home
Téměř dokonalý zločin

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Cate Blanchett

Film má sice trochu nadpřirozený děj a dokáže upoutat jen v některých scénách, ale jinak to je zajímavý tajemný thriller.

27. listopadu 2011
avatar uživatele
70 %

THE GIFT BY 2MIG1

sam raimi natočil zdařilý a napínavý thriller, který je sice na první pohled snad až příliš zalidněný, ale scenáristé thornton a epperson s postavami zacházají tak šikovně, že každá nakonec v příběhu najde svoje místo a je náležitě využita.. ať už jako falešná stopa pro diváka, který se snaží uhodnout vraha a nebo jako někdo, kdo pomůže hlavní hrdince vypořádat se svojí vlastní ztrátou, což oboje může prakticky platit i pro více postav naráz.. téměř dokonalý zločin je hvězdně obsazený a z celý party mi místy občas vadila snad jen katie holmes, která je v mých očích tak moc spjata s postavou joye z dawsonova světa (a že se i tohle nestává moc často), že jsem jí v její první scéně v kanceláři učitele jen těžko věřil budoucí paničku v kostýmku a na podpadcích.. i když na druhou stranu - ta neuvěřitelnost byla možná účelná, divák měl poznat, že strojenost neni pro postavu holmes to pravý ořechový a její fuckování s nahoře bez už jsem jí vcelku žral.. (prsa mě v žádnym případě neovlivnila v úsudku)

20. srpna 2011
avatar uživatele
100 %

TDZ

Tak s tohohle jsem velmi překvapená! Má to velmi slušný děj.Cate Blanchett to zahrála suprově.Ona se totiž na takové role hodí.Jinak mi ji bylo v některých částech velmi líto.Opravdu vydařený film.....:))

2. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

The Gift

Sam Raimi je ode dneška režisér, jehož díla rozhodně nebudu přehlížet a budu si jich chtít sehnat co nejvíc. Nechápu, že člověk, který udělal Spider-Mana udělal i tenhle film. To naznačuje, že Raimimu nedělá problémy žánrová různorodost, ale abych byl upřímný, takové napínáky jako je například tenhle snímek mu jdou líp, než kdejaké komiksáky od Marvelu. Film se zajímavým ale né zcela originálním námětem. Ano, viděl jsem pár takových filmů o médiích a věštcích, ale tenhle byl rozhodně nejlípe proveden i natočen. Ačkoli film měl poměrně dlouhý rozjezd a příběh by se v klidu dal odvyprávět v za kratší stopáže. To nic nemění na tom, že Sam Raimi umí a uměl ve filmu skvěle natočit "sny" hlavní postavy a dát jim tu pravou atmosféru. Nebyl to ani bůhvijaký thriller, spíš krimi, ale když měla hlavní postava ty vidiny, tak i mě to dokázalo vylekat. Film tedy docela uběhl a nadchlo mě, že ať jsem zvažoval různé postavy, co udělali tu vraždu ani jednou se mi nepodařilo tipnout tu správnou. Tudíž mě zakončení příjemně překvapilo a Raimi dokazuje, že i když má před sebou scénář plný klišé, umí diváka překvapit. Ovšem, jedna výtka k zakončení filmu by přece jen byla. Nejen mě asi připadá, že skutečný vrah se odtajnil moc brzo. Kdyby se to prozradilo šokem, po jehož konci by začaly závěrečné titulky, film by působil celkové líp a dosáhl by u mě skoro plného hodnocení. Herecké obsazení bylo taky jedním z mnoha lákadel. Blanchett, Reeves, Swank a Holmes? Proč ne? Cate Blanchett mi zde překvapivě nebyla nesympatická. Postava nejisté, bezradné ženy, která svoje "schopnosti" nemá ráda zahrála hodně dobře, tak jak to všichni vyžadovali, takže mě (kupodivu) nezklamala. Reeves byl asi nejlepší z herců ve filmu. Jednou zase pro změnu záporná role a on tady hrál líp jak v Matrixu. Když se jednou naštval i já jsem měl strach ať na mě z obrazovky nevyskočí. :) Takže u něho taky jednoznačně palec nahoru. Swank a Holmes ve filmu podle mě byly jen jako lákadlo, protože jejich postavy nemuseli předvádit nějak velký herecký výkon, ale splnilo to svůj účel. :) O kom se nezmím zapomenout zmínit je Ribisi. Znám ho spíš jen z komedií a různých sitcomů, ale tady svojí postavu zahrál skvěle. Vůbec nevypadával z role a hlavně jsem mu výkon uvěřil, takže tohle je zase největší překvapení filmu. Jedním dechem: "Z příběhu, který by byl dobrý i jako jedna epizoda Kriminálky Las Vegas, udělal Sam Raimi psycho thrillerovou pochoutku, kterou osladili ještě Blanchett, Reeves a Ribisi." Celý film jsem se rozhodoval mezi 70-80 %. Nakonec jsem 80 % a může za to Raimiho cit pro atmosférou nabité schock scéný. :)

