avatar uživatele

P.h.o.e.n.i.x

Jméno
P.h.o.e.n.i.x
Věk
34 let — narozeniny slaví za 186 dní (Blíženci)
Bydliště
"Ve snu"
Twitter
Facebook
Google Plus
Poznámka
Názory
plakát filmu
Démon pomsty
Pumpkinhead: Ashes to Ashes
40 %

Každý už jistě musel vidět špatný horor a každý už jistě také musel vidět špatný a "směšný" horor. Démon pomsty je přesně tím pomyslným.....špatným a směšným hororem zároveň, prošpikován neuvěřitelnými nelogičnostmi všeho druhu, ze kterých se zatočí hlava i milovníkům "céčkových" záležitostí. Herci, které ukecali, aby si za babku střihli roli v nízkorozpočťáku (U Lance Henriksena i Douga Bradleyeho se to stává pravidlem) nezbývá než litovat a doufat, že v budoucnu se snad polepší. I efekty a masky jsou na rok 2006 slabé, avšak krásně zapadají do koloritu filmu. Snad i pokračování s názvem "Démon pomsty:Krvavá lázeň" se mi zdálo v mnoha ohledech lepší. Hodnotit film objektivně, viděl bych to tak na 30%, ale jelikož jsem se u něj královsky bavil, 10% přidám.

18. července 2009
plakát filmu
Zamoření
Plague, The
20 %

Horor s takovým velkým potenciálem, ale natočen tak diletantsky, až z toho zamrazí. Celých těch zhruba 85 minut děje, se dá strhnout do jediného slova, "nuda" ! Herecký kolektiv pravděpodobně už předem věděl do čeho jde a tak nechal své charizma a um doma. Taková ostřílená hororová herečka jakou je Dee Wallace (Critters, Cujo, Kvílení vlkodlaků) klesla v mých očích po shlédnutí tohohle paskvilu ještě níže. Civilní atmosféra první poloviny snímku přejde v té druhé na rádoby zajímavou akční spleť různých úniků, prostřelených hlav a filozofováni ve smyslu "Coby, kdyby ?!". Co se týče podivného závěru, ještě jsem asi nedospěl na takovou intelektuální úrověn, abych byl schopen jeho pochopení ! Jako celek, působí film spíše jako televizní snímek těch nejmenších kvalit, než jako atmosférické "gore" béčko, které doslova vyznívá ze všemožných recenzí různě po internetu. A fakt, že se pod něj podepsal Clive Barker jako producent, spisovatel a režijní tvůrce dnes už legendárního "Hellraisera" zamrzí ještě víc.

21. února 2009
plakát filmu
Poslední noc (V)
Against the Dark
40 %

Docela zvláštní film, celé to chvílemi připomíná 28 dní poté, triologii Blade a další podobné filmy. Samozřejmě se to s nimi nemůže v žádném případě rovnat !!! Celý film prakticky stojí a padá na Stevenu Seagalovi, který, když se objeví na scéně a tím svým "odkrajovačem banánu" začne sekat do nakažených lidí a sem tam prohodí nějakou tu suchou hlášku, zábavnost prudce stoupá a člověk, který ví, do čeho šel se neubrání škodolibému úsměvu. Zbytek hereckého osazenstva, až na Stevenovy nohsledy "lovce", je nezajímavý a jejich smrti, či boj o život nechávají zkušeného diváka vcelku chladným. Filmu dominuje také ultrapodivná kamera, která ráda snímá bojové sekvence z bezprostřední blízkosti a ze zvláštních úhlů(ty Seagalovy jsou ještě navíc okořeněny směšnými zpomalovačkami) a o klipovitém střihu se raději ani nebudu zmiňovat. Atmosféra je taková nijaká, sic je fakt , že ve filmu se pořád něco děje, ale bráno celkově, se divák bude spíše nudit a netpělivě počítat minuty do konce. Tímto "video" snímkem Steven svou zašlou slávu určitě neobnoví ! A co se týče hodnocení, no, najdou se i mnohem horší kousky v mistrově filmografii.

