home
Soumrak mrtvých

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Nesnáším filmy o zombících, jsou nechutné, prostě hnus. Na Zombieland jsem vydržela koukat půl hodiny(a to vydržím fakt dost)... ale tohle mě fakt dostalo. Takový záchvaty smíchu jsem dlouho neměla. Hlavní hrdina je naprosto bezchybnej, takovej ťulpas a ňouma. A všechny ty jeho kousky a hlášky. Vážně jedinej film o zombie, který jsem dokoukala do konce a ještě jsem se dobře pobavila. Je to naprostá kravina, ale když to neberete vážně a koukáte na to prostě jako na parodii, což asi taky je, tak se dobře bavíte..

14. prosince 2012
avatar uživatele
100 %

Televizor

Klady : atmosféra , parádne vtipy , neskutočná zábava , výborné sparodovanie , skvelé herecké obsadenie . Zápory : chce to vidieť viac-krát aby ste si to obľúbili

13. prosince 2012
avatar uživatele
70 %

Kravinka

Kravina, ale v dobrém slova smyslu. Pokud by tenhle film bral sám sebe vážně, byl by to průser, ale když se to všechno odlehčilo povedeným humorem, funguje to. Příjemná stopáž, u níž není čas na nudu, snímek odsýpá... Na odlehčení dobré.

4. října 2012
avatar uživatele
80 %

Nečakal som že film o zombie môže byť až tak zábavný :) Zvlášť k tomu keď som zistil že dvoch hercov v hlavnej úlohe poznám z novšieho filmu "Jednotka príliš rýchleho nasadenia". Ale predsa sa dá niečo nájsť, čo filmu treba vytknúť. Začiatok je úplne perfektný, lepšie povedané prvá tretina. Potom už je to ale menej zábavné, viac kecov až zábava úplne upadá čo je veľká škoda. Mohol patriť medzi moje naj.

15. listopadu 2011
avatar uživatele
80 %

Obrovská porce zábavy! Soumrak mrtvých je přesně tím snímkem, který potřebuju ke zvednutí nálady a maximálnímu relaxu. Vím, že je to do jisté míry ubohé, ale tenhle žánr mi je blízký. Zombie tématiku mám rád a v kombinaci s osobitým stylem se Soumrak ukázal jako smrtící kombinace… smrtící pro ty na druhé straně! Samoúčelná brutalita, zástupy tupých nemrtvých (možná až moc tupých, větší aktivita by neškodila), vysokorychlostní tempo, neutuchající sranda. Tuhle jízdu prostě nejde zastavit! Naštěstí film není zas až tak naivní a veškeré své chyby využívá ve svůj prospěch, jinými slovy: to co nemůžu nijak vylepšit, zesměšním a lidé se tomu ještě rádi zasmějí. Diváci, kterým neunikla Jednotka příliš rychlého nasazení, můžou bez větších problémů rozpoznat rukopis režiséra Edgara Wrighta. Odedneška je pro mě předním dodavatelem dravých/drsných komedií (těším se na Pilgrima). Za zmínku jistě stojí i povedené parafrázování. Úvodní znázornění úpadku společnosti skrz lidi s chováním zombii, z kterých se stanou později čistokrevní zombii – super nápad. A opačná strana stopáže – finální zařazení nemrtvých do normálního života – prostě bomba. Tleskám a určitě se ještě někdy podívám.

