home
Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Trochu překombinovaný, přesto koukatelný thriller. Oproti jedničce však ztratil. Vidět to však stálo za to, už kvůli Jeanu Renovi, který se pro takovéto role opravdu hodí.

18. září 2010
avatar uživatele
50 %

Jednicka byla o moc lepsi. Tohle bylo takove nemastne, neslane. Nektere sceny nuda, jine celkem usli, ale celkove hodnotim jako prumer.

1. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Myslím, že dvojka nedosahuje takových kvalit jako jednička. Sice má zajímavý příběh, s nádechem tajemna, o napětí není nouze, ale už to prostě není ono...

20. června 2009
avatar uživatele
60 %

Jean Reno

Kriminální thriller se snaží být ještě záhadnější než první film. Ale záhady a jejich náhodná řešení nezaujmou tolik, jako spousta jiných detektivních filmů.

14. března 2009
avatar uživatele
60 %

Na první díl to rozhodně nemá! To je sice všeobecná pravda, ale že by to bylo až tak strašné, jsem si vážně nepředstavoval, bohužel se to potvrdilo. Nejvíce mě zklamal děj. V prvním díle bylo vše propletené do nejmenších detailů, nepředvídatelné a rozhodně ne zmatené, což o tomhle říct nemohu. Melou tam všechno přes sebe, samé pověsti o Ježíšovi a jeho apoštolech. Což o to, to mi věru nevadilo, ale kdyby to alespoň nějak vhodně zakončili. Závěr, ve kterém se všechno vyjasní, by dokonce překvapil, ale to, čehož jsem byl svědkem, se tomu ani vzdáleně nepodobá. Přišlo mi to dost nelogické, zkrátka bez konce. Taky jsou celou dobu mniši za děsný frajery, skoro lítají po střechách a v závěru je smete nějaká voda... Nebyl tam ani náznak nějaký snahy, asi se chtěli utopit, co já vím. Jak říkám, hodně divný. Atmosféra taky nebyla to, co bývala. Kam se poděla mrazivost, a nějaké lekačky? Na to, že sem cpali jednu mrtvolu za druhou, to působilo dost odfláknutě. Prostě mrtvola, a hele támhle je další. Jedničce to nesahá ani po kotníky. Já si o tom myslím, že si tvůrci chtěli vystřihnout další první díl. I stylem rozuzlovaní se opičili. Parťáka do nejmenších detailů okopčili, ale na ten nádech tajemna se vykašlali. Naštěstí Jean Reno se prakticky nezměnil, což je to nejlepší co mohl udělat. Jeho výkon byl totiž totožný s dřívějškem, tudíž skvělý, i když by nový pohled na jeho postavu neuškodil. Ani toho jeho psa nám neukázali. Film se pohybuje na hranici středních amerických kriminálek, ale na Francouze mi to přijde přeci jenom málo. V recenzi je napsáno, že se mluví o celé trilogii, takže se budu těšit na třetí díl, víru v kvalitu ještě neztrácím, je však co napravovat.

9. března 2009
avatar uživatele
40 %

Když jsem se díval na Purpurové řeky, byl jsem jimi tak nadšen a okamžitě se podíval na druhý díl. A ten, když jsem ho viděl poprvé, jsem velebil skoro stejně, ne-li více. Tehdy jsem se dokonale nechal zmást několika efektivními scénami, ale nebral jsem vůbec v potaz spoustu velmi důležitých faktů. Nový příběh se od prvního velmi liší. Tentokrát je nábožensky založený, ale z toho, co tu uvidíte, prostě nemůžete být nadšení. Název Andělé apokalypsy je velmi lákavě znějící podtitul. Vyzařuje velkolepost, ale nemůže nám vnuknout myšlenku o tom, že ve filmu bude pravý opak létajících chlápků se svatozáří, pohybujeme se přece v realitě… O apokalypse je tu zmíněno spoustu věcí. Já ale nerozumím tvůrcům. Něco tak nepřesvědčivého jsem už dlouho neviděl. Člověk si hned vybaví nějaké Boží zázraky, jenže na to můžete klidně hned zapomenout. Abych nezapomněl, jako v prvním díle je první na scéně komisař Pier Niemans, který dělá na případu samozřejmě jako první. Opět tu jde o vraždu, ale v podstatě je hlavní ideou filmu vraždění „současných apoštolů“ k nám zatím neznámému cíli. Pokus udělat film opět nepředvídatelným se vážně nepodařil. Je samozřejmě dobře, že film nenavazuje na předchozí díl, ale zde není nad čím dumat a Renův parťák už prostě je Vincent Cassel. Zde je nahrazen někým, který se mu má zřejmě vyrovnat. Niemansovy zvyky jsou zde úplně zrušené. Jediná stará postava je právě on a u těch nových nebyl ani chviličku čas prostudovat jejich charakter. V jedničce se mi líbilo, že dva komisaři se nakonec v souvislém případě spojili, jenže komisař číslo dvě zde se do toho dostane jenom náhodou a s Niemansem se spojí příliš rychle. Od této chvíle je vše neskutečně přímočaré. Už jsem se nedočkal vůbec žádného šokujícího zvratu. Celých těch 90 minut je prakticky jenom honička s nepřáteli. Jejich identita byla sice neznámá, ale musím zase přiznat, že některé jejich scény vypadaly vskutku šíleně. Jenže šíleně v dobrém slova smyslu. Jediný další známější herec tu je pouze Christopher Lee, jenže ten má asi tak pět minut. Toto pokračování špiní jméno Purpurových řek. Také proto, že je poznat, jak stupidním a nedostatečným způsobem navazuje na jedničku.

