home
Od soumraku do úsvitu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Přišla jsem, viděla jsem...

From Dusk Till Dawn je film, u kterého se rozhodně nenudíte. Nejen kvůli extrémně charismatickému Clooneymu a podivnému Tarantinovi. Na počátku je příběh dvou kriminálníků, který se doslova zvrhne v něco naprosto nečekaného...což nevím, jestli se mi až tak zamlouvalo. Jako by se film skládal ze dvou odlišných, zcela odlišných částí... Ale rozhodně jsem se bavila. A to je to podstatné, ne?:)

23. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

George Clooney

Hned první scéna filmu je výborná a film si udržuje slušné tempo a zajímavost děje po celou dobu. George Clooneyho tu má jednu z nejlepších svých rolí a taky super kérku.

17. října 2009

Dva v jednom

Od soumraku do úsvitu je snímek, který lze brát jako spojení dvou částí. První se nese v duchu vynikajícího thrilleru v "tarantinovském" stylu a druhá přináší hororovou zápletku s akčním nádechem. Za normálních okolností bych druhou část odsoudil, ovšem v tomto případě je velmi povedeně zpracovaná a takřka bezchybně zakomponovaná do celého filmu. Postupem ubíhajících minut na obrazovce se měnil i můj divácký postoj k dvojici zabijáků - Clooney & Tarantino. Zatímco na začátku u mě měli téměř nulové sympatie, v hororové části nastal obrat. Příjemné i nepříjemné postavy, nepředvídatelný děj, podívaná za solidní 80%. by Sandy

5. října 2009
avatar uživatele
90 %

Supr film se supr obsazením Tarantino a Clooney a jejich černý humor prostě senza, scéna v baru ohjromná legrace vizáž upírů vtipy a parodie na filmy supíry prostě bomba smál sem se od začátku až do konce.

20. září 2009

Můj nejoblíbenější film s upírama!

Tento film se mě moc líbil, hrozně se mi na tom líbil příběh, obsazení a zejména režie! Robert Rodriguez má spostu dobrých filmu jako je Fakulta, Desperado nebo Spy kids ale tohle...kdyby tento film nenatočil ani bych oněm nevěděl! Úžasný film a úžasný režisér...jen tak dál Roberte a Quentine když pracujete spolu jste neuvěřitelně dobrý! Proto 100%

3. července 2009
avatar uživatele
80 %

Uf...

No, ne že bych Tarantina nějak zvlášť musela, ale musím říct, že tenhle filmík mě docela dostal. Byla to taková správná akční věcička, a na to, že to měl být údajně horor, jsem se tam docela dost nasmála. Prostě taková super oddychovka.

11. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Když jsem se na Od soumraku do úsvitu dívala poprvé, vůbec jsem netušila o čem to vlastně je, věděla jsem, že to natočil Rodriguez, hraje tam Tarantino a to mi stačilo. Jasně, příběh dvou zločinců, z nichž jeden je nejspíš úplný magor, se mi ze začátku jevil jako úplně normální film bez hektolitrů krve a tak, které se většinou v Rodriguezových filmech vyskytují. Takže mě naprosto dostal ten konec, když se všichni najednou proměnili v upíry a já jen zírala s pusou dokořán, co to sakra je. Ale bylo to překvapení velmi milé:). Pobavila jsem se a vůbec se nenudila.

24. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Jeden z těch dokonalých nesmyslů, u kterých se nedá nudit. Tarantino a Clooney jsou zajímavá dvojice a Rodriguezovi šílenosti z filmu dělaji dvě hodiny jednorázové zábavy, která vás buď urazí nebo rozesměje. Kdybych neviděl Planetu teror, dám 90%, ale teď už vím, že to jde i jednorázověji, hloupěji a nevkusněji (takže lépe).

23. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

Místo do Mexika prchat do Kanady

Měl jsem zato, že Rodriguez byl tentokrát při natáčení vážný. No on fakt byl. Celou první třetinu. A pak to nevydržel a hekťáky krve a utržené končetiny vtipně létaly vzduchem jak jen vtipně létat vzduchem dokáží. Že snad asi nedokáží? Ale jo, u Rodrigueze a Tarantina jde všechno.. Přinejmenším v tomto ohledu. Koho by napadlo v nouzi šmahem narazit čtyři upíry na dřevěné nohy převráceného stolu jen proto, že jsou taky čtyři.. A samozřejmě se vyskytne i erotická scéna, protože hned po násilí je sex tím pravým, co lidstvo opravdu dost zajímá a ti dva od režie to zatraceně dobře vědí. Můžu říct, že výstup Santanicy s plazem je nebetyčně erotický, ona ta Salma Hayek asi bude pěkné zvíře. Váhavě jsem přijal Clooneyho, přece jen to není ausgerechnet zatrolený drsňák a zdaleka nevypadá tak šíleně jako Tarantino, kterému role sedla dobře jak hospodská facka. Na přiměřeně odlehčené podívání to není špatné, i když trochu nevyvážené. Dlouhý úvod je nezvykle realistický, zničehonic však graduje v očekávaných orgiích, aby v závěru zase poněkud upadl v hororbéčkovém balastu.

28. listopadu 2008
avatar uživatele
40 %

From Dusk Till Dawn

Když se sejde dvojka Rodriguez/Tarantino tak víte, že tenhle film bude doslova šílený. Já oba dva tyto režiséry mám rád. Líbili se mi všechny jejich filmy ať už od Rodrigueze (El Mariachi, Sin City) nebo od Tarantina (Pulp Fiction, Jackie Brown), ale tohle bylo trošku vedle. Osobně si myslím, že kdyby nechali příběh, jenom o tvou bratřích, kteří přepadávaj banky a vraždí neposlušné rukojmí, z toho jeden je poctivý a druhý úchylný grázl, udělali by líp. Tím, že tam dali upíry ten film úplně znehodnotili. Já nemám nic proti filmům o upírech nebo dalších nadpřirozených stvořeních, ale tady mi to dosazení upírů do filmu nezapadalo do konceptu. Prostě mi to tam nesedlo. Jasně, akční scény byly cool. Jenže někdy mi to přišlo celé absurdní a přehnané. Šlo poznat, že to psal Quentin Tarantino a režíroval Robert Rodriguez, ale tentokrát mi to přišlo pod jejich kvality. Co musím na filmu pochválit je hlavně výkon Quentina Tarantina jako úchyláka, já myslím že k této roli se ani nemusel přetvařovat, protože kdo napíše takovýhle scénář, natočí "Kill Bill" a "Pulp Fiction" nemá v hlavě něco v pořádku. Ironii je že tenhle styl se některým lidem líbí. Co bych chtěl ještě pochválit byl tanec Selmy Hayekové. Byl to exotický a erotický a byly v něm všechny druhy erotiky a dívak hned chtěl aby byl na místě Quentina Tarantina. Prostě mě uhranula. No ale jak už sem řekl, ikdyž až se budu hooodně nudit, MOŽNÁ se na ten film znovu podívám, ale nepříjde mi to jako starý dobrý Rodruguez a Tarantino. Tohle mi přišlo jako béčkové sci-fi od dvou mistrů ve svém oboru. Víc jak 40 % nedám, ale beru v podtaz, že to mělo vypadat šíleně.

21. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Loool tak tohle bylo good. Od začátku až do konce to byla sranda a Clooney s Tarantinem byli dokonalí. Na efekty jsem se samozřejmě nedívala, je to starý film, ale jinak se mi to líbilo. Když se povznesu nad děj, který nebyl nejhorší, ale byl dost přehnaý(jenže to u těhlde filmů tak bývá), tak se mi to líbilo, byla to taková relax sranda xD. Névím jak to přesně říct protože vím že část z vás si myslí že to je spíš nesmysl, ale mě to prostě něčím zaujalo a fakt se mi to líbilo :). Ti kterým se to líbilo taky mě pochopý.

14. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

NO jak tak koukám zde na komentáře, většina lidí si myslí přesně to co já. Začátek úlně parádní. Skvělej příběh, ale pak přijdou upíři a film je úplně v háji. Je to škoda i když fanouškům "lidí s dlouhejma zubama" by se to mohlo zdát jako celkem perfektní film. Jinak Clooney a Tarantino jsou naprosto skvělí.

12. září 2008
avatar uživatele
40 %

Zklamání

Zajímavej název, ještě zajímavější herecké obsazení, ale příběh?...veliké zklamání. Skoro celej film neskutečná nuda, až na konci to začalo být trochu akčnější. Jinak scéna s upírama se mi zdála trochu uvalená. Spíš se mi tomu chtělo smát, než bych se měla bát. Zkrátka nic moc.

