home
Skříňka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Krátký film Button, Button jsem neviděl, nicméně jeho adaptace The Box se nám v necelých dvou hodinách snaží dokázat, že má svůj vlastní námět pod kontrolou, ale netrvá to dlouho a souvislosti začínají padat mezi prsty. Na mě působí doslova jako Škoda Roomster, a sice jako spojení dvou částí, které k sobě prostě nepasují. Film začíná zvolna a pomalu se rýsují znaky průměrného drama thrilleru. Nevypadá to nic moc, jenže film začíná nabírat rychlost a zničehonic vysypávat desítky dalších a dalších vstupů, které se s uplynulým tematicky vůbec neslučují. Rychlost se pořád zvyšuje, ovšem „gradace“ není to správné slovo, protože film nad tím vším ztrácí kontrolu... Já si nemyslím, že je námět špatný. The Box sází na komplikovanost a matení diváka, přičemž doufá, že vzbuzuje napětí a velká očekávání před závěrem plným různých odhalení. Kamenem úrazu je ale zpracování. Tím, že je tu pokus o to nevypadat příliš přímočaře, naplní nás film svými kontextovými částmi dojmem, že nic extravagantního nehrozí. Když to ale přijde a najednou do děje vhupsnou nepochopitelné sci-fi prvky, výsledkem je zmatená a překombinovaná podívaná, která vysloví spoustu zajímavých myšlenek, ale zrealizuje je na hony od našich představ, respektive skoro vůbec. Je to škoda. V několika závěrečných scénách vám dojde, co chtěli tvůrci říct a nevypadá to zas tak úplně špatně, ale pocit frustrace a neuspokojení zůstává.

1. července 2012
avatar uživatele
0 %

???

Ani jsem se na tenhle "horor" neměla dívat. Vůbec jsem nepochopila o co tam vůbec jde. Jsem nejspíš úplně tupá nebo nezralá na takové filmy. Prostě úplný zmatek. Byla jsem na něho zvědavá díky tomu, že tam hraje Cameron Diaz, ale zbytečně promarněný čas.

20. července 2011
avatar uživatele
30 %

WTF?! Tak právě tyhle slova mě jako jediná napadají coby komentáře k tomuhle filmu. Co to sakra mělo být? Chápu, že se jednalo o adaptaci povídky, ale skoro jsem nepochopila, co to mělo být... Asi sci-fi, ale jako sci-fi se film zasazený do 70. let začal tvářit skoro až ke konci. Bylo to zmatené, roztěkané. Cameron to sice s těmi loknami sllušelo, ale to je tak vše. Blbost nad blbost. Jestli měl být konec nějakou katarzí a očistcem i pro diváka, jako tomu bylo třeba v případě povídky, u které si třeba řeknete "Fíha, to byla pecka", tady se to nepovedlo a spíš jsem nepochopila, jak to mohl manžel udělat... Jako dokoukala jsem to, ale s neustálým vrtěním hlavou.

18. března 2011
avatar uživatele
50 %

The Box

Krabice? Ne jen tak obyčejná, jak se zdálo na začátku...

Proč vždycky musí podlehnout žena? Vždyť ten příběh je starý jako lidstvo samo. -V Ráji jako první podlehla Eva, jen díky ní ochutnali s Adamem Jablko Poznání. Takže byli z Ráje vyhnáni- Myslím, že je celý ten film o sebeobětování. Pokud podlehneš pokušení, musíš za chyby zaplatit. Ano, tuhle část jsem pochopila. Nad tím ostatním se budu asi ještě dlouho zamýšlet. Pokusím se vstřebat všechno, co se ještě dá vstřebat.

29. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

The BOX

krabice a všechno kolem ní... neuvěřitelné psycho... morálne hledisko kontra milion $.
vybrat si snad můžeš, a rozhodneš se správně ale nakonec i tak podlehne Tvoje manželka...

15. května 2010
avatar uživatele
40 %

v první chvíli se zdálo e může jít o opravdu podařený kousek, těšila jsem se na něj od doby kdy jsem plakát na něj spatřila na záchodku v kině....pak jsem si film stáhla, a s velkou vervou se na něj vrhla...opravdu první polovina se opravdu vydařila, ale ta druhá..nejsem typ který by fandil scici, mimozemšťanským či co to bylo filmům....ten kdo by chtěl mít z tohoto filmu opravdu dobrý pocit měl by ho v polovině vypnout...i za cenu že neuvidí to "rozuzlení"...bude to tak lepší..dl mě

31. března 2010
avatar uživatele
30 %

The box jsem zkouknula z čisté zvědavosti. Je to ten pocit, že trailer vás nabudí k dívání na film, bohužel samotný film vás velice zklame. Budu upřímná, protože film se mi vůbec nelíbil. Jedním z problémů je Cameron Diaz, která není mou oblíbenou herečkou, možná se vyjímá v komediích, ale dát ji na starost hlavní roli v dramatu-scifi? To nebyl asi dobrý nápad. Samotné míchání dvou naprosto odlišných žánrů mi vadilo. Smyslupnost spojení s mimozemsťany nebyla dotáhnutá do konce a ikdyž byl námět dobrý a původní záměr určitě také, film je jedním velkým zklamáním.

