home
Monty Python: Smysl života

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Monty Python je Monty Python a buď ho zbožňujete alebo nenávidíte. Táto časť je jednoznačne najslabšia. Chýbala tu nadčasovosť, ktorú Život Briana určite mal. Zmysel filmu, nebol žiadny a logická spätosť skoro nulová, čo by až tak veľmi nevadilo, pretože to bol určite zámer. No už keď tvorcovia sa do niečoho takého pustia, musia si byť vedomý, že nemôžu dosiahnuť kultovosť. Hodnotenie bude určite závisieť od očakávania ľudí. Kto čaká skeče pozliepané dohromady a má rád ostrý anglický humor, tak si príde na svoje, no kto bude očakávať aj niečo viac, môže ostať sklamaný...

15. května 2011
avatar uživatele
90 %

Smysl života se mi líbí sice nejméně, ale pořád to sou prostě Monty Python, kteří prostě být špatní neumí. Tak to je a vždycky bude. Pythoni jsou králové často tak bizardních situací, která normální lidská mysl zkrátka v klidu nedokáže pochopit, a tak se musíme smát. Nic jiného nám nezbývá

9. května 2011
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

O několik řádů slabší než předchůdci. I zde je několik skvělých scén, ale většina z nich je zbytečně protahovaná, nemá pointu nebo smysl pro "děj" filmu. Předfilm měl jednu zajímavou hlášku, jinak dost zdržoval a celkově je to jediný ze tří Monty Pythonů u kterého mi hned po shlédnutí bylo jasné, že už ho nikdy neuvidím (nebo ne dobrovolně). je to velká škoda, že oproti více či méně zdařilému svatému grálu či Životu Briana nemá Smysl života co nabídnout.

18. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

Vždycky to tak bylo a vždycky bude, ale většinou jsou první díly z vícedílných filmů nejlepší, ale u Montyho Pythona je to přesně naopak. Tedy alespoň tak to vidím já. První díl byl naprosto příšerný, druhý se zlepšil o jeho polovinu a tento díl je z nich určitě nejlepší a to hlavně proto, že se zdržel takových kvant příšerných vulgarismů, které dělaly předchůdce velmi ubohé. Ovšem to zlepšení se pohybuje jen u nízkých padesáti procent, protože ani tentokrát si skupina Monty Python nedokázala vymyslet něco, co by nebylo tak neuvěřitelně hloupé, jako jsou jeho dva předchůdci. Jediná, ale za to významná změna, je ta, že tentokráte byl příběh tvořen z více částí, zabývajících se smyslem života. Je hnedka všem jasné, že z tohoto filozofického tématu nakonec stejně nic nebude, protože co taky čekat od party přiblblých komiků. Ovšem na tom všem se mi velmi líbí, že se humor začal mnohem více podobat tomu ze Simpsonů, který tentokrát dokázali tvůrci využít, ale každý musí uznat, že to ale příliš přehnali. Prvních pár částí, jak je nazvali, shledávám velmi povedené, ale co je moc, to je moc. Neustále se to opakuje, až je to pak hrozná nuda. Opět. Film je velmi krátký, ale ubíhá velmi pomalu, už taky kvůli hereckým výkonům. Nikdy jsem se o nich předtím nezmínil, ale dříve měly díly jeden souvislý příběh, ale zde kvůli rozkouskování, tu vidíme dohromady asi pouhých pět lidí. Neumím si to jinak vysvětlit, ale celá ta uhozená parta musí diskriminovat ženy, protože jsem tu neviděl jedinou, která by zaujímala nějakou významnější roli. Hlavní hrdinové se převlékají za ženy, což bylo třeba v Životu Briana velmi vtipné, ale tady po pár scénách to už přestává být sranda. Už vás potom nebaví ani dívat se neustále na tvář Grahama Chapman nebo Johna Cleese, protože jsou na plátně neustále. Jó, kdyby tu měli alespoň dvojnásobek hlavních herců, to by byla podívaná… Na závěr: Monty Python na mě neudělal sebemenší dojem ani v jednom díle, jednou mi to bohatě stačilo. A to je konec šmitec.

29. května 2009
avatar uživatele
70 %

A Monty Python potřetí

No, asi je to důstojným završením této trilogii, leč nadšený jsem z filmu dvakrát nebyl. Historie mě bavila přece jenom víc, nedá se říct, že přenesení do současnosti bylo špatné, ale už to není ono. Shrnul bych to jako dílo se spoustou nápadů, které si to avšak několika věcmi kazí. O humoru už jsem psal v minulých názorech a tak není důvod proč pokračovat, stejně styl zůstává stejný a nemá cenu hodnotit nějaké vybrané situace. Takže ty zápory. Není jich moc, to ne, ale jak říkám, doslova mi brání v tom, abych se do děje ponořil a vychutnával si ho. Největší problém mi činily písničky. Dříve byly maximálně dvě, ale když už jsem jich napočítal okolo šesti, začalo mě to nudit. Ne že by neuměli zpívat, ani mě netrápil text, ten byl naopak dobrý, ale písničky ve filmu? Od toho tady jsou muzikály, ne? Jak říkám, jednu dvě na zpestření, víc jich zařazovat nemusí. Dalším drobnějším problémem je ustavičné přerušování filmu, nejprve nám pustí „předfilm“, pak film uprostřed hlavního filmu atd. I rozdělení na kapitoly nebylo nejlepší. Vyznělo to tak, že nedokážou udělat celistvý snímek odehrávající se v rozumném tempu, kde se střídají souvislé scény. Tady nám prostě dali třeba válku, a hned jsme se ocitli někde úplně jinde a takhle se to pořád střídalo. Pořád to ale má co říct a to je hlavní, i když způsob jakým nám to podali je lehce nevyhovující. V porovnání s minulými filmy by se Smysl života zařadil přesně doprostřed. Takže dobré, ale už ne tak dobré, jako Život Briana. Rovněž to postrádalo ten správný šmrnc a některé věci byly až zbytečně nechutné, viz. příhoda v restauraci. Závěrem: Ač přes drobné problémy, Monty Python si ke mně našel cestu a budu na něj vzpomínat v dobrém...

1. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Eric Idle

Film se spíš skládá z různých skečů než z jednotného příběhu, jako jiné jejich filmy. Ale i tak je plný humoru a dává mu to aspoň zajímavou pestrost.

25. února 2008
avatar uživatele
50 %

No...

Upřímně, film mě moc nezaujal. Ne proto, že by se mi některé scény hnusily (restaurace) či byly proti mému přesvědčení (náboženské rozpravy na začátku), ale protože mi nepřišel zas až tak vtipný. Od komedie a navíc Montyho Pythona jsem čekal daleko víc, a to hlavně víc vtipu a zlehčených situací. Ano, byly tam dobré myšlenky, nápady a situace, které určitě stály za zmínku a film obohatily. Výstřednosti k Monty Pythonům patří, to mi taky nevadilo. Ale celý film na mě působí neuceleným dojmem, ve kterém vyniklo pár myšlenek a zbytek zůstal šedou nudou. Bohužel.

21. května 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělí i beze smyslu...

Miluju humor Monty Pythonů, který je báječný a naprosto jedinečný. A samotná koncepce filmu je také geniální - mimochodem, nečekali jste, že SKUTEČNĚ dostanete odpověď na otázku proč tady všichni sakra vůbec jsme, že ne? :-D

7. dubna 2007

...a teď......

Monthy Pythoni, nestratili nic, ze svého ujetého humoru a stále se drží, sice křečovitě, ale drží