NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Mám v sobě takovou utkvělou představu, že Tarantino nikdy nemůže zklamat. Dokázal to už tolikrát, že už v jeho prvopočátcích muselo přímo čpět, že tenhle maník se v režii uchytí. Žel bohu jsem byl nucen pochybovat, když se na začátku dva mafiáni nad umírajícím kumpánem nezmohli na víc než na v oné situaci naprosto bezvýznamné tlachání a křičení. Nad absurditou této situace mi zůstával rozum stát, čemuž Keitel nasadil korunu, když vytáhl hřeben a začal si česat vlasy. Nedalo se na to přestat myslet natolik, že jsem měl opravdu obavy. Naštěstí když už ne Rothovi, tak alespoň filmu jako celku uvázal tlakový obvaz budící se Tarantinův retrospektivní styl. Sice nám celá scéna, o které se v celém filmu pouze mluvilo, unikla stejně jako obsah kufříku z Pulp Fiction, nicméně se vlilo alespoň trochu života do všech postav, na jejichž variabilitě a charakteristických znacích se Tarantino zakládá. Gauneři nejsou majstrštich, ale pořád mi o Tarantinovi nezkazili mínění.

15. února 2013
avatar uživatele
100 %

Má to všechno co má takový film mýt.Boží scénář,skvělou Tarantinovu režii,výborné dialogy i báječné herecké výkony. Nemám důvod nedat 100%.

23. července 2012
avatar uživatele
E Š
...
100 %

Úžasné. Na začiatku človek vidí partiu chlapíkov pri obyčajnom rozhovore, keď zrazu sa to všetko zmení na... Kto je zradca?

1. dubna 2012
avatar uživatele
70 %

Tarantino

Dá se říct, že Tarantino má leccos společného s režiséry, kteří začali tvořit v 70. letech v Hollywoodu a kteří nejsou mým šálkem čaje. Ani Tarantino v principu netočí pro mě líbivé filmy, míjíme se, a to hlavně díky žánru, jemuž se věnuje. Gauneři nejsou špatný film, mají příjemnou stopáž, dobré herce a vlastně ani ten příběh není k zahození, ale nedokáží mě nijak strhnout a bavit (ve smyslu zaujmout). Proto nemůžu jít s hodnocením výše než k sedmdesáti procentům.

2. prosince 2011
avatar uživatele
90 %

Tarantino jak se patří

Navzdory stáří filmu jsem ho viděla teprve nedávno. Rozhodně jsem ale nebyla zkalmaná: Tarantino očividně odjakživa projevoval ojedinělý smysl pro kečup, nevázanou konverzaci nad každodenním životem mezi krví zbrocenou prací a vyprávění v postupně do sebe zapadajících epizodách. Gauneři jsou povedená tarantinovština se vším, co od ní můžete čekat.

8. srpna 2010
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Dost možná nejkvalitnější Tarantinův film (ne ale nejzábavnější - to je pro mě KIll BIll). Kecy o skupiách a zpěvácích můžou pochopit i smrtelníci, protože se mluí o známějších lidech, je to krátké, takže to (skoro) nenudí a i když i tady je vaty a prázdných keců dost, dá se to zvládnout. Dřív bych z toho skákal do stropu, ale Tarantino se hrozně snadno okouká. 60%/70%