7. června 2008
avatar uživatele
pier
...
40 %

Purpurové řeky 2

Jelikož jsem neviděl jedničku, hodnotím toto dílo kladně...první půlka filmu byla docela temná a dost slibně utíkala, efektní kamera která by mohla konkurovat svým americkým kolegům, ale úplný opak mi přišel scénář ten byl opravdu obyčejný a hraničil i s kýčem, je to docela škoda, kdyby si tvůrci dali načas a přepracovali scénář do uvěřitelnější podoby, mohl z toho být hezky mrazivý thriller...Snaha o udržení atmosféry začala pokulhávat když jste viděli neprůstřelný mnichy který skákají ze střechy na střechu jako nějací cirkusový artisti...Docela se mi líbilo bitky na Bourna to sice nemá ale taky to není k zahození...Konec se mi ale moc nelíbil, byl takový klišoidní a americký a ulítla jim tam atmosféra kdovíkam... A ruku na srdce, i ty herecké výkony jsou průměr, nezachrání to ani Renův a Leeův charismatický přednes francouzštiny...Celkově se z Purpurových Řek stala jen a pouze obyčejná akční kriminálka!

13. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

No ale tohle promě nemělo chybu, líbilo se mi to víc, než jednička a bylo to dostečně krvavé na závěr těžkého dne...

12. března 2008
avatar uživatele
80 %

Áno, sú temnejšie ako prvý diel, odohrávajú sa na inom mieste. Páči sa mi spojenie histórie a súčasnej reality, aj keď samozrejme úrovne prvého filmu toto dielo sa nepribližuje. Ide skôr o nejakú naháňačku ako o fakty.

26. února 2008
avatar uživatele
40 %

Jméno Jean Reno není zárukou kvality a tady to bylo opět potvrzeno ačkoliv herec patří k mám oblíbeným. Vincent Cassel už do dvojky nešel a asi věděl proč.Mniši kteří běhají po supermarketu, hloupý detektiv kterému musí pomáhat ženská a jako třešnička na dortu scéna s prosříleným autem. Co bude v trojce? Papež jako vůdce gangu?

17. prosince 2007
avatar uživatele
kin
...
60 %

Neviděla jsem první díl, takže jsem věděla jen velmi rámcově co můžu očekávat. Atmosféra na začátku byla velmi dobrá, ale potom už to s ní šlo z kopce... Nadopovaní mniši mě moc nebrali a konec se mi zdál nedotažený, až hrozný... Reno mi byl poměrně sympatický, ale některé scény byly až moc..."MOC"(velkolepé, superakční, divné)

17. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Dvojka Purpurových řek

Jednička mě dost bavila, ale od dvojky jsem čekala, že bude mnohem lepší. Ano, je to přeci jenom druhý díl a ty bývají horší, ale že mě to bude docela nudit, jsem opravdu nečekala. Jean Reno se opět objevil ve své typické roli, která mu sluší, snažil se seč mohl, ostatní se mu také snažili zdatně konkurovat, objevil se tu například charizmatický Christopher Lee, ale když vás film nenadchne, nedokáže vtáhnout do děje a přibít do sedačky, je něco špatně a ani herci to nezachrání. Žádné mrazení po zádech, celkem nijaké napětí... Film mě celkově moc nezaujal.

16. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Sem asi jediný, komu se dvojka líbí vic než jednička, ale ta atmosféra mě chytla mnoem víc nez minule. Snad jenom ten konec se mi zdál trochu nedotažený a předem jasný. V každym případě Cristopher Saruman Lee tomu dodal šťávu.

16. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Skveli film ale ¨porovnani z jednotkov nič moc.čakal som niečo viac ale inak je to dobry film len škoda že nebol až taky dobry.

15. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

No čakal som od tohto filmu oveľa viac. Zvlášť po tom čo mi ho kamarát vychválil aký je to super film. Až do poslednej scény som stále čakal na niečo prekvapivé na nejaký zvrat ale nič také sa neudialo. Film to bol aspoň pre mňa dosť plytký. Celý čas vo filme spliatali niečo s Bibliou a náboženskými prvkami a bolo to totálne od veci. Ak v tom má nietko prehlad tak vie, že tie bláboli nemali ani hlavu ani pätu. V skutočnosti mi to pripadalo ako taká zmiešanina filmov Vraždy podle Jidáše a Davinciho kód (Šifra mistra Leonarda). Navyše tam bolo množstvo naivných scén ako napr.: keď J.Reno leží schovaný za kolesom auta, kotré je celé rozstrielané a jemu sa nič nestane. Alebo tie akrobatické kúsky tajomných vraždiacich mníchov a tak by som mohol pokračovať ďalej Jediné čo bolo prepracované do detailov sú efetky a umelé figúry mŕtvol. Ak si niekto pozeral bonusy tak vie o čom vravím. Ale to je asi tak všetko čo možem na tomto filme vyzdvihnúť.

27. července 2007
avatar uživatele
70 %

Je to pěknej filmík, celkem ohraná pohádka a linie příběhu je trochu nudná. Na druhou stranu se to ale povedlo natočit a herecké obsazení má pár plusek, jako film do nude je skvělej , ale na mě trochu víc ohrané...

23. května 2007
avatar uživatele
100 %

Rivieres Pourpres 2

SKvělý film. Jednička mě nadchla a hrozně moc jsem se těšila na dvojku a ta mě nezklamala. Je to skvělý film.

5. května 2007
avatar uživatele
90 %

Taktéž velmi dobře zpracované, ale poněkud slabší, oproti prvnímu dějství, to se ale nedá nic dělat, přesto ho hodnotím jako velmi poveený.

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Najlepsi europsky film vobec

Tento francúzsky kúsok môže smelo konkurovať americkým trhákom. Film bol úžasný, chytlavý, príbeh je vynijakúci, napínavý, má spád a je zahalený rúškom tajomstva. Herecké obsadenie takisto skvelé na čele s famóznym Jeanom Reno ale nestratil sa ani jeho parťák Benoît Magimel. Akčné scény tiež vynikajúce, hlavne tá posledná prestrelka v katakombách patrí medzi najlepšie aké som kedy vo filme videl (z vizuálneho hľadiska). Pre mňa asi najlepší film aký bol na starom kontinente natočený.

26. března 2007
avatar uživatele
90 %

Mě se tento druhý díl líbil daleko víc než ten první.Příběh byl velici zajímavý,ale hlavně byli velice povedeni Andělé apokalypsy.Byli opravdu velmi tajemný.Taky sem byl velice rád ze jednoduché vysvětlení nadpřirozené síly právě těch Andělů apokalypsy!!Tento díl na mě působil daleko víc hrůzostrašidelně!!

24. února 2007
avatar uživatele
100 %

Bohužel jsem ještě 1. díl neviděl, ale když jsem zhlédl dvojku, tak jsem ho hned začal shánět.Je to prostě film o něčem jiném (taky není americký).Je to efektní, s dějem, dobrý scény, zajímavé zvraty.Tohle prostě hodnotím na max.

1. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

1 díl

sice jsem první díl neviděla,a to mě hodně mrzí.Ale tenhle film byl velice povedený,sice jsem to zezačátku moooc nechápala ,ale ke konci to přicházelo a musela jsem ho ještě párkrát zkouknout,skvělej film.

7. července 2006
avatar uživatele
70 %

Na tomhle fině jsem byla s 5 kámoškama v kniě- celkově nás tam bylo 9;-) mně se tenhle film líbil, hlavně asi proto, že Jean Reno je můj oblíbený herec. Děj je akční a svižný, takže jsem se nenudila! Fakt dobrej film, doporučuju!

