NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

*Wolf*

Jack Nicholson je špičkový herec, už v Osvícení, které mě bohužel zkamalo, ale které celé táhl pouze Jack, ukázal, že se skutečně hodí snad do všech žánrů, od komedie, přes romanťárnu, po horror. Ve Vlkovi se mi moc líbil. Jeho herecký výkon byl výborný. Dále se mi moc líbil výkon James Spader, hlavně, když se proměnil. Vlk je pěkný horror a určitě si ho zase nenechám ujít.

31. října 2010
avatar uživatele
50 %

Wolf

"Horror s Jackem Nicholsnem?! Nevěřím!" Tohle přesně jsem si říkal, když jsem si něco přečetl o tomhle filmu. Byl teda zvědav co tenhle nesmírně dobrý umělec předvede. Na začátek musím říct, že to teda rozhodně není horror, jak se to někde píše. Při zjištění tohot faktu se mi docela ulevilo neboť jsem se už chystal na to nejhorší. Největší plus filmu je právě ten fakt, že film celkově působí reálně. Nevím jak se to režiséru Miku Nicholsovi povedlo, ale je to tak a protože je to tak, film nepostrádá ani tu pravou atmosféru a působí tak jak má. Co se týče režiséra, byl jsem trochu na rozpacích. Od Nicholse jsem viděl jenom film "Na dotek". Ten se mi sice moc líbil, ale je žánrově úplně někde jinde a tak jsem měl trochu obavy, jestli Nichols tohle vůbec zvládne, protože režisér by se měl držet jen žánru, který mu jde. Nakonec se ale volba režiséra ukázala jako správná. Film totíž trpí hlavně svou až moc dlouhou stopáží, přitom příběh je přímočarý a tím pádem ta délka celkovému vyznění filmu škodí. Mike Nichols ale dokázal diváka navodit atmosféru a držet jí celou dobu. Sice se film nestihl vyvarovat nudných nebo zbytečně prodloužených scén, ale aspoň mě dokázal zaujmout. Ze začátku to vypadalo dobře a vlastně když se v Nicholsonovi vyvíjel vlk, tak mě to hodně bavilo. Jakmile ale skončila ta přemě%novací část, připadalo mi, že kvalita klesla. Ještě jsem dokázal zkousnout ty Nicholsnovi noční výlety, protože tyhle scény ještě byly natočeny rozumně a skromně (i když pokaždé, když se rozběhl nebo vyskočil, tak jsem skřípal s zubama), ale jakmile začal závěrečný "souboj" Nicholsona se Spaderem, to už mi přišlo přehnané. Jsem docela zvědavý, jak by vypadal remake, protože filmové triky, v tom roce, nebyly ještě na takové úrovni, takže i to filmu trochu uškodilo, protože bych tady rozhodně víc modernizoval a dělal větší zázraky s make-upem, až potom bych začal točit vlkodlačí scény. :) Co se týče hereckých výkonu. Tak nemám výčitky. Nicholson je kvalitní herec a až na posledních deset minut hrál výborně. James Spader byl správné prase a jako záporák byl výborný. Michelle Pfeiffer zahrála spíš průměr. Krásná je, to bezpochyby, ale mě prostě herecky tak neúchvatila. Obsazení Christophera Plummera je podle mě úplně zbytečné, neboť je ve filmu velmi krátkou dobu a ani nemusí pomalu nic hrát. Jedním dechem: "Zajímavý, ale zbytečně dlouhý a ke konci přehnaný film, který sice nepostrádá atmosféru, ale v některých chvílích nudí a k průměru ho tudíž zvadají jen Nicholson a Spader." Dávám 50 %.

14. července 2009
avatar uživatele
100 %

Ten film mě jednoznačně uhranul. Možná proto, že mám na Nicholsona slabost, možná proto, že mám rád strašidelný filmy. Nicholson je ale úžasnej a zase to projednou dokázal.

13. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Když jsem uviděl v hlavní roli Jacka Nicolsona, trošku mě jeho obsazení zarazilo. Jak mi bylo doposud známo, tak Nicolsonovy filmy, jež jsem viděl, většinou byly typu komického, tedy hlavně komedie a film Než si pro nás přijde, mě přesvědčil o tom, že byl spíš zrozen pro pobavení diváka. Ale jeho velmi rozsáhlá filmografie představuje něco zcela jiného. Vždyť jsem viděl jen pár jeho filmů a zrovna ne ty nejlepší. Zdá se, že má nadání i pro horrory, což je dalším motivem k pořízení dalších jeho filmů. Vlk, ač to byl doposud mnou neznámý film, mě nepřekvapil ani trochu. Jelikož jsem trochu zběhlý ve vlkodlacích typu z Van Helsinga, ne v upírech, tak proměna namísto z vlkodlaka na vlka mi nebyla žádnou podstatnou novinkou, ale celkové hodnocení jistě ovlivní. Celý film mi přišel až příliš reálný, než aby se v něm stala tato anomálie, proto postupná přeměna filmu moc nesvědčila. Jelikož jsem byl svědkem i lidských citů a emocí, nemohl jsem se toho pocitu zbavit, kdyby bylo do filmu vneseno víc sci-fi prvků, tak to tolik nevadí. Nicméně přesvědčivý výkon Nicolsonův mluví za vše, tudíž jsem s filmem mnohem více spokojen než nespokojen. Trocha make-upu a pár chlupů navíc docela změnily Jackovu vizáž, vypadal velmi přesvědčivě a jeho dechberoucí role vůbec nic nepředstírala. Od každého jiného bych spíš čekal cenění zubů v tom smyslu, že by to neprožíval právě tak jako Jack, proto je jeho výkon perfektní. Ale je tu jedna maličkost a tou je napatrně nerozvinutý příběh. Je sice skvělé, že jsme si dvě hoďky užívali Jackova nesnesitelného řádění, ale námět a průběh jako celek to trochu kazil. Prostě chlapa pokousaj a on se pomalu začne měnit, což je škoda, protože menší zanesení od toho hlavního by neuškodilo. Nicméně jsem moc rád, že jsem viděl další starší horror.

19. března 2009
avatar uživatele
90 %

Cítím to na míli daleko......

Jo..Tak tento film zbožňuju už jen pro jeho herecké obsazení!!Starý dobrý Jack Nicholson a Michelle Pfeifer.....Jě to pěkně udělané, děj je skvělý a hlavně tu nechybí napětí a strach......Hlavně konec je perfektně udělán!!!!!Prostě horor trochu na přemýšlení jak má být!!!Rozhodně to není žádné kafe!!!!!

9. června 2008
avatar uživatele
ja93
...
100 %

vtipné

Tak tohle je nejspíš jediný horor, u ktrého jsem se smála... nepřetržitě, alespoň 5 minut, když spolu bojovali ti vlci a nikdo nemluvil. Velmi mě pobavil, můj oblíbený film. Skvělý film. doporučuji... musím uznat, že herecké výkony byly skvělé a J.N. prostě nej:)

8. května 2008
avatar uživatele
60 %

je to celkem dobrej filmik, neurazí a Jack Nicholson odvedl perfektní výkon a Michel taky. Jediné co bych vytkla jsou masky, Jack vypadal jak kdyby se jen pár dní neoholil

17. dubna 2008
avatar uživatele
40 %

Jack Nicholson byl jako vždy famózní,ale ten zbytek!!!Ještě se mi docela líbil začátek(nebo vlastně hodně líbil),to napůl absurdní,napůl humorné ladění mi sedlo,ale potom se to změnilo v rádoby horor,který bohužel spíš působil jako nechtěná parodie.Téma bylo rozhodně slibné,ale způsob uchopení to degradoval na totální kravinu.