30. března 2010
avatar uživatele
70 %

Reservoir Dogs

Filmy od Quentina Tarantina, které jsem ještě neviděl by se dali spočítat na prstech jedné ruky, která by navíc měla několik prstů uříznutých. :D Nějak se netajím tím, že Tarantino je můj režisérský bohém, to ale neznamená, že jeho filmy budu jen vychvalovat. "Gauneři" jsou toho příkladem. Na tento film jsem byl hodně zvědavý. Na všechno kolem něj. Herecké obsazení bylo pastvou pro oči, film zdobil pověstný úvodní rozhovor o Madonně, na který jsem slyšel pouze chválu, no a samozřejmě "Tarantino styl" scénář. Ten je totiž i tady největším kladem filmu. Tarantino totiž ví, jak svoje obecenstvo pobavit. Já osobně zastávám názor, že když se ve filmu víc mluví, než jedná, film se automaticky stává nudným. U Tarantinových filmu to však vůbec neplatí. Ten člověk zkrátka umí napsat hlášky, které dříve či později zkultovní a v tom je kouzlo jeho filmů. Díváte se na ně spíše kvůli těm monologům či dialogům, než kvůli samotnému ději. Tarantino má taky dobrý čuch na herce. Vždycky do svých rolí obsadí herce, kteří buďto jsou stejní šílenci jako je Tarantino anebo jsou to zkrátka zatraceně dobří herci. Ovšem, není to jeho nejlepší výtvor, co se mě týče. Přece jenom bych ve filmu odcenil více akce. Jenže tenhle film má dlouhé dialogy a kvůli stopáži, která trvá něco málo přes devadesát minut i nedostatek akčních či "Tarantinovsko šílených" scének. Jediná scéna, která se mi pořádně vryla do paměti je, když se Madsen vyřádil na svázaném policajtovi a to je na Tarantinovské filmu málo. Někteří se zde pokoušejí srovnávat s "Pulp Fiction". Podle mě je to jen o vkusu. Ten, koho odradila v "Pulp Fiction" brutalita, bude zastávat názor, že "Gauneři" jsou lepší. Mě se však nezdá. "Pulp Fiction" má totiž všechno to, co "Gaunerům" chybí. Herci jsou do jednoho výborní. Je pravda, že místo Chrise Penna, bych si dokázal do role Eddieho představit někoho jiného, ale to je asi tak všechno, co můžu podotknout. Michael Madsen je správný šílenec, Tim Roth zde hraje asi nejlepší roli ve své kariéře a Harvey Keitel se Stevem Buscemim nejvíce těží se vzájemných dialogů a tím pádem nezaostávají za dalšími herci. Jedním dechem: "Scénář tentokrát není bez chybičky, stopáž by mohla být delší a film by mohl být více akčnější, ale herci jsou perfektní, rozhovory taky a zakončení filmu je jako třesnička na dortu. Tarantino měl však i mnohem lepší filmy!" Nezklamán, ale ani nepřekvapen. Dávám 70 %.

7. ledna 2010
avatar uživatele
80 %

hmm..nebolo to take strhujuce ako som cakal..tarantino staval hlavne na dialogoch a niektore sa mu fakt podarili, ale co z toho ked ich vyplnovali hluche chvilky..asi to ubralo na celkovom dojme, ze v jednej chvíli dokaze ohurit divaka a vzapati ho zase znudit..ale rozhodne to bolo vynimocne, lebo to bolo inak podane ako ostatne akcne dramy..

5. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Steve Buscemi

Je to exkluzivní gangsterka v tradičním stylu Quentina Tarantina, která vtáhne do děje hned od začátku a graduje až do konce.

1. března 2009
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Reservoir Dogs jsou slátaninou snad všech možných žánrů, kromě romantického (bohudík). Každý scénář, který neni podán divákovi obyčejným způsobem, bývá úspěšný a platí to i u Gaunerů. Quentin Tarantino (stejně jako třeba Tim Burton) ma svůj jedinečný styl, který je patrný už od prvních minut. A každému nemusí sednout! Asi proto mi příjde film tak zvláštní! Už při jeho nejslavnějším filmu Pulp Fiction se mi něco nezdálo a to nemluvím o filmu Kill Bill, který mi vyloženě nesedl! Reservoir Dogs je kvalitou něco mezi nimi. Hodně mě štvaly dlouhé přestřelky všelijakých keců a tom a támhletom. Někdy mi zůstaval rozum stát, co to má společného s filmem a proč se o tom vůbec baví?! Ale musím uznat, že u některých "hlodů" jsem se fakt bavil. Třeba kecy o "čůrání na rukou" nebo diskuze o "barevných" přezdívkách, mě dostaly. Když už jsem u těch přezdívek, tak přejdu hned k hereckému obsazení. Nejvíce mi utkvěl v paměti Steve Buscemi neboli Pan Růžový. Ten řešil pořád nějaké hlouposti a mě bavil nejvíce. Jinak podali všichni takové jemně nadprůměrné výkony a malou roličku (za Pana Hnědého) si dokonce střihnul sám Tarantino. Co bych dodal závěrem, asi nejvystížnějším přívlastkem pro Gaunery je ZVLÁŠTNÍ, protože to rozhodně tento film je!

3. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Tarantino

Film jsem viděl docela nedávno a abych řekl pravdu - že to bude pecka jsem si byl téměř jistý. A musím říct, že byla! Je vidět, že Tarantino se s tím nepáral už od začátku. Pokud se vám líbí jeho styl a ještě jste film neviděli, hned ho stáhněte. Uvidíte, že se mistr Q.T. jen málo kdy utne. A i když je scéna i počet herců omezena na minimum, není to absolutně žádná vada na kráse! Vřele doporučuji!

17. září 2008
avatar uživatele
100 %

První nářez!

Asi tak jako všichni jsem první viděl Pulp Fiction, Od Soumraku do úsvitu, Kill Bill, Auto zabiják...a potom se ke mně dostalo tohle...Gauneři..pořád jsem o tom slyšel. Potom jsem teda do toho šel s tím názorem, že je TO Quentinova prvotina...hned, po Pulp Fiction a Autě zabiják, nejlepší film! Quentin T. umí, že pane Hnědý?

27. srpna 2008

No snad by po mě nikdo nemohl ani chtít, abych kritizoval Quentinovi filmy. Pro mě je Quentin polobůh a filmy božské. Tento filmy patří k mírně slabším, než vyznávám já, ale je to super a rád se na to podívám znovu.

5. července 2008
avatar uživatele
100 %

Pan Hnědý...

Na filmech Quentina se mi líbí, že celým dějem vás provází řešení naprostých kravin.V PF to byla masáž nohou a tady je to zase Madonna.Je to skvělý film, víceméně to není PF, což je dobře, to ano.Kdo má rád Quentina, určitě se na to musí podívat,ale kdo není jeho příznivcem a nemá rád dlouhé rozkecávky a má radši akci, tak ať se na to nekouká.Pro mě je prostě Quentin machr a vždycky bude.

23. června 2008
avatar uživatele
pier
...
80 %

Gauneři

Byl to dobrý film, který je naprosto odlišný od všech podobných...Celý film nestačíte vydechnout jak se na Vás nese sprška textů, které diváku absolutně nic neříkají a jsou naprosto zbytečné ale díky těmto hovorům je tento film úžasný...Důkaz toho, že k natočení dokonalého filmu není potřeba mnohamilionový rozpočet jen nápad a skvělí herci...Scénář je naprosto perfektní, řekl bych i o něco propracovanější než v Pulp Fiction, co se mi hodně líbilo byl nápad s přezdívkama ( Pan Modrý, Pan Hnědý, růžový, blondýn a Pan Bílí )...ale co dělá Quentinovy filmy opravdu originální, je režisérův postup ve vypravování příběhu, při kterém se nám promíchávají časové posloupnosti děje a to vskutku neuvěřitelně stravitelným postupem...Stejně jako u Pulp Fiction, nevím co bych měl napsat abych Vás nenudil, to se prostě musí vidět, každopádně již z tohoto debutu je jasné, že se na stříbrném plátně objevila pro mě nová ale jinak stará klasika...Ikdyž je to skvělí film který Vás dokonale přimrazí k monitoru mě to místy nudilo, ale to neznamená že to není špatný film, ale kdybych dal 100% tak bych musel dát Obvyklím podezřelím 150 a L.A. - Přízně tajné 160%...Takže takhle dávám " jen "...

5. května 2008
avatar uživatele
90 %

Ne tak vypiplané jako Pulp Fiction,ale zároveň témeř o nic méně působivé.Tarantino zde hraje na vážnější notu,což ale neznamená,že zde nezazní spouta dokonalých hlášek a že neuvidíte spoustu neskutečně vtipných scén.Celkově je ale atmosféra rozhodně mrazivější než na co jsme od něj zvyklí.Málokdy se někomu poštěstí udělat si renomé tak nekompromisním debutem.Tarantino je velice originální a člověk by občas rád věděl,jak mu to vlastně funguje v hlavě,že se na všechno dokáže koukat tak zajímavým pohledem.Jeho cit pro načasování dialogů,pro střih,pro tempo vyprávění a také pro práci s herci by mu mohli všichni závidět.Pokud vám nevadí krvavé scény,pak tenhle film nesmíte vynechat.Je to ukázka téměř dokonalé filmařiny.

8. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Debut jako řemen

Za málo peněz hodně zábavy. Úžasní herci, skvělé dialogy, nezapomenutelné scény. Drsnější a zábavnější než Pulp Fiction...

22. listopadu 2007

Poněkud drsnější atmosféra? Nevadí. I přes fakt, že "f**king is everything", narážím na to, že v každé minutě se setkáte s tímto slůvkem hned několikrát, ale ten film má něco do sebe! Hned jak se otřepete z poněkud netradičních rozhovorů, které vás pohltí hned v první scéně, čeká na vás něco extra. Díváte se na muže s uřízlým uchem a zkrvavělou tváří, mladíka co leží po celou dobu filmu na zemi v louži krve a přitom vám to nepřipadá jako slátanina. Dalo by se hovořit o otevřeném násilí a bandě lidí, co se neumí vyjadřovat, ale musíte se dívat na film jinak. (mj. výběr písniček excelentní!) Jelikož se téměř vše odehrává v garáži, celá zápletka je založená na dialozích. Věřte, že i když se budete snažit dávat bedlivě pozor, přesto nebude vědět, co se děje teď , co se dělo a co se bude dít. Film je totiž složený z několika časových rovin, které se tradičně tarantinovsky prolínají. Podtrženo a sečteno dávám 75%.

20. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

No tak Quentin se nezapře. Nějak mi ten film ale nesedl, byl zdlouhavý, a hodně jednoduchý. Jenom ten Quentinův konec nezklamal.

13. srpna 2007
avatar uživatele
joda
...
80 %

Prostě Quentin

Je to prostě Quentinův film. Hned od samého začátku poznáte Quentinovy dialogy. Dost mě pobavila úvodní scéna v kavárně a roztržka o tom, proč se má dávat dýško. Sice na Pulp fiction to nemá, některé části mi přišli zbytečně zdlouhavé, ale i tak hodně kvalitní film.

23. července 2007
avatar uživatele
90 %

O fous horší než legendární Pulp Fiction, přesto brilantní a jedna z nejlepších tarantinovek. To co Quentin rozjíždí v jedné jediné garáži je zkrátka jízda. Dobře působý mix skvělého černého humoru a typických dialogů, u kterých možná ani nebudete vědět, o čem je řeč, ale prostě se bavíte. Herecká podpora je taky značná a jako král z toho vychází Michael Madsen, který předvedl skutečně šílenou kreaci. Ostatní herci značně fajn. Prostě paráda.

26. května 2007
avatar uživatele
90 %

Reservoir dogs

Perfektní drsná jízda staršího bráchy filmu Pulp fiction. Je opravdu těžké posoudit, jaký film je lepší, jestli P.F. nebo tohle, ale z tohohle je cítit něco, co z P.F. ne. Něco zábavnějšího a drsnějšího, možná jiná, lepší atmosféra. Mně se to teda líbilo víc. Prostě na to, že je to jeden z prvních filmů Quentina, fakt paráda. Ty tolik opěvované Tarantinovské dialogy mně tady přišly mnohem zábavnější než v P.F. a hlášky tu byly taky skvělé. Už jenom ten začátek filmu, kde rozebírali téma "proč dávat spropitné", bylo podobné jako začátek Pulp fiction, kde rozebírali téma "přepadávání restaurací". Nebo rozdělování krycích jmen podle barev bylo také super. Prostě pro fanoušky Tarantina je to stoprocentní lahůdka a tím pádem i jasná volba.

17. května 2007
avatar uživatele
100 %

Další zůpa filmeček... opět zatleskejme anooo hudba, obsazení, scénář, kamera, rejža... Já sem si smsla předevsím na příběhu, známé a oblíbené Tarantinovy komplikace. Začátek se sice trochu táhnul, ale to bych mohla odpustit na závěru skvělého konce...

15. května 2007
avatar uživatele
90 %

Proč ne?

