home
Šakal

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Možná bych přemýšlel i o čtyřech hvězdičkách, ale nakonec dám jen tři. V některých scénách mi vadil Richard Gere a v jedné scéně mě překvapilo že se Šakal netrefil. Ale Bruce Willis je fakt výborný.

29. října 2012
avatar uživatele
60 %

Bruce Willise mám rád. Ale jako záporák se mi nelíbil. Vůbec se mi na tu roli nehodil. Tvůrci ho ani pořádně nedokázali udržet jako toho špatného. Dojem z první scény brzy vyprchá. Vždyť já vlastně tomu šakalovi fandil :D Film nebyl žádným zázrakem. Napětí skoro žádné, herecké výkony průměr a zpracování nulové. Nejvíc mi na kvalitě filmu srazilo zakončení. Když jsem čekal, kdo nakonec toho vězně zachrání před Šakalem, po zjištění jsem se i zasmál. Nezvládli tu postavu ani do filmu pořádně vsunout a vůbec se tam nehodila :D

Podle mě je to až druholigovej film ;)

1. září 2011
avatar uživatele
70 %

Film, jo v poho, ale

...celým filmem se nese super hudba, bohužel jsme ji nikde na netu nenašel. Neobsahuje ji ani originální soundtrack...kdyby ji někdo našel, tak dejte odkaz...

Díkesss

Space

11. července 2011
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Thriller s tak trochu jinak pro filmovanou hlavní postavou. A ni tajemný hrdina bez bázně a hany, ani ospravedlněný vrah. To mě na tom zaujalo. Navíc druhá polovina má skvělou atmosféru. Začátek se ale dost táhne.

14. prosince 2010
avatar uživatele
50 %

The Jackal

Nevím, jestli by se tenhle film dal zařadi mezi kulty, nicméně je hodně známý a já ho dosud neviděl. On film ani z dálky nevypadal jako zajímavý thriller. Měl jen zajímavé obsazení, ale to je všechno. Originál jsem neviděl a po tomhle remaku už ani nechci. Nechci Vám tím naznačit, že tenhle film není dobrý. Jen je to prostě obyčejný thriller, který má být jedinečný právě postavou Šakala, ale nějak se mu to nedaří. Režisér Michael Caton-Jones jen točil to, co měl. Do filmu nějakým tvůrčím způsobem nezasahoval a jde to na filmu samozřejmě poznat, že jede striktně podle šablony. Navíc ani scénárista Chuck Pfarrer do tohoto remaku nepřidal nic svého a když už ano, tak to nijak výrazně nepozměnilo kvalitu filmu. Šakal si například hodně často měnil image. Někomu to může přijít napadité, mě to přišlo překombinované a ve výsledku zbytečné, když nikdo ani nevěděl, kdo Šakal vůbec je. Na mě to všechno bylo prostě moc obyčejné. Ani postavy mi neseděli. Jediné, u čeho jsem se ve filmu opravdu bavil byl herecký výkon Jacka Blacka. Pro mě je "Šakal" zkrátka jen další film na jedno podívání. Nemohu řici, že by mě nudil, ale hlavní je ten fakt, že mi ani nic nedal. Nabídl mi jen to, na co už jsem jako letitý divák zvyklý. Závěrečná scéna sice správně graduje až do samotných závěrečných titulků, ale to není nic, co by divákovi neposkytl každý alespoň trochu kvalitní thriller. Jediné, co filmu pomáhalo bylo herecké obsazení. To jediné mě vlastně k tomuto filmu tak nějak dostalo. I když, abych byl upřímný, není to úplně čistý klad. Richard Gere mi tady třeba vůbec nesedl. Mám ho už asi zafixovaného jako slaďouše z různých romantických filmů a tak mi jako protivník Bruce Willise nepřišel moc věrohodný. Bruce Willis byl naproti tomu víc, než dobrý. Podával svůj obvyklý standart a vidět ho pro jednou pro změnu jako záporáka také nebylo špatné. Willis defakto zachraňoval celý film. No, pomáhal mu s tím i sympaťák Sidney Poitier, kterému role velkého zvířete u FBI sedla jako ulitá. Jacka Blacka už jsem zmiňoval. Ve filmu působí jako příjemné překvapení a jeho postava zajímavým způsobem zmizí z příběhu. Jedním dechem: "Ta obyčejnost na mě z tohoto filmu přímo dýchá. Co z toho, že máte ve filmu Willise, Gerea nebo Blacka, když s tím ani režisér, ani scénárista není schopen nic udělat!" Dávám 50 %. S tím co film měl v ruce, mohl být výsledek o hodně kvalitnější.

