home
Osudový dotek

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Motýlí efekt

Cestovanie alebo presuny v čase sú ošemetnou (ne)logickou kategóriou z oblasti fyziky, no ak sa s tým niekto dobre vysporiadal, tak je to scenár tohto filmu. Zmena budúcnosti na základe zmeny minulosti je rozhodne to, čo sa dá od takýchto zásahov čakať. Tu jednoznačne platí, že mávnutie krídel motýľa v jednej časti zeme spôsobí hurikán v inej časti zeme. Samozrejme, cestovanie v čase je treba brať len ako pomocný nástroj na prípravu skvelého sci-fi filmu, ktorým sa tento snímok bezpochyby stal. Opakované pozeranie tohto snímku prináša človeku radosť z toho, že sa točia aj výborné filmy.

20. října 2015
avatar uživatele
80 %

Osudový dotek

Má to styl a nápad a ve svém žánru tenhle film hraje prim. Zpočátku složité cestování časem se může divákovi zdát zmatečné, ale po chvíli si zvyknete a najednou vám vše bude připadat naopak jasné jako facka. Bonusem pak je romantická linka, která pod tím vším působivým sci-fi nenápadně prosvítá a je možná nejdůležitější ze všeho. Je to efektní snímek s atmosférou a fešáckým Kutcherem, který sice není kdovíjaký herec, v čele.

28. listopadu 2012
avatar uživatele
90 %

Další z těch správných malých sci-fi, kde hlavní roli hraje stylově zpracovaný nápad. Dalo by se vytknout pár tuctově a zbytečně vyznívajících samoúčelností, ke kterým námět tíhne a kterým se nedokázali tvůrci vyhnout ve prospěch údernějšího vyprávění, ale atmosféra vás stejně pohltí. Napravování minulosti skrze vzpomínky vyzní lacině, ale je zpracováno skutečně působivě. Nálož dvanáctiopicovské zmatenosti, bezradnosti, zoufalství a deprese v nízkorozpočtovém Počátku s nevybroušenými hranami, zato opět s nezaměnitelnou atmosférou.

26. listopadu 2012
avatar uživatele
90 %

Dost dobry zajímavý film o netradičním cestovaní časem. O tom jak maličkost dokaže změnit nejeden osud:) na tenhle film se vždy rad podívám

4. listopadu 2012
avatar uživatele
100 %

Co se týče scénáře je povedený, ale ta režie to dovedla k dokonalosti. Už nějakou chvíli jsem neviděl snímek který by byl takhle strhující a poutavý. Od začátku do konce jsem jen napjatě očekával co se bude dít dál. Donnie Darko měl výborný scénář ale takhle chytlavý rozhodně nebyl. A jestli něco u filmů miluju je to chytlavost.

29. října 2012
avatar uživatele
70 %

Fajn

Zajímavý snímek o přítomnosti, minulosti i budoucnosti. Sem tam dost nepřehledné a zamotané a konec by mohl být také více domyšlený. Ale jinak fajn podívaná, občas vedoucí ke zbláznění :)

13. června 2012
avatar uživatele
E Š
...
100 %

FIlm som videla dobré 4 či 5 rokov dozadu, doteraz mi však rezonuje v hlave. Nehovoriac o úžaskom soundtracku.

11. února 2012
avatar uživatele
70 %

Chápem presne prečo ľudia milujú tento film. Týkajúc sa obľúbenosti by som to prirovnal k Requiem za sen. Vec, za ktorú tvorcovia nemôžu, je preklad. Nerozumiem ako môže niekto preložiť Butterfly Effect ako Osudový dotyk. Chápem, že nie každý doslovný preklad je vystihujúci, ale tu existujú mnohé lepšie alternatívy a tej "hlave", ktorá s týmto prišla, by som dal osobne nejakú anti-cenu. Film samotný je zaujímavý a človek sa nenudí. Nieje ani zďaleka tak prepracovaný ako napr. Donnie Darko - tým pádom nieje taký zložitý, čo mimoriadne vyhovuje množstvu ľuďom. Mňa osobne to až tak nezaujalo, ale film to určite nieje zlý, no narozdiel od Darka by som ho kultovým nenazýval...

31. července 2011
avatar uživatele
3ged
...
100 %

The Butterfly Effect

Tenhle film prostě miluju. Pokaždý se dokážu vžít bez problémů do děje a užívat si to naplno celou dobu. Jenom je velká škoda, že tvůrci vybrali zrovna takovej konec a ne ten alternativní, kterej je mnohokrát lepší.

24. února 2011
avatar uživatele
90 %

O Osudový dotek jsem se pokoušel už před pár lety, jenže to jsem zklamán odešel po 20 minutách… proto jsem moc rád, že dnes je můj pohled úplně odlišný. Film je to věru povedený a dokázal mi pěkně zamotat hlavu. Není to sice takový ojedinělý případ, abych si ho musel okamžitě pouštět znovu, kvůli pochopení, ale momentální překvapení a prozření jsou na stupni 10. Původně jsem chtěl zmiňovat hlavní výhody, díky kterým je zážitek, takový jaký je, ovšem pak jsem si uvědomil, že bych tu byl do zítra. Pro mě je to natolik originální dílo, že prakticky všechny použité prvky v něm si zaslouží pozornost. Mnohem lepší však bude, když se podíváte sami, potom pochopíte… Mezi desítkami průměrných, tuctových záležitostí, které se snaží pohrávat s myšlenkou „cestování v čase“ na různých úrovních úspěchu (Timeline atp.), je tohle jak zásah shůry. Chválu lze směřovat vskutku mnoha směry… nejvíce si jí ale zaslouží rozdělení časových os. Když tohle filmaři nezvládnou, je v tom takový mišmaš, který nezapadá ani do teorie chaosu. Naopak když se zadaří, divák ví, kde jsou hranice, a přesto mu je umožněno valit oči nad nastalým zvratem. Měnění budoucnosti k lepšímu/horšímu ještě nikdy nebylo tak působivé… Každičká vize měla něco do sebe a atmosféra byla strhující. Ať vlídná či depresivní, pokaždé maximálně vystihující. Slovo sofistikovaný jsem ještě nepoužil, ale ať chápu jeho význam jakkoli, sem mi přesně pasuje. Zrovna tak vyústění proběhlo v parádním duchu. Otevřený konec se opět ukázal jako jediné rozumné řešení, k velké smůle na něj asi bude druhý díl navazovat… vůbec se mi do něj nechce, ale touha poznat cokoli jen trochu podobného mě láká. Naštěstí tam nehrají ti samí herci, a tak si pohled na ně nepokazí, hráli totiž parádně. Jak A. Kutcher, A. Smart, tak i E. Henson. Jeden lepší než druhý. Hotová herecká přehlídka. Emoce se draly na povrch v každém záběru a herci je dokonale transformovali. Nikomu by to nemělo uniknout! Tento typ filmů mám ohromě rád. Nápadité, fascinující, obsáhlé, dobře zahrané, nezapomenutelné…

13. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Překvapení

Tehle film jsem nechala bežet v telce abych u něčeho usínala děj mě však do sebe vtáhl hned na začátku a nelituju toho.Film byl od začátku do konce napínavý nikdy jsem nevěděla co se stane dál což je podle mě dost vzácné většinou znáte konec ještě před pulkou filmu.Ale tenhle film mužu jedině doporučit nebude toho litovat.

7. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Ze začátku jsem byla hodně vyděšená, pak nechápající...a nakonec jsem zjistila, že to do sebe všechno zapadá a že mě to dostává. Fascinuje mě ta návaznost, to, že udělá jednu věc jinak...a vše je jinak...a svým způsobem špatně. Děsivá atmosféra a opravdu zajímavý děj udělaly fakt svoje:) Občas sice moc komplikované, asi se na to podívám pro jistotu ještě jednou...ale cítím se velmi spokojeně:) Film mě nenechal od začátku do konce vydechnout. A já jsem za to vděčná. Úžasný námět, mé znepokojující myšlenky, jak moc měním svýma rozhodnutíma myšlenky druhých...prostě film, který stojí za to.

22. října 2009
avatar uživatele
70 %

Film se mi líbil do té chvíle, než nabral na sci-fi prvcích. Změny skutečností, minulostí, budoucností, závěr se začal moc mlít a konec mi přišel jak "z nouze". Téma je ale rozhodně zajímavé, kouknete se "bláznům" do mozku a prostudujete psychologii...pokud vám ale také nehrábne...

14. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Můj názor se neliší

Film je prostě skvost dnešního filmařství a můžu jedině souhlasit s předešlými příspěvky. Kdo neviděl, jako kdyby nežil.

9. července 2009
avatar uživatele
100 %

Převelice zjímavý film, přesně podle mého gusta. Vždy mě zajímalo, co by se mohlo stát, kdyby se v minulosti změnilo to a tu zas tamto. A tom všem je tendle film. Moc se mi líbil.

4. června 2009
avatar uživatele
80 %

Amy Smart

Je to celkem tajemný sci-fi thriller, kde hlavní hrdina upravuje svoji minulost s dopadem na budoucnost. Díky tomu se děj stále mění a udržuje se rychlé tempo.

24. května 2009
avatar uživatele
90 %

The Butterfly Effect

Jelikož jsem slýchaval, že jednička je o třídu víš, než dvojka, musím se přiznat, že jsem naschvál nejdříve viděl dvojku, abych mohl tyto filmy porovnat a nebyl nikterak ovlivněn prvním dílem. A je to tak, první díl je snad o dvě třídy víš. Dvojka je (i když samostatný film by nebyl špatný) jen záprdek jedničky. Prostě nemá cenu říkat, ak byl film dobrý, protože to tu už bylo řečeno několikrát. Jen pro ty, co tento film ještě neviděli. Rozhodně ho shlédněte, stojí to za to. A ještě taková připomínka nakonec. Nevím, co je to za člověka, co překládá názvy filmů. Ale přeložit "Butterfly Effect" jako Osudový dotek? Ten chlap (nebo ženská) musí být asi na heráku? Jinak si to ani nemůžu vysvětlit, protože motýlí efekt je název teorie o kterou v celém filmu jde, a kde se vzal nějaký osudový dotek...?

3. května 2009
avatar uživatele
Heir
...
100 %

Nemám slov

Jeden nejlepších filmů jaké jsem kdy viděla . Zajímavý nápad a děj , poutavá hudba a dobré herecké výkony . Kutcher mě příjemně překvapil . Od tohoto filmu jsem se nemohla odtrhnout . 100 % hovoří za vše .

17. dubna 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

Hmmm

No, velice zajímavý snímek. Kutcher by měl určitě vystoupit ze své řeky skoro stejných filmů častějí, neboť tady vidíme, že nešlápne vedle... Předvedl solidní výkon a překvapivě mi tu nevadil, což se o většině jeho filmů říct nedá! Amy Smart tu taky zahrála slušně, dá se říct, že několik rolí. Pamatuji si ji z velmi málo filmů, napadá mě Interstate 60. Zaujalo mě téma cestování v čase, které tu bylo opravdu pojaté docela jinak, nesmírně originálně. Tohle je jeden z filmů, u kterých si neodpočinete...já se po jeho zhlédnutí cítím vyčerpaná, jak jsem se pořád napínala, co se zas stane dál a musela přemýšlet. Hodně zajímavý film. Váhám mezi 80 a 90, ale protože jsem první půlku viděla v sobotu a druhou až dnes, můj dojem není tak silný... Prozatím 80%.

7. dubna 2009

Tak tenhle film mě dost překvapil. Už tim že byl hrozně zajímavý. Musela sem u toho teda hoodně přemejšlet, bylo to dost složitý. Ale fakt hezký.
Kdyby tenhle film dávali jen tak v televizi, asi bych se na něj nekoukla, ale jelikož ho mám doporučenej tak sem se nakonec mrkla. A fakt jsem byla překvapena;)Asthon Kutcher hrál moc hezky. Než sem viděla tenhle film vůbec sem nevěděla že Asthon hraje teda věděla sem o něm ale že takhle to opravdu ne. Já myslim že moje hodnocení je s timhle krásnym filmem opravdu souvisí:) 100%

30. března 2009
avatar uživatele
3d!t
...
90 %

Dost zajímavý

Dost zajímavý a napínavý film. Jeden z nejlepších thrillerů, který jsem viděla. Opravdu fantastický. Fakt jsem u toho musela hodně přemýšlet, protože jsem se docela ztrácela, nebo spíš taky i nechápala, co je skutečnost, co k čemu patří, jak se najednou ocitnul tam, kde byl, atd:D Konec byl velmi zdařilý... vlastně jako celý film. Jednoznačně povedený filmový kousek. Ráda se na něho kouknu znovu:)

20. března 2009
avatar uživatele
100 %

THE BEST!

Tohle je můj nejoblíbenější film. Zajimavý děj, originální spracování filmu, pěkná hudba, super herci. Na tenhle film podle mě zatím žádný nemá a ještě pěkně dlouho žádný mít nebude. Za mě 100%.

