home
Svět zítřka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Nádherné retro sci-fi, které dokáže upoutat od začátku do konce. Moc se mi líbilo, že se pořád něco děje. Na 100% tomu ale něco chybí. Hudba byla taková nijaká a nevýrazná a někdy mi přišlo, že herci trochu své hraní opravdu jen hrají. Celkově je to ale hodně slušný snímek.

23. prosince 2012
avatar uživatele
70 %

Podle názvu jsem si myslela kdoví co to nebude, byla jsem mírně sklamaná, výkony herců byli dostačujcí, děj byl také zajímavý.

25. června 2009
avatar uživatele
70 %

Takže v první řadě to určitě není takové to typické sci-fi. Co se týká hereckých výkonů, myslím, že představitelé hlavních rolí už hráli i lépe. Postě dobrý nápad, ale už ne tak dobrá realizace, nicméně na příjemné ukrácení odpoledne to stačí.

27. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Je to hrozně hloupý film. Můžete si stěžovat na stupidní děj, popírání fyzikálních zákonů, horší efekty a prakticky na vše. Budete v právu. Tenhle film je opravdu snadné nesnášet, ale rozhodně to není jediná možnost. Můžete si i užít jedinečnou atmosféru, trochu pohádkový nádecha a až legražně hloupé hrdiny. Já si film užil. Možná proto, že jsem od něj nic nečekal. Každopádně času u něj nelitutu. Naopak. Byla to zábava.

4. března 2009
avatar uživatele
60 %

Lehce nad průměrem

Film je poměrně příjemný k odreagování se, ale nesmíte ho brát až tak vážně ani ve sci-fi kategorii. Je zaměřený hlavně na efekt, uvidíte opravdu obrovské množství více i méně povedených efektů.
Prvních asi 20 minut filmu mi připadalo lehce otřesných, příliš rychlý střih z místa na místo a hloupé dialogy, ale po efektním finále jsem byl poměrně spokojen. Takže fandům sci-fi bych tenhle film nedoporučoval, "normálním" lidem taky ne, takže jestli jste něco mezi...

30. dubna 2008

Film byl z grafické stránky pěkný, byl celkem zajímavě natočeny ... , ale ty dialogy byly povětšinou opravdu otřesné. Díky tomu jsem mněl nutkání to vypnout. Hlavní hrdinka fakt "blondýna", na to že byla novinářskou, nebyla zrovna dvakrát bystrá. Podruhé ho rozhodně neuvidím.

21. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Sky Captain/The World Of Tomorrow

Prvních pár minut jsem byl fakt zaražen při pohledu na nezvyklý způsob natočení filmu, ale zanedlouho jsem si na to zvyknul. Vlastně šlo o to, aby "kvalita" tohoto filmu byla podobná kvalitě filmům z doby, kdy se tento film odehrával (zní to složitě), a myslím, že tvůrcům se to povedlo. Zajímavý děj, a chvílema i vtipné. Viděl jsem to jednou, a příležitostně bych se na to určitě podíval znovu. Názor si musíte udělat sami-mě se film líbil, ale ten obraz je opravdu nezvyk, který dokáže nejednoho člověka odradit.

15. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

The best

Když jsem viděl na internetu trailer na tento snímek, zaujal mě. Koupil jsem si originálku a podíval se na film.. Musím říct, že mě zaujal. Nechci se vychlubovat, ale jsem amaterskej filmař takže vím jak je to těžký. Kerry sám o době vymyslel něco co ještě žádný filmař nezkusil. A všechen ten vizuální zázrak prostě film doporučuji všem co jsou filmoví fanoušci a vidí v tom víc než jenom pobavení na večer.. Hodnotil bych ho 9/10

6. ledna 2008

Pozítří

Barevné ladění tohoto filmu se mi velice líbilo, stejně jako zpracování města či robotů. Herecké obsazení bylo dobré, tedy až na Angelinu Jolie - tu moc nemusím. Příběh značně pokulhává, ale téhle retro show jsem skoro odpustila. Výtečných 70%