27. října 2010
avatar uživatele
80 %

Fajn

Musím říct, že docela fajn filmek. Bruce byl samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší. Tomu sedne snad každá role. Jak zabiják v Šakalovi nebo milující táta v Armageddonu. Film se mi moc líbil, byl plný napětí a skvělých scén. Akorát sem tam zase největší přestřelka a nikdo se netrfí, že jo. Ale tak tohle už téměř nekritizuji...Hodnotím zaslouženými 80%.

10. května 2009
avatar uživatele
60 %

Jak už to tak u mě bývá, akční thrillery s agenty F.B.I., teroristy a padouchy moc rád nemám a zatím si nevzpomínám na nějaký, který by na mě udělal větší dojem. Bohužel ani tentokrát jsem se nestal svědkem vylepšení, protože jako vždy to bylo příliš jednoduché. Nejvíc mi na těhle filmech vadí příliš velká inteligence kladných postav, které vždy "vycítí" nepřítelovy úmysly. Pak co je další vadou, je i v tomto případě postavení dvou hlavních postav. Po celou dobu jsem si užíval mazanosti, vychytralosti a dovedností záporného hrdiny, zatímco kladný si lámal hlavu, co a jak. Na konci se role nachvíli vymění, samozřejmě, že ten špatný plán se zhatí, dojde k souboji z očí do očí, nejdřív má navrh ten hodný, pak ten zlý a pak přijde něco, co nikdo nečekal... Záporák to má spočtený. Přesně tenhle průběh mi zde neuvěřitelně vadil a zatím se ho skoro nikdo nezbavil. Bruce Willis alias Šakal zabiják, v té záporné roli, na mě moc velký dojem neudělal. Vždycky to byl jenom policajtskej trouba a když přišla změna k vrahounskému profíkovi... vypadal velmi nepřesvědčivě. Richarda Geera moc neznám, ale co se týče jeho role? Jedním slovem trapná. Jako terorista vůbec nevypadal. Svou vychytralost a mazanost, jakou jsem u jeho role čekal, zde vůbec nepoužil. Nakonec vyzněl jako jeden z agentů. Jeho role byla sice poctivá, ale čekal jsem, že se bude v jakékoliv situaci vyvlíknout, zdrhnout a hledět si svýho... To je fakt škoda, prostě imitace Jamese Bonda. I když se film držel nad hladinou rádoby akční hudbou, na mě jako akční nezapůsobil.

31. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Šakal...

Mě se tento film moc líbil. Moc se mi líbilo spojení Bruce Willis a Richard Gere. Film byl napínavý, zasazení děje do daného prostředí bylo zajímavé. Ruští agenti... Fakt dobrý. Bruce v roli záporáka super, a jako gay... Paráda, on prostě zahraje kdeco, a kdo tvrdí že ne, tak kecá :-)... Bruce zahraje komediální roli, roli policajta sympaťáka, roli nešťastného manžela, a nebo třeba jako tady roli nájemného vraha...Richard Gere, všichni ho známe jako romantika z Pretty Women, tam je sladkej, a role mu sedí, ale v Šakalovi mě příjemně překvapil, role mu dle mého soudu sedla jako ulitá. Film se mi moc líbil, a určitě doporučuju jako prima napínavé pokoukání...

28. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

bruce willis je v takychto ulohach bezkonkurencny,aj ked tu viac-menej hra zaporaka.uz viac mi tam nepasoval gere.ale inak vyborny filmik,ktory si vzdy rad pozriem a ako willisov fanusik,ma vzdy zarmuti ten koniec:)

5. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Fakt skvělej film, se skvělým dějem a hereckým obsazením. Nejdřív jsem si sice řikala, že to bude blbost, ale tenhle film mě opravdu mile překvapil a všem ho doporučuju. A Richardovi to tu děsně sekne.

13. září 2008
avatar uživatele
80 %

Když jsem si tenhle film půjčila od kámošky, říkala jsem si, že to nebudou takový kvalitní filmy jaký Bruce obvykle dělá, ale opak byl pravdou. Film se mi strašně líbil a Bruce s Richardem vytváří skvělou kombinaci. Škoda jen, že Bruce nebyl v kladné roli. Snad poprvé v životě jsem fandila zlu :D

