home
Vzpomínky na Afriku

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

"Krásný" film ve všech smyslech toho slova. Bohužel, někdy to je až moc očividné a neumím si například představit, že bych měl někdy zvláštní chuť podívat se znova. Přesto si neumím představit, jak by to mohlo být lepší. Jen námět sám už film odsuzuje k tomu, čím i je.

13. listopadu 2010
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Můj názor na Vzpomínky je kritičtější než jsem si myslel. Mám docela dost výhrad! Začnu samozřejmě scénářem, který je sice podle skutečné události, ale mně nepřišel nijak jedinečný. O tomto filmu se píše, jako o nejromantičtějším vůbec, ale to mi také nepřišlo. Vždyť jestliže má vzniknout láska mezi dvěma lidmi, tak musí být mezi nimi vášeň, napětí, odhodlanost, obětovat pro toho druhého cokoli. Ale bohužel vše tohle jsem ve filmu postrádal! Přišlo mi to mezi nimi takové laxní, a tomu přesně odpovídal konec, který byl také bez emocí. Tím pádem to nemohlo ani diváka dojmout, což je asi největší chyba u takovýchto silných dramat. Může to být jen můj vkus, ale na tom má svoji vinu také Meryl Streep. Jako bezdebat je to herečka jako málokterá, ale i když do filmu dala všechno, tak mi nesedla! Dokázal bych si na jejím místě představit třeba Keiru, která je pro mě do romantických komedií "number one", ale ta by asi zase tak nezapadla do tohoto prostředí Afriky (a kromě toho je to už starší snímek). Tohle mě mrzí a je to škoda! Naopak Robert Redford byl suprový a skvěle zapadl, stejně jako třeba Klaus Maria Brandauer. Mužským hereckým rolím prostě nemám co vytknout. Snad poslední výtkou je nadměrná délka filmu. Spousta scén byla nudných a zbytečně se natahovala! Ale už dost kritiky! Největším plusem je jak jinak, samotná Afrika. Překrásná krajina, všechno natočeno reálně - zvířata, šumění stromů, vanoucí vítr...dokonalé! Asi nejkrásnější zážitek z filmu jsem měl (bohužel) ve scéně, kdy prolétávali překrásnou krajinou za doprovodu perfektní hudby Johna Barryho. Ty záběry kamery byly fantastické! Bravo! To se povedlo! Celkový dojem je ale rozpačitý! Bohužel, promiň Jime :-)

4. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Jedním slovem úchvatné!Vzpomínky na Afriky byly naprosto okouzlující leč ke konci filmu čím dál tím více bolestivé!Celý snímek jsem musel obdivovat nejen to jak je film natočen, ale především hlavní hrdinku která měla nezměrnou vnitřní sílu a vůli postavit se všemu i přes nepřízeň osudu!Herecké výkony hlavních aktéru Meryl Streep a Roberta Redforda asi není třeba zmiňovat!To byl jeden velký herecký koncert přičemž pro mě to byla jedna z nejnádhernějších zamilovaných dvojic které jsem měl tu čest ve filmu shlédnout.Co je, ale asi pro mě největší klad filmu je fakt, že je to ryze nehollywoodské, uvěřitelné a natočené bez jakéhokoliv kliše.Nic tu není podlézající či citově vydírající prostě projekt který si zaslouží jen a jen ovace.Navíc byl tento film uchopen hodně umělecky což mi velice vyhovovalo - dlouhé záběry bez střihu při kterých hraje přenádherná libozbučná hudba, inteligentní dialogy které měly hloubku a v některých chvílích byly vážně i k delšímu zamyšlení.Navíc nejnádhernější je ze Vzpomínek na Afriku ta příroda společně s dokonalou kamerou.To se prostě musí zažít.A nakonec, i přes to jak jsou Vzpomínky na Afriku umělecky uchopeny neřekl bych, že je to snímek jen pro úžší, náročnější publikum.Naopak, řekl bych, že jsou pro každého a každý si zde příjde na to své.Dávám už potřetí za sebou silnou.P.S - pro mě dost napochopitelné hodnocení na IMDB.com

19. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Velmi hezký film, ale trošku ho kazí zbytečná zdlouhavost... Ačkoliv se pokládám za diváka náročnějšího, kvůli tomuto aspektu už se na něj asi nikdy nepodívám. Navíc se mi v této roli Meryl Streep moc nelíbí, ale to není objektivní kritika, pouze můj dojem. Dávám 70%.

