home
Příběh rytíře

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Niečím ma fascinujú filmy, ktoré zoberú historické prostredie, najmä stredovek, vmixujú do neho rock a potom to celé naservírujú ako veselý mix.

16. července 2013
avatar uživatele
100 %

Srdcovka :)

Mix zábavy, moderní hudby a historie dělá z Příběhu rytíře neopakovatelnou podívanou na kterou stojí za to se podívat, která nenudí a v duši navodí velmi příjemný pocit. Tenhle film je prostě jiný a vyplácí se mu to na plné čáře. K výkonu Heatha Ledgera netřeba se vyjadřovat, Paul Bettany měl nejlépe napsanou postavu a také ji dokázal nejlíp zahrát, neskutečně mě bavil. Rufus Sewell je zde správný padouch, ale s tím jeho obličejem si ho nějak nedovedu představit jako hodného chlapa. Shannyn Sossamon je krásná a zde i velmi příjemná. Překvapil mě James Purefoy, který se mi zdál skutečně charismatický. Je to taková moje srdcovka, protože narozdíl o jiných filmů (ač jsem ho viděla několikrát) mě ještě nezačal nudit, což je vzácnost. A taky strašně miluju lišácký úsměv Heatha Ledgera

25. května 2011
avatar uživatele
100 %

Srdcovka

Jeden z mála filmů, pro které mám slabost. Všechno - casting, kamera, výprava - do sebe krásně zapadá a vytváří jedinečné dílo, na které se dá dívat znovu a znovu a nikdy neomrzí. Takové filmy jsou v dnešní době potřeba.

23. dubna 2011
avatar uživatele
3ged
...
100 %

A Knight´s Tale

Tenhle film mě dostává opravdu všim, co se v něm stane. Od povahy tehdejší společnosti, která tleská melodii Queenů, až po vyřazováka v prdech je to jedna lepší scéna než druhá. Super hlášky, super obsazení a hlavně super příběh.

12. března 2011
avatar uživatele
90 %

Ledger rulezz

Byl to první film, který jsem s Heathem Ledgerem viděl a musím říct, že opravdu stál za to. Komedií ze středověku opravdu není moc a tato je jedna z nejlepších. Vřele doporučuji.

9. února 2011

Celkem hezkej film, ale děj není nic moc. Je dost chudý, bez originality. Být rytířem přece neznamenalo být jen na kolbišti.

21. října 2010

Velmi stylový film. Moderní hudba zasazená do drsného střdověku. A výborné kostými, herecké obsazení a celkem slušná improvizace kolbiště. Prostě super...

11. července 2009
avatar uživatele
100 %

Super

Krásnej romantickej film, navíc komedie, kdy se člověk pobaví. Dojemná scéna při shledání s tatínkem. Nejlepší byl ale stejně ten nahatej básník, fakt borec :-D. A konec bezva :-)

31. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Film se mi moc líbil.Ten Ledger to zahrál velmi dobře.Líbilo se mi i vtipné pojetí.Kdyby natočili komickou Tróju nebo třeba Alexandra Velikého,asi bych okamžitě přepla,ale v tomto případě se mi to líbilo víc,než kdyby natočili úzkoprsé,rádoby velkolepé drama.Dávám 100%!

27. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Příjemný film na jedno použití, kterému ale zoufale chybí nápad nebo originalita. Ne, že bych se nudil, jenom mě prostě film nezaujal natolik, abych ho někdy chtěl vidět znovu. Přesto rozhodně nejde o ztrátu času a určitě nelituju, že sem mu tu hodinu a půl dal. Herci jsou docela sympatičtí (Ledger je z nich ale asi nejhorší) a i jako komedie to chvílemi působí dobře.

19. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Heath :(

Dneska jsem film viděla po delší době a musim říct, že mě to nějak vzalo. Jak jsem tam viděla Heatha Ledgera, tak jsem si uvědomila, že filmy s nim vznikat nebudou :( . Tak proto se mi film děsně moc líbil, protože jsem to celý brala tak nějak smutně. Fakt to na mě zapůsobilo.. Ale jinak celkově super výběr herců :)

19. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Příběh rytíře

Toto je po dlouhé době film s dějem v daleké minulosti, u kterého jsem se bavila. Většina podobných filmů je moc vážná a realistická - ano, někdy je toho zapotřebí. Ale tady vtipné hlášky a scény filmu prospěly.
Film měl zajímavou hudbu - ty moderní skladby se do středověku fakt hodily xD - ale mě se to líbilo, to bylo originální. Žádná dobová hudba, nee...
Z počátku jsem se chtěla dívat na film jen kvůli Heathovi, který odvedl mimochodem pěkný výkon... ale pak jsem zjistila, že Heath byl sice pro mě hlavní lákadlo, ale ne jediné - milým překvapením pro mě byl herec Paul Bettany, kterého znám především z Šifry mistra Leonarda; jeho role se mi moc líbila a myslím, že se mu povedla ;).
Poslední moje poznámka k filmu je trošku káravá - udivovaly mě některé modely ženských šatů, někdy mi přišly moc moderní na tu dobu... ale dojem mi ot nezkazilo. Snímek se mi líbil a tomu, kdo se rád baví se myslím bude líbit také. ;)

19. prosince 2008
avatar uživatele
10 %

Hrůza

Další film o rytířích, který je naprosto nepoužitelný. Proč se takové filmy ještě točí? Hlavní hrdina -no fuj, z historického hlediska - raději nepíšu, nechci být sprostá.