15. února 2009
avatar uživatele
90 %

Pro Boha! Kdoby to byl řekl, že film na první pohled vypadající jako slaďák, bude nakonec až takhle dobrej... Poslední dobou se mi to s filmy hodně daří a nyní jsme shlédnul další, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Když se řekne cestování v čase, okamžitě se mi vybaví nějaký příliš zaujatý vědec s kádinkama v ruce s přístrojem velikosti člověka a spousty chytrýma řečma. Ale způsob, jakým se cestovalo zde... No úplný unikát. Je to vlastně tak nesmyslný až je to geniální. Je to asi jediná věc, kterou jsem ve filmu nepochopil. Jak by někdo mohl měnit budoucnost pomocí vzpomínek? Ale je to opravdu tak geniální, dodává to filmu neuvěřitelný nádech a šťávu, protože něco takového se tu už neobjeví. Úplně mě fascinovalo, jakou měl film souvislost. Začátek byl teda pro mě úplnou španělskou vesnicí, vůbec jsem nevěděl, co se vlastně stalo, když se hrdina začetl do deníku, ale pak to jenom jelo a nemohl jsem se dočkat, co bude dál. Všechny ty jeho "okna" pak dávaly perfektní smysl, sice jsem si furt říkal, jak se to mohlo stát, ale budiž. Perfektní mi přišlo, jak to všechno vypadalo, když změnil jedinou událost. Jednou byl šťastný tenhle, pak zase ten druhý, pokaždé to vypadalo jinak a i když toho bylo fakt hodně, kupodivu žádný problém s porozuměním děje jsem neměl. Ashton Kutcher mě úplně svou rolí nadchnul. Takový výkon se jentak nevidí, ale trochu mě mrzí, že nemá ve své filmografii podobné role... Konec byl úplná rána pod pás v tom dobrém smyslu. Nakonec všichni dopadli dobře a závěr ještě líp než jsem myslel. Možná, že se někdy kouknu na dvojku, ale ta to prvnímu dobrému většinou zkazí.

4. února 2009
avatar uživatele
100 %

Wow, co dodat. Film jako je tenhle znám už jen jeden a to Americkou krásu. Oba tyhle filmy jsou dost psycho. Ale rozhodně nádherný.

1. ledna 2009
avatar uživatele
Meky
...
100 %

Maras film, fakt! Osudový dotek už jsem jednou viděl, jak jsem byl malý a už tehdy mě fakt "okouzlil". Originálnější film jsem nikdy neviděl. Neuvěřitelné skoky do minulosti, které změnili životy mnoha lidí. Aston Kutcher to zahrál skvěle, stejně jako ostatní herci...Přitom děj je dosti nereálný a přesto natočeno je to velmi reálně. Vždycky jsem v napětí čekal, jak pak si nalajnoval život, ale až poslední varianta (za cenu lásky a přátelství) byla správná. Osudový dotek mi přijde jako takové nenápadné dílko, které ale v sobě skrývá ohromnou kvalitu...

6. září 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Tak tenhle film mě neuvěřitelně mile překvapil. Takhle napínavý a originílní thriller jsem dlouho neviděl a myslím, že podobných a stejně dobrých filmů je málo (Napadá mě jen Nezvratný osud, který je ale žánrově trochu mimo.) a to je škoda. Jako v jednom z mála filmů jsem hlavnímu hrdinovi přál "vyhrát" a doufal jsem, že film nebude zakončem nějakou kýčovitou zatmívačkou, což se nestalo. Naopak. Zakončení je velmi nápadité a povedené. Tenhle film je opravdu nadprůměrným thrillerem, který jde jen doporučit.

22. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Protože jsem na tento film slyšel poměrně hodně chváli a rovnou v té době byl přílohou jednoho deníku, tak jsem neváhal a za pár vočí si ho pořídil. A musím teda s čistým srdcem uznat, že jsem nad tímto snímkem žasnul. Je ale pravda, že jsem začal chápat o co tam vůbec jde asi až ve druhé polivně filmu. Hleděl jsem na to s vytřeštěnýma očima a horko těžko se snažil přijít na to, oč tam běží. Možná jsem nebyl sám. Pokud to člověku docvakne o co v temle snímku jde a při tom si vzpomene na ten citát ze začátku, že mávnutí motýlých křídel na jednom konci Země vyvolá tajfun na druhém, tak pochopil celou dějovou linii. Musím uznat, že jsem film na podobné téma ještě teda neviděl a o to víc si cením tohoto. Co se týče herců tak Ashtona Kutchera znám snad jen ze snímku Hele vole kde mám káru a to není bůhví jak zdařilý snímek. Ovšem tady se mi jeho výkon líbil. A to se týká i Amy Smart. Zdatně jim také sekundovali jejich dětští kolegové, co by oni sami za mlada. Hlavně ten sadistický chlapec byl až kupodivu přesvědčivý svou brutalitou. Jediný miniaturní zápor mi přišel ten konec. Jak už tady pode mnou kolega napsal, tak samotný závěr se jevý až moc stereotipně...zkrátka měnil minulost dokud nezměnil ideální přítomnost pro všechny. Ale toto určitě neubírá na kvalitě a hlavně originalitě tohoto snímku. Na závěr mohu jen doporučit. Už se těším na druhý díl...100%

10. července 2008
avatar uživatele
100 %

Osudový dotek

Velice dobrý film. Donutí vás přemýšlet. Chvílemi jsem se sice cítila trochu zmatená, ale celkový dojem z filmu je skvělý. Navíc se mi líbil i výběr herců, kteří si se svými rolemi poradili na jedničku.

21. června 2008
avatar uživatele
100 %

Konečně propracovaný čas

Jak už jsem viděl v několika jiných filmech, ztvárnit dobře budoucnost je tvrdý oříšek pro většinu režisérů a scénáristů. V tomto filmu se to povedlo, dali tam "logické" cestování časem, které prohnali dobrým dějem. Film na mě velice zapůsobil, první minuty jsem nevěděl na co se koukám, jestli se dívám na horor, na scifi, na thriller... Neurčím to ani teď, ale výsledný dojem je 100%ní.

17. června 2008
avatar uživatele
100 %

Tenhle film je absolutne fascinujíci. ja videla konec s happyendem...teda doufám :) Ale jinak supr dej s dobrejma líniema.

11. června 2008
avatar uživatele
100 %

Co dodat?