1. března 2007

Zase trochu něco jiného

Čekal jsem (i podle upoutávek), že film bude o něčem trochu jiném, ale nevadí. Je to jeden z filmů na téma ,,co kdyby" a takové filmy je nutno dobře promyslet, což se podle mě v tomto případě moc nepovedlo. Nicméně se dá za nitky mého hodnocení tahat ze dvou konců. Ten konec realisty hlásí, že je to pěkná ,,ptákovina". Druhý konec, a to konec diváka filmu, hlásí ,,bravo". Líbily se mi na filmu převážně efekty a téměř neustálá akce. Byla to po dlouhé době zase příjemná změna. U mě film uspěl.

3. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Výborné

Je to výborný film. Nový pokrokový spôsob natáčania nabudzuje dojem zaprášených starých pohiblivých obrázkov. To robí film realistickejší a zaujímavejší.

2. listopadu 2006
avatar uživatele
40 %

nic moc

Když jsem film viděla poprvý, tak jsem ho asi po 20 minutách vypla, jellikož mě to vůbec nezaujalo...po druhé už jsem to dokoukala, ale že by se mi film nějak hodně líbil to vůbec...všechno bylo strašně ponurý a počítačový.

22. října 2006
avatar uživatele
50 %

Film sám o sobě mě dost zaujal a proto jsem se na něj podívala. Bohužel jsem byla dost překvapená a to v negativním smyslu. Přišlo mi to dost uhozené, divné a místy i dost nezáživné. Barva byla hodně kovová, dějová linie mdlá a vůbec. Retro sci-fi? To už samo o sobě zní divně.

28. září 2006
avatar uživatele
70 %

No nevim...

Tak když už jsem film zkoukla podruhé, v klídku a sama a vnímala jsem ho tak jak by to mělo být, se mi líbil mnohem víc než při prvním shlédnutí. Žádný zázrak to není, ale jinak v něčem velmi originální, v něčem na druhou stranu velmi nezáživný... Ale už dám víc než 50%...

8. srpna 2006
avatar uživatele
Pony
...
100 %

My vlastně chtěli jít na úplně jenj film, ale když jsme tam přišli, tak měli vyprodáno. A tak táta navrhl, že pudem domů. Mně to přišlo dost blbý. Na pozadí plakátu jsou letadla a já už myslela, že to bude něco děsnýho. Letadla pro mě totiž nevěstěj nic dobrýho. Ale zároveň se mi nechtělo jít domů a tak sem souhlasila. Hodně mě to překvapilo. Film je hezkej. Docela dobrý nápady. Roztomilé jsou hádky hlavních postav o tm, že on ji podváděl a ona mu rozbila letadlo, přičemž oba tvrdili opak. Ale nakonec se přeci nějak dohodli.
Nedávno jsem to viděla na DVD a musim s politováním uznat, že to není film, na kterej by se dalo koukat víckrát. Doma vych to mít nechtěla. Příde mi to jako film, ne kterej se jednou podíváte, nsdchne vás, ale podruhý už ho nemůžete vidět, protože už ztratil počáteční kouzlo.

18. května 2006
avatar uživatele
50 %

bída s nouzí

když se mi film dostal do ruky myslel jsem že jde o nějaký drahý velkofilm který bude trhat žebříčky návštevnosti.možná že nekde ve světě je i trhá ale i mě doma rozhodně ne.téma bylo opravdu zajímavé ale nekterá technika.....zbraně co tam jsou jsou opravdu avantgardni,potom letadla a zárověň ponorky a nadruhou stranu s tak moderní technikou a přesto letadla s vrtulí.opravdu občas nesmyslné a nelogické a i ten děj je trochu zbytečně zamotaný.malinké plus je herecké obsazení i když sem čekal třeba větší hereckou účast Angelini Jolie.No suma sumárum malinko film připomíná soubojema hvězdné války, efektama však nikoli ale přesto malinké kouzlo měl!