12. října 2010
avatar uživatele
60 %

Soumrak mrtvých na rozdíl od filmů Úsvit nebo Země mrtvých není žádný horror, který má ukázat rádoby děs čišící ze zombie. Vždy, když slyším s film s „mrtvých“ v názvu, hned pochopím, že jde o chodící mrtvoly, ale Soumrak je komedie, a k tomu zatraceně dobře hodnocená, proto jsem ten kiks se jménem nechal tentokrát běžet. A kupodivu jsem vůbec nelitoval. Podobnou legraci se zombie jsem naposledy zažil u filmu Živí mrtví a v obou případech se občas nedokázalo smíchy udržet. Atmosféra „děsivých“ zombie horrorů je ta tam a nahradila jí docela zábavná náplň v podobě naprosto absurdních scén a hlášek namísto klasického strachu, útěku a řevu. Zde nebyl úkol ukázat míru děsivosti chodících mrtvol, ale řešení záchrany života v té nejpitomější formě. Mohu jednoznačně potvrdit, že plán bezesporu vyšel. Počáteční naivita se náhle změnila přímo na běžící pás na vtipné scény. První věc, která by mě jen tak při tvoření parodie na zombie jen tak nenapadla, mě zároveň bavila o to víc. Naprostá nevšímavost. Scéna, kde Pegg procházel devastovanou ulicí, obchodem se stopami od krve a nevšiml si vůbec ničeho zvláštního, mě málem úplně odrovnala a úplně to podtrhlo, jak se v televizi snažili upozornit na krizi a v tom okamžiku se přepnulo na hitparádu na jiném kanálu. Je to možná blbost, ale když jde o komedii, jde především o zábavu. Další věc – likvidace. Další záchvaty smíchu, které přišly s házením polštáře nebo vybíráním vhodných desek k hození do hlav nepřátel, zatímco se zombie pomalu přibližovaly. Ovšem film si svou úroveň příliš dlouho neudržel. Počátkem naprostého nesmyslu v podobě napodobování k bezpečnému průchodu to začalo jít od desíti k pěti. Pár fórků ještě ušlo, ale jinak… Tolik k zábavě. Myslím, že film se za tímto účelem podařil, ale po první polovině už začal chladnout a ztrácel nit, nicméně poslední minuty také stojí za pár dobrých slov. Je zde jasně poznat styl Jednotky příliš rychlého nasazení, která také jednoznačně neparoduje jistý žánr. Film má svůj (celkem) originální příběh, který paroduje jen okrajově, a to je jeho největší přednost.

21. června 2010
avatar uživatele
60 %

Shaun of the Dead

A teď zase pro změnu něco "odpočinkového". Možná to vypadá divně, že si k odpočinku pouštím zombie film, ale tohle byla komedie a u těch se vždycky jenom odpočívá. Stejně mám pro zombie filmy slabost a ani nevím proč, ale tohle je jistým způsobem průkopnický film, takže proč mu nedůvěřovat. Navíc, dnes už platí, že Simon Pegg a hlavně Nick Frost jsou zárukou kvality i když i oni nejsou vždycky zábavní. Jenže zombie komedie se dá celá postavit na fantazii a humoru scénáristy a režiséra. V tomto případě tyto funkce zastával Edgar Wright. Od tohoto pána jsem viděl jen několika minutový trailer pro Grindhouse. Měl jsem tedy strach, že film nebude zombie komedie, ale obyčejný zombie film s nádechem černého humoru, což rozhodně hrozilo. Ještěže jako druhý scénárista tu byl Pegg a na něm bylo, tedy alespoň podle mě, aby film vyzněl tak, jak měl - více jako komedie. Všechno to se povedlo a na filmu jde dobře poznat ta žánrová rozlišnost. Problém je, že se jí nevede rozeznat po celý film. První polovina je perfektní! Vtipná, suchý anglický humor, Pegg a Frost s apatickými pohledy a dojde i na "cool" zabíjení zombíe. Dokud hlavní postavy dodržují pohyb a pořád mají prostor, tak to Wright ještě všechno zvládá. Už od druhé poloviny filmu jsem ovšem věděl, že ta komediální složka už bude jenom slabší, a měl jsem pravdu. Jenže to bylo ještě smutnější. Jakmile se totiž hlavní postavy (a tudíž celý děj) zasekli v hospodě Winchester, i Wright začal mít scénáristický blok a film je od téhle chvíle tudíž dost nezajímavý. Tím, že scénáristé zahnali děj do uzavřeného prostoru si sami sobě vykopali jámu. Film se stává předpovídatelným a tudíž už nemůže překvapit. Škoda, film měl totiž šanci stát se kultem, kdyby nezpomalil tempo a scénáristům by nedošly nápady. Ovšem přiznávám, že závěrečná scéna mi opět udělala úsměv na tváři. S herci je to u mě asi takhle: Pegg i Frost baví (Frost ovšem více), Kate Ashfield a Dylan Moran působí otravně a Bill Nighy předvádí zcela obyčejný herecky výkon. Jedním dechem: "Kdybych měl film přirovnat k horské dráze znělo by to: První polovinu si jízdu užíváte, je to rychle, zábavné a nečekané. V polovině jízdy se dráha bezdůvodně sekne a už jede o mnoho pomalejší rychlostí. Proč? To nám asi nikdo neřekne. Každopádně Frost i Pegg tu snaženlivě udržují náladu." Asi i kvůli téhle dvojce odměním film 60ti a né 50ti %.

3. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Příjemná hovadinka plná povedených nápadů jen s pár hluchými místy. Simon Pegg na mě ještě nepůsobí tak okoukaně. Vtipy se valí jeden za druhým, ale přesto je tu místo pro akci. Má to sice pomalejší začátek, leke konci se rychlost filmu natolik zrychluje, že to ani nevadí. Soumrak mrtních si nehraje na průkopníka žánru, přesto se mu to do jisté míry podařilo... nutno říct že zaslouženě. Možná, kdyby se tvůrci nebáli zajít dál, bylo by to lepší, ale jak říká hlavní hrdina: "Zabít svého spolubydlícího, svojí matku a svojí holku během jednoho dne se na člověka trochu moc."

29. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

Naprostá blbost. Herci, dejme tomu, ty to nějak zachraňují. Jinak děj je dost "ulítlý" Je to motivováno jako horor což je naprostý nesmysl. Jediné čeho se můžete bát je blbost toho filmu. Přesto se tomu dá chvílemi i zasmát. Mezi kvalitní filmy Soumrak mrtvých rozhodně nepatří. A mezi mé oblíbené také ne.

20. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

100%

Skvělý film s ještě lepším obsazením, Simon i Nick jsou ve svých rolích nepřekonatelní. Film je natočen s lehkostí a černým humorem a neomrzí ani po x-tém shlédnutí.

11. dubna 2008
avatar uživatele
0 %

Znechucení

Tak přesně to jsem cítila po zhlédnutí tohoto filmu.Větší blbost jsem už dlouho neviděla.A že jsem jich viděla už dost.Film mě nudil od začátku do konce,Herecké obsazení nic moc a děj byl vážně ubohý.Ani stupnice od deseti k nule by mi nestačila jak to bylo hluboce pod urovní.

6. března 2008
avatar uživatele
80 %

V záplavě všech těch rádoby parodií typu Scary movie nebo Děsnejch bijáků se zase objevil povedenej kousek. Možná malinko mrzí, že tvůrci nešli ještě dál, ale výsledek je přesto skvělý. Nejvíc se mi líbil Simon Pegg, který hrál s naprostou lehkostí.

1. února 2008
avatar uživatele
100 %

shaunofthedead

Tyhlety parodie můžete kuokat fakt 24 hodin a stále se tam něco nového najde... squelej anglickej humor a pak dalších X Y Z důvodů proč sednout a kuokat až do konce... nemusím ani horory, některé jsou fakticky totální kraviny, ale komedie s prvkami hororu TO Nikdy neodmítnu... vřele doporučuji a když máte blbý den tak stále TO není tak špatný jako za soumraku mrtvých...(((; Best of scene: Dont stop me now wow

25. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Skvělá komedie

Je to supr film už proto, že byli do hl. rolí obsazeni dva suprový anglický komici. Jinak jsou tam vtipné scény a vtipný keci. Když jsem to poprvé viděl moc dobře jsem se u toho pobavil...

24. července 2007
avatar uživatele
100 %

Shaun of the dead

Anglický humor většina lidí nechápe. A já zase nechápu proč? Vždyť každá země nějaký má a Anglie zrovna takový. A ten se mi líbí. Zrovna tento film je o něm. Proč ne zombíci aspoň, že je legrace.

27. června 2007
avatar uživatele
50 %

Shaun versus Zombie

Britské pojetí věčného amerického "bububu" ohledně vzpoury mrtvých dopadlo ... vcelku dobře. Přiznám se, že jsem od něj očekával trochu víc. Některé momenty byly vážně moc dobré [výběr LP, které mohou sloužit jako útočné zbraně na zombíky či "snaha" zapadnout mezi nemrtvými tím, že budou chodit stejně jako oni a vydávat podobné zvuky], některé lekavé momenty dobře trefené. Ale co mě mrzelo, bylo několik hluchých míst, která zůstala nevyplněna a zaryla se tak do mé paměti.