19. května 2008
avatar uživatele
60 %

Na tenhle film jsem byl velmi zvědavý. Převážně kvůli tomu, že v něm hrajou takové hvězdy kalibru Richarda Gerea a Bruce Willise. Ale co se nestalo, takhle nudnej film už jsem dlouho neviděl. Všechno bylo fajn, ale bylo to takové natahované, dlouhou dobu se tam nic nedělo, prostě nezábavné. Příběh byl odfláknutý, tohle tady už bylo, mohli vymyslet něco nového a ne zase další atentát. A když se tam konečně strhla nějaká přestřelka, tak byla krátká a divák z toho neměl žádnou potěchu. Krom toho závěrečného zúčtování, které docela ušlo. Taky jsem byl velmi překvapen, když jsem na obrazovce spatřil Jacka Blacka, kterého znám třeba z Tropické bouře, bohužel pro něj se tam vyskytl asi 2 min. a navíc mu pak ustřelili ruku a následně z něj udělali cedník. Když už jsem u cedníku, tak musím říct, že asi nejzajímavější moment byl s tím kulometem. To bylo teda dělo, škoda, že ho na konci zničili. No prostě takový akční film, který se nebude líbit každému, ale své fandy si rozhodně najde, ale já mezi ně nepatřím.

16. května 2008
avatar uživatele
90 %

jako fanynka Bruce Willise jsem tento film viděla a líbilo se mi, že je také nasazen do role záporáka, což si náležitě užívá.

2. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Šakal

I když byl ve filmu Bruce záporný i tak byl hrdina... a škoda že na konci se mu TO nepovedlo dokončit, jinak by asi ale tenhle příběh konec neměl a on se válel někde v Karibiku snad dodnes... Nejvíc se mi líbila asi scéna s těkvicí... propracovaná metoda nájemného vraha by se docela hodila každému člověku a svět by vypadal úplně jinak, kdyby každý dělal svou práci tak pečlivě, důmyslně a zodpovědně... (no myslím si, že všichni nemůžou být dobrý jak "šakali") a kdyby, tak nevím kdo by TO pak platil, za dobrou práci je totiž potřeba dobře zaplatit (;

25. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

V tomto filme vystupuje Bruce Willis prvýkrát v zápornej úlohe. Ja ako jeho fanúšik som si to vychutnal. Aj keď tento film nebol z jeho najlepších.

19. listopadu 2007
avatar uživatele
40 %

Naprosto nechápu jak se při tak dobrém hereckém obsazení a při kvalitním režisérovi dal natočit jeden z nejnudnějších a nejnezáživnějších akčních filmů co jsem kdy viděla.

26. října 2007

paráda

Tak tenhle film se mi fakt moc líbil, je plný napětí a akce...A herecké obsazení bylo dokonalý..koho baví takový žánr tak tento film musí vidět ;o)

26. října 2007
avatar uživatele
Lafi
...
80 %

Božský Bruce

Bruce Willis zahrál roli šakal prefektně a jeho výměna obleků a hra na teplouše jsou fakt skvělý a má 100%ní zásluhu na uspěšnosti filmu!

20. října 2007
avatar uživatele
70 %

No Bruce Willis je tu vcelku dobrej, nejvíc se mi líbila scénka kde skouší tu zbraň a trefí týpka do ruky..Richard Gere je tu velkej fešák. Jinak akčák takovej pruměrnej, ale na nedelní večer pasuje.

1. července 2007
avatar uživatele
70 %

Božský Bruce

Bohdalová se přecenila. Prý jen ona, závist tisíc podob má. To asi neviděla Bruce jako Šakala... Od malička mám tendenci fandit ve většině filmů záporákům a Bruce mě v mém přesvědčením opět utvrdil. Naprosto dokonalý, chladnokrevný, nebezpečný, jsem unešená. Soupeře měl sice obstojného, ale on byl hvězdou večera. Jinak slušný akční film, ale viděla jsem lepší

9. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Tento film s knižní předlohou má společný opravdu jen velmi základní děj. Jinak je vše velmi přibarveno a přidány modernizované scény a samozřejmě jak se na dnešek sluší je přidáno i mnoho brutálních scén. Jako akční film se to nedá hodnotit špatně. Je to docela zajímavá i napínavá podívaná, chvílemi i vtipná. B.Willis opět exceluje a dobře "plave" ve svých vodách. Ale musí na tento film být nálada a také vše brát s rezervou, chápu i ty diváky, kterým se film asi nelíbil.

19. března 2007
avatar uživatele
20 %

Na film Šakal jsem se těšil, ale přišlo opětovné zklamání. Takový už trapný ohraný, kdy zapět minut dvanáct, nebo lépe řečeno sekundu před výbuchem se vše zastaví. Potom střílí a nikoho nesejme-je to už ohraný, bylo to ohraný už když s tím začínali. Pokud jsou v Hollywoodu nejlepší na světě, tak proč jsou stále tak omezení na takový typy filmů. tento film je dobrý-tak jako většina-ze svých prvních tří čtvrtin. Pak už je to samé jako v jiných trilerech a je zbytečný čekat na konec, když víme jak to dopadne. A ty stejný scénáře, stejný dialogy - viz konec filmu, kdy jeden drží rukojmího a pronáší ty řeči. Trapný, trapný, ale hlavně ubohý a omezený.

13. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

šakal jackal

Velice průměrný film ve všech ohledech. Není zde žádná snaha o trochu invence či originality, vše jsem už jednou viděli. Herci, až na Willise a Gera hrajou jakoby z donucení, jakoby je film nebavil - a nebavil ani mě. Zbytečnost, na kterou se rychle zapomene.

13. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

Bruce Willis

Typický hollywoodský film, kdy víme dopředu jak to všechno dopadne. Když jsem film viděl před lety poprvé, tak mi také v hlavě utkvěla scéna se zkoušením zbraně, tehdy jsem se docela pobavil. Na Bruce Willise jako na herce nedám dopustit, takže mi rovněž ke konci bylo líto, že prohrál, navíc když Richarda Gerea moc nemusím:-) Je pravda, že Willis tento film pozvedá, protože jinak je to průměr. Ale jako akční oddychovka to není špatný. Co mi tam vadilo bylo to, že se občas nějaká postava vynořila nelogicky odnikud jako superman, aby to tvůrcům pasovalo do příběhu.

13. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Jack Black

Původní Šakal se mi hodně líbil, ale přesto jsem této předělávce dost věril, hlavně kvůli hereckému obsazení. Bruce Willis je v převlecích kouzelný a takový výkon Richard Gere podle mě v moc filmech nepředvedl.

12. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Super film, kterej si nenecham nikdy ujit! Herecke obsazeni je skvely, lip si ani vybrat nemohli! Skvelej dej. Jen souhlasim, ze je skoda, ze na konci umrel, ja mu totiz taky fandila!!!

11. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

super

Skvěle zahraný film, co se týče obsazení. Dobrý děj i sem tam nějaká komická situace. Možná pro některé diváky je zklamáním, že Šakal na konci zemřel, protože já mu fandil.

6. ledna 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Povedenej film. Postava Brude Willise jako záporáka se mi velice líbila, myslím že to nebyl špatnej nápad. Geer zahrál taky pěkně a myslím aby zahrál tak dobře vedle takové hvězdy muselo dát práci.

29. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Film se od knižní předlohy trochu odlišuje, trochu je to zmodernizované, ale to neznamená, že je to špatně. Je to dobrá zábava a B.Willis jako obvykle nezklame i když jeho herectví je asi už lehce předvídatelné.

30. listopadu 2006

The Jackall

Perfektní film, kde zazářil Bruce Willis. Role vraha (záporáka) mu sedla. I Richard Gere nebyl špatný. Film má dobrý, i když neoriginální příběh. Je dobře akční. Podle mého by ho měl vydět každý fanda Bruce Willise nebo akčních filmů.

26. října 2006
avatar uživatele
80 %

Bezva akčňák

Rozhodě kvalitní akčňák, kterému nechybí zajímavé scény, dobré výkony či nějaká ta vtipná vložka (především role Jacka Blacka je komická sama o sobě). Celé je to zajímavé i v tom, že divák má možnost nahlédnout do kuchyně jednoho mezinárodního zločince a poznat, jak se dělá zločin. Navíc vše podtrhává výkon Willise, který sice v roli zabijáka není nijak okouzlující, ale jakmile vklouzne do převleku, je perfektní (hlavně hipiísák nebo věčně zpocený dědek jsou dokonalí). Kromě Willise si pro sebe netypickou roli střihnul Richard Gere, kterou bych mohl označit v jeho kariéře jako životní, bohužel všechen její potenciál nevyužil, ale ani nijak nezklamal. Zajímavé je i to, že "hodný" je v tomto filmu vlastně terorista, což po určitých událostech v US působí docela komicky. Jako výsledný produkt je to ale velmi dobré, někdy sice nereálně, ale dobré a to i proto, že je to akčňák bez nějakých výraznějších monstrózních akcí založený spíše na kvalitním scénáři a režii.

30. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Film, který v dnešní době patří již ke klasice. Příběh není nijak výborný a výsledné vyvrcholení také není nijak senzační. Film, ale táhne výborný Bruce a celkově atmosféra filmu, kde se pořád něco děje.

20. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

Willis a Gere celý film neutáhli

Šakal ve svém žánru patří k průměru. Jeho plusem je výkon Bruce Willise. Richard Gere není tak dobrý, ale nahrává mu celkem statečně. Celký film ale příliš nefunguje a já mu dávám 40%.