1. července 2009
avatar uživatele
100 %

The Gift

Cate v dost netradiční poloze vdovy s paranormálníma schopnostma, taky Katie, ale tá měla spíš jiné polohy... a celkově ani Antonio, Greg a Keanu s Hilary myslím podobné role už nikde jinde nehráli... vřele doporučuji každému, kdo má rád thrilery,,, tenhle za TO fakt bojí (((;

15. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Bezva thriller

Jeden z nejlepších thrillerů jaké jsem kdy viděla (a nebylo jich málo). Zaujala mě především atmosféra a skvělé herecké výkony Cate, Kenaua a ostatních. Holmes zrovna moc nemusím, ale mezi těma řasama a pod všemi těmi (převážně modrými) líčidly vypadala fakt dobře, jeden by aj uvěřil, že je to mrtvola... zkrátka super maskéři:).
Klidně bych dala 150% !!!

26. února 2009
avatar uživatele
80 %

Celkem dobrý začátek, ale pak to bylo nic moc. Na tyhle voloviny zkrátka nevěřím. Alespoň, že to měli celkem pěkně natočený. Jak ze seriálu Veřte, nevěřte.

29. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Tohle byl docela zajímavej film. Mysteriózní horrory po vzoru filmu Kruh mám velmi rád a často se na ně dívám pozdě večer, aby to mělo tu správnou atmosféru a tak jsem to udělal i teď když jsem se díval na tenhle film. Zas taková lekárna to zas nebyla, ale něco málo do sebe měla. Film nebyl zas tak úplně bez lekavých scén. Pár těch hnusně vypadajících tu bylo a někdy byly fakt stašidelný. Ty byly zase po vzoru filmu Šestý smysl. Vlastně se mu film dost podobal. Jenom tu místo nějakýho malýho klučiny, který vidí mrtvé lidi, žena věštkině. která vidí zase zlé věci. Nic moc originálního, ale zábavného. Zajímavý, že se dal do filmu dát i prvek dramatu, ale nejvíc tady převažoval žánr krimi. Ano, opět tu hrála hlavní zápletku vražda. Zase nic novýho. Film měl akorát jinej průběh. Ale i to vyšetřování mělo cosi do sebe, když používala své schopnosti. Děj byl docela dost zdlouhavej, natahovali tu každou napínavou scénu jak se dalo a někdy mě to už začínalo nudit. Jak jsem mluvil o jiném průběhu, bylo tu aspoň to, že hlavní postava nepůsobila tak sebejistě, jak by se dalo u jejích schopností očekávat, takže film nevypadal tak přímočaře. Délka filmu byla dostačují, ani moc přetáhlá ani drasticky zkrácená, prostě filmu odpovídající. Hlavní postavy mě moc nepřekvapily jak jsem myslel. Cate Blanchett v hlavní postavě působila pozitivně a vystrašeně, takže její roli bych dal zaručené plus. Škoda, že sem víc nezapojili Keanu Reevese. Ten tu byl jenom trochu na začátku a navíc to byla záporná postava. Ani těch slov tu moc neřekl, taže mu byl přidělen necharateristický dabing. Ostatní postavy jsem neznal, takže to nebudu rozebírat. Film byl docela dobrým zaplněním mého času, měl i velmi dobrý neurčitý konec a hezký hudební doprovod, takže film si zasluhuje 84%.

4. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

The Gift

Tak začnem pekne od začiatku...
Nikdy som nemala rada trilery a tento film som si náhodou kúpila a pozrela.(Od vtedy som začala pozerať aj ďalšie filmy tohoto žánru). Film sa mi páčil aj po dejovej stránke, aj ako bol spracovaný. OBSADENIE BOLO Tiež ZAUJÍMAVÉävlastne tento film som si kúpila, lebo tam hrajú min. 4 z mojich oblúbených hercov). Doporučujem pozrieť si

21. července 2008
avatar uživatele
90 %

Film se mi moc líbil a tak jsem ho chtěla už několikrát vidět znova, ale vždycky to bylo na mě pozdě. Trochu duchařina s dobrou zápletkou.

19. června 2008
avatar uživatele
70 %

Skvelej film a prekvapivej záver. tenhle film nepatrí s Keanu Reevesem mezi mé oblíbené, no vždy se na nej kouknu, protože je moc zajímavý.

11. června 2008
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Docela dobrý film, na který se dá jednou kouknout. Kromě Cate, která je samozřejmě dokonalá, jako vždy, ale nic nemá a děj jako vystřižený z věřte nevěřte mi přišel až moc okoukaný a odhadnutelný... to by se u tohohle žánru nemělo stát.

29. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Paráda

Skvělý film, u kterého jsem se někdy i docela bála... A hlavně - vidět Katie Holmes vylovenou z rybníka a obalenou řasama, to jí fakt přeju :D

27. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Film má nádherně mysteriózní atmosféru, kterou buduje sice docela dlouho, ale to k thrillerům patří.

22. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Na tenhle film jsem se koukla hlavně proto,že tam hraje Giovanni Ribisi. Film mě ale hodně mile překvapil a to nejen skvělými hereckými výkony,ale i tajemnou atmosférou a dokonalým příběhem.

30. března 2007
avatar uživatele
90 %

Paráda! Cate dokáže vyjádřit emoce pouhou mimikou obličeje. Přesto že jsem zápletku dokázala odhalit tak rozhodně nejsem zklamaná. Hustá atmosféra by se dala krájet...a Ribisi jako zneužívaný a citově závislý automechanik je skvělý.

21. března 2007
avatar uživatele
100 %

Bravo

Tenhle film mě dostal, když sem ho viděl poprvé. Už je to nějaký ten rok. Byl sem u něj docela napnutej a čekal na rozzuzlení. Do poslední chvíle jsem totiž netušil kdo by to mohl být. Jinak film mě do sebe vtáhl svoji tajemnou atmosférou, takže si zaslouží určitě obdiv.

18. března 2007
avatar uživatele
90 %

Skvělý thriller s Cate Blanchett, který nás svou tajemnou atmosférou dokáže pohltit až do konce v očekávání, kdo je vlastně tím neznámým vrahem. Přestože se zde objevují tradiční skutečnosti, které v thrillerech obvykle bývají a to jako jasnovědkyně, záhadný vrah, který ve skutečnosti až tak tajemný není, ohraná závěrečná scéna, kdy hlavní hrdince jde skutečně o život, ale přesto nakonec "překvapivě" vyvázne živa a další. Tomuto filmu rozhodně na kvalitě přidávají skvělé herecké výkony a to především Giovanniho Ribiseho alias Buddyho ale i dalších. Také zde můžeme poznat Keanu Reevese v jiné poloze, než jako kladného hrdinu, jak jsme u něj obvykle zvyklí.

4. března 2007
avatar uživatele
80 %

No, hned na zacatku se priznam, ze jsem si to pustila jenom proto, ze tam hraje Keanu, ale musim rict, ze me ten filmek uplne dostal... Fakt se mi libil!

4. března 2007
avatar uživatele
pb
...
90 %

Nejvíc se mi v tom filmu líbila Cate Blanchet. Tohle je filmeček s nádechem hororu, ale neni to takovej ten nepovedenej film kde jen střiká krev na všechny strany, tenhle je lepší, dokáže si vás podmanit tou atmosférou, takže mooc chválim. =)

4. března 2007
avatar uživatele
90 %

Už jsem tento film viděla dvakrát, poprvé mě konec dost překvapil, ale teď podruhé sem se divila jak to vrah dokázal zahrát. Atmosféra filmu je skutečně děsivá, hlavně mrtvá Jessica nevypadá nejlíp. No a Keanu zahrál takovýho magora skutečně dobře:). Celkově se mi film opravdu líbil, takže doporučuju.