27. března 2006
avatar uživatele
70 %

Zajímavý návrat ke klasice

Na první pohled laciné scifi, na druhý pohled geniální film. Ano laciné scifi, ale přesně takové, jaké režisér chtěl. Slíbil naivní film, který by svým zpracováním připomínal legendární filmy z první poloviny 20.století. To splnil tak dokonale, že film působí i trochu směšně, má zajímavé vizuální zpracování, které se možná malinko podobá tomu v Sin City. (Svět zítřka tady byl dřív) Někteří lidé možná ani nepoznají, že to byl záměr, a proto možná i celkem nízká hodnocení na tomto webu. I hlavní hrdinové jsou jiní než v dnešních filmech a závěr je také jiný, zábavný. I přes všechny plusy film působí tak dokonale starodávně, že se opravdu jeví trochu jako blbost a zhruba v polovině (někde od nástupu Angeliny Jolie, která snad poprvé nepředvedla nic vyjímečného, ale zapadá do konceptu naivity) film ztrácí dech, nepřekvapí a docela nudí. A ještě jedna zajímavá věc. Ve filmu hraje (pouze krátce) sir Laurence Olivier, který je ale už 15 let mrtvý. Tvůrci ho digitálně exhumovali.

19. února 2006
avatar uživatele
40 %

Hrůza...

Možná je to mnou,ale tento film mi příde hodně přehnaný, je tam výborná zápletka, ale sci-fi je hrozné.....Jsou ale i lepší filmy kterým se nějaká sekvence nepovedla, ale u tohoto je to vážně smůla, jinak graficky je to celkem povedené....ale ty stvoření atd.....to je prostě přehnané......

30. ledna 2006
avatar uživatele
4dd4
...
40 %

Znám horší...

Znám horší filmy ale čekala jsem rozhodně víc. Kombinace třicátých let a sci-fi je sice dobrá ale děj a efekty nejsou nic moc. Jedile čemu se nedá nic vytknout jsou kostýmy.

29. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

sci-fi?Hmm

Sci-fi a třicátá léta? Je vidět, že to jde dohromady! Ale očekával jsem od tohoto filmu víc, moc mě nezaujal. Nějak jsem nepochopil, jestli to je parodie na staré filmy, nebo ne.

4. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Tenhle film si mě získal. Už kvůli tomu, že tam hraje úžasný Jude Law. Zajímavě pojaté, i když občas trochu prkenné se skvělými a vtipnými dialogy. Hlavně mezi Polly a Joem. A s neklasickým happy endem.

29. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Nic extra

Trošku ulítlej filmeček. Dá se na něj koukat, ale něco extra to není. Víc jak 70 nedám a to jen kvůlí Angelíně.

29. října 2005
avatar uživatele
80 %

KOMIKS

Typicky zfilmovaný komiks a to pěkně starý. Myslím, že se to povedlo celkem dobře, ale nečekejte žádnou převratnou myšlenku nebo nějakou hloubku. Měli jste jako já, rádi zfilmované verneovky s animací od pana Zemana. Tak tohle je něco pro nás.

12. října 2005
avatar uživatele
80 %

Svět zítřka i včerejška

Super film, nádherně kombinuje mě blízká 30. léta a "moderní techniku". Taky animace rádiových vln je povedená. Film má velice zajímavý děj, je vtipný, a taktéž vztahy hrdinů jsou krásně složité. Určitě stojí za vidění, budete překvapeni, co všechno tu v 30. letech bylo ;-).

10. října 2005
avatar uživatele
40 %

Slaboduché? Ba ne...

... je to totiž ještě horší. Děj se dá číst od začátku do konce, postavy jsou nevýrazné a poněkud stroze zahrané. Jen tak mimochodem, pokud by jste chtěli jít na film kvůli Angelině Jolie, tak to nemá cenu jestli se na plátně pohybuje víc jak 10 minut tak je to hodně. Efekty, ty už jsou tedy povedenější, ale atmosféra 30tých let mi v tomhle dílku moc nesedla. Technika záporáků je na úrovni 22. století a všichni ostatní se pohybují v době před technickou revolucí? A hádejte kdo vyhraje...