Naprosto jedinečná podívaná - neobyčejný nápad, navíc dobře ztvárněný, dobří herci, zajímavé dějové linie, geniální myšlenka a provedení toho, jak jedna malá chvilka dokáže ovlivnit vše, co následuje. Tohle si zaslouží stovku i bez dalšího jejího obhajování a ten, kdo dává míň, to podle mě dělá jen proto, že si do rezervy nechává stovku pro něco velkého, co má asi jednou ještě přijít. :-) Ale přijde to??? Na závěr jen jedno doporučení. Ten, kdo si nechce kazit dojem z tohoto parádního filmíku, ať NIKDY neshlíží druhý díl - větší hovadinu jsem jaktěživ neviděla! Dvojka je zostuzení a potupa pro jedničku. Trapas. Ale proč se k tomu vyjadřuji vlastně tady... Prostě na ni nekoukejte. :-)

10. června 2008
avatar uživatele
100 %

Skvělí

Tak tenhle film mě fakt dostal na kolena... Úžasný herecký výkon, dokonalý děj, hudba.. Tenhle film se vážně povedl. Sice je to trošičku složitější na pochopení ale dá se to... Dávám 100%..;)

9. června 2008
avatar uživatele
paia
...
100 %

The Butterfly effect

Musím uznat, že tenhle žánr se mi velice líbí .. ovšem pro někoho nemusí být zcela pochopitelný děj .. spousta lidí mi říkalo ať se na to podívám, že je to moc pěkný film .. ale už mi bylo takto narhováno spousta filmů, který se mi nakonec stejně nezaujaly .. ovšem tento byl výjimkou, kdo ho ještě neviděl, ať si ho půjčí a shlédneho .. navíc líbí se mi i tmavé prostředí, které ve spoustě obrazech panovalo .. škoda, že to končí happyendem .. sice ne tím pohádkovým a romantickým, ale přeci jen, žádná tragedie film neukončovala, což je podle mě škoda .. sem by se to báječně hodilo ..

9. června 2008
avatar uživatele
100 %

Emočně, akčně a zajímavě provedený

Když jsme si ho s holkama půjčovaly, myslely jsme, že nebude nic moc. Po skouknutí jsme jen zůstaly němě zírat. A víte, co jsme udělaly jako první? Chytly jsme se za ruce a rozbulely jsme se, sami nevěděly proč. Film je úžasný a skvělý, dokáže z člověka dostat emoce a uvědomit si, že teď je teď. Změň jednu věc, změníš všechno. Nudný motto? Možná, ale jen pro toho, kdo samotný film neviděl. Poté z něj mrazí v zádech více, než z čehokoliv jiného. Jestli hledáte film, u kterého vás bude mrazit v zádech neustále z objevených skutečností, Osudový dotek bude nejlepší volba.

6. června 2008
avatar uživatele
90 %

The Butterfly Effect

Wow. Na tento film se to hodí. Nemám slov. Je to strhující film, který od prvního okamžiku umí zaujmout. Vážně dost dobrý.

21. května 2008
avatar uživatele
100 %

Zvláštní krása

Tento film mě opravdu zaujal.Byl zvláštní,logickej a donutil mě zamyslet se nad i obyčejnými činny.Celou dobu jsem s úžasem sledovala jak se snaží změnit minulost a jak tím nemile změní budoucnost.Konečný stav u kterého zůstal je asi nejlepší.Moc doporučuji dá se na to koukat i vícekrát než jednou a dost.

9. května 2008
avatar uživatele
T!mo
...
80 %

Každý okamžik, každá vteřina, každý čin může do konce života změnit náš dosavadní život a to, jak ho prožíváme. Rozhodně mě donutil zamyslet se nad tímto bezvadně zahraným i provedeným filmem.
Od začátku do konce jsem čekal, jestli se mu nakonec podaří "opravit" minulost tak, aby nikomu neublížil, svým způsobem to vyřešil velmi dobře.
Určitě stojí za shlédnutí..

6. května 2008
avatar uživatele
100 %

Tak to je skvělý film tohleto x)) Dokonalý děj, hudba skvělá a obsazení přímo boží xD Na tenhle film se pravidelně díváme s kámoškou, ale je lepší než Osudový dotek 2.. 100% x))

20. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Osudový dotek

Opravdu unikátní dílo, které si zaslouží, aby o něm byla zmíňka... Je to jeden z filmů, na který i když se budete dívat poprvé, nebo po desáté, pokaždé bude něčím děsit a zároveň fascinovat... Mě osobně film vtáhl do děje natolik, že jsem po skončení zůstala pořád sedět u televize jako opařena s myšlenkami-co když se to může někomu stát...?? První část filmu je poněkud zmatená, ale pro diváka hodně důležitá, jelikož se děj neustále vrací v čase. Jednotlivé scény jsou tak dokonale promyšlené, že vypadají až neskutečně reálně- například když se Evan Treborn (Ashton Kutcher) přemysťuje v čase (což způsobuje obohaceni mozku o další letité vzpomínky), nastává pěkná sprška krve z nosu… nebo když uhodí Thomy (William Lee Scott) svou sestru Kylie (Amy Smart), tak je kamera nakloněna tak, že se při úderu diváku tají dech, nebo jak Kyle (Elden Henson) bodne střep do zad-opravdový unikát! ...také mne potěšil konec (nemám moc ráda otevřené konce nebo doslova ,,konec bez konce“... Ale to že se po několika letech střetnou uprostřed ulice plné lidí a něco je donutí pozastavit se a otočit, bylo až dojemné... Když si přemítneme, čím vším si prošel, aby napravil své hrůzostrašné chyby, změnil minulost, pomohl přátelům… a převážně žene, kterou miloval a nikdy nepřestal…Je až obdivuhodné, že setrval a nevzdal to...

17. dubna 2008

The butterfly effect je snímek který má velice nevšední a zajímavý děj a který doslova čiší originalitou.Skvělé nefalšované sci-fi drama u kterého si budete kousat nehty a čekat jak to teda nakonec vše dopadne a těžce budete v sedě doufat v závěrečný happyend!Mno a když to celé skončí nebudete vlastně vědět jestli máte být rádi a nebo zklamáni!Hlavním bodem který dodává snímku tempo je právě to cestování pomocí deníku do minulosti a sledování toho jak dopadne příběhová linie Evenova života potom co do ní zasáhne.V některých momentech je snímek vážně extrémně mrazivý a tím i velice originální.Co si dále neodpustím je srovnání s neméně kvalitním počinem Svěrací kazajkou která se tomuto filmu až nápadně podobá!Kdo mě zde opravdu velice příjemně překvapil byl Ashton Kutcher který hrál vážně velice uvěřitelně a výborně se mi navíc do role hodil!Takovou třešničkou na dortu byl extrémně tlustej, gotickej Evenův(občasnéj:D) spolubydlící kterej byl vážně perfektní.Snad jedinou chybou na kráse snímku bylo to, že celý film je vážně jen o tom, že se cestuje tam a zpátky z přítomnosti do minulosti a vy jen čekáte na to jak to celé dopadne…a za sebe musím říct, že ke konci snímku to byl již chtě nechtě stereotyp.Nicméně Butterfly effect má vážně tak strhující tempo, že si to uvědomíte možná až v závěrečných titulkách takže za mě.

17. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

skvely filmik. bol som nim uneseny, ked som ho prvykrat videl a odvtedy som si ho uz parkrat pozrel. jednoducho vynikajuci namet, napinavy dej, ktory vam nenecha vydychnut ani nachvilu, do toho este skvely ashton kutcher. no u mna bez zavahania stovecka..

