home
Muži, co zírají na kozy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Absolutně jedna blbá scéna za druhou, která nedokáže nic říct. Rádoby vypravěčský film se ze sebe snaží udělat další dojemnou scénu, nad kterou bude půl světa plakat. Ale místo krásnýho válečnýho faktu tu je něco, co se stěží dá pochopit. Má film zaujmout, ale nedokáže to. Nedokáže jako jiné filmy.

30. března 2012
avatar uživatele
70 %

Přišla jsem, viděla jsem...

Herecké obsazení naprosto neskutečné. Clooney, McGregor, Spacey, Bridges...prostě "omg":) Film byl přesto poněkud...podivný. A taky nechápu, proč distributoři, kteří často úplně mění názvy filmů, zrovna tento přeložili přesně dle originálu...uhm. Nicméně, samotný film je opravdu absurdní, bizarní...a to všechno takovým podivně humorným způsobem. Vojáci s nadpřirozenýma schopnostma, Bridges jako hippie. Do toho poušť, kozy a LSD. Člověk si přitom může užít svoje... Its more than feeling, more than feeling:)

26. dubna 2011
avatar uživatele
0 %

Pekná kravina, odpad. Jediné čo by snáď stálo za to bol ten koniec s LSD ale i to neoprávňuje zmeniť môj názor že je to stupídny film. Navyše sa čudujem že George Clooney sa dal nahovoriť aby v tomto hral. Odpad.

20. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

Hezké

Tak tohle je filmu, který na člověka zapůsobí už svým názvem. (Ó můj bože, já vím, že to překladatelé nemají jednoduché, ale tohle?!) Původně jsem se trochu obávala (nakonec neoprávněně), že budu v kině plném náctiletých chlapců a budu si připadat nemístně. Nicméně trailer mě přesvědčil, že tuhle komedii chci vidět. A nelitovala jsem. Bylo to milé, veselé, zábavné, absurdní a nepodobné libovolnému jinému filmu souvisejícímu s válkou. To vše navíc korunováno mými oblíbenými herci, kteří mě ani tentokrát nezklamali. Jasně, už jsem viděla lepší filmy, a tenhle mohl být v některých ohledech trochu promyšlenější, ale pobavila jsem se báječně, a to je přeci účel komedie.

25. května 2010
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Je to zábavné, je to milé, je to optimistické, ale zároveň neuvěřitelně nedotažené. Rád bych dal 70%, ale prostě nemůžu. Alespoň ale někdo ukázal, že Coeni nemají patent na bizarní filmy - minimálně jejich poslední dílo A Serious man je tímto hravě překonáno. Kozy mají štěstí na herce a pár nápadů, ale bohužel, celek se moc nepovedl. Přesto je to film, který na zahnání nudy lze vřele doporučit, protože nudu zažene hravě.

28. března 2010
avatar uživatele
40 %

Muži, co zírají na kozy je opravdu hodně zajímavý název, u kterého si ne hned každý vzpomene na ta domácí zvířata, ale i když šlo opravdu o ně, pořád šlo o takový název, který opravdu vzbuzuje zvědavost. Například mě úplně stačilo jednou v kině vidět velmi povedený trailer, a hned jsem měl jasno, že to s tímto filmem zkusím. Hanební pancharti mě velmi překvapili, i když jsem o nich téměř nic nevěděl a k návštěvě kina stačily po týdnu jen velké ohlasy, a u tohoto filmu jsem, ani nevím proč, čekal něco podobného, ale pravda je taková, že Pancharti neměli zas tak extravagantní trailer, který ani za mák neukázal na filmu to nejlepší, ale Muži, co zírají na kozy ano. Ty dvě minuty velké srandy jsou ty jediné scény, u kterých se vážně smějete a to vlastně jen proto, že je to všechno najednou velká soda. A když přijde na film, tyto scény úplně ztrácejí svoje kouzlo a to i přes přítomnost velkého množství dobrých a úspěšných herců. Nevím jak vám, ale mě na filmu cosi chybělo. Jako všem, co mají tu tragédii za sebou samozřejmě kvalitní humor, ale kvalitní jsem postrádal hlavně příběh. Je nepopíratelným faktem, že film má velmi zajímavý nápad, který někdy i trochu pobaví a vzbuzuje očekávání. Jedi bojovníci beze zbraní, kteří mají úžasné mentální schopnosti a dokážou zastavit dokonce srdce kozám, nejen vypadají, ale i celkem jsou hodně silným článkem řetězu, ale kam se poděl příběh? Sice se tu nacházel jistý cíl, ale ten byl hoden vysoko mířících filmů Hollywoodu? A ohledně humoru, který v ukázce není, mám ještě pár výhrad. Každá z vtipných scén je vtipná akorát v naivitě, což po druhé už není vtipné. A stejně je mi záhadou, jak je možné, že tento film neudrželi herci jako G. Clooney, E. MacGregor, K. Spacey, J. Bridges nebo i S. Lang, který také představoval po Avataru jisté lákadlo. Zkrátka nikdo z těchto herců neměl jedinou scénu, kde by se jakkoliv prosadil a o nepřítomnosti hereček ani nemluvě. Mohu ještě uznat, že film má pěknou hudbu, ale jinak bohužel už nic. Do kina chodit opravdu nedoporučuji a těm, co se k filmu teprve chystají, jen poradím, aby to zvážili.

