home
Krajina střelců

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Fajn

Podle mě to byl docela zdařilý film. Pěkná příroda, skvělí herci... Příběh byl také velmi poutavý. Jediné, co mi na tom vadilo, byly až moc moderní slova v některách dialozích. Myslím, že takovou mluvou se v tehdejší době určitě nemluvilo:) Ale jinak snímek hodnotím velice kladně a určitě doporučuji všem milovníkům akce a přestřelek.

12. února 2010
avatar uživatele
80 %

Těšil jsem se na slušný western. Nepotřebuju nic oslnivé jen takovou klasiku a tím přesně Krajina střelců je. Nenáročná, v nitru krásná. Moc se mi líbilo ležérní pojetí, nikam se nepospíchá... Ono je i dost času, i když až tak protáhlý film dělat nemuseli, slušelo by se, aby ho prostříhali. Vykytovaly se totiž takové nesmyslné nic neříkající scény, jenž prozíváte. I když, vezměte to z jiného hlediska, od mírného rozletu můžete sledovat dynamické rozvíjení a efektivní zakončení. Tím že se nezačalo nejostřeji, se čím dál tím více přibližujete tomu lepšímu. Fantastické taktéž bylo prostředí. Americká příroda je sama osobně nádherná, a když vám předvedou ty vybrané lokace, slintáte blahem. A přesto se bláhově nesnažili o atmosférické nesmysly jako odjezd do zapadajícího slunce. Na nic si nehrají a mi můžeme jenom těžit. Po přistoupení na jejich hru si budete náramně užívat, tak jako já. Po všech stránkách velmi vydařený projekt. Sám mistr Kevin Costner si po úchvatném Tanci s vlky, který taktéž režíroval, ohlídal i tohle. Bylo znát, že není žádný nováček. Těžko říct jestli je lepší herec nebo režisér. Tady ale máte jasno. Herecky totiž žádná sláva. Nechci ho přehnaně kritizovat, avšak umí hrát líp. Více mě tedy oslovil Robert Duvall. Jeho znám spíše z vedlejších rolí. O to více sem z něj byl nadšený. Opravdu velmi procítěné, super taky bylo, že nešel pro vtípek daleko. Jeho dabing byl taktéž excelentní, nebál bych se říci, lepší než originál. U Krajiny střelců také rozhodně chválím snahu o určitý nadhled, totiž epizodky v obchodě s cukrátky nebo komické hlášky úžasně doplňovaly výsledný pocit. Lépe třeba pochopíte hlavní hrdiny. Dokonce jim prominu i vynucenou romantickou vložku. Nedá se nic dělat. Asi sem patří. V každém westernu přeci je, tak co. Vztah Costnera s Annette byl však podivný. Nechci ho označit za nereálný, jen mi na něm něco nesedělo. Ke kladům ještě připočtu perfektní přestřelku, kde konečně nebyly zbraně jako sniperky, jelikož byla vyvážená jejich přesnost. Kdybych měl zmínit některé zápory, určitě by se něco našlo, ale nechci zbytečně šťourat. Mějte názor, jaký chcete, podle mě je Krajina střelců kvalitní western se vším všudy. Dávám 84%.

13. června 2009
avatar uživatele
90 %

Krajina střelců se mi velice líbíla. Celý příběh je plný krásných momentů, dojemných i smutných. Velice dobré je i herecké obsazení.

1. června 2009
avatar uživatele
70 %

Tak dvě hodiny je opravdu trochu moc. Kdyby se to zkrátilo, tak film jede. Takhle je to místy nuda. Jinak zajímavý příběh a dobré obsazení.

20. února 2009
avatar uživatele
80 %

Od filmu som moc neočakával. Myslel som, že bude skôr nudiť ale opak bol pravdou. Film sa mi páčil a aj dej bol zaujímavý. Dobre som si pri ňom oddýchol. Akurát koniec mu prišiel už trochu zbytočne pretiahnutý.

2. května 2008
avatar uživatele
90 %

Dobrý western

Tento film som si pozrel až po dlhej dobe čo mi ležal vedla DVDčka, no a musím povedať že lutujem že som si ho nepozrel už prvý deň čo som ho priniesol. Celkovo sa mi velmi páčil, má skvelú hudbu a aj dej ušiel. Síce je o tom, že sa dvaja chapíci chystajú pomstiť kamarátov ( a psa ) , ale mne sa to naozal páčilo, bolo to pekne natočené a záverečná prestrelka bola fantastická.

25. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Lehký nadprůměr

Tenhle film je podle mě hodně rozporuplný. Postavy jsou docela dobře obsazené, nejvíc mě zaujal James Russo v roli slizkého šerifa Poola. Děj je problém. Je příliš jednoduchý a film má stopáž přes dvě hodiny. Celý film je vlastně přípravou na závěrečnou střílečku ( ta je ovšem famozní) a některé věci by se určitě dali vypustit, já bych uvítal třeba úplnou absenci milostného vztahu Costnera s doktorovou sestrou. Krajina je překrásná a sountrack víceméně ujde. Dávám 60%...

