home
Zuřící býk

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Raging Bull

Na tento snímek jsem se těšil delší dobu. Za prvé Martin Scorsese je opravdovým mistrem svého řemesla, jeho filmy v sobě mají vždy něco navíc, a to něco mě vždycky dostane. Za druhé, dvojice De Niro - Pesci je dle mého soudu jedním z nejpovedenějších spojení dvou herců, které vůbec kinematografie pamatuje. A tak zrod této fenomenální dvojice mě nemohl nechat klidným. K filmu samotnému. Bravůrně ztvárněný Jake La Motta bezchybným Robertem De Nirem si sošku zcela jistě zasloužil. Pohled na rozpadající se mysl ústřední postavy byl také brilantní. Nevadila mi ani, u Scoreseseho obvyklá, delší stopáž, ani černobílé zpracování. Což však mi dělalo problém byla dějová linie, která byla velice přímočará a ačkoliv v prostředí boxerských zápasů, jaksi bez náboje. Vyjma scény z restaurace, kde úřadoval Joe Pesci. Zkrátka jsem si připadal, jako když čtete knížku a zamyslíte se nad něčím, co s tím nesouvisí a čtete dál a najednou zjistíte, že byste měl otočit stránku, ale co jste četli již nevíte. Zkrátka ikdyž jsem se snažil tomuto předejít, chyběly mi tam zvraty, které by mě nemilosrdně vrátily do pozoru a připotaly mě k židli. Je možné, že mi pár věcí uniklo jednak proto, že jsem film sledoval pozdě v noci, resp. brzy ráno, jednak také proto, že 30 let starý film, který ztvárňuje dobu dalších třicet let zpátky nejsem (zatím?) schopen plně pochopit. Rozhodně se ale těším na druhé shlédnutí.

3. října 2010
avatar uživatele
Meky
...
50 %

***

No jestliže je Zuřící býk považován za nejlepší film 80-tých let, tak ja se picnu! Sice je film pod taktovkou mistra Scorseseho, ale nějak mi to nesedlo, stejně jako jeho Mafiáni, které jsem viděl také nedávno... myslím si, že jsou obě tyto díla až příliš přeceňována! Na tomto snímku jsem neshledal nic bombastického, ba naopak! Když pominu černobílé provedení (což mi ale nevadilo a postupem času jsem si na to i zvykl), tak biografie boxera Jakea La Motty je právě kamenem úrazu! Příběh se nezáživný a nudný, spád filmu má tendenci hladiny v rybníce, nějaké silnější okamžiky o mě snad ani jednou nezavadily a z toho i vyplývá, že po emocionální stránce nemůže film aboslutně nic nabídnout! Jediné, co film zachraňuje je technická stránka (kamera, střih) a jak už to tak bývá, výběr herců do hlavních rolí. Robert De Niro pro roli obětoval strašně moc a oscara si nejspíše zasloužil! I když "za mlada" se mi nelíbil tak, jako v pozdějších dobách! Ale možná je to i rolí La Motty, který jako člověk absolutně selhal a se svou nalomenou psychikou působil doslova jako zuřící býk a na diváka negativně! Abych pravdu řekl, tak Joe Pesciho jsem měl pořád zafixovaného jako zločejíčka Harryho v komedii Sám doma, ale díky báječným hereckým výkonům v Zuřícím býkovi a Mafiánech už tomu tak nebude! Z ženských rolí se dá hodnotit jedině Cathy Moriarty, která nejen že byla krásná, ale dokázala zapůsobit i po herecké stránce! Když si ale odmyslím herce, tak je pro mě Zuřící býk jednoznačným zklamáním a maximálně průměrným filmem...

3. května 2009

Tak pro mě byl Zuřivý býk stejně jako pro uživatele "NICNEZNAM" jedno VELKÉ ale opravdu VELKÉ zklamání!!Mistra Scorseseho mám opravdu v oblibě a jeho filmy jako Letec nebo Skrytá identita jsou pro mě opravdovými skvosty!Na zuřivého býka jsem se chystal již dlouho...a musím říct, že ohlasy na něj byli ve směs velice kladné tak jsem si říkal...tohle musím vidět!A po shlédnutí tohoto snímku jsem opravdu usilovně přemýšlel co je na něm tak úžasného?Podle mě vůůůbec nic...!Nebylo to tím, že bych od filmu čekal něco jiného..něco ve stylu Rocky Balboa...čekal jsem skoro až komorné drama..které má do detailu vykreslit postavu zhaslého boxera Johnnyho La motty...ovšem co se mi dostalo?Mno řeknu to mírně...!Byl jsem opravdu rozčarován...snímek nemá žádný spád...a ani tam není to NĚCO...co by mě s úžasnem přikovalo k židli..!Pro mě to byla prostě jedna velká nuda..která byla dokonce protažena na pro mě opravdu téměř neúnosných 130 minut.Možná se na to někdy ještě kouknu znova, ale na první shédnutí to byl opravdu děs, nuda a běs...omlouvám se Všem kterým se to líbílo, že to tak haním!