6. února 2010
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Zbytečně zkažený film. Langella-Nixon v roli tajuplného ďábla je skvělý, další herci jsou přijatelní. Napínavá atmosféra a docela i vtáhnutí do děje - to všechno by se tu našlo, ale to, jak se režisér/scénárista v jedné osobě snaží vše dělat tejemnější a méně čitelné než to je, je vážně k zhoršení věci. To, co fungovalo u Donnieho Darka nefungije tady. I když mě to svým způsobem mrzí, protože ten film v sobě má neuvěřitelný potenciál, nemůžu jít přes 60%

5. ledna 2010
avatar uživatele
50 %

Box - malá, omezená a nudná krabice

Od autora, který ví, jak vytvořit kult (Donnie Darko), jsem čekala mnohem víc. Mnohem víc než nepromyšlený příběh předstírající seriózní "undercover" línii. Film není složitý, není inteligentní, a když pochopíte zápletku zjistíte, že je prostě jen hloupý. Průměrný americký pár středního věku se ocitne na prahu rodinné finanční krize. Na scéně se objeví zjizvený Steward Arlington a nabízí rodině netradiční řešení. Že by se děj konečně rozběhl na plné oprátky? Zažeňte optimistické myšlenky - nuda plná zbytečných postav a nevysvětlených momentů pokračuje. Kdekdo začně krvácet, kdeco začně problikávat skrytým významem. Test mimozemských zvrhlíků začíná. Postavy se dostávají do morálního kolotoče a abstraktních krabic svého domova, života, planety, vše podtrženo existencialismem Jeana Paula Sartra. Ach ouvej. Snímek nakonec vyplývá jako bezduchá rozmixovaná kaše. Obě hlavní postavy mají k sympatiím daleko, a tak Vám je v závěru úplně jedno, jakým směrem se bude dál ubírat jejich osud. Možná nám chtěl Richard Kelly něco naznačit: když nám představil krabici s dominantním tlačítkem - jste napjatí v očekávání něčeho nevšedního, stačí však krabici otočit a vy zjistíte, že je úplně prazdná.

3. ledna 2010
avatar uživatele
40 %

The Box

Na takovýto film si musíte prostě udělat nerušené volno, protože tyhle typy filmů musíte bedlivě sledovat. To jsem věděl a tak jsem si radši počkal na vhodnou chvíli a film jsem si přesto, že ho mám už nějakou dobu pustil až dnes. Námět mě prostě nehorázně zaujal. Thriller s hlavním triem Diaz, Langella a Marsden. Hlavně to jméno Diaz mi hodně bilo do očí. Neboť jsem si neuměl představit, jak se taková "přiblblá blondska" jako je Cameron Diaz vypořádá s vážnou rolí. Langellu jsem si také hodně zapamatoval po shlédnutí "Duel Frost/Nixon", takže jsem si říkal, že jeho výkon by i mohl zastínit případné a pravděpodobně selhání Cameron Diaz. Richard Kelly, to jméno už jsem slyšel, ale setkal jsem se s ním teprve až dnes. Donnie Darka i Apokalypsu jsem neviděl, takže jsem byl i docela natěšený, jenže to trochu pominulo, když jsem nejednou slyšel, že zde trochu využívá "Lynch styl". To mě trochu zastrašilo, protože jsem Lynch nikdy nebyl můj šálek kávy. Pořád jsem ale spoléhal, že si Kelly pojede svým stylem a nebude Lynche přehnaně kopírovat. Teď už ale k filmu. Pozitiva: Kelly se rozhodl zasadit příběh do sedmdesátých let a nejenže přesně takhle film působí, Kelly film dokonce natáčí stylem, kterým se točilo v oněch letech. Na kameře však nejde poznat onen negativní zub času, který vždycky vadí "modernímu" divákovi a to je podle mě největší frajeřinka filmu! První polovina filmu je hodně dobrá. Nechybí atmosféra, napětí a všechno, co patří k dobrému thrilleru. Tleskám. Dokonce mi zde ani nevadí Diaz a když se Langella objeví ná scéně, tuhne mi krev v žílách. Jenže teď nastávají negativa. Konečně jsem pochopil to koketování s Lynchovým jménem. Malinký, pozitivní "plusík" je v tom, že když dáváte alespoň trochu pozor, film pochopíte, kdežto u Lynche máte nulovou šanci. To ovšem nic nemění na tom, že film až příliš zachází do extrémů a velice kazí dobrý rozjezd filmu. Celé to zasazení mimozemské existence do příběhu, Santa Claus na silnici nebo věčně kapající krev z nosu je bizardní. Navíc bych film alespoň tak o dvacet minut zkrátil, protože posledních dvacet minut je to jen zbytečné natahování filmu neboť film stejně dojde ke konci, který všichni čekali. Herci: Čím víc je konec blíž, tim víc je Diaz nesnesitelná. Tady jí jde lépe to kulhání, než hraní. Marsden je takový nemastný, neslaný a to po celý film, ale alespoň je k vydržení, takže průměrný výkon. Zachraňuje to Langella, který je přesvědčivý na začátku, i tehdy, když se naplno odkryje ta pravá šílená zápletka, a to je co říct. Jedním dechem: "Dobrý začátek, to je všechno. Kdybych byl fanouškem Lynche, tak film vychvaluju. Jenže já zkrátka nemám pochopení pro úplnou změnu žánru, který vynese film až do nesmyslných extrémů. Langella je zde ono herecké svétlo, alespoň někdo bohudík!" Zvláštní film. Pro některé to bude silný zážitek, pro některé totální blbost. Já dávám 40 %.

3. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

ujo kelly je asi fanusikom lyncha:)podarilo sa mu spravit dost zamotany (alebo nezrozumitelny?:))film,ktory sa zauzloval este aj na uzloch:)dalsie a dalsie info,ale vysvetlenia malo..bolo to vsak nieco nove, aj ked aj po jeho konci neviem ci som ho spravne pochopil..skvely rozbeh,zaciatok,namet,zapletka a zrazu zlom a strata nite..preco ked pravidla boli tak striktne dane,preco im potom nepovedal tu dost dolezitu podmienku? kazdopadne cameron znova presvedcuje, ze nie je len na role hlupučkej blondinky..

25. prosince 2009