28. března 2008
avatar uživatele
90 %

Fakt super film, který jsem hltala od začátku do konce. V průběhu filmu jsem si říkala, jestli se mu vůbec podaří změnit budoucnost v lepší, ale zároveň tak, aby nikomu neublížil, nebo jestli dřív díky tomu cestování přijde o život. Filmu dávám velký plus, jelikož mi až ke konci docvaklo, jakým způsobem by to vlastně mohlo skončit.

22. března 2008
avatar uživatele
pier
...
80 %

Osudový dotek

Tento sci-fi film má opravdu skvělý námět...Osudovy dotek je potřeba pozorně sledovat, jinak se v něm člověk lehce ztratí...Způsob, jakým jsme postupně prováděni dějem, který je místy "příjemně" sirový a člověku z toho běhá mráz po zádech, je prostě něco, co se jen tak nevidí...Hodně se mi tam líbili ty alternativní příběhy, zachránil jeden čas a změnil běh jiného příběhu a musel napravovat zase někde jinde...to cestovaní časem se mi moc líbilo bylo dost reálný a diváka to vtáhlo do děje...Dále bych pochválil herecký kocert Ashtona Kutchera, zahrál opravdu přesvědčivě a i díky němu je film tam kde je...Hudba se tam objevovala z řídka kdy ale stála za to...Na konci se u mě dostavil blažený efekt dokonalosti, takže u mě další dílko do sbírky nezapomenutelných filmů...

22. března 2008
avatar uživatele
100 %

Dostal mě

Tenhle film mě opravdu dostal! Bezvadný děj, kde divák stále čeká co se stane, ani okamžik nudy jsem na sobě nezaregistroval. Dávám 100procent a tenhle film bude patřit mezi mé velmi oblíbené. Jo plus je tam dobrá hudba! =)

29. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

tak tohle je opravdu dost dobrej film. Ze zacatku se v nem uplne ztracite a nic vam nedava smysl, ale o to prave jde, protoze pak do sebe zacne vsechno zapadat a davat smysl. opravdu stoji za zhlednuti, ale neni to film, ktery byste si pustili vickrat.

15. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Báječnej film. Strašně moc zajímavej děj,někdy sem byla až zmatená. Mám takové filmy ráda.Obsazení hlavní role bylo fakt dobrý,Ashton Kutcher se na to hodil. Fakt dobrej filmek.

19. září 2007
avatar uživatele
100 %

motýli efekt

Tento film ma natolko zaujal že som ani nechcel aby skončil.Je to zvlašni tip filmu ako napr. Frekvence či stroj času.Najprv som si myslel že Ashton Kutcher (Evan Treborn),sa do tochto filmu nehodi ale bo chvilke som sa presvečil že rola mu padla ako ušita.Tento film radim každemu je proste 100%.Jedine čo ma zarazilo bol nazov v originale ako som ho prvi krat videl sa vola Butterfly Effect, The a v češtine Osudový dotek ale to neva.

19. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Jedinečný filmový zážitek

Hned ze začátku musím říct, že je to pro mě úplně jasných 100%. Tento film mě natolik vtáhl, že jsem nevmínal nic jiného než samotný film. Nepamatuju, že by mě nějaký film takto po celou svou délku, v tomto případě skoro 2 hodiny, takto "spoutal" a už sem jich tedy pár viděl :) Nevím co psát, filmu nemám co vytknout, snad jen, že se ke mě nedostal dřív :) Ashtona Kutchera jsem dosud znal jen ze stupidní role ve filmu Šílené rande, ale tady je to úplně někdo jiný, nedokážu si na jeho místě snad ani představit nikoho jiného a jsem rád, že film byl nízkorozpočtový a tak do filmu nemohli vtlačit nějakou hollywood star, která by to zprznila. Hlavní role byla nabídnuta údajně i Josh Hartnettovi, Sean William Scottovi a Joshua Jacksonovi a jsem rád, že roli nepřijali. Hartnetta bych si tam teoreticky nějak představit dokázal, ale nemám ho rád a Stiflera (S.W. Scott) no pardon, ale to teda nevím :o), totéž platí pro Jacksona. Také scénář si dlouho všichni přehazovali jako horký brambor, proč se tomu nedivím :). Ale nutno podoknout, že skončil ve správných rukou. Závěrem snad jen řeknu, že film se dostal do mých absolutních TOP filmů, nutno vidět!!!

18. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

No páni...

Tak tenhle film byl fakt nářez...miluju filmy s toulkama do minulosti (Frekvence)... Film mě pohltil, takže jsem hrdinovy osudy prožívala s ním a toho si u filmů cením. Tak jsem si přála aby konečně udělal něco aby byl šťastný... A sem ráda, že to dobře dopadlo ale taky jsem ráda že to nebyl nějaký extra velký happyend typu svatba...možná by se mi k tomuto filmu hodil aji smutný konec. Nenudila jsem se ani minutu... 100% nedám jen pro to, že existují filmy jako je Pán Prstenů :) jinak fakt bomba!

14. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

naprosto nejpekelnější movie jakej jsem kdy viděl (teda až po back to the future :P )....akorát teda nevím, kterej je originální konec. Pač jsem viděl celkem 3 různý konce tohoto filmu. Nevíte to někdo plspls??

5. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Minulost vs. Přítomnost

Zajímavý film typu "co by se stalo, kdyby". V průběhu filmu jsem si nemohl nevzpomenout na film Lola běží o život, který má podobné téma, ale řekl bych ryzejší zpracování motýlího efektu - v něm aktéři neví o nějakých alternativních osudových liniích. Ashton Kutcher byl výbornej, stejně jako další herci. Jen více takových filmů. Jo a jestli se vám Osudový dotek líbil a chcete se v ději ještě více ztratit, tak si pusťte Memento a budete zírat s pokleslou čelistí na dějové a přitom logické zvraty.. Život není jen samé štěstí nebo jen samé neštěstí, člověk se nemá zaobírat minulostí, že něco mohl udělat jinak, je třeba žít přítomností, i když je to někdy sakra těžký...

5. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

milujem psychologicke filmy a tento ma naozaj dostal....mna aj pobavilo ze hrooozne vela ludi co tento film pozeralo nepochopilo o co v nom islo...ale musim cestne prehlasit ze je to jeden z najlepsich filmov ake som kedy videla....