Uhodli jste, jestli podle prvního odstavce tipujete, že se mi film nelíbil. Mám ráda historické filmy, ale tenhle se nepovedl.

18. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

He did rock me!

Příběh Rytíře je ÚŽASNÝ film. Ano, není to ani za nic nejaké veledílo jako třeba Patriot nebo Pearl Harbor a vůbec se to nepodobá ostatním historickým filmům. Ale to je point. Mělo to být moderní provedení historického filmu a nebylo to myšleno jako historický "poučný" film ale prostě jen příběh jednoho mladého rytíře. Nechápu, proč to lidi kritizujou když nechápou jak to mělo vypadat. Točilo se v Praze což je podle mě výborné a díky tomu se mi tento film líbí ještě víc. Hudba samozřejmě není "obvyklá" historická, ale jak už sem řekla, tohle mělo být modernější provedení a tak Queeni a další moderní muzika úlohu výborně splnila. Děj je pohádkový, pěkný a milý, ani není moc zdlouhavý a všechno je dobře načasované. I když konec je předvídatelný, komu to vadí - je to pohádka. Heath Ledger podle mě jenom ukázal, že je schopný zahrát všechno. Je to hezoun a tak se na tuhle roli docela dobře hodil, ale jeho herecké nadání jeho vzhledu těžce oponuje a podle mě ho i zahaluje. Paul Bettany ve vedlejší roli je naprosto úžasný a bez chybičky. Tento film je o osudu jednoho obyčejného člověka, který sní o tom být neobyčejný. Lidi by měli trošku zapnout jejich mozky než začnou nadávat na tenhle film a uvědomit si, že takovéhle filmy jsou potřeba, protože lidé si zaslouží snít a akčních krváků je víc než dost. Jednoduše podtrhnuto, film splnil svůj účel víc než na 100%.

15. prosince 2008
avatar uživatele
0 %

Příběh rytíře

Tak na úvod musím říct že jsem ač mylně od filmu čekala úplně něco jiného.Soudě podle názvu jsem čekala výborný historický snímek ale boužel musím říct že toho jsem se nedočkala.Už první scéna mě doslova utvdila v tom že tenhle film dá li se tomu tak říkat bude všelijaký jen ne výborný.Čekala jsem něco na způsob Krále Artuše ale místo toho jsem se dočkala jen a pouze místy nudného,přihlouplého děje a taky dost předvídatelného .Tenhle film je jen ubohým a pro mě boužel i potupným výsměchem všech historických a dobrodružných filmů.Co nepochopím je jak někdo může napsat tak trapný scénář a ještě trapněji to natočit.Dalším věcí která se mi na filmu nelíbila byla hudba.Normálně hudbu ve filmech hodnotím kladně leč dnes to tak není.Dát do filmu o jakém si obyčejném klukovi co se stane rytířem hudbu od Queenu tak to už je tedy na pováženou.No a konečně další věcí co jse mi na filmu nelíbilo byli herci.Samozřejmě chápu že pro většinu 14-15 ti letých holčiček byl nebo možná je Heath Ledger idol,ale tady mě jako ve Zkrocené hoře sklamal na plné čáře.Honorář musel být zatraceně vysoký jinak si nedokážu představit že takouvou roli vůbec vzal.Podle mě je to nanejvíš trapná a zbytečná stráta času.A doufám že se v budoucnu takovým blbinám vyhnu a nebo ještě líp že se přestanou takový trapárny točit.

16. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

We will Rock You

Film se mi moc líbil, zaujal mně nápad, děj, obsazení, koně i akce :D Po hudební stránce mi to přišlo velmi originální, hlavně na začátku We will rock you od Queen i finální You Shook me All Night Long od AC/DC, což byla podivná, nicméně moc dobrá volba.

24. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Příběh rytíře

Je to zajímavý film. V něčem nedotažený v něčem přehaný, ale mě osobně se líbí, už kvůli výkonu Heatha Ledgera. Soundtrack není to pravý ořechový do středověku, ale co se dá dělat.

8. července 2008
avatar uživatele
80 %

Moc pěkný film. Dobré téma i prostředí, skvělé obsazení v čele s Heath Ledgerem. Příběh se mi moc líbil, i když jeho vyvrcholení mohlo být "rytířovštější". Kostýmy a účesy Joceline mi přišly poněkud přehnané, ale to se dá skousnout.