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Dvojí pohled

S technického hlediska opravdu velmi originální počin. Nevím, jestli převratný, zajímavý určitě. Co se týče příběhu, tak ten je předvídatelný a od začátku do konce tak slaboduchoučký jako "hrdinské filmy" staré několik desítek let. Otázka ovšem je, jestli to Kerry Conran neudělal schválně - aby byla iluze 30. let úplně dokonalá. V tom případě: klobouk dolů. Vzhledem k tomu, že si pár dní po zhlédnutí filmu z něj moc nepamatuji (což je pro mne velmi podstatné měřítko kvality), dávám jen 50 %.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

retro dobrodružství

Je to zdařile graficky zpracovaný retro dobrodružný příběh, ale samotné dobrodružství mě příliš nezaujalo a jen pár momentů bylo zajímavých.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Nesedne každému

Retro laděný snímek mi moc nesedl, hlavně na začátku filmu jsem se musel pro sebe smát a říkal jsem si co jsem si to z videopůjčovny domů přinesl za béčko! Sice děj později trošku rozběhnul, ale pro mě je to jeden z filmů, na který si za pár dní už ani nevzpomenu. Jediným kladem filmu pro mě jsou úžasné souboje, kdy Jude Law se svou stíhačkou bojuje proti robotům - zejména při útoku robotů na základnu lidí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Bonusové DVD zajímavější

Výtvarná strana filmu je fascinující, ale ten děj je opravdu slaboučký. Zatímco z filmu jsem byl hodně znuděnej tak to ovšem nemůžu říct o bonusovém disku - jak film vznikal z komiksu, výroba kostýmů apod. Bonusy jsou mnohem zajímavější než celý film!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Okouzlující

Skvělé retro,které překonalo vše co jsem očekával.Herci výborní,ale celková atmosféra je ještě lepší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

???

Škoda že je to v podstatě černobílý. Skvělej nápad. Angelina vypadala dobře, ale ta páska přes oko ji neslušela. Jako celek trochu přeplácaný ale chvalitebný...

Kdysi dávno

Spíše pro pamětníky

Chvíli mi trvalo nežli jsem pochopil, že se jedná klasickou Comics ! Ti, kteří si pamatují ony sešity, musí sledovat tento film z opravdovou rozkoší ! Autoři tohoto filmu si zaslouží poděkování. Na druhou stranu se nedivím těm divákům, kteří se na film dívají s dnešních hledisek, nebo se snaží hledat nějaké hodnoty.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Nic moc

Teda myslel jsem si že to bude o hodně lepší. Nápad retro stylu je dobrý, ale příběh ke o ničem.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Celkem přehnaný!!

Jediný plus, co je v tomto filmu je obsazení herců!! Jinak se mi film nelíbil, jak byl natočený, triky taky nebyly moc povedený, děj byl nesmyslný, ale vydržel jsem se dodívat!! :-))

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

na svět zítřka jsem se těšil hodně, a nejen pro to že tam hraje můj oblíbenec jude law.. .v traileru mě zaujalo i vizuální zpracování.. .ale ze začátku jsem přestával doufat že se mi ten film bude líbit, bylo to dost zmatený a nevim jak v kině, ale verze na dvdčku byla dost tmavá a nebylo moc vidět co se tam děje.. .ale po příchodu angeliny jolie na se mi to začalo fakt líbit.. celkově to mělo vtip, nápad, originalitu.. a to se cení:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Povedené...

Můj názor je, že se jedná o velmi povedený a místy naprosto vtipný snímek, jenž je skvěle zpracovaný a odkazuje na dobu, kdy komiksový hrdinové byly ještě v plenkách.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Ať si kdo chce co

chce říká, tak tenhle film se opravdu povedl. Děj ničím nepřekvapí a je předvídatelný, ale to se přesně hodí ke stylu jakým byl tenhle film natočený. A vtipných momentů je tu taky dost.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

úžas

tento film se pro stal revolučním po technické stránce.oba hlavní představitelé jsou skvělí a jejich neustálé hašteření je koření filmu.A co teprve Angelina Jolie, kdo by nechtěl potkat takového kapitána?

Kdysi dávno