17. července 2007
avatar uživatele
100 %

The Best

Nudila jsem se a tak sem dala do DVd tenhle film, netušila jsem, o co jde.. mile mě překvapilo, že tam hraje Ashton Kutcher.. Film začal a já moc nechápala o čem to má být a myslela jsem, že jej vypnu, protože mě nebude bavit.. asi do poloviny filmu jsem přesně nechápala, o co jde.. ale konec byl krásnej.. film sem si pustila ještě podruhé (tak o měsíc později) a to už jsem jej hltala od začátku až do konce..na konci hraje nádherná písnička Stop crying your heart out od Oasis.. a vy jen zlstanete zírat s otevřenou pusou před televizí.. vážně DOPORUČUJI.:))

14. července 2007
avatar uživatele
90 %

Film úžasný, kdo bude pozorovat bedlivě, tak pochopí určitě napoprvé. Jde o jednoduchý nápad (napravit minulost) , který je naprosto bravůrně zpracován.

9. června 2007
avatar uživatele
100 %

Super

Od tohohle filmu jsem vůbec nic nečekala, prostě jsem si ho jen tak jednou pustila, abych zabila nudu. A musím říct, že mě vážně dostal. Koukala jsem na něj pořád dokola a pořád mě bavil a mrazilo mě z něj v zádech, ale to já u filmů ráda...dokonce ani ten Ashton nebyl špatnej;)

6. června 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mně doslova dostal... Viděla jsem ho už snad 10x a stejně mně pořád baví. Pochopila jsem ho ale až když jsem se dívala po druhé :) ale stejně je to moc moc dobrý film

15. května 2007
avatar uživatele
Pawe
...
100 %

Zuppa

Toten film sem viděla asi 5x po sobě.. až po 2. sem ho pochopila :) ale jinak je úpe hafo mega moc dobrý film ;) mě se osobně mooooooc líbí.. :) ale někdy mi ho bylo líto.. :D i když někdy sem přemýšlela o začátku.. :)

8. května 2007
avatar uživatele
100 %

Chaos

Pokuď chcete zažít opravdový chaos dopuručuji tento film. Newím jestli jsem ho nepochopil jenom já nebo to bylo cílem režiséra aby divák děj nepochopil. Na tento film jsem koukal z ústy do kořán od začátku až do konce už jsem zvědav na druhý díl.

14. března 2007
avatar uživatele
100 %

Wow

Tak toto som naozaj nečakala. Film som začala pozerať s miernymi obavami či vôbec pochopím podstatu. Nestalo sa. Film je plný neočakávaných situácií a napätia. Taký dobrý film som dávno nevidela. Fakt supeeer.

7. března 2007
avatar uživatele
100 %

Podle mého názoru se dobrý film pozná podle toho, jestli po ukončení titulků, když jdete domů z kina nebo když jste vypli televizi, domácí kino nebo počítač a v noci nemůžete spát, prostě celou dobu (možná i několik dní) přemýšlíte o filmu. Po sléhnutí Butterfly effectu jsme mi přesně tohle stalo. Musel jsem neustále nad tímto dílem přemíšlet a furt se mi v hlavě vybavovali sekvence z filmu. Tenhle ten pocit jsem už dlouho nepozdal naposledy po sléhnut filmu Čistá duše...

13. února 2007
avatar uživatele
100 %

super

Tento film sa mi velmi pacil. Sice nemam rada filmy, ktore su nerealne, ale toto bolo fakt super. Aspon to ukazuje, ze nikdy nic nemoze byt dokonale a to je naozaj pravda. Casto nie sme spokojni s tym co sme urobili a chceli by sme to zmenit. Ale na tomto filme vidno, ze nech to akokolvek zmenime, nikdy to nebude dokonale... Fakt super filmik :)

4. února 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělý...

Tento film se mi líbil od začátku až do konce... všechny události propletené do sebe, skutečnosti, které se zjeví... nejvíce se mi líbilo, když se vracel do minulosti a potom zpátky, co se všechno změnilo, co ovlivnil....... prostě super. Ti, co ho napsali, by si zasloužili řád xD

12. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

:))

Nádherný film s tak originálním napadem, člověk by snad řek, že se takový film nemůže ani povést. Jenže on se povedl.Na filmu není snad nic co bych měla vytknout

31. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Film jsem vzhlédla s kamarádkou, na její doporučení, a moc se mi líbil. Když hlavní hrdina poprvé změnil minulost, byla jsem docela v šoku a říkála jsem, že to nemá ani hlavu ani patu. Ale na konci jsem byla z filmu nadšená. Je to zajímavá zápletka, která sice postrádá logiku (v realitě by to asi nešlo), ale jinak, super. Trošku mě mrzí, že jsem to neviděla anglicky, protože si myslím, že ten dabing někdy trošku pokulhávál.

29. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

butterfly

Tento filmek se moc líbil. Ten děj... a ta zápletka byla genialní. Občas mě jen rozčilovala ta rozhrkanost obrazu, když se měnila realita. Jinak suprový herci a hlavně hudba...Navíc jsem nemohla předvídat konec což je super když to není průhledný:).

24. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

V
iete si predstaviť,že by ste vedeli ovplyvniť svoju minulosť ? Pri pozeraní tohto filmu som stále musel premýšlať o tom, čo by som zmenil byť Evanom Trebornom ( Ashton Kutcher). Aj som na pár vecí došiel a stále sa k tomu vracám a napadá ma čo by som tak zmenil. Síce niesom fanúšikom sci-fi, ale ak mám povedať pravdu tak Butterfly efect ma do slova a do písmena dostal. Ajkeď práve tento film by som nezaradil ako typické sci-fi. Je prava, že zo začiatku som filmu nedával veľké šance, už len z toho dôvodu, že tam hral Ashton Kutcher. Mal som o ňom predstavu seriálového herca, ale po filme keď som sedel v nemo úžase, čo som to za perfektný film videl som uznal, že ten chalan vie aj hrať. A zrazu som na ňo úplne zmenil názor. Celkovo keď to tak zhodnotím všetko je v maximálnom poriadku a páni, ktorý mali na starosti tento film Eric Bress a J. Mackye Gruber vedeli čo robia zvládli to ako ozajstný veľmajstri. Už sa teším na Butterfly effect 2. A budem rád keď bude aspoň z polovičky taký dobrý ako 1. Keď sa to tvorcom podarí tak to bude úspech, lebo už teraz je tento film pre mňa legendou. Je to deprimujúci zážitok a zároveň aj poťešujúci a vyvolá mimoriadny estetický zážitok u diváka. Jednoznačne odporúčam. Ajkeď neviem kto dá na moju radu. :P

13. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Nemám slov

Když mi poprvé kamarád řekl o tomhle filmu, nevěnoval jsem tomu moc velkou pozornost. Když jsem ale uviděl první záběry, film mě uchvátil. Můžu s klidem říct, že je to nejlepší film, co jsem kdy viděl. Jednoduše řečeno - BOMBA!! Sice mám teď jako zálibu hledání chybek a hlavně v tomhle filmu, ale tyhle chyby můj názor nezmění...

11. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

nej..