26. února 2008
avatar uživatele
60 %

Ono to opravdu žádné veledílo není, je to normální, ale vcelku příjemný historický filmeček. Nejvíce se mi líbil Bettany.

23. února 2008
avatar uživatele
40 %

tak toto je jeden s tych filmov,na ktory sa clovek pozrie,ale skor koli hereckemu obsadeniu ako koli niecomu inemu...nemam pravdu:-)

18. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Videla som už aj lepšie filmy.Pripadalo mi to take bez deja.Hlavná predstaviteľka mi bola nesympatická.Najlepší tam bol William.A ako mohli ľudia skandovať na hudbu od Queenu - We will rock you?? Ako ju mohli poznať??

13. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Celkom dobrý film, mne sa páčil... Hoci niektoré veci boli dosť trápne, ale celkovo to bol taký priemerne dobrý film...

13. ledna 2008
avatar uživatele
20 %

Vážně nechápu, co se na tomhle filmu může někomu líbit (no, možná H. Ledger). Tak stupidní děj a tak nesympatická hlavní hrdinka, že to svět neviděl. Prostě úděsné od začátku až do konce. Historický film to samozřejmě není v žádném případě ale komedie? To sotva.

8. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

We will rock you

Příběh rytíře na mě působí celkem dobrým dojmem. Sice to nebyl takový klasický historický film ze Středověku, ale mě se líbí. Středověká dobrodružná komedie se nevidí jen tak každý den. Herecké obsaszení nebylo nijak zvlášť vydařené, ale herci zas tak špatně nehráli. Děj se nijak netáhl a ani mě nenudil. Co bych vyzdvihl tak by byli obrázky starého Londýna a kostými. Naopak se mi moc nelíbila hudba. Pustit ve Středověku We will rock you není úplně nejlepší rozhodnutí filmařů. Taky bylo dost zvláštní sledovat jak se středověký tanec na oslavě mění v moderní disko...Inu proč ne? Vypadalo to zajímavě. Film má od začátku předvídatelný happy end proto mě konec nijak nepřekvapil. Abych to kulantně zakončil tak se mi film líbil i když má své mouchy a každému se skrz ně film líbit nemusí. Já hodnotím 80%.

8. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Jak je vidět tak se příběhy ze středověku dají taky natočit i jinak než smrtelně vážně. Vtipně a s nadhledem přesto s určitými historickými fakty komedie natočená v česku mě slušně pobavila a do rytmu jsem si podupala s Queeny. Paul Bettany v roli Geoffrey Chaucera je prostě úchvatný!

28. září 2007
avatar uživatele
50 %

Moderní středověké myšlení

Kdybychom nechali nějakého současného romantického dobrodruha vysmrknout mozek a nalili ho do lebky středověkému jedinci, mohl by se příběh rytíře odehrávat tak nějak jako ve stejnojmenném filmu. Středověké jsou totiž jen ty reálie (a to ne vždy), myšlení a jednání postav je veskrze současné. To by ovšem nestačilo. Jelikož by šlechta s drzým poddaným bleskurychle vyběhla, kdyby si činil nárok na privilegia vyšší třídy, neřku-li na obsah spodního prádla urozené dámy, museli bychom vysmrknout o mnoho více současných mozků a implementovat je do všech těch středověkých těl, aby měl příběh reálnou naději na úspěch. Film nejsem ochoten chápat jinak než jako parodii na rytířské příběhy, jenže na to se zase místy tváří až příliš opravdově.

28. září 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mně vážně dostal... Ani nevím čím.. Prostě skvělé... Povedlo se herecké obsazení.. Povedl se děj... Prostě pro mně naprosto skvělý film.. Všem doporučuju

23. května 2007
avatar uživatele
90 %

NEbyl to typickej středověkej filmik, byl to modernější film. I tak to bylo fakt supr, herci zahráli dobře a oba hlavní představitelé byli fakt pěkný (víc se mi teda líbila Jocelyn (Shannyn Sossamon) ;)
Na film by se měl podivat každej nic mu téměř nechybí !
Vtip, akce, napětí a příbeh

1. dubna 2007
avatar uživatele
Kara
...
100 %

Heath

Heath Ledger byl nesmírně sexy:-)Mám navíc ráda historický filmy s krásnejma rytířema:-D, ikdyž do tohodle trochu zasahovyly moderní prvky (hudba), ale i tak to bylo fajn...moc se mi tenhle film líbil.

9. března 2007
avatar uživatele
100 %

Skvely

Naprosto skvely film..uzasny pribeh ,plny krasnych okamziku,skvele herecke vykony.Vsem velice doporucuju

9. března 2007
avatar uživatele
100 %

Film se moooooc líbil, děj, kostýmy, hudba a hlášky to je super!!!!!!!!! A ještě k tomu tam hraje můj kámoš:))

13. února 2007
avatar uživatele
100 %

Film jsem viděla hodněkrát a vždycky se mi líbil. Líbí se mi obsazení a koně. Taky, že to je o lásce a zároveň nenávisti. Film je krásný a pro mě vždycky bude.