6. června 2006
avatar uživatele
30 %

Byl jsem zklamán, protože druhý díl nedosahuje kvalitou, akcí a napětím ani po kotníky předchozímu. Ve filmu chyběl Vincent Cassel (v jedničce policista Max Kerkerian), asi věděl proč. Těch 30% je za mystičnost. Je mi líto J. Rena, tady opět šlápl vedle.

8. května 2006
avatar uživatele
80 %

dvojka bola podľa mňa lepšia ako jej predchodca aj keď Rena nemám moc rád tu to zvládol docela v pohode

6. května 2006
avatar uživatele
80 %

:-)

Musim řici že pokračovani je velice zdařile.Druhy dil je vic mysteriozni a tajemny,jsou tam skvěle honicky se skoro neporazitelnymi mnichy a spousta dalšich dobrych scen.Určitě doporučuji lidem,kterym se libil prvni dil.Dobry film.

1. května 2006

Druhý

díl mě už trocu zklamal. Vůbec jsem tomu příběhu neporozumněl a zdálo se mi to trochu chaotický. Holt nemůže se vždy povést dvojka a bejt lepší než jednička.:-)

3. dubna 2006
avatar uživatele
dris
...
70 %

3. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Jedničku jsem neviděl a tak jsem jen doufal, že na sebe oba filmy nenavazují. Co jsem slyšel, tak ne. Tajuplné prostředí kláštera, tajemní do hábitů "zachumlaní" mniši, špičkový střih, to je všechno parádní. Škoda jen příliš jednoduchého děje a naprosto odfláknutého konce. I tak se jedná o kvalitní snímek, na který se rád znovu podívám ve chvíli, kdy nebudu chtít u filmu přemýšlet.

27. března 2006
avatar uživatele
40 %

Evidentní důkaz toho, proč by se neměla natáčet pokračování úspěšných filmů. Dvojka tak možná udržela tajemnou atmosféru jedničky, nicméně ve všem ostatním o dost pokulhává. Děj je snad až příliš překombinovaný, v závěru nás celkem nic převratného nečeká. Slabá, dost nereálná akce. Škoda. Velká škoda.

17. března 2006
avatar uživatele
50 %

Jednička byla v pohodě a tak mě docela zklamalo, když mě ve dvojce vůbec nic nezaujalo. Ze začátku se absolutně vůbec nic nedělo a ke konci už vůbec ne!

5. března 2006

pokračovanie

oproti jednotke je tento film viac hororovejší. skvelé obsadenie. ale len jedna vec mi tam vadí a to že hlavná pointa filmu preplietaná viac ako je to dobré. inak je to perfektné pokračovanie aj ked u iných filmov je to pokračovanie horšie a len málokedy je úspešnejšia a lepšie než jednotka.

18. února 2006

Jedničku sem zatim neviděl ale dvojka ta je supr. Je taková ... no prostě dobrá. Hlavně herci to hráli skvěle. Těžko by se hledalo lepší obsazení.

10. února 2006
avatar uživatele
40 %

Řeky 2

Tento film me proste zklamal. Zápletka je překombinovaná, atmosféra, která byla v jedničce je ta tam a Reno je tak trochu nevýrazný... A taky musim ještě dodat, že film se pokouší být realistický, což se u 1 ještě dařilo, ale toto už je trochu moc!

23. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Les Riviéres Pourpres II

Čekal jsem od toho víc. Bylo to takové nemastné, neslané, prostě nijaké. Jednotka byla jednoznačně lepší a napínavější. U dvojky jsem dokonce na chvíli i usnul:-). To by se mi u jednotky stát nemohlo…

8. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Scénář...

...který napsal pro film Luc Besson sice dodal více akce, ale ubral tu správnou atmosféru a napětí. Jinak bez Rena by tenhle film neměl vůbec šanci.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Zas ten Reno.....

Má to sice spád,ale chvíli to člověku trvá, než se v ději zorientuje. Hezky naaranžovaných mrtvolek a jejich údů je dost. Atmosféra filmu je skvěle ponurá, nechybí ani pohledná (vzdělaná) kráska ke dvěma tvrdým policajtům. Pointa filmu je slabší, ale to režisérovi odpustím.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Nesplněná očekávání