Tak tohle je nejlepší film, který jsem do dnešní doby viděla. Uchvátilo mě na něm naprosto všechno, až do poslední chvíle jsem byla napjatá jak to dopadne, hned druhej den jsem si ho musela pustit znova.Hodnotím jako nejlepší film ze všech!

2. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Rozhodně zajímavě natočený. Jelikož to není typický americký romanťák o teenagerech, tak mě to něčím zaujalo. Je sice hodně nepředvídatelný, ale to je na tom to dobré. Tenhle film se amíkům opravdu vyvedl.

30. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Tak tohle je mazec film - plnej napětí, strachu, překvapení,... Některy části filmu mě trochu děsily,něco bylo dost krutý - osudy hlavních hrdinů a vůbec.. skoro všechno vlastně.Myslím,že pro slabší povahy tohle nebude "pohádka".

26. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

EXCELENT

Vážne excelentný film i keď pokiaľ neprišiel vo filme Evan na strednú som bol trochu dezorientovaný. Trochu nečakaný koniec. Odporúčam každému, niektorí si budú musieť pozrieť aj 2x, ale hlavne si všetko VŠíMAJTE.

5. října 2006
avatar uživatele
90 %

Super námět

I když jsem k tomuto filmu přistupovala jako informativnímu počinu jak hraje Demin mazlík a taky jsem se těšila , jak si u něj zchrupnu, tak mě mile překvapil. V poslední době to byl jeden z mála filmů, který mě námětově opravdu zaujal a neskončilo to závěrečnými titulky. Kutcher překonával sám sebe, ale věřím, že při lepším obsazení by se stal z filmu trhák. Ale i tak dík za zajímavé dílko.

5. října 2006
avatar uživatele
100 %

Božský psycho film...nejlepší který sem za dlouhou dobu viděl. Filmu hodně dala atraktivní zápletka a božský výkon Ashtona Kutchera a taky toho ogary co s ním ztvárněl ústřední postavu. Člověk, který neví o co de pochopí co se vlastně děje před ním na obrazovce až ve značně pokročilé fázy filmu. Božské na filmu je také to že se nedrží holywoodských konvencí a typický americký happyend doopravdy nečekejte. No to všechno plus skvělá hudba = 100% bez rozmyslu

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

skvělý film, jehož děj je opravdu nutné naplno sledovat, jinak se ztatíte v dějové linii. nebo spíše liniích.

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

vynikající

jedním slovem vynikající film. patří mezi mých 5 nejoblíbenějších filmů vůbec. byl mi doporučován hodně kamarády. tak konečně jsem to skoukla. a nemám slov.originální a netradiční hlavní myšlenka. herci výborní. musím uznat, že tohle se fakt povedlo.

10. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

báječný

Když mi moje kámoška tenhle film doporučila, moc sem si od toho neslibovala, ale ten film mě uchvátil...hltala sem ho od začátku do konce, a všem ho moc doporučuju :)

9. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Nebýt pár nesrovnalostí ve flashbacích v porovnání s přítomností by film prakticky neměl chybu. Po prvním shlédnutí bych dával snad i 90 - 100% ale podruhé a potřetí už bych Vám na to nedoporučoval koukat... zkazilo mi to pocit z filmu. Ashton Kutcher mě sice celkem mile překvapil, ale přeci jen to mohlo být lepší. (85%)

4. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Minulost nebo přítomnost?

Znám spoustu lidí, kteří tento film nepochopili hned napoprvé. Ano, je trochu složitější a "na mozeček", ale při bedlivém pozorování ho hned napoprvé pochopit LZE a film vás naprosto uchvátí. Není to ani tak Ashtonem Kutcherem i když se svým vzhledem dokázal zahrát překvapivě i "vypsychovanou roli" , ale hlavně dějem tohohle filmu. Kolikrát v životě jste chtěli změnit svou minulost? Přetočit čas a vrátit zpět svá rozhodnutí a své chyby? Kolikrát jste si řekli "kdyby to bylo bývalo jinak..." ? Ale pozor! Mnohdy špatně skončí i ty nejlepší úmysly! A minulost se vám může stát noční můrou pro budoucnost...Tohle sci-fi vám zkrátka ukáže proměny minulosti ve všech podobách a stojí určitě za to ho vidět. Jediné, co mu lze vytknout je scéna, kde za živa upalují psa....(zacpěte uši i oči).....NO FUJ!!!!!!!! Ale za to ten bravurní konec...Ten vám to stopro vynahradí!!

30. července 2006
avatar uživatele
100 %

Užasný

Tento filmeček byl fakt vynikajíci,vlastně jestli jsem to dobře pochopila,tak on to udělal kvůli ní a potom vlastně to mělo takový smutný konec.Jenom bych ráda věděla proč se s ní po těch osmi letech nemohl seznámit,když ji potkal ,to by přece potom nikomu neublížilo.No kdo mi k tomu něco poví at napíše.Jinak supr filmeček na mozeček =)

7. července 2006
avatar uživatele
70 %

Film se mi líbil, ale hlavním negativem filmu byl jeho hlavní představitel Ashton Kutcher. Ten se tak hodí na přehlídkové molo jako vyšperkovaný model, ale herec z něj nikdy nebude. Konečně další dobrý film se skvělým scénářem, který nekončí stupidním americkým "Happy Endem".

9. května 2006
avatar uživatele
100 %

Geniální film

Tento film mne opravdu dostal, je to 100% jeden z nejlepších psychologických filmů, který jsem kdy viděla. Asi ještě pět minut po konci jsem jen nehybně zírala na obrazovku, opravdu geniální.
Zpočátku se možná může zdát, že je to zmatené, ale když se potom člověk zamyslí...zjišťuje, že je to geniálně propracované...a komu se myslet nechce, prostě se na film podívá a odejde, ale musím říct, že vřele doporučuji! Opravdu geniální!!!! BRAVO!!!

24. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Film, který za to stojí...