9. února 2008
avatar uživatele
70 %

Docela zklamání

Na tenhle film jsem se dost těšila, což jsem neměla dělat, protože mě zklamal. Ne že by to byla úplná kravina, ale film mě místy nudil a rozhodně jsem si ho neužívala tak, jak jsem si původně představovala. Vím, že téma boxu tady není to hlavní, ale přesto se neubráním tomu, abych to nepřipodobnila třeba k sérii Rocky, která mě naopak potěšila. Film se zaměřuje spíše na psychiku De Nirova hrdiny, ta je vykreslena skvěle, De Niro podal skvělý výkon, ale jeho postava mi přese všechno byla nesympatická a takového chlapa bych asi zabila... To ubírá body, když se s hlavní postavou nedokážete ztotožnit. Takže na jedné straně hezká sonda do psychiky muže, vrcholového sportovce, na straně druhé pro mě poměrně nuda, která se vleče.

21. prosince 2007
avatar uživatele
20 %

Prostě ne.

Kdyby měl tady tento film průměrné hodnocení něco kolem 30%, psal by se mně názor snadněji. Mě jen nenapadá, co dělá tento film tak výjimečným. Je zajímavé číst, jak se De Niro připravoval na svou roli, jak dokázal vyhrát 2 skutečné boxerské zápasy (i když kdoví, jak to bylo) a přibrat při natáčení 20 kilo, ale film je film a ve filmu mě tohle nedostane. Příběh je nudný, prostý. Děj bez zvratů a vývoje. Občas jakoby poskočí, když se na obrazovce objeví titulek: rok 1950, 51, atd. Však jaké zvraty u filmu podle skutečnosti a knihy také čekat. Tři čtvrtiny filmu sledujeme kariéru velmi žárlivého boxera, který dokáže zmlátit vlastního bráchu, fackovat a křičet na svou partnerku, zbytek takový ten sportovní úpadek. Už kvůli tomu bych ten film hodnotil sice jako technicky, herecky zvládnutý, ale nedělal bych z obyčejného příběhu o boxerovi, který po kariéře skončil v zábavním podniku, takovou filmovou lahůdku. Je pěkné, že to je černobílé. Už jen toto dodává snímku takový dojem filmu pro filmové labužníky. Pro mě pouze dojem. Boxer boxuje, prohraje, vyhraje, naštve ženu, usmíří se s ženou, zmlátí bráchu, usmíří se s bráchou. Skáčeme z roku na rok až se před námi objeví tlustý De Niro, bavící nás ve svých zábavných show. Kdybych měl hodnotit jakousi emotivní působivost filmu a možnost vžít se s hlavní postavou, musel bych dát tomuto dílu 0%. Z filmu mně nezůstala v hlavě jediná scéna ani rozhovor. Nic, o čem bych mohl přemýšlet. A to jsem byl velice vnímavý. Oscar za herecký výkon je zasloužený, za střih snad taky. Prostě technicky ok. Za nic jiného bych to každopádně nedával. Hlavně ne za hudbu. Ještě jediné štěstí, že se Scorsese krotil a film má snesitelných 130 minut. Doporučuji zhlédnout a napsat pokud možno trochu negativní názor, ať tu s tímhle hodnocením nejsem sám. Kdybych tomuhle dal 100%, co by potom musel dostat jiný Scorsesův film jako Mafiáni a Letec? I 20% je možná moc.

14. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Je to vynikajúci film, a ešte excelentnejší je výkon Roberta de Nira a Pesciho. Myslím, že na rok 1980 je to superfilm aj po 27 rokoch. Samozrejme, skvelá kamera, pochopitelne v réžii Scorseseho. No, je to pán režisér...