12. února 2007
avatar uživatele
100 %

Toto je super film .Je to dobře zahrané. a herci taky supert. Je to sranda. Dokáže to mooc pobavit. Fatk se jim povedl a mě se mooc líbil...

15. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Ju, ju...

Tendle film jsem přijal bez jakýchkoliv debat, je to prostě klasická oddechovka s ohranými vtipy, které vás však dostanou do děje. Ne že by se u toho dalo nějak extra zasmát, to ne, ale potěší. Stejně tak jako krásné české exteriéry - prostě krásné. Po druhém shlédnutí jsem v ánsámblu objevil už 5 čechů... nevýrazní, ale opět potěší - svými ulítlými roličkami (viz. Upír Krejčí v roli kováře, či Alice Bendová v roli svůdné špionky:)) Jistý dramatický příběh se tam taky objeví, a ten vtipný (opravdu směšný) český dabing vás opravdu zvedne z křesla! Povedená pohádka...:)) 65%!

13. ledna 2007
avatar uživatele
Elik
...
70 %

Ale pěkný...

Tenhle filmík se mi docela líbil, není to sice můj styl, ale byl docela ftipnej a měl příběh, takže to zas tak strašný nebylo, ale někde už se člověl začne nudit a to by se stát nemělo!!! Jinak tomuhle filmu nic nevytýkám....

13. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

"Historický" příběh

Americké pojetí historie je trapný..musí se to brát opravdu s velkým nadhledem...no tak sem to taky brala (nebo sem se alespoň snažila) dokud tam nebyli ti Qeeni nebo Jocelyniny modely,to mě teda dostalo. Příběh byl na můj vkus až moc kýčovitej...Taky mě pěkně naštvalo, že si ostříhal ty dredy co měl na začátku, to mě fakt nas****=) No každopádně tento film vidět tak maximálně jednou a stačilo...

13. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je krásnej film! Poprvé jsem na něm byla v kině a na konci se mi chtělo brečet.. Možná je to mališko přehnaný, ale krásný! :o) Prostě jestli má někdo rád romanticky a historický filmy tak tohle určitě je nejlepší volba! Skvělý obsazení atd.. Jako fakt mě tenhle filmek rozhodně nezklamal ani trochu :))))

13. ledna 2007
avatar uživatele
pier
...
90 %

Slušný

Hezká milá středověká romance,hned začátek mě posadil do křesla když hráli písničku od Quenů celý film sem byl napjat a doufám že takové se budou točit ještě dalších 100 let

12. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

trochu...

trochu absurdní,trochu nevyzrálí,trochu podivný,trochu neskutečný,trochu trapný,trochu přehnaný,ale zároven kouzelný,humorný,romantický a zajímavý,člověk se u to zas tak moc nenudí...

11. ledna 2007

-

Panebože to byla zas jednou slátanina!
Bitva u Poitieres, rytířský souboje, oblečení a úprava jak 30. léta 20.st. Hm..Historie znalý člověk se u toho ani nebavil, ale jen valil oči. Jasně, není to historický velkofilm, ale přece jen se tvůrci mohli aspoň trooooošičku držet historických faktů!
Jinak celkem OK.

9. ledna 2007

hm....

Hm neviem ako je to mozne ale ja som ten film videla asi pred rokom ????????? Ako je to mozne ? A tu sa to dava ako novinka ... A jopametam si bolo to na markize . ALe to nevadi tu ide predsa o nazory :) Takze moj je : Tento film bol Fajn :) Trocha romantiky , trocha zabavi :) Ale moc si h o veru nepametam :) Dej to hej ale take tie malickosti :) Co uz :) Napravim sa a pozrem si ho este raz :) Zatial davam 70% Lebo kto si pameta film aj po takom dlhom case musi mat daco do seba :)

9. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

:-)

No ... bylo to ... nic moc. Nijak mě to nezaujalo, ničím neučarovalo. Normální slaďák, který získal divačky navíc tím, že navlékl H. L. do imbecilní zbroje. To v Casanovovi byl asi tak o 100% větší švihák. Trochu jsem si prošel předchozí názory a povšimnul si, že většina vysokých hodnocení je od dívek ... což není špatně, jen to leccos napovídá o zaměření filmu. Normální romantický film, pro "rádobyfantasy/středověké" puberťačky okořeněný trochou historie, která je asi tak věrná jako můj autoportrét. Nic, co byste měli vidět dvakrát.

8. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Super!!! Tenhle filmek mam moc rada a tak jsem si ho nenechala ujit! Moc se mi libi pribeh a herci, ten hlavni je fakt fesak :-) Je to za 100%

7. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Dobrej historickej film ve stylu komedie, to se mi fakt hodně líbilo, byla to i místama docela sranda, dokonce i dojemné scény nechyběli, né že bych je vyhledával to ani omylem, ale třeba to jak se setkal se svým otcem, to bylo pěkný.