11. března 2010
avatar uživatele
50 %

Co si pamatuju, ještě nikdy jsem se takhle u traileru nezasmál! Jestli by film dopadl podle předpokladů, mohl by klidně aspirovat na kultovní záležitost, třeba něco jako Big Lebowski (mimochodem vždyť i tady hraje Jeff Bridges). Ono už ten název, "Muži, co zírají na kozy", fakt hlína. Bohužel nic nebylo tak ideální, jak jsem si to dopředu vysnil. Vševystihující se zdá být heslo: zklamání non plus ultra! Nechápu, proč ukázky působily nesmírně svěže a neokoukaně, když výsledek je pravým opakem. Dělat si srandu z armády U.S.A., no pročpak by ne, ale provedení je přinejmenším nešťastné a pointa naivní. Po pravdě se ve filmu jen stěží orientuju, ne však z hlediska dějového, nýbrž z hlediska žánrového. Rámec "komedie a tím to hasne" je omezený. Ukázáno je nám totiž mnohem širší spektrum a to mate. Tvůrci se snaží být originální, tím jak prokládají stopáž dramatickými momenty, otázkami k zamyšlení a snaží se nalézt své řešení na mnohem komplikovanější okruhy. Nejsmutnější na tom ale je, že film si stejně nejvíce užijete coby ztřeštěnou pitominu na zasmání. A tyto výše zmíněná hlediska vám to paradoxně jen ztěžují. Ale nechci nikomu nic vnucovat, takhle to vidím já (promiň xxmartinexx :-D). Mnohým třeba právě tohle divné pojetí učaruje a herecký ansábl pro ně bude už jenom třešnička na dortu… Pro mě ale ne, páč bez herců bych to snad i vypnul. Oni jediní opravdu pomáhají pozvednout kvalitu vzhůru. G. Clooney coby mentální agent, rytíř Jedi a pro laiky lehce těžký magor, mě nepřestával udivovat, kam až je schopný zajít. Taky J. Bridges si střihl roličku exota, jak se patří. Ovšem ještě štěstí, že tam vůbec byli. Co jsem ale nepobral, byl K. Spacey! Takhle prosím ne… Měl být radši jako Cruise v Tropické bouři… Film do sebe prostě nějak nezapadá a těží pouze z pár povedených scén potažmo hlášek. Kdo se tedy těšil a čekal po letech výjimečnou komedii, nechť se raději těšit přestane. Trailer je nakonec na filmu to nejlepší. Pokus o stát se nadprůměrným, posouvá naopak hranici právě do čistě průměrných vod.

9. března 2010
avatar uživatele
pier
...
60 %

Pier

Trailer sliboval nejšílenější komedii této zimy, která měla vybočovat z té řady tupých požitků, nic takého se nestalo, a pro mě se z toho stalo, jedno velké zklamání...Je zarážející, že se nechalo uchlácholit takové množství kvalitních herců, to je také jediné plus, právě oni vyvažují, nebýt jich, snímek by upadl do podprůměrné propasti...Chybí tomu ta drzost, sice to vypadá že si scénáristé dělají legraci z U.S.ARMY ale opravdu to jen tak vypadá...

24. ledna 2010
avatar uživatele
40 %

film, ktory vas donuti este aj po jeho skonceni rozmyslat..ze kvoli comu sa dali taki herci nahovorit na takuto blbost??(blbost som este pekne slovo pouzil)..o com to bolo?mozno som to nepochopil alebo co, ja fakt neviem..bol som pripraveny na to,ze to treba brat s humorom a s nadsazkou, ale toto?..parodia na co?na vojakov a drogy?pri čom sa tam trebalo smiat?ked mcgregorovi vysvetlovali o jedioch?..fakt to nechapem a som znechuteny:(..snad mi to niekto vysvetli,ked si to pozrie, ze co bolo ucelom tohto filmu..

14. ledna 2010