4. března 2007
avatar uživatele
Leti
...
100 %

...

Tenhle film jsem vyděla asi 6x a podívám se i zítra!Super herci a ta ponurá atmosvéra vás vtáhne do děje...Taky jsem až do konce nevěděla kdo je vrah!Jo a taky jaký film takový režisér.Sam Raimi tady dokazuje že má na úžasné filmy a Spider-manem to opravdu 100% potvrzuje!!

2. března 2007
avatar uživatele
100 %

Téměř dokonalý zločin, ale NAPROSTO DOKONALÝ film!!! PO dlouhý době zas něco skvělýho. Už ani nemusím sdělovat jak skvělý bylo obsazení tohohle filmíku, protože to každej určitě ví... A Keanu Reeves jako padouch? - Naprosto sladkej. :)

20. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je fakt výborný film. Obsazení je přímo vynikající...!! Málokdy se před kamerou sejdou takto známý, úšpěšní a dobří herci. Zápletka fantastická. A rozluzlení - špice. Nemůžu jinak, než dát 100%

19. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Prostě co dodat

Opravdu dobrý thriller.Od začátku až do konce vás uchvátí a musíte se dívat jak to dopane.Skvělé herecké obsazení a děj nemá chybu.Tenhle film jsem viděla už mockrát a stále je pro mě plný překvapení.

30. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

WOW

z faktu že se mi líbí Keanu Reeves tak sem si to nemohla nechat v TV ujít a řekla sem si že se na něj kouknua přepnu to ale ten film mě celkem zaujal.Trochu mě mrzelo že Kenu hraje pěknou sviňi.Námět skvělý
nikdo až do konce netušil kdo tu dívku zabil dávám 80%.

19. července 2006
avatar uživatele
80 %

Hvězdné obsazení

Tento snímek má zajímavý námět ženy, která vidí budoucnost, ne možná úplně z nejoriginálnějších, protože něco mi říká, že někde už tohle bylo, ale rozhodně zajímavý. A pak dál jsou to herecké výkony, protože všechno to vlastně stojí na skvělé Cate Blanchett, která umí zahrát obyčejnou ženskou stejně dobře jako znuděnou herečku (Letec). A přitom všem jí zdatně sekundují např. Katie Holmes, Hilary Swank nebo neobvykle zlý Keanu Reeves. Snímku nechybí dobrý scénář, režie, kamera. Z čehož vyplívá, že film je hodně napínavý, místy možná i trochu strašidelný. (určitě víc než tzv. horor Přichází Satan) Škoda jen, že už asi 30 minut před koncem jsem tak nějak poznal pachatele toho hrůzdného činnu, o který ve filmu jde. A jak říká Veronika, místy je to i trochu klišoidní. Ale jinak rozhodně skvělé.

20. června 2006
avatar uživatele
90 %

Super

Zase jeden z mála filmů, který mě neskonale zaujal a navíc překvapil. Cate hrála skvěle, ostatní taky a tehdy ne, ale dnes jsou herci jako Cate Blanchet, Hilary Swank a Keanu Reeves taháky, protože od té doby hráli ve spoustě skvělých filmů. Námět se mi líbil moc, protože při celém filmu držel atmosféru a navozoval příjemné mrazení na zádech. Taky se mi líbilo, že až do poslední chvíle nebylo možné odhadnout, kdo vraždu vlastně spáchal. Takže film celkově vyznívá velice příznivě a mezi thrillery patří určitě k těm nejlepším.

18. června 2006
avatar uživatele
30 %

Hrozný film, ak berieme do úvahy že v ňom hrajú známy a celkom dobrý herci teda okrem Katie Holmes čakala som omnoho viac. Celý film je založený na nadprirodzených schopnostiach a tak si teda vyriešenie takmer dokonalého zločinu nepredstavujem.

