?

Nedávno jsem byla v kině na tento film.Skoro vůben jsem nevěděla o čem to je. Taky že mě ten děj dost překvapil, a hlavně ten konec, ve kterém si dobro a zlo přehodilo role.Určitě na tenhle horor zajděte.

11. července 2006
avatar uživatele
80 %

Světlá vyjímka

Už dlouho jsem při odchodu z kina o filmu tak nepřemýšlela jako v případě Silent Hillu. Sama nejsem kdovíjaký fanda Silentu, ale dostalo mě to,j ak už dlouho nic. Film má sice pár hluchych míst a celkem břidký děj, ale co naplat. Mile potěšená jsem byla faktem, že se rozhodně nejedná o žádný US horor pro teenagery. čekala jsem od Ghanse hodně, ale dostala jsem víc. Vizualně to je bezpřecedentní převedení videohry do filmu a je opravdu na co divat ( přechody realit, celé městečko, PYRAMID HEAD ). Nakonec zbylo pár nevysvětlených otázek a přislib pokračování. Druhý dil by mi nebyl uplně proti srsti, pokud by se sešel stejný team (hlavne režie) a hlavní role by připadla Seanu Beanovi.Stoji to za to.

3. července 2006
avatar uživatele
80 %

Skvělá atmosféra

Takovouhle psycho atmosféru, která byla v SH, jsem už dlouho v žádném filmu nezažil. Určitě nejlepší zpracování hry na filmové plátno. Mínusové body bych dal za konečné scény, kdy se všechno moc dlouho vysvětluje a člověk (nebo alespoň já) se v tom ztratí. To se na to chce kouknout víckrát... 80%

30. června 2006
avatar uživatele
100 %

Dost dobry

Tak tomu hovorím dobrý kus hororu.Silent Hill ma veľmi milo prekvapil veľmi strašidelnou atmosférou a skvelým dejom.Jedenyná vec čo ma zarazila bola konečná scéna ktorá mi nedávala žiadny zmysel

16. června 2006
avatar uživatele
Dron
...
100 %

Další herní hororový remake.

Před cca 15ti minutami jsem shlédl Silent Hill, což mě "donutilo" k sepsání tohoto sloupku. Obecně nejsem z herních předělávek do filmu zvlášť nadšen, pointa, atmosféra pojatá za své díky finančnímu úspěchu předlohy většinou dosti trpí. Bohužel nejinak je tomu i v případě Silent Hill. Nejedná se o tragédii ve stylu Alone In The Dark, nebo Resident Evil (hlavně druhý díl filmu), ale i tak je zde bohužel dosti cítit krédo "Mělo to úspěch? Co tam bylo? Prokleté město v mlze jménem SH, střídání "normální" vs SHlovská reality, Pyramide head, sestřičky v nemocnici, lidská torza atd. Pojďte, nacpeme to do filmu a počkáme, jak to dopadne." Když Akira říkal o Silent Hill,(hře) že ticho je také zvuk a že lže ke každému individuálně, bylo to vyjádření geniality japonských tvůrců, kteří přesně věděli kdy co podbarvit, napnout k nesnesení, nebo jen tak nechat rozplynout v hluboké depresi, která nás hráče (hrál jsem SH 2,3,4) deptala v průběhu hraní (a po něm). O tomto fenoménu bohužel tvůrci filmu věděli dost málo. Chtěl bych tímto vzkázat remakevoým tvůrcům "Pokud nedokážete stvořit dílo alespoň tak dobré jako "originál" raději ho netvořte vůbec. Konami dokázala vytvořit svět, který sice můžete "za peníze koupit", ale který nedokážete udržet tak, aby dělal čest svému jménu. Někdo může namítnout, že transformace do jiného média si nutí změny, je to pravda,ale u těchto filmů, které těží a staví na popularitě své předlohy, je to spíš smutná pravda "Byznys je byznys". 5/10ti bodů...

8. června 2006