Film, ve kterém nemůžete věřit nikomu a u kterého sedíte celou dobu napjati, jak skončí. Pro mě absolutní špička Quentinova umění, stejně jako o trochu lepší Pulp Fiction. Možná z něj není tolik hlášek, každopádně výkony herců, strhující příběh vyprávěný od konce do začátku a prvotřídní celkový dojem si ode mě vysloužil jedno z nejvyšších ohodnocení.
Koneckonců proč ne?

20. února 2007

Takový pravdivý zabijáci.

Vau, ujetá jízda v tarantinovském stylu..... krev, hlášky, mučení, srandičky, krev, Tarantino. Co víc si přát?? Snad jen více takových filmů. Není to Pulp Fiction, avšak začátek Quentinovi kariéry více než perfetní a efektní krvelačná jízda.

20. ledna 2007
avatar uživatele
kovi
...
90 %

Súhlasím zo všetkým pochvalným, čo tu odznelo a nesúhlasím s ničím negatívnym, čo tu tiež odznelo. Do zbierky všetkých filmov Tarantina mi chýbal už iba tento. A tak som sa bál, že sa sklamem. A tak som sa tešil, že som sa nesklamal!!! Ba priam naopak!! Jeden z najlepších "akčákov", ktoré kto kedy natočil. Napätie, prekvapenie a úžasné charaktery, hlavne potom Steve Buscemi a Michael Madsen!!! Neide mi do hlavy, ako mohol niekto natočiť toto ako svoju prvotinu!

13. července 2006
avatar uživatele
100 %

wau..

na to že Reservoir Dogs jsou prvnim filmem Tarantina, tak jsem ho zkoukla jako posledni.. Ostuda? Ani bych neřekla... Pro mě to byla nádherná tečka za jeho úžasnou filmografii... Tenhle film je všechno, co podle mě má správná tarantinovka mít.. Je to jeho podle mě nejdokonalejší a přitom "nejlacinější" filmík... Je naprosto vyjimečnej... Pokud Vám nevadí nadmíra sprostých slov, tak se určitě hned podívejte!! Tahle hodinka a půl stoji za to..

17. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

osobne

si myslím, že tento film ani v CS kinách nešiel (teda v čase svojho uvedenia)..ja som sa k nemu dostal až na videokazete, a až vtedy som zistil, že meno tarantino predsa poznám z pulp fiction. fakt podarený filmík, typický pre Qentina, plno násilia, plno kecov, a potom brutálna akcia :-)

16. prosince 2005

...

Já si myslím, že na to že to točim Quentin Tarantino je to celkem slabé. Č ekala jsem trhák jako např Pulp Fiction nebo Kill Bill, ale dost mě to zklaamalo!

16. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Reservoir Dogs

Jedna z nejlepsich tarantinovek vubec.Gauneri opet prekypovali artem,nasilim a vtipem.Pojmenovani hlavnich (anti)hrdinu znelo ponekud infantilne ale v tom byla prave ta genialita Quentina Tarantina.Dobre se to pamatuje a dobre to zni.Hned se mi jich par vybavi.Psychopaticky Mr.Blond,ktery zajmuteho policistu muci,protoze ho to bavi a pri sve oblibene hudbe mu ureze ucho a nasledne ho skoro zapali.Sarkasticky Mr.Pink.Nebo samotny Mr. Brown v podani Quentina Tarantina,ktery mi utkvel v pameti hlaskou:Pan hnedy??Proc ne rovnou Pan hovno?!

4. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

...

Film o loupeži, při které co se může posrat, tak to se taky posere.Tak tohle je prostě bombice. Nejlepší Tarantino všech dob, težko už sám sebe překoná. Stísněná atmosféra, skvělé ftípky no a nejlepší na filmu je Steve Buscemi jehož Pan Růžový je absolutně schizofrenicky nesnesitelnej a vtipnej. No a ta brutalita se mi taky líbí.

24. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

...

Teda větší kravinu jsem v životě neviděl - spousta násilí, velmi řídký děj, úplně nulová výprava a další a další, ale to všechno nakonec jenom přispívá ke genialitě tohoto snímku.

19. listopadu 2005