Předem musím uznat, že dost originální nápad skloubení teorie chaosu a docela dost nezkušeného Ashtona Kutchera, který si myslím, že se opravdu snažil a ukázal co umí v podání tohoto chvilkami záživného, překvapujícího a na své levné poměry kvalitně zpracovaného scifi-thrilleru, který vám začátkem naplní hlavu celkem velkým množstvím neúplných informací v podání malého chlapce Evana, který z pozdějších matčiných výroků...zdědil otcovu nemoc. Filmek začíná úplně nevinně malý chlapec si hraje se svým milovaným psem, matka automechanik – připravuje syna na odvoz do školy, později ve škole však tvůrci obrátí začínají vás vtahovat celkem nenásilně do děje – vystrašenou učitelkou, která si bůhví jak láme hlavu nad obrázkem, který je docela dost drastický a opravdu umělecky ztvárněn malým Evanem, který si ovšem nepamatuje, že by něco kreslil. Po téhle dramatické scéně, kdy v pozadí hrozí tajemná hudba se spouští řetězová reakce dalších a dalších výpadků, které kráčí ve filmu zajímavým a mnohdy strhujícím podáním po boku s teorií chaosu. Evanovo dětství je zaměřeno na čtyři dětské postavy, které se celým filmem dost nečekaně mění, během prokousávání minutami filmu, se s nimi sblížíte a vyvolají v některých z vás určitě i soucit, protože snaha tvůrců poznamenat každou postavu nějakým traumatem je viditelná...proč by ne, alespoň nás má co ohromovat. Nepříliš dojemným rozloučením před cestou za novým domovem končí pohled na dětství a objeví se ´´Kutcher´´, který pokračuje ve stopách malého chlapce a cílí výborných výsledků ve škole, slušným chováním, zkoumáním jak červi asimilují vzpomínky a s docela výrazným kamarádem, zároveň spolubydlícím. Celé dětství je rázem pryč a v každém zůstane plno otázek, které napínají zvědavost a udrží diváka u obrazovek. Po celkem dramatickém uvedení, hledání pravdy, sebevraždy...přichází odhalení, které bylo vyvrcholením v půli filmu, začíná teorie chaosu v nevhodném omdlení a v nepřítomném popálení od cigarety se dostaneme k podstatě a tedy i k cestování do minulosti. První šokující změna v budoucnosti opravdu chytne, žádné šílené triky, skvělé přechody a rychlý sestřih nových vzpomínek konče krvácením z nosu. Otevře se nový svět, rytmická melodie a vynikající podání překvapeného Evana. Cestou do sprch a následnou mírnou erotikou. Všechno vypadá skvěle, ale skončit celý film je ještě brzo. Plány se zhroutí a následují další změny, které nás pomalu ruku v ruce s pocity ohraností dovedou až do konce, kdy deníky...cesta do minulosti...už neexistují! Zkušenosti otce - děj druhého dílu - dovedou syna k poznání, a na řadě je biograf...následuje brilantní konec, kdy Evan dostává rozum a mění poslední věc...následuje procházka po chodníku plného lidí, opravdu skvělá písnička Oasis a celá pointa se vyjádří pár pohledy. Opravdu to není ztracený čas, je to povedený zážitek i když s pár chybami, které se snadno odpouští...dávám 92%

6. dubna 2006
avatar uživatele
knak
...
100 %

Perfekní film! Mělo to dobrý děj ...fakt supr .U toho filmu jsem zjistila, že kdyby se změnil i ten nejměnší detailíček v mém životě tak by vypadalo už všechno úplně jinak!

3. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Musel jsem se dlouho přemlouvat, abych se na film podíval, nakonec jsem byl rád a dal jsem si ho dvakrát. Film mě do děje vtáhl okamžitě a hltal jsem jeho každou minutu, aby mi něco neuniklo. Precizně napsaný příběh a skvělé strvárnění. Chvíli film působí zmateně, ale ne na dlouho, za chvíli Vám dojde o co ve filmu vlastně jde a jaké jsou souvislosti jednotlivých scén a to je chvíle, kdy filmu totálně propadnete.

19. března 2006
avatar uživatele
100 %

Efect

Opravdu skvěle vymyšlený a zpracovaný filmeček. Sice trošku složitejší na pochopení, ale je super. je lepší podívat se na něj víckrát a pak už to je docela jasný. Škoda, že o něm moc lidí neví..

13. března 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto výborně promyšlený film. Občas jsem sice nechápal, ale pak se to vše vysvětlilo. Už se těšim na pokračování... :-)

4. března 2006
avatar uživatele
100 %

Fakt dobrý film, ktorý si nezaslúži iné hodnotenie ako 100%. Je to asi jediný Kutcherov film, na ktorý som sa dokázal dívať až do konca, táto úloha mu neuveritelne sadla a takto by sa mal uberať ďalej.

19. února 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle film řadím mezi 10 nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Výborný propracovaný příběh, který jsem zatím u žádného filmu nezaregistroval.

1. února 2006
avatar uživatele
90 %

Překvapení

Tenhle film mě neuvěřitelně překvapil. Čekala sem opravdovou nudu u béčkového filmu, a nakonec sem se nemohla dočkat, jak to dopadne. I když tu byly jisté nedostatky týkající se návratů do minulosti a zpět, celkově to na mě udělalo velký dojem. Akorát trochu nechápu, proč se v češtině jmenuje Osudový dotek, když Butterfly efect je tak výstižný....

4. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Nej

Nejlepší film,který jsem kdy viděla, jeho děj je něčím naprosto neotřelým a hlavní myšlenka je naprosto dokonalá. Viděla jsem ho snad 20x a mohu se na něj koukat zas a znova. Škoda jen, že měl tak špatnou prezentaci, protože nikde v kinech jsem ho neviděla...

2. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Pěkný, napínavý, strašidelný, hustý. Já nevim co k tomu dodat. Film se mi líbil,ale vidět bych ho víckrát nemusela.

31. prosince 2005
avatar uživatele
wiky
...
100 %

nemám slov

Buterfly efect je krásnej a užasnej film, kterej ma hloubku. Hodně zajímavá myšlenka, že se člověk může vrátit do minulosti a ovlivnit tak celou svou budoucnost, a´t už si to člověk může utvořit pouze ve svý hlavě nebo ne. Tenhle film není stejnej jako ostatní, je takovej zláštní, svým způsobem originální a všechny věci co se tam stanou dávaj nějaký smysl. Aston Kutcher to zahrál výbornně, podle mě je to jeho nejlepší film vůbec.

11. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Fascinujuci

Velmi posobyvy film a hlavne myslienka tochto filmu je velmi zaujimava.Musim uznat za Kutcher sa tu fakt predviedol

20. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Tak to byl hustý film, už dlouho jsem žádný tak namakaný neviděl. V tomto filmu je skvěle vysvětlen "efekt motýlích křídel". Vřele doporučuju.

15. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

...

film se dá rozdělit na dvě části - na tu fakt dobrou, která zahrnuje scény a dějový zvraty v minulosti a tu méně zdařilou - "přítomnost".. .ale každopádně vám z toho výjde velmi zdařilá a napínavá podívaná a rozhodně nejlepší kutcherův film.. .měl by se vykašlat na hledání kar a něčeho takovýho jako lásky a začít se orientovat na takovýhle filmy..

28. října 2005
avatar uživatele
cuba
...
100 %

Prekvapenie!

Prekvapivo zaujimavý filmy, ktorý sa musí vidieť, je zbytočné o tom písať.Tak do polky filmu som nevedel či som blázon ja, alebo hlavný hrdina filmu, ale ak mám povedať pravdu tak to neviem ani teraz, pa

21. října 2005