7. ledna 2007
avatar uživatele
kin
...
60 %

Film mě moc nezaujal, asi jsem od něj čekala víc. Místy dojemné (třeba setkání s otcem), místy vtipné, ale jako celek trochu nudné- prakticky samé souboje. Tak trochu mě vytáčela "STŘEDOVĚKÁ HUDBA"- byl to děs!!!Ale za "změnění svého osudu" si zaslouží lepší hodnocení...

7. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Přestože film znam úplně nazpaměť, ráda se na něj koukam znova a znova... Když to člověk bere jako "moderní středověk" a je dost otevřenej novejm stylum, nemůže se mu tenhle film protivit. Je to taková lehčí oddychovka, spíš komedie, ale úžasně natočená. Herecký výkony na Oscara sice nejsou, ale i tak je to dobře zahraný (hlvaně v podání Paula Bettanyho), hudba sice neni zrovna dobová, ale i tak má svý kouzlo a všichni ti český bezdomovci v komparzu u mě přidávaj na sympatičnosti :D

7. ledna 2007
avatar uživatele
pb
...
80 %

moderní starověká komedie =) pěknej film, chvílema sice trochu kýčovitej, ale jinak pěkný, vtipný, ale předvídatelný, bylo jasný že vyhraje, že bude žit s Jocelyn,ale i tak je to pěknej a vtipnej film.

7. ledna 2007

středověk

Příběh rytíře je dělaný za jediným účelem: aby se člověk odreagoval. Toto poslání zdárně plní. Ale když se na ten film bude člověk doopravdy soustředit, všimne si několika věcí, které mu ten film zkazí. Pramení to z toho, že si Američani zasadí svůj příběh do Evropy např. do středověku, jako je tomu právě v tomto filmu. Každý Evropan musí zaplakat nad úplnými hovadinami, které do filmu Američani vloží. Jednou z takových hovadin jsou kostýmy Jocelyn, které do středověku prostě a jednoduše nezapadají. Další věcí, která hanobí film, je velmi jednoduchý a předvídatelný děj... Ale abych zde jen nekritizoval, tak musím vyzdvihnout krásně zpracované rytířské turnaje.

7. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Heath Letger Hraje dobře i dobře vypadá. Ostatní herci byli dobře obsazeni. Jinak film se mi líbil, je to pěkná komedie a hudba se k němu také hodí.

7. ledna 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Parádní hostorická komedie. Když jsem se na film divál poprvé tak jsem si řekl že to bude asi nějaká historická slabota. Ale jak jsem viděl prvních pár minut a smál jsem se až mě břicho bolelo tak sem si řekl že to musí být dobrej film a taky že jo. Pohodovej děj, srana, klidnej příběh a pod.

6. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Změnil svůj osud

Popcornová zábava. Nejedná se o nijak zázračně kvalitní film, přesto ale potěší. Před shlédnutím tohoto filmu se musíte oprostit od jakékoliv historie a domněnek, že tohle je historický film, naladit se spíše na zábavu, srandu, místo historie na něco dobrodružného, pak trochu romantického a nakonec i dojemného a potom se vám to může líbit. Pokud však očekáváte další historický film, jste na omylu a raději se ani nedívejte. Pokud se chcete bavit, pak směle do toho! Tenhle film sice není nijak extra kvalitní, ale nenudíte se při jeho sledování, docela příjemně to ubíhá a ještě se pobavíte. Nic pro náročného diváka, spíš opravdu na odreagování - v čele se sympatickým Ledgerem. A taky se dočkáte hezkých kostýmů a vcelku ušlé hudby.

6. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Vynikající

Mě se film líbil zaujal mě ze všech stránek!Herci, režie, děj, příběh atd. = absolutně všechno a považuju to jako jeden z mých nejlepších filmů!H.L.-byl naprosto boží a také mě překvapil Paul B.!Dokonalé...

6. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je jeden z mých neoblíbenějších filmů...jeden z prvních, na kterých jsem byla v kině a o rytířích. Prostě bomba :) a tenhle historický se špetkou moderny - moc se povedl. Je vtipný, je to o obyčejném chlápkovi, co změnil svůj osud a je to vážně pěkný. K tomu malý románek a vyjde z toho skvělá podívaná...

5. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Hezky moderně pojatý a poté ztvárněný příběh z dávných dob středověku.Zakombinování moderních písní, tanců, akčních scén je vskutku perfektní a černý humor z filmu jen srší.
Herecké obsazení taktéž skvělé a tudíš nezbývá než se jen bavit tím jak si doškař vydobude slávu a následný šlechtický titul, svou chladnokrevnou vůlí a chutí změnit svůj osud ... :@)

29. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

bylo to naprosto užasný, takovej žánr filmu prostě miluju a bylo i velice vtipný a ve filmu byla úžasná hudba

18. listopadu 2006
avatar uživatele
lsk
...
30 %

Klasický, americký romantický film akurát v historickom prevedení. Dej ma teda nejak extra neupútal, povedal by som, že miestami som sa dosť nudil, absolutne predvídatelný koniec... hudba dobrá, ale nesedelo mi to, takže u mňa slabé.