20. února 2009
plakát filmu
Zmeškaný hovor
One Missed Call
30 %

Už při sledování japonského originálu, mne místy zaléval trapný "studený pot". Naštěstí se zde našlo i těch pár "kulervoucích" scén, při kterých nejenom stoupá krevní tlak, ale i hodnocení. To se bohužel nedá říci o americkém remaku, který, bez špetky invence remakuje co se dá, a tudíž téměř všechno. Z poměrně solidního námětu originálu vychází tento remake jako chudý nevzdělaný příbuzný ohlodaný až na kost. Vytratily se děsivé lekačky, uvěřitelný scénář a herecký kolektiv už také zažil pár světlejších momentů. Fanšmejkeři žánru spláčou nad výdělkem, pokud se pustí do jednoho z nejnudnějších hororů roku !!!

5. února 2009
plakát filmu
RoboCop
RoboCop
70 %

Starý dobrý Robocop, u tohlenctoho filmu jsem se jako divák vždycinky pobavil, i když herci nepředvádějí žádné oscarové výkony a podle mého skromného názoru spíše průměrné a scénář také není bůhvíjaký, je robocop stále dobře koukatelná, pro někoho brutální(točil to Paul Verhoeven) podívaná na kterou se vždycky rád podívam a absolutně mě nebudou vadit jisté nelogičnosti a laciné triky. Navíc ve filmu se jako jeden ze záporáků objeví můj oblíbenec "Ray Wise", takže nemám co bych dodal, 70% jen to švihne !!!

6. února 2008
plakát filmu
Ďáblova oběť
Devil's Prey
20 %

V jednoduchosti je holt síla a naštěstí to pochopil i jeden z režisérských králů béčkového filmu Bradford May a nesnažil se divákovi vštípit hlubší dojmy. Co naplat, horor špatný ve všech směrech, byt' možná uvěřitelný, ale s naprosto infantilním scénařem, který musel být psán pravděpodobně pro diváky po lobotomii. Hororrová atmosféra neexistuje,satanisti a celá ta mystičnost na jakou se režisér snaží hrát, by nevyděsila ani dít'ě na prvním stupni základní školy.Tragické herecké persony jen dotvářejí už tak zbabraný celek, kterému se dopříště už raději vyhnu. Zaběhlý standard otevřených konců se objevil i zde, ale já upřímně doufám, že se už nikomu nepodaří zrealizovat pokračování. 10% za Patrika Bergina, herce, který jediný něco předvádí a 10% za zabavu, které se mě dostalo dosytosti.

30. ledna 2008
plakát filmu
Márnice
Mortuary
20 %

Ultrašpatná variace na horor ve kterém se prakticky většinu stopáže nic něděje. První polovinu filmu se režisér snaží navodit hororovou atmosféru, ale doplácí na absenci propracovaného scénaře a kvalitnějších herců. Druhá polovina je už čistě zaměřená na akci, která je bohužel jaksi sterilní a na filmové pole béček nepřináší prakticky nic nového. I Tobe Hooper už natočil lepší. 10% za atmosféru, 10% za hudbu !

29. ledna 2008
plakát filmu
Varování (V)
Silent Warnings
20 %

Film "Varování" více než okatě kopíruje mnohem slavnější a o rok dříve natočené ačkové "Znamení" (osamělá farma, kruhy v obilí, vetřelci z vesmíru atd.) , ani vesměs béčkový herecký kolektiv nepředvádí nic světoborného. Od takového Billyho Zanea, jsem čekal trochu víc. Co se scénaře týče, ten je tak duchaplný asi jako obsah použité toalety. Těch mých 20% je hlavně za celkem obstojnou atmosféru, zejména ze začátku a jednu nepříjemnou lekačku, zkrátka a dobře snímek určený pro nenáročného diváka.

22. ledna 2008
plakát filmu
Spalovač mrtvol
Spalovač mrtvol
100 %

Podle mého skromného názoru nejlepší český film vůbec. Vykládat, jak je Rudolf Hrušínský ve své roli dokonalý, je jako nosit dříví do lesa, ale i do té doby v českých filmech nevídaná kamera a zejména hudební složka vytvářejí nádhernou depresivní atmosféru zasluhující absolutorium.

22. ledna 2008