11. dubna 2008

Vlk- člověk

Celkem průměrný lehký horror s trochou zamilovanosti, který nenabízí žádné nákladné masky, nebo efekty. Děj, který je podán poměrně nápaditě, ale dost se vleče. Žádná pořádná akce, nebo zápletka. I konec filmu docela předvídatelný. Ale hudba nebyla nejhorší a z filmu dělala něco mnohem více děsivějšího, než doopravdy je! Hodně to zachránil skvělý Jack Nicholson, který s celého filmu dostal to nejlepší. Nelituji ,že jsem film viděl, ale podruhé už ho vidět nepotřebuji!

11. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Velice zvláštní film. Herci se do svých rolí docela hodily, bylo i nějaké napětí, ale také vtip. Hodně se mi líbil boj mezi vlky.

6. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

nemůžu říct, že je to klasický horor, má to spoustu prvků, od každýho něco. obsazení Jacka i Michel mě celkem překvapilo, ale seděli mi tam perfektně, možná, že maskérka s Jackem neměla ani tolik práce :-) rozhodně netradiční film, co stojí za zhlédnutí
mě osobně se naprosto tajil dech úžasem

6. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Film to bol celkovo dobrý, páčil sa mi a aj herecké výkony boli fajn. No čo sa týka rôznych efektov a maskovania vlka, viem si to predstaviť aj kvalitnejšie spravené. Film nie je až taký starý a tak si myslím, že na tom mohli tvorcovia viac popracovať. Ako horor by som určite neuvádzal ako to niektoré noviny, teletexty či internetové stránky uvádzajú.

6. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Jack Nicholson

Tento film je výhradně o hereckém umění Jacka Nicholsona. Podobných filmů je víc, ale tady si výraz vlka zapamatuji na dlouhou dobu.

18. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

horror + love story

Zpočátku tomu chybí tempo. Dá se celkem snadno uhodnout jakým směrem se bude děj filmu ubírat, ale závěr je překvapivý. Celkově slušný film, mix horroru a love story, ideální pro sobotní večer.

7. září 2007
avatar uživatele
60 %

Řekla bych, že je to celkem dobr film. Je tam akce i napětí. Možná má nějaké slabé chvilky, ale určitě se na to dá dívat. :-)

18. dubna 2007

Rekl

bych ze i tento film je velmi slusne poveden ! Trocha napeti mu vubec nechybi ! Herecke vykony jsou velice slusne a i kdyz je ten film starsiho data, je to kvalita a klasika v tomhle zanru !

2. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Vlk

Velice slušně natočený film! Jack Nicholson byl dobrý vlčí démon, naprosto přesvědčivý! Tato role mu byla ušitá přímo na tělo a bylo vydět, že si jí užil!

10. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Výborný atmosferický film

Zvláště v roce 1994, kdy byl film poprvé v kinech, to byl docela velký šok, vidět něco tak krásně temného, přitom chytře natočeného a napínavého a navíc s tak skvělými herci, jako jsou Jack a Michelle. Na Vlka se vždy ráda podívám znovu - už aby to bylo!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

dobré

tento film byl dobrý nejvíce mě překvapil konec pčesně takový jsem nečekala musím uznaat že michell i jack v tomto filmu byli fakt dobří prostě jeden z těch dobrých filmů

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Zaujimave

Celkom zaujimavy film.dobre spracovany s dobrym hereckym obsadenim.Jeden z najlepsich filmou o vlkodlakoch co som videl

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

solidně natočenej film, plnej napětí s charismatickym jackem a mou oblíbenou michel, která je jako vždy výborná:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Démonickej Jack Nicholson byl pro tuhle roli stvořenej přičemž asistence Michelle je taky dobrá ale jeho hereckej výkon vévodí tomuhle filmu k tomu si přidejte skvělé spracování filmu a máme tu perlu kinematografie .

Kdysi dávno