18. června 2006
avatar uživatele
80 %

Napětí až do konce

Jako triller vynikající, jako horor trošku pokulhávající. Takže, pokud budu mluvit o filmu, jako o trilleru, smekám klobouk. Začátek byl velice klidný, až sem si myslela, že se stala někde chyba. Pořádné drama se začíná odvíjet tak od poloviny filmu. Cate Blanchett ztvárnila roli citlivé a křehké ženy na výbornou. Její děsivé, ale zárověň uplakané modré oči evokují v divákovi velké napětí. Nejvíce si na filmu cením zpracování, vzájemných souvislostí, představ, až dokonce netušíte, jak to dopadne. Já osobně jsem byla velmi překvapená závěrem filmu. A to je to dobré. Diváka to strhne do děje.

18. června 2006
avatar uživatele
90 %

Velmi zajímavý film, který mě zaujal svým námětem. Líbilo se mi, jak byly do filmu zakomponovány prvky hororu. Třeby, když se ta mrtvá dívka vznášela ve větvích. Zdálo se mi, že tam je trocha detektivy, myslím to vyšetřování. Líbila se mi i ta ponurá atmosféra a taky to jak se to na konci všechno zvrtlo a ukázalo se kdo je vrah.

16. června 2006
avatar uživatele
80 %

K sledování tohodle filmu, jsem se dostala velmi náhodně, a za tu náhodu díky. Mám ráda všechny herce, kteří zde hráli. Byli skvělí. Všechno dávalo smysl, a já až do konce nevěděla, jak to dopadne. Dobrej film na nedělní večer.

22. května 2006
avatar uživatele
Dawn
...
80 %

Fajn

Film sa mi veľmi páčil, i keď niektoré scény tam fakt nemuseli byť... Ale tá scéna, keď Cate ide po ulici vo svojom sne je úplne namakaná... Tento film bol dobrý hlavne v spracovaní a v tom, že sa odohrával na vidieku a nie v dákom veľkomeste (konečne) a samozrejme vo výbere hlavnej postavy. Cate Blanchett je úchvatná herečka, preto sa naň dá aspoň trochu pozerať. Ale Katie Holmes... no hrôza. Ale ak sa veľmi nudíte, tak si to pozrite.

2. května 2006
avatar uživatele
80 %

Miluju Kate Blanchet a film nebyl špatný, ale něco mi tam tak trošku chybělo. Každopádně to není zase taková hrůza jak to vypadá, takže se nebojte si to půjčit.

30. března 2006
avatar uživatele
100 %

Opravdu dobrý film. Má zajímavý námět a skvělé obsazení. Jeden z nejlepších thrillerů. Super scény a zajímavý od začátku až do konce.

29. ledna 2006

Tak tajto je opravdu dobrý film. Je hodně zajímaví a tím je hodně dobrý. Dávám skvělých 90% určitě se na něj koukněte.

5. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Dobrý thriller díky Cate Blanchett

Superhvězdně obsazený thriller má hodně zajímavou atmosféru díky tomu, že se odehrává na americkém venkově, a ne ve velkoměstě jako ve většině případů. Stromy, zeleň, jednoduché oblečení všech postav, typické venkovské figurky... - to dodává filmu v rámci žánru kouzlo neobvyklého a neviděného. Příběh je ovšem docela jednoduchý a místy docela klišoidní, rozuzlení také a samotný konec každý zkušený divák předvídá (poslední scéna u hrobečku). Díky výše zmíněným pozitivům a jako vždy skvělé sympaťačce Cate Blanchett se ovšem Téměř dokonalý zločin určitě řadí k nadprůměru.

28. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Dobrý

Tenhle film mě docela zaujal, byl správně napínavý, přestože konec mírně zklamal.Strašná scéna byla s Buddym jak zapaloval otce.

27. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Blbost

Nemůžu si pomoc, ale tenhle film mi příjde fakt divný. Asi nejhorší ze všeho je scénář. Zdlouhavý, na konci něco, co "opravdu nikdo nečekal" a samozřejmě musí zůstat nějaké to tajemno na závěr. Ale zase aby to nevypadalo, že je to nejhorší film, pokud se nudíte, tak to tak akorát zaplácne čas.

27. listopadu 2005