15. srpna 2007
avatar uživatele
Budy
...
100 %

Open Range

Krajina střelců,tak to je výborný film.Mám rád westerny a zvlášť s Kevinem Costnerem.U tohodle filmu jsem se vůbec nenudil.Bavilo mě,dívat se,jak Robert Duvall a Kevin Costner se mstí šerifovi a rancherovi Baxterovi.Tomudle filmu dávám 100%.

19. července 2007
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Naprosto příšerný film. Nudil mě od začátku do konce. Děj je tak neoriginální, že po pěti minutách je jasné, jak film skončí. Navíc během filmu nedojde k žádné zajímavé dějové situaci. Naprostá ztráta času, která si hraje na něco víc.

9. července 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Film se mi velice líbil. Nebyl to takovej ten úplně typickej western. Hodně dobrá zápletka a herecké obsazení velmi dobré. Costner byl fakt dobrej

5. března 2007
avatar uživatele
70 %

Není to sice klasický western, ale i tak se mi film docela líbil. Každý si tady učitě najde svoje - ať už akčnější scény, nebo trochu té romantiky. Jako celek to působí trošku zklamání, ale budiž.

29. září 2006
avatar uživatele
40 %

Nuda

Mě film zklamal.Ale je to jen můj názor. Takto zpracovaný western zkrátka není moje parketa. Hodný, zlý a ošklivý;Mé jméno je nikdo; Jízda s ďáblem; Divoká banda + spousta dalších westernů jsou v úplně jiné třídě. Tady můžu jen litovat investovaného kapitálu. Škoda.

29. června 2006
avatar uživatele
70 %

NOO?!

Je to skoro jako starý dobrý western. Trochu moc zdlouhavé, ale je to tak tak na hranici únosnosti. Herci by každopádně mohli odvést lepší výkony, hlavně Costner je podle mě poloviční. Na to, jak jsem se těšil, mě trochu tenhle film zklamal.Ale vzhledem k tomu jak málo se točí dobrých westernů (vlastně westernů vůbec), tak nelze jinak než doporučit.

12. října 2005
avatar uživatele
60 %

Kde je (náš) Kevin?!!

Kevin má rád americkou přírodu (já taky). Rád ji ve svých filmech ukazuje (to mě těší). Bohužel je to v Krajině střelců to jediné, co stojí za to vidět (to mě mrzí). Evidentně totiž neztrácí definitivně jen vlasy (měl by se oholit á la Bruce, a byl by pokoj), ale i čuch na to, co je poutavý příběh a co nikoli. Tenhle film po dějové stránce opravdu nepřínáší nic nového a místy dokonce nudí. Co mě překvapilo ovšem ještě víc, jsou herecké výkony. Annette Beningové jednoznačně sedí víc role moderní elegantní ženy, která si může čas od času z plna hrdla zakřičet - jako v Americké kráse (kde byla podle mě famózní), než coby upjatá lékařova asistentka. Kevin je mdlý (a navíc má hrozný hlas, chudák). Nechápu ale, co se zhruba v půlce filmu stalo Robertu Duvallovi. Jak víme, tenhle herec UMÍ hrát. Při přestřelce ke konci filmu ale hází na svého protivníka "bojové výkřiky" ("Dostanu tě!" atd.) mdleji než Kevin. To si říkáte: hergot, ten film ho asi moc nebavil. Ale příroda je opravdu krásná.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Krajina strelcou?...

Tešil som sa na tento western, ale asi som ho precenil. Take v prvom rade príbeh. Nie je veľmi originálny, lúbostný motív predvídateľný od prvej chvíle (scénaristické klišé - sestra či manželka?), konanie chlapov dosť nepochopiteľné ale typické pre westernové príbehy. Pretrelky .. keď zoberieme do úvahy, že Charlie (Costner) dokáže odstreliť chlapa, ktorý drží ženu ako rukojemníčku a chvílu pred tým (alebo potom?) vystriela všetky náboje zo svojho koltu ale aj napriek tomu je evidentne oveľa viac mŕtvych ako by ste čakali. Skutočne jediné, čo vás nesklame je krajina .. možno preto má film český preklad Krajina strelcou. A v tomto prípade vystihuje film oveľa viac ako by sa čakalo. Kamenova hudba je dobrá a zapasuje, aj keď sa pýtam, kde sú tie časy Morriconeho a Bernsteina?Herecké výkony majú úroveň celého filmu - slabý priemer. Ak si chcete oddýchnuť pri pohodovom filme, Open Range je pre vás. Nemusíte rozmýšlať, nemusíte sa trápiť čo bude (lebo je to zrejmé) len sledovať a oddychovať

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Nuda

Přiznám se, že příliš nefandím westernům, což činí můj názor lehce zaujatým. Nemám ani ráda těžkopádnou, melancholickou režii Kevina Costnera, co herec už bohužel také není, co býval. Mám-li být upřímná, už dlouho jsem neviděla film, který mě takhle příšerně nudil. Dlouhé, nezáživné...občas snad až příliš dokumentární - dlouhé záběry na koně, na psi, na přírodu...film postrádá spád i napětí...

Kdysi dávno