Poté, co jsem byl velice nadchnut jedničkou, jsem si neodpustil návštěvu dvojky. Jako nadšený vyznavač tajemna, jsem se od začátku tetelil blahem. Taky jsem si v duchu říkal, že by nebylo špatné, kdyby ono vše, co vypadalo jako z jiného světa, mělo nějaké logické vysvětlení. Bohužel se ukázalo, že právě toto mne na celém filmu nejvíce zklamalo. Prostě mi to celé nějak nesouhlasilo a nezapadalo... Na druhé straně se jistě jedná o nadprůměrně dobrý film. Nutno vyzdvihnout i charismatického Jeana Rena, který je v současné době naprostá jednička francouzského filmu. Velmi zdařilé je i obsazení jeho parťáků a to jak v jedničce tak i v případu dvojky. O schopnostech Luca Bessona se není třeba rozepisovat - jen je zjevné, že přemíra akce v tomto případě je na škodu příběhu jako takovému.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

slabý

Jednička byla naprosto dokonale promyšlená a měla hodně dobrý a nepředvídatelný konec.Dvojika co se příběhu týče na tom neni moc dobře.Ale stejně mě docela zaujal.Jean Reno moc nehraje a to samé platí o jeho novém kolegovi,který v žádném případě nemůže nahradit Vincenta Cassella.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Zklamání

Musím říct, že dvojka mě hodně zklamala po dlouhém očekávání. Zatím co jednička byla vynikající, dvojka jí nesahá ani po kotníky. Nudné pasáže vystřídá na minutku napínavý moment nebo akce a pak zase nuda. Ale ani se tomu nedivím, pokračování jsou pomalu vždy zklamaním.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

škoda pokazili druhej díl

Bohužel dvojka se snaží bej akčnější, ale jenom snaží. Námět je dobry, ale ztvárnění nudné, zdlouhavé. Jean Reni ze sebe nevydává vše a to filmu jenom škodí...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Na první díl nemá

Na tento film jsem se díval hned po jedničce. A nemá na ni ani z daleka. Ale i tak jsem se bavil a není k zahození a rád se na ni podívám ještě jednou!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

jedna i dva

Líbila se mi jednička, líbí se mi i dvojka, i když nedosahuje takových kvalit. Jediný co bych ale vytknul oběma dílům je nějak nedotažený konec.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

dvojka...

nemůžu to moc posuzovat,protože sem neviděla jedničku,ale přijde mi to dobrý,zajímavý,něco se tam děje a jednou sem se taky pěkně solidně lekla ;-) je to fajn.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

wow

tak na tento film jsem se dívala se zatajeným dechem bylo to prostě super při pár scénách jsem se velice lekla ale fakt doporučuji každému

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Sklamanie

Perfektne tajomná jednotka ma veľmi nadchla. Mala všetko, čo má dobrý mysteriózny thriller mať, dobrý dej, tajomnú atmosféru, nejaké ľakačky atd. Veľa z toho v dvojke chýba. Filmu očividne neprospela zmena režiséra, ktorý bol pod taktovkou francúzkeho "Bruckheimera" Bessona. Navyše, Niemansového sekundanta tentoraz nehrá charizmatický Vincent Cassel, ale nudný Benoit Magimel. Snímka má aj lepšie efekty ako jednotka ale ani to nestačí na to aby sa jej vyrovnala.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Zaujímavé

Nevidela som Purpurové rieky 1 takže nemôžem porovnávať, ale dvojka bola slušná. Mmne sa to páčilo a odporúčam.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Šílený mniši......

Tomuto filmu se bohužel vůbec nepodařilo navázat na skvělou atmosféru prvního filmu a z vody se snaží uvařit dobrou polévku. Místy naprosto zmatené akční scény se zfetovanejma mnichama nemůžou zachránit děravej scénář a zmatenou kameru.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

:(

Tak tenhle film se mi vubec nelibil jednicka byla aspon celkem realictická a strašidelná ale dvojka je kravina

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

slabota

Tak tento film je úplná slabota.. už keď tak jednotka sa mi zdala lepšia tá bola aspoň trochu napínavá toto ma vôbec nezaujalo... celý príbeh je zvláštny... kamera nič moc žiadne napätie z toho necítiť... očakával som viac...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Nezaujatý pozorovatel

Neviděl jsem jedničku a možná proto se mi film líbil. Většinu filmu vlastně nevíme ani o trochu víc než policie a to dodává filmu napětí. První polovina filmu uteče hrozně rychle, protože divák docela tápe v ději a snaží se tudíž objevovat všemožné narážky a znamení. Nechybí dobrá hudba a akce. Jen místy je děj trochu přitažený za vlasy - např. honička za mnichem...Ale pokud člověk poodhlédne od těchto maličkostí, shledá film velmi zajímavým...

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

horsi nez 1

jednicka se mi libila velmi, dvojka je slabsi, ale stale ma hodne co do sebe a Reno je skvelej.

Kdysi dávno