25. července 2008
avatar uživatele
40 %

První půlka filmu je hrozně nudná, druhá se díky upírům malinko rozjede, takže je to prostě hovadina. Rodriguez mě o svých režisérských kvalitách opět nepřesvědčil.

21. června 2008
avatar uživatele
100 %

Tarantino, Clooney a upíři...

Tenhle film miluju!Drsňák Clooney a úchylák Quentin.Lepší dvojka snad ani neexistuje.Bylo jich 5 a nakonec zbydou jen 2.Miluju tě brácho...já tebe taky.Zajímavé vidět Quentina s upířím xichtem :-D.Děj je super a to zakončení nemám chybu, vezmi prachy a adios. prostě...Boží!!!Ovšem chybu nemá Quentin, lízající nohu Salmy.Bomba.

7. června 2008

přesně půl na půl

Začal film a já koukám na napínavý děj, kterému figuruje nezapomenutelná dvojice v podání Tarantino-Cloney, film má vše co má mít dokonalý biják. Když v tom se na plátně náhle objeví první upír a já koukám ještě víc a říkám si: "Sakra co to je?". A potom se objeví další upír, a další, a... a máme tu učebnicový příklad toho, jak se z nadějně vyhlížejícího příběhu může přesně v půlce stát solidní béčko.

30. května 2008
avatar uživatele
100 %

..

NO konečně sem si pustila jeden z mála filmů R.R. kterej mi ještě chyběl do "sbírky". Nevim kde začít, prostě už jenom to že to točil Rodriguez dává filmu minimálně tři hvězdičky. Že tam hrál Cloony a Tarantino, to už je čtvrtá, no a vzhledem k celýmu zpracování je jich pět - tzn. 100%!
Naprosto úžasně Rodriguezovsky přehnaná (nikoli však přeplácaná!!) upíří "slavnost" a to, že neváhá zabít ani hlavní, a především kladný postavy, to je prostě super. Z jednoho pohledu to může vypadat jako další americkej krvák, ale ti kdo znají filmy R.R. tak to viděj opačně. Mě osobně tenhle film nabídl to, co většina těch "najednobrďáckejch" zombie trháků nikdy.

14. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Kdo by to řekl, že i George Clooney může ve filmu vypadat jako opravdový drsňák.Musim říci, že tento film mě celkem dostal.Je zde vidět skvělá spolupráce Rodrigeze s Tarantinem a to je vážně smrtelná kombinace.Zde se najde spousta herců, které už všichni známe, ale pro některé to byla i první zkušenost.Salma zde vypdal úchvatně jako sexy upírka.Myslím, že bitka v upířím baru bylo to nejlepší z filmu.Hlavně Tarantino za mlada a ztvárňuje dobrého úchyláka.Najdete, zde vše - humor, akci, napětí.Určitě mi v paměti zůstane lidská kytara.Mohu jen zatleskat a škoda, že jsem tento film neviděla dříve.

8. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Kdyby tu bylo 110% dám tolik..

Tento film byl vážně dobrý..akorát se mi zdálo přehnané to jak se tam zabíjeli..ti upíři jak si trhali maso..nejlepší bylo jak svému bráchovi říkal..Miliju tě a on zvedl hlavu..a Jo taky tě miluju

8. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Napoprvé to bylo o dost silnější, pak to člověka může začít otravovat. I tak zajímavý kousek, který každý nezkousne.

6. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Tristně jednoduché, hyper zábavné. Hlavní síla Quentinovsky/Rodriguezovic dílka je v krátké stopáži. Film uteče jako voda a nemá snad nejmenší šanci nudit. Tarantino by sice měl přestat hrát, ale Keitel je tu fakt super a George Clooney ultimátně drsnej a s plným repertoárem hlášek. Likvidace upírů v baru sice vypadala hodně levně a rekvity s těly a usekanými hlavami jako kradené z garáže Sama Raimiho, ale vždyť ono to je ultralevné-hyperbéčko, které si nehraje na umění. Snad se Tarantino zas filmem začne bavit, namísto skládání poct žánrům. Rodriguez je super furt.

6. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

úžasný...upíři,George Clooney,Danny Trejo, mistr Quentin:),opravdu skvělá akce a navíc parádní hlášky:) Quentin Tarantino 4ever!!!

6. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

QT + RR

První půlka ve stylu Pulp Fiction. Druhá jako upíří podívaná s notnou dávkou černého humoru. Zdánlivě nesourodé dvě poloviny a přesto to k sobě celkem slušně pasuje a o to je to zajímavější. Kromě toho výborné herecké výkony prakticky všech...

20. března 2008
avatar uživatele
100 %

brilantne natočený snímok.Rodriguez sa opäť vyšvihol a scenár od quentina nemá chybu,perfektný herci vo vedľajších ulohách. No proste kult ako sa patri.

24. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Půl na půl

První půlka vynikající, už začáteční scéna z obchodu s alkoholem mě pobavila. Hodně mi to připomínalo mix Pulp Fiction a Desperada, jenže pak příde druhá půle a pro mě naprostá nuda, ano někoho můžou litry krve slušně pobavit, mě ne. Takže dávám 50%

20. června 2007
avatar uživatele
100 %

Černý humor

První, tarantinovská část filmu, je klasika, jakou vidíme například v Pulp Fiction nebo Reservoir Dogs - skvělé dialogy, parádní kamera a herecké výkony. Druhá, rodriguezovská část, je prostě jenom pro ty, kteří dokáží postřehnout nadsázku, s jakou ji Rodriguez točil. Proto se názory na tento film tak liší. Pochvala Quentinovi za jeho herecký výkon, je vidět, že kromě režisérského a scénáristického dostal od boha také um herecký. Nakonec bych ještě pochválil Salmu Hayek za její úžasný hadí tanec a varuju diváky, aby tento film rozhodně nebrali vážně, jedině tak se budete bavit.

1. června 2007
avatar uživatele
70 %

Ale jo...

První část byla klidná, quentinovy dialogy nás postupně seznamovaly s postavami a jejich životními příběhy. Sem tam nějaká ta vtipná hláška, čekáte co bude dál. A pak to přijde... Jedna zombie za druhou, každej se v ní postupně změní a všude je spousta krve, masa a různýho slizu. Poměrně pěkná vyvražďovačka v tarantinovském stylu... Mohlo to být lepší (třeba ten konec a některý scény), ale taky mnohem horší. Herci to zvládli na výbornou, bylo tam aji trochu napětí i humoru. Škoda jen, že česká kinematografie nemá tolik financí, pak by u nás nevznikaly pseudohorory typu Choking hazard, ale třeba nějakej podobnej. Kdo ví, třeba se jednou dočkáme... ;)

25. května 2007
avatar uživatele
100 %

Naprostý hukot...Quentin jako úchyl, což se k jeho ksichtu naprosto hodí...a George jako jeho méně úchylnej bráška...co dodat? prostě film kterej se musí vidět. Celkem líbivé obsazení, krásnej příběh s oblíbenou zápletkou.....

13. května 2007
avatar uživatele
90 %

Tak tohle je prostě super film, o kterým jsem si myslel že to bude běžný akční trhák, ale to rozuzlení v půli filmu je překvapující. Jak Clooney tak Tarantino hrají bez chyb. a ta scéna kde hrají písničku pro dračici s hadem - musím pouštět pořád dokola.

8. dubna 2007

tarantino

Super! Super! Super! Prvotřídní akčně-hororová úchylárna! George Clooney hraje svoji postavu skvěle. Mnohem lepší je ale Quentin Tarantino v roli úchyláka! Tarantino je prostě prvotřídní režisér i herec (lépe zahraného úchyla jsem fakt ještě nikdy neviděl). Děj je zpracován tak hezky, že si budete přát, aby film trval ještě o dvě hodiny déle. Velkým plusem jsou chytlavé písničky a vtipné dialogy. Vrcholem filmu je scéna v baru, která prostě nemá chybu (tolik krve a uřezaných končetin jste ještě nikdy v životě neviděli)... Spojení Rodriguez + Tarantino se mi hodně moc líbí. Už aby tu byl Grindhouse!

26. února 2007

Od Rodrigueze poTarantina.

Clooney a Tarantino, v roli neobyčejného, uchýlného, bratského dua. Cestou za svobodou se staví v baru Ceckaté tornádo (uchylné?? Jako celý film), no a koho tam nepotkají, hladové upírky a upíry. Řemeslně oslnivé a brutální. Se scénářem od Tarantina, co chtít víc??

11. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Klasika ... !!!

Špička, paráda, krása!!!Podle mě naprosto dokonalý film, který nemá obdoby.Naneštěstí se dočkal i pokračováních, které jsou již o několik levelů zpět.Ale tato jednička, to je ultraMEGAbomba film plnej perfektní a strhující akce, zvratů, "seksy" upírů a super herců.Konec je na mě až moc krutý, kdy GEORGE odjede sám ale do celého filmu pasuje na jedničku.BOMBA ... lidi nebuďtě hloupí a bavte se u toho :@)

18. prosince 2006

Musím souhlasit s názory, že ten film běžel ve výborném tempu až na ten podě...ý konec! Ovšem důležitý je taky fakt, že bez Quentina a George by ten film nebyl ani tak z půlky dobrej.

9. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Hrecký výkony dobrý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že děj tohoto filmu trochu postrádal smysl (nějaký hlubší jsem nezaregisrtrovala)...byla to dobrá akční podívaná, ale ten příběh ... i když chápu, že tvůrcům šlo asi především o vizuální stránku. Čekala jsem od toho víc, ale zase jsem se rozhodně nenudila a aspoň bylo na co koukat:)

26. června 2006
avatar uživatele
90 %

dobrý

Řekl bych že nejlepší film ze série. Kdo může Tarantina,nesmí si tenhle film nechat ujít. Film se opravdu povedl,hlavně po akční stránce. Při tomhle filmu se člověk nenudí.

26. června 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělá upířina. Drsní týpci Tarantino - Clooney, které bych nechtěl potkat ani v poledne na protějším chodníku na Václaváku, jsou alfou a omegou tohoto filmu. Drsné uvedení do děje, agresivní masakrování "kolemjdoucích" a efektní vyvražďovačka, no mlask! Rozhodně tento film není pro slabší povahy a vegetariány. Go Tarantino Go!

22. března 2006
avatar uživatele
90 %

PECKA

Tenhle film je fakt moc dobrý. Clooney a Tarantino hrají skvěle. Zejména Tarantino v roli psychopata je perfektní. Dneska už kultovní film, který je směsí hororu, satiry a akce nelze než doporučit. Tohle je opravdu pecka.

16. března 2006
avatar uživatele
90 %

Musí se vidět víckrát.....,

Perfektní začátek a zápletka, skvělý úchyl Tarantino a Clooney, v páru chtivejch upírů,,,ale musí se vidět víckrát aby se pořádně pochopil a dostalo se mu toho skvělého pocitu....dokonce jsem se hodně zasmál, je to vážně jako super parodie......paráda.......

30. ledna 2006

No

když jsem poprvé viděl tenhle film, tak jsem řekl, že je to totální blbost. Po druhé shlídnutí jsem změnil názor. Clooney má dost hustou roli. Příběh je ze začátku trochu pomalejší, ale pak to dostane spád.

25. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Ujde to

První horor co jsem viděl. Velice vtipně pojaty s dost drsnými scénami. Je to horor, u ktereho se nebojíte, jen se divíte čím vším vás režisér zahltí.

24. listopadu 2005

Horor hororov

je to veľmi dobrý film. ak by vám niekto povedal obsah poviete si to je ale riadna sprostost. ked to vsak pozeráte nezdá sa to byt az take hlupe. mne sa to velmi páčilo.

17. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Haluska

Tento film patri medzi moje oblubene.Na tomto filme som sa kosil od zaciatku az do konca vynikajuce hlasku Cloneyho ma nenechali chladnym az do konca filmu

13. listopadu 2005
avatar uživatele
Lee
...
80 %

Tarantino

Jak bych to řekl? Pokud nechcete u filmu přemýšlet, pokud se chcete pouze bavit, ať už je to čímkoliv, klidně se na film podívejte. Pokud očekáváte od filmu, romantiku, něhu, dojemné scény, nebo vytříbené bojové úmění, psychologii, tajemno...atd, vzdejte to předem. Ti co znají jméno Quentin Tarantino vědí co mohou očekávat. Řekl bych dokonce, že sám film "je" Quentin Tarantino, protože tenhle snímek mu už nikdo nevezme :o)

10. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

joj

Hodně dobře rozjetej filmeček až do tý doby, než přijedou do toho baru, tam se jaksik režisér malinko sek.

3. listopadu 2005