8. října 2006
avatar uživatele
100 %

:))

bolo tu uplne super, mam rada historicke filmy, ale tento bol skvely tym, ze bol pojaty pomerne moderne, skvela hudba, skvele sceny a heath ledger je absolutne uzasny:))), hlavne na zaciatku, ked ma dredy a bradu vyzera neskutocne.film som videla uz velmi vela krat, dnes pojde opat v telke a nenecham si ho ujst.

7. října 2006
avatar uživatele
90 %

:)

Poprvé jsem ten film viděla v kině. Kamarádka mě na něj po dlouhé době vytáhla. Když jsem vyděla plakát u kina, tak jsem si říkala co to bude za "kravinu". Ale po dokoukání filmu jsem měla chuť zajít za chlapíkem co to pouští,aby mi to promítnul ještě jednou. Fakt se mi to moc líbilo.....herci, rytířské souboje i hudba.

29. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Dočkař William

Předvedl se nám Heath Ledger coby Willy Dočkař a myslím, že se nám do podvědomí vryl dobře. Středověkký film lehce parodující dnešní svět ovšem kromě humoru nezapomíná na romantiku a dobrodružnost děje. Film je špica za doprovodu moderní hudby, která snímku dodává správně parodující šmrnc.

2. srpna 2006
avatar uživatele
10 %

Oficiální text distributora zní: Romantický dobrodružný příběh se odehrává ve 14. století a vypráví o touze člověka změnit vlastní osud. Tak velkou nabubřelost jsem dlouho neviděl, protože děj ničím nepřekvapí, je lehce odfláknutý a středověk tu působí spíše jako kolonie z Disney Landu. Způsob jak se z chudáka stane rytíř je směšný. Sem tam se mihne nějaký český herec, hlavně však čeští kaskadéři, kteří měli opravdu hodně práce. To hlavní co mě opravdu vytočilo je moderní hudba od Queen, která dělá z původně historického filmu histerickou parodii.

28. června 2006
avatar uživatele
100 %

Nádherný film s úžasnými herci, navíc skvělá hudba. Už jsem ho viděla dvakrát a až ho zase budou dávat, určitě si ho nenechám ujít.

27. června 2006
avatar uživatele
80 %

Hlubší význam

Pokud se na Příběh rytíře dívám jako na historickej film, je to absolutní katastrofa. Pokud se na to dívám spíš jako na fantasy...no to už je lepší:-) Je to vtipné, dobře ztvárněné a je tam mnoho hlubších smyslů. Nejhlavnější je myšlenka, že každý člověk má právo zvolit si svůj osud (neurozený NEMŮŽE být rytíř), další je myšlenka předsudků (žena kovářka), a v neposlední řadě i zakompovaný prvek královského prince, který dokázal ocenit odvahu bojovat s následníkem trůnu. (Kromě toho ho jako mladého, silného, soutěživého muže musel neobyčejně štvát fakt, že se mu při zjištění jeho totožnosti všichni vzdávali a on nemohl mít to správné potěšení z vítězství.)

27. června 2006
avatar uživatele
80 %

Pohltí Vás

Tento film musíte brát s nadsázkou, není to historický dokument, je to jen pouhý příběh, zasazený do středověku. Neberte vše vážně. Jsou tam scény, kdy se chvějete a držíte pěsti, je to napětí, touha a chtíč. Někdy zase mlčíte a tiše nasloucháte. Nemusíte se bát, že by ste se nudili. Heath Ledger sice není tak úplně věrohodný, ale to filmu nic neubírá. Muži ocení zbraně, souboje a koně. Dámy zase hlavního hrdinu a románek ústředních postav. Je to vyvážený snímek, který pobaví, tak, že se sami budete divit. Taky se možná sami přistihnete, že když přichází souboj, držíte palce, jste celí strnulý. Tento film umí vtáhnout do děje. A pak ta muzika-je sice krásná-parodická, což je samozřejmě účel, ale zas mi tam moc nesedí...

29. května 2006
avatar uživatele
80 %

Dost dobrý film, který se mi moc líbil. Nejlepší jsou pvrky, který poukazují na parodii. Taky hlavní hrdina byl moc hezký. Děj je taky povedený a spousta dobrých hlášek se tam perfektně hodila. I milostný románek se mi líbil. A hlavně hudba byla skvělá.

18. května 2006
avatar uživatele
80 %

Historie v novém obutí...

