21. 4. 2011

Přichází Zemeckis k rozumu?

Robert Zemeckis je nepoučitelný, tvrdohlavý, hloupý, nebo to vše najednou. Jak jinak lze vysvětlit jeho odmítání opustit animaci? Režisér kultovní trilogie Návrat do budoucnosti a Forresta Gumpa si za poslední léta vybudoval pozici Dona Quijota, který se snaží o technický pokrok v milých filmech, aniž by dosáhl milých filmů nebo technického pokroku. A hlavně peněz.


Ledová sprcha v podobě Avatara, jenž podupal a vysmál vše, o co se Zemeckis pokoušel, měla být poslední kapkou - Robert si nedal říct a vyprodukoval ještě neúspěšný a neoblíbený animák Mars Needs Moms. To už nikomu nepřišlo ani utahování hodné, jen smutné.
Pochopil to sám Zemeckis? Šance tu je. Teď pořád pracuje na nové beatlesácké Žluté ponorce, zřejmě natruc, ale bůh ví, kdy (a jestli vůbec) ji uvidíme. Říkalo se, že potom natočí jakousi "variaci" na Vodní svět, nedávno jsme se dozvěděli, že bude produkovat něco o trpaslících (no comment) - teď je zase řeč o filmu, jenž pojednává o jakémsi havarovaném letadle... hraném filmu!
Okolo Zemeckise se děje hodně, takže to berme s rezervou. Ale k věci. Film má vyprávět o muži, pilotovi, jenž podivným štěstím zachránil své letadlo před havárií. Zřejmě byl dokonce pod vlivem (což si dost dobře neumím představit - Zemeckis by musel ignorovat fakt, že takový pilot by v životě nemohl zasednout za knipl). Zatímco je tedy všeobecně pokládán za hrdinu, on se užírá pocitem viny.
Mohlo by to být pěkné drama. Všichni víme, že si Robert umí vynutit slzičky, k čemuž tahle látka vyloženě vybízí. A co my víme, třeba přijde i Tom Hanks.
Pokud by měl tento snímek pojmenovaní jednoduše Flight podle scénáře Johna Gatinse vznikne, bude to jistě šance na uspokojivý reparát.

Nakonec se podívejme na graf s výběrem Robertových filmů. IMDb ukazuje hodnocení diváků, RT poměr kladných recenzí. Je vidět, že ani nová éra jeho filmů není v případě diváků zas tak pod Zemeckisovým standardem, to je ale způsobeno tím, že na ty novější filmy přišlo mnohem méně lidí. Na tržbách se to odrazilo mnohem zásadněji (i když Polární expres i Vánoční koledu zachránila premiéra o svátcích).

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!