13. prosince 2007

Zuřící De Niro

Jelikož De Niro je můj největší oblíbenec co se týče herců, tak i tento film mě velice nadchnul, tím nechci říct že všechno v čem hrál De Niro se mi líbilo, na to mám ještě rozum, ale Zuřící býk po právu je označován za vrchol 80 let. Už jen to že film stímto obsazením měl tolik nominací na oskara něco napovídá, co se týče příběhu, hereckých výkonů, sem byl naprosto spokojen, hlavně to že De Niro skutečně absolvoval 3 boxerské zápasy (2 znich vyhrál) znamená že do role dal všechno ostatně jako to umí jen on! Tento film musí potěšit snad skoro každého kdo má rád trochu nostalgie, skutečných příběhů, boxu a opravdu velmi dobrých hereckých výkonů!

13. prosince 2007
avatar uživatele
Brak
...
100 %

Zaujimavosti

Mohol by som rozrpravat vela kladnych veci o filme ale radsej spomenem niake zaujimavosti...napriklad, ring kde bojovali bol specialne postaveny vacsi aby to lepsie vyzeralo na zabere (kamere), krv bola cokolada aby to lepsie vyzeralo na ciernom bielom obraze...v jednej scene Robert De Niro zlomil Joe Pescimu rebro a aby to vyzeralo realisticky tak to nechali vo filme...La Motta sa zucastnoval natacania a ked si pozrel film tak si uvedomil aky bol clovek....

29. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Vynikající dílo. Takhle se má podávat pohled do duše člověka, jehož životní příběh je zajímavý a chytlavý. Scorsese je brilantní režisér a skvěle si poradil i s boxerskými souboji, které jsou brutální, dynamické a přehledné a když pak jde o dialogy vizuální stránku věci, tak je to taky mistr všech mistrů. Černá retro barva mi ke snímku skvěle seděla. Jasně největším zážitek z filmu obstarává Robert DeNiro, který poprávu za velké oběti, které roli přinesl, získal oscara. Snad ani Jake LaMotta by se nezahrál lépe. Dobrou roli si tu střihl také zalší ze Scorseseho mafiánů Joe Pesci. Bezmála geniální.

24. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Všechny klady filmu už tady byly mnohokrát zdůrazněny, takže nemá cenu je opakovat. Jen podotknu, že je fascinující, jak může snímek s tak nesympatickou (chvílemi až vyloženě odpudivou) hlavní postavou působit tak kladně a ve finále vyvolávat i soucit.

27. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

ZLO v podání ROBERTA DE NIRA ... !!

Jak jen začít ... ???No prostě syrovou a ničím nemaskovanou chválou a úžasem nad takovým dílem, které společně ROBERT DE NIRO a MARTIN SCORSESE předvedli nám vděčným divákům.Nejde jen o box, jde o : život, potřeby, psychiku a totální rozklad člověka na úplné špičce popularity.Myslím si, že pro shlédnutí tohoto díla je potřeba plná soustředěnost a 100% schopnost vžít se do všech kolem boxerského esa LaMOTTY!Navíc ve filmu exceluje další herecká stár JOEA PESCI.Je toho mnoho, jak bych dál mohl lákat na tento film, ale prostě nenechejte se pobízet, je to LAHŮDKA ... :@)

6. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Robert De Niro

Na filmu byl nejlepší Robert De Niro a boxerské záběry z ringu. Na rok 1980 je to velkolepé dílo, které je srovnatelné i s dnešními boxerskými filmy.

5. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Neopakovatelný zážitek

Životopisný film o boxerovi Jakeovi La Mottovi je příběhem o proměně jednoho muže z nadějného mladého sportovce v alkoholickou,obtloustlou trosku.Tady jsou veškerá slova zbytečná,to se musí vidět.Podotknu jen tolik,že oscarové opomenutí tohoto snímku říká o akademii své.

15. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tohle rozhodně není film o boxování. Je to o postupném rozkladu psychiky člověka. Ovšem fandové filmů Martyho Scorseseho jsou už na tohle zvyklí a právě pro tohle ho mají rádi. Pro Roberta De Nira byla role Jakea LaMotty nejspíš vrcholová. Tenhle svůj výkon už nikdy nepřekonal. Navíc zde Scorsese objevil dalšího skvělého herce Joea Pesci, který už se svou hereckou (doposud neúspěšnou) kariérou pomalu chtěl skončit. Jednou z věcí, které dělají tenhle film jedinečným jsou právě dialogy mezi Robertem a Joem. Je to mistrovský film, který ve vás bude ještě dlouho doznívat. Smekám před mistrem.

19. května 2006
avatar uživatele
90 %

Zuřící býk

Mistrovské dílo Martina Scorseseho. Skvěle napsané postavy, zachycená atmosféra boxerských zápasů, herecké výkony- De Nirova bezesporu životní role. Rád bych podotkl, že to rozhodně není film o boxu !

17. prosince 2005