Plusy:
- film se točil v Praze a jak se ukázalo, byl to dobrý nápad, historické prostředí vypadá moc pěkně a věrohodně
- klaním se kostýmům a choreografii
- moderní hudba byla nejen skvělá, ale také výborně zasazená do děje
- obsazení rolí ( do podvědomí se mi díky Příběhu rytíře rozhodně dostala Shannyn Sossamon a Paul Bettany)
Minusy:
- přílišná romantika (mě to nevadilo, ale kamarád, který se mnou v kině byl, chtěl odejít už po páté minutě - myslím, že pro většinu mužů je děj nudný a téma ohrané)
- většinou hodně předvídatelný děj
Dávám ale 80%, protože to byla příjemná romantika, jejíž zvláštní pojetí (hudba, kostýmy) se mi velmi líbilo.

22. dubna 2006
avatar uživatele
knak
...
100 %

No tenhle film je fakt supr!moc se mi líbil ten nádech modernosti , v některých okamžicích!No fakt pohodička jak pro romantiku tak pro srandu...

14. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto dokonalý. Sice tam občas bylo až moc novodobej prvků na tu dobu, ale to vůbec nevadí. Právě naopak. Heath Ledger byl úžasnej, tahle role mu fakt sedla. Vtipný scény, romantika, sem tam nějakej ten boj. Nemám co bych vytkla. Můžu se na to koukat pořád dokola a nikdy mě to nenudí.

7. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Nádherná historická komedie se skvělým obsazením. Moc se mi ten film líbí, protože je v něm obsažna láska, humor i padouch, který se snaží všechno překazit k jeho dobru.

1. dubna 2006

Jo jo tak tenhle film se mi teda opravdu líbil. Je jednim z mích oblíbených. V průběhu filmu se vůbec nenudíte pořád se něco děje.

10. února 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasné... Heath Ledger je nádherný chlap a ještě v tak krásném romantickém příběhu, který má naprosto dokonalý začátek...

2. února 2006
avatar uživatele
100 %

Rytířské turnaje. Hmmm, paráda. Navíc se film točil i v Praze. Super hudba a příběh je naprosto úžasný.

12. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

HAHAHA

POdle mě je celkem povedenej historickej snímek. Film je vtipnej a zajímavej. Moc teda nechápu proč ve filmu pouštěj novodobý písničky..ale asi to mělo působit vtipně :)

4. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

GOOD

Zajimavy film se zajimavym nametem. Skvely Heath a atmosfera taky dobra, navic se u toho muze clovek i trochu zasmat. No mozna to jen mohlo byt jeste malinko vic poutavejsi, ale i takhle musim rict - opravdu dobry film!

3. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Mělo to skvěle vykreslenou atmosféru a hudby byla super. Vtipné scény jsou velmi komické, ale ty souboje mě moc nebavily. A Heath Ledger je opravdu fešák.

3. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Tenhle film má od samého začátku chybu - děj. Je pravda, že je dost ohraný, z chudého se stane rytíř, ale co v podlední době ohrané není, že? Ale mě osobně se moc líbily kostými a hudba, i když ta by do středověku zrovna nezapadla, ale do tohole filmu, jak se zdá, tak zapadá skvěle, ale tvůrci asi mohli vynechat kus té "romanitky", která mi tu docela překážela. Celé mi to přišlo trochu jako parodie, což asi záměr nebyl, ale moc se to nepovedlo. Byly už natočeny lepší a vtipnější.

3. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Vyborny

Velmi dobry film so skvelym hereckym obsadenim.Velmi putavy dej a stale akcia ma udrzala pri tomto film az do konca.Musim uznat ze je to vedareny film

3. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

No jupííííí :))

Konečně něco novýho! Je to vtipný a ta hudba je skvěláá. Takový moderně pojatý historický filmeček :)) .... Mě se historický filmy líbí, ale už je jich moc a pořád stejný. Takový oživení. Mě se Příběh rytíře moc lííííbil :) !!!

26. října 2005
avatar uživatele
hani
...
80 %

...

Opravdu skvělý film. Strašně se mi líbil Heath Ledger v hlavní roli. Jen se mi nelíbí ta na svou dobu moderní princezna. Je to prý historický film, ne?! Pochybuju, že v tý době se nosilo to co ve filmu.

26. října 2005
avatar uživatele
90 %

ZÁBAVA

Tenhle film nemůže brát nikdo jako historický, má totiž s historií pramálo společného. Nevím jestli je to historická komedie nebo komediální pohádka, zato je to fakt dobrá zábava, kterou super podporuje skvělá hudba.

15. října 2005
avatar uživatele
80 %

Celkem dobrý

Je to celkem dobrá komedie s historickým dějem a romantikou!! Hodně jsem se u filmu nasmál!! Byl to dobrý nápad tento film!! Hlavně se mi líbí ve filmu Queeni :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

good

při tomhle jsem se velmi bavila byly tam trefné poznámky a takový pro mě milý humor a použít trochu modernější hudbu byl taky dobrý nápad

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pěkný

Tento film se mi opravdu moc líbil. Zajímavý příběh, u kterého se člověk nenudí, super hudba a navíc nádherní herci, na které se dá aspoň koukat. Pár dost dobrých scének, u kterých jsem se s chutí zasmála, prostě pohodový film, který neurazí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Dobrý....