13. května 2006
avatar uživatele
70 %

:-/

Docela relativně dobrý pokus remake sice s upraveným příběhem, ale původní "Jackal" z filmu The day of Jackal z roku 73 byl 100% lepší. šakal Willis to zahrál jistě dobře ale je to o třídu níž.

30. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělý, napínavý akčňák. Drsný Willis hraje zabijáka naprosto skvěle, děj filmu má spád a překvapení na sebe taky nenechá dlouho čekat. Jen ten hrdina slaďáren Richard Gere sem jaksi nepatří. Skvělá volba pro všechny, rád se na tento film podívám znovu!!!

27. března 2006

Tenhle film byl pro mě velmi milým překvapením.I příběh byl zajímavý nejvíc si pamatuju scénu, kdy Bruce zkoušel zbraň na tom co mu to vyrobil.Jen mi do toho filmu moc nezapadal R.Gere.

26. února 2006
avatar uživatele
100 %

Profesionál Willis.

Výborný film s výborným hercom v popredí, s ešte lepším spracovaním. Willis ako profík zabiják je výborna kombinácia a tieto úlohy sú pre neho šité na mieru, či to je komédia, alebo thriler. Gere ako stíhač zahral tiež svoju úlohu špičkovo. Je to dobré a odporúčam.

10. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Odlišné

Viděl jsem i starého "Šakala" z roku 73, který těsněji kopíroval děj knihy kterou jsem také četl. Byl to otrocký přepis, takže mě tam nic nepřekvapilo. Nový Šakal s Brucem Willisem byl sice předělán po americku, ale zase to bylo vše s novým nápadem. Základní kostra zůstala stejná, ale obalená byla větším množstvím akce a napětí. Herecké hvězdy se také pěkně předvedli, Bruce si střihl svou oblíbenou roli drsňáka, Richard Gere zase spíš klaďas a Sidney Poitier takový rozumný a rozvážný pán, který na to vše dohlíží. Hezky zpracovaný thriller = 80.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Blbej konec...

Docela slusnej film az na par naprostejch kravin a nesoumernosti...KOnec byl strasnej a uplne hloupej...Kdyby nekdo stal v metru a z kazde strany jedouci vlak...nemohl by to prezit...vzdyt jenom tramvaj vas malem odpalkuje...a to jak je najendou nasla ta slicna zena a zastrelila Sakala - teda to bylo nejtrapejsi...JInak se mi Bruce moc libil a filmy s nim mam rada..jen tohle teda bylo fakt blby...Chudak Sakalek :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Skvělé

Fantastický film s Brucem Willisem, na jehož filmy se vždycky rád dívám. A k tomu ještě Richard Gere, na kterého nejsem nějak moc vysazený, ale zapadal také do své role. Parádní film, u kterého jsem byl napjatý až do samého konce, a po celou dobu filmu jsem fandil Šakalovi, aby to dokázal a zabil první dámu, což se mu samozřejměn nepovedlo. Škoda no. Ale co byla zásadní chyba a zlom ve filmu bylo to jak Bruce řekl Richardovi že nedokáže ochranit svoje ženy. A tím mně trošku naštval no. Ale jinak super.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dobre

zaujimavy film, dobre zahrany ( bruce ) ale zaa tie typicke americke kraviny... nemyslim si ze by profesionalny vrah isiel zabit tak vysoko postavenu osobu takym delom... asi by to urobil troska potichsie, ale co narobim, snad sa raz dozijem takej doby ked uz vo filmoch nebudu kraviny, lebo ludia budu natolko inteligentny ze im to nebudu zrat

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Dostačující

Bruce jako vždy velice skvěle, ovšem u Richarda nicmoc-prostě do toho moc nezapadá. Trošku ,,hollywoodovskej" film už na první pohled, ale Američani...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

The Jackal

Super!! Tento film mi půjčil kamoš - nic jsem od něho nečekal a hrozně mile mě překvapil!! Nenudil jsem se ani vteřinu. Pořád je zde nějaká akce!! Hrají zde skvělí herci!! A taky má tento film super myšlenku a nápad!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
100 %

Perfekt

Tentoi film som videl davno a pamatam si ze som dovtedy nevidel lepsi film. Mozno by som teraz povedal ine (co asi urcite)ale viem,ze som mal z neho vyborny pocit a Bruce Willis sa odvtedy stal mojim najoblubenejsim hercom!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Sakal

Velmi dobry film s putavym dejom a obsadenim.Tento film nemal jedinu chybicku.Velmi dobre spracovany

Kdysi dávno