15. května 2007
avatar uživatele
90 %

Bezkonkurenční

Jedině tímto slovem mohu popsat tuto nadstandartní parodii. Rádoby komedií jsem viděl mnoho, ale na tuto bych mohl koukat pořád. Je skvěle vtipná a trošičku nechutná, přesně jak má parodie na horor vypadat. Všem příznivcům tohoto žánru doporučuji!!

5. února 2007

Soumrak

Naprosto perfektní parodie na jinak debilní úsvit mrtvých. Opravdu jsem se smál. Vtípky i scény jsou úžasné. Britský komedie mají něco do sebe. Doporučuju.

20. ledna 2007

Ano, Ano, Ano.

Mé krvelačné ego se tetelilo blahem a já se smál až mi z toho guma u trenek praskala. Miluju Bristký humor, je to perfektní černá, černější komedie se skvělím Simonem Peggem. Ach, jsem unešený.

30. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

super

Super parodie na horory a i když mám rád ty bláznivé parodie jako scary movie ,tak tohle je taky supr,u některych častí jsem se fakt řezal smíchy!Doporučuju všem kdo má rád parodie

24. září 2006

shaun of the dead

Krásná britská parodie na hororové filmy. Celá je nabitá od začátku do konce humorem, který zůstává po celou dobu inteligentní a nesklouzává k trapnosti (což se u komedií tak často nevidí)... Simon Pegg a Nick Frost jsou ve svých rolích naprosto bombastičtí, skvěle se doplňují. Děj je poutavý, vtipný... prostě nenudí. Kapku mě ale zklamal konec - od té doby, co se hlavní hrdinové dostanou do hospody, ztrácí film své předchozí tempo. Ale dá se to překousnout... Navíc závěrečná scéna filmu vás úplně dostane!

21. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Překvapení

Od tohohle filmu sem moc nečekal. Spojení komedie a zombie hororu se mi zdálo trochu divný. Ale po pár minutách filmu jsem změnil názor. Celej film je úplně skvělej a je dobře, že tvůrce neudělal klasickej tuctovej zombie horor, kterejch sice moc neni, ale všechny sou skoro stejný.

5. července 2006
avatar uživatele
100 %

Povedená britská parodie,která se mi fakt líbí.Pro ty,kdo mají rádi parodie a komedie je to super film.Nesmí jim však vadit trocha krve.

9. června 2006
avatar uživatele
70 %

Celkem zábava..trochu úchylná, ale tak to má být:) Je zajímavé jednou za čas vidět film o zombíkách, kterej se nesnaží být hororem. Spojení romantické komedie s obživlými mrtvolami je poněkud netradiční, ale ve výsledku to působí prostě dobře:) Některé scény byly sice až moc trapné, ale málo co je dokonalý...

27. května 2006
avatar uživatele
100 %

Supeeeeeeeeeeeeer

Velmi zabavna parodia na vsetky zombicke film aj ked sa mohly este o trosku posnazit.Ale aj tak sranda filmik

4. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Parodie?

Dobrý film. nechapu pročho distributor uvedl až na kazety!!! Na to by šli všichni: miluvnici zombie, ti co se radi zasmějou a i ti kterým se líbí vše.
Nemam co dodat prostě je to film pro všechny(skoro).

23. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

...

tak tenhle film mě vážně pobavil.. .nevim jak ostatní ale já se smál i když trhali všelijaký končetiny.. neni to známka nějaký úchylky?????!!!!!!!!!!

16. října 2005

Docela blbost

Je to docela blbost, možná jsou tam opravdu dobře vtipné úseky, ale to je asi tak všechno. Film nemá hlavně ani hlavu a ani patu. No škoda:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nářez

Nejlepší komedie/horor co jsem kdy v životě viděl. Takový nářezy smíchu!! Bylo to fakt skvěle promyšlený. A když dělali zombie málem sem padl z křesla! Doporučuju hlavně fanouškum Úsvitu mrtvých!

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

úsvit je lepší

Bylo tam docela dost podařených vtipů, ale stejně mi to nepřišlo jako nějak excelentní parodie. Úsvit se mi hrozně líbil a přestože se u něj rozhodně tolik nezasmějete, podívejte se radši na něj.

Kdysi dávno