home
Pár správných chlapů

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Soudní dramata bývají buď blbá, nudná, nebo obojí zároveň. Zde se ta dramatizace povedla způsobem vcelku chytrým, uvěřitelným a zábavným. Převážná část filmu se odehrává v soudní síni a prostoru je pro rozehrání obstojného případu plného výslechů a argumentace naštěstí dost. Chválu si zaslouží v první řadě Sorkin za scénář a pak Cruise za obstojný výkon. Ostatní herci většinou jen ukazují záda. Neustále vychvalovaný Nicholson si zahrál deset minut čistého času a skoro nestojí za zmínku, natož za nominaci. Jeho by ale bylo zvykem velebit za životní výkon, i kdyby hrál soudního zapisovatele.

29. srpna 2011
avatar uživatele
90 %

Opravdu povedené kriminální drama z vojenského soudního prostředí. Dobré herecké výkony. Zkrátka stojí za zhlédnutí.

18. září 2010
avatar uživatele
60 %

A Few Good Men

Z vojenských filmů mám často velké obavy, protože si nikdy nejsem jistý, jestli ten co mě zrovna čeká bude jeden z těch lepších nebo naopak. Když se to ale spojí se soudním dramatem, blýská se na dobré časy. Filmy z devadesátých let mám rád. Tehdy se ještě točilo z lásky k filmům a ne pro peníze a hlavně herectvo nemělo tak veliké nároky. To v tomhle případě způsobilo to, že se v jednou filmu potkají herci jako je Cruise, Nicholson, Bacon, Moore nebo Sutherland. Už jenom podle toho by měl být film více, než kvalitní. Kvalita tohoto filmu závisela převážně na hercích. Film mapoval buď vyšetřování a nebo se zabýval scénami ze soudní síně, takže záleželo na hercích, jak se předvedou. Mohu říct, že na pár vyjímek nikdo nezklamal a všichni udělali z tohoto filmu, co se týče herectví, nadprůměrnou podívanou. Tenhle film má totiž největší zápor v jiné oblasti, a to v té tvůrčí. Soudní dramata pro mne vždycky znamenaly bitvu emocí a nervu, kterou jsem cítil i když jsem byl dva metry od obrazovky. Jako příklad bych uvedl třeba snímek "Čas zabíjet". Jenže v tomhle jsem tyhle emoce necítil ani neviděl. Všechny role vojáků se hrály úplně stejně. Chladně. Jediní, kdo se nějak emocionálně angažovali byl Cruise a Nicholson. Ta oddanost vojáků ke své práci mi taky přišla trochu přehnaná, místy dokonce až směšná. Film zachraňuje pouze to, že nenudí a že charakter postavy Cruise je pro diváky zábavný a sympatický, tudíž si Cruise, který svou postavu hraje perfektně, určitě během filmu nasbírat i fanoušky. Film hodně baví hlavně když je na scéně Nicholson. Jenže scénárista Aaron Sorkin udělal velkou chybu, když postavě Nicholsona nedal takový prostor, jaký by si on i jeho postava zasloužili. Herecky je to tak půl na půl. Cruise byl v té době ještě plný mladistvé energie a nevyčerpával svůj talent ve špatných filmech. To se také odráží v tomto filmu. Nicholson byl perfektní gestapácký hajzl, ale přitom mi byl stále sympatický. Demi Moore mi do tohoto filmu nesedla. Její postavu zahrála chladněji, než ve skutečnosti měla a ještě k tomu celý film lezla na nervy jak postavám, tak určitě i divákům (alespoň mě tedy ano). Kiefer Sutherland byl na tom podobně a Kevin Bacon působil takovým tím nahraditelným dojmem. Jedním dechem: "Cruise a Nicholson. To jsou jediné dva důvody, proč se na tenhle film dívat. To jsou také jediné dva důvody, proč hodnotím tento film ještě stále jako nadprůměrný!" Dávám 60 %.

12. srpna 2010
avatar uživatele
70 %

Hodně mi to připomíná Grishama a jelikož filmy ze soudního prostředí zbožňuju tak asi nejsem úplně objektivní. Cruise v době kdy jsem na něj ještě nebyla alergická a Jack Nicholson nemůže zklamat. Film má patřičnou atmosféru a gradaci takže dávám nepřehnaných sedmdesát:-)

28. října 2007
avatar uživatele
80 %

Demi Moore

Dějem filmu není nijak zvlášť výjimečný soudní případ z vojenského prostředí, ale hlavními přednostmi filmu jsou herci, kteří se při sporu setkávají. Demi Moore, Tom Cruise a proti nim "odpudivý" Jack Nicholson.

28. října 2007
avatar uživatele
70 %

Soudních dramat není nikdy dost. Některá jsou lepší, jiná né tak chytrá. Dobře jsem se bavil až do konce, který nebyl moc dobře vymyšlený a zkazilo mi to dojem. Obsazení skvělé, jen ďábelský Nicholson mohl být víc využitý. Cruise tak odtáhl téměř celý film a šlo mu to. Demi More tragicky zahrála už tak špatně napsanou enskou hrdinku. Nebýt jí a konce, bylo by to o třídu lepší.

28. října 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělý film s výborným hereckým obsazením. Jack Nicholson ztvárnil výborně "armádního šílence". A jestli opravdu takové praktiky se někde dodržují, tak to je děsný a chudáci ti, co to musí podstupovat. Taky se tu ukazuje, že právníci se vždy snaží svoje případy vyřešit co nejrychleji bez ohledu na to, zda je to pro jejich klienty výhodné či nikoliv.

6. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

Chtělo to více Nicholsona...

Zajímavý snímek, který však není nijak extra poutavý - ano musí se uznat, že herci podávají pěkné výkony, i další sekvence filmů jsou pěkné, ale je až příliš přehuštěný plácáním o "Rudém zákonu" a jiných věcech. Mladíček Cruise hraje slušně a jeho postava je velmi pěkně napsaná, ale je škoda, že se ve filmu víc neobjeví mistr herec Jack Nicholson, který by jistě dodal filmu ještě větší štávu, než jen když je obrazovce, či plátně pouhých dvanáct minut - to snad ani. Ale má to nápad, režie jakási takási, připomíná mi to režii seriálu, ale se zavřeným koncem... Ano konec, ten se taky velmi povedl - je jak vtipný, tak zároveň možná smutný, takže mu můžu v pohodičce dát 50%...! Doufám, že se neurazí fandové tohoto filmu, ale toto je vážně pro mně u tohoto filmu vysoké ohodnocení.

6. srpna 2006