12. června 2008
avatar uživatele
70 %

Robert Redford

Je to romantické ženské drama podle skutečného příběhu z prostředí Afriky. A právě ta africká krajina mě na tomto filmu zaujala nejvíc. Samotný příběh mi nepřišel nijak vyjimečný, ale na africkou krajinu jsem se rád podíval.

8. května 2008
avatar uživatele
80 %

Film je moc pěkný. Už to, že má celkem dost Oskarů hodně znamená. A také je zde skvělé herecké obsazení, které má zcela určitě na film vliv. Ale film byl na mě až moc zdlouhavý. Což je škoda.

15. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Afrika

Zbytečně dlouhé. Málo projevované emoce Karen (M. Streep).. zvláště na konci, kdy ji byla oznámena ta zpráva o zřícení letadla... Nějaká ta slza jí sice ukápla na pohřbu, ale dle mého názoru to bylo málo... Pak se mi moc nelíbilo, jak odjela a ostatní (toho chlapce s bolavou nohou, co dělal kuchaře) nechala napospas...
Ale jinak to byl moc pěkný film... Člověk na to ale musí mít náladu, jinak může být na konci otrávený nebo zklamaný...

6. září 2007
avatar uživatele
90 %

Bezvadný film i když trochu pro náročnějšího diváka také kvůli jeho délce. Díky hvězdnému hereckému obsazení a bezvadné celkové atmosféře filmu je to opravdu zážitek. Ale je potřeba mít na film správnou náladu, není to nic superakčního.

6. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

hezký film

Milovníkům přírodních scenérií a obdivovatelům Meryl Streep tento film mohu jen doporučit. Krásná krajina, úžasný příběh a velmi působivá hudba, jen škoda, že Meryl Streep za tento obdivuhodný výkon nedostala Oscara.

18. května 2006
avatar uživatele
100 %

Dokonalost sama

Je to první film, u kterého jsem si poplakala- a jsem na to hrdá. (sestra to nepochopila, ale chápu, že se někomu líbit nemusí). Nejvíc jsem si oblíbila hudbu, je to nepopsatelný zážitek, měl by ho vidět každý

18. února 2006
avatar uživatele
80 %

Musela jsem se dívat vícekrát

Miluju prostředí Afriky, zbožňuju Meryl, herecké výkony byly neskutečně skvělé. Při prvním sledování mě však film kapku nudil. To hlavně díky jeho délce, což je věc, kterou ne všichni překousnou a i já jsem s tím na začátku měla problém. Napodruhé ale super. Opravdu překrásný romantický film. Meryl exceluje, dojemný příběh, krásné scenérie a navíc ta nádherná hudba, kterou když poslouchám i samu o sobě, mám mrazení v zádech a chce se mi brečet. Vzpomínky na Afriku jsou film, na který zkrátka nezapomenete, zanechá vám hluboký pocit v srdci, některé scény se vám budou vybavovat pořád...

5. února 2006
avatar uživatele
100 %

hezoučký!

Todle je fakt jeden z nejlepších romantických filmů,který se odehrává v krásném prostředí a má velmi dobré herce.Nemám co dál dodávat...

11. prosince 2005

romantická klasika

je to vynikajúci romantický film so super hviezdnym hereckým obsadením. mám vsak výhrady ko koncu. mohlo sa to skoncit trosku inakšie.

5. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Klasika, po zásluze

Jak je napsáno v textu, určitě nejen podle mě jeden z nejlepších milostných příběhů historie filmu. Vzpomínky na Afriku by si zasloužily více slov, ale skutečně nemám co dodat. Možná jen, že jde nejen o jeden z nejkrásnějších filmů vůbec, ale i hudebních motivů (viz scéna, kdy Karen a Denys letí v letadélku nad krajinou - mj. zní v reklamě na jednu českou minerální vodu). John Barry se vyšvihl.

29. října 2005