Prostě dobrej filmeczek...opravdu potěší lidi, kteří maj rádi romantický příběh i dobrodružný, nejlepší je asi konec, ale na to se musí podívat každý sám...Určitě o nic nepřijdete když se na to mrknete :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

:-)

Pěknej romanticko - dobrodružnej film, na který se stojí za to se podívat. Jsem rád, že jsem ho mohl vidět

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Tráááápnýýýý

Právě jsem dotrpěl poslední minuty Příběhu rytíře. Jediné pozitivní na celém "filmu" bylo snad jen to novátorské ztvárnění. Už mi naprosto lezou krkem tady ty příběhy, kdy se ze selského kloučka stane rytíř, který vše vyhraje. Nekonečně obehrávané téma, i když tentokrát v modernějším kabátě. Asi bych musel být tak třináctiletá puberťačka, abych něco takového mohl hodnotit kladně. Nenašel jsem žádný moment, který bych už někde neviděl, tedy kromě hudby z přelomu 20. a 21. století zasazené do 14. století. I když to jsem mohl vidět v jedné parodii na Robina Hooda, ale to už je věc jiná. Tohle prostě neberu jako seriózní film. Ještě tedy jedna světlá stánka - kostýmy.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Dobrý

Je to dobrej film.Sem četl, že prej ty souboje v těch arénách byly natočeny tady v Český Republice.To bylo taky jediný co se mi na tom líbilo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
abbe
...
60 %

....

Očekávala jsem od toho teda víc. Zápletka nebyla skoro vůbec originální a konec by jasnej už od začátku.Ale jinak to bylo někdy i docela vtipný.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Story

Tenhle fimeček byl na pohodu.Taková novodobá polokomedie ze straých časů.V ději se oběvovali vtipné scény,kostýmy byl taky super a co je hlavní...William byl krásný :o)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

:)))

Tak mě se tento film velice líbil a odmítám tvrzení že se líbí je 13ti letejm puberťačkám!! Myslim si že tento film má hodně do sebe ......neni to takovej ten slaďák ze starověku kde se snaží zachytit jak se tam žilo ale je to super moderně pojatý takže dávám 90-100% :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kdysi dávno
avatar uživatele
TJ
...
20 %

Spíš nic než moc

Vážně nevím, co všichni vidí na Příběhu rytíře. Hezkou tvářičku Heathe Ledgera? Nebo rockový středověk? Ne, film mi prostě nesedí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

:0(

Smíšené názory...toto u mě vyvolal film Příběh rytíře...jediné plus je opravdu ta moderníhudba perfektně zakomponovaná do prostředí rytířských turnajů 14. století...Každopádně pro mě určitě přeslazené,s předem jasným koncem (ve kterém slaďáku ale není)...opravdu příběh chudého chlapce a jeho "gangu" :0), který získá titul a vyhraje nejprestižnější turnaj té doby...Samozřejmě na úkor těch nejlepších ale zlých!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

We will rock you

Celkem divně pojatý historický film. Na můj vkus tam bylo až moc vtipných prvků, což se hodí do akčňáku, ale ne do historického filmu. Zpomalovačky, akce a celkové pojetí turnajů ale bylo dost dobrý. Hudba se mi sice líbila, ale sem mi vážně nesedla. Jsou zde ale 3 scény při kterých mi opravdu spadla čelist, když sedláci včetně stráží a kněze na začátku skandovali We will rock you, když sem viděl strhující výkon Upíra Krejčího a když trubači dokonale imitovali elektrickou kytaru :)

Kdysi dávno

Není to historickej film!

Tenhle film je taková oddychovka. Když se potřebuju zrelaxovat tak si ho někdy pustím. Neříkám, že je to trhák, ale není to rozhodně špatnej fil. Jen jej nesmí nikdo brát jako historickej. To by tu madam ve středověku upálili za to co nosí na sobě. Je to romantika. O tom že každý je svého štěstí strůjce. Ten kdo jedl v dětství alespoň trochu vtipné kaše, tak mu přijde na chuť.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Milej...

Tenhle film mě nijak nepřekvapil=)...Prostě takovej klasickej americkej film...Ale zase mě celkem potěšil...Takže 80%...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Jasně

Přestože jsem se na film koukal dost skeptisky, nakonec se mi přeci jen líbil. Bylo tam od všeho trochu (vtip, akce, romantika) a tak si každý najde to své. Závody jsou zajímavé, konec mě dokonce dojal.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Shannyn Sossamon

Velká škoda, že z toho autoři udělali takovou zvláštní hudební komedii. I přes to jsem film viděl několikrát, rytířské souboje tam jsou super a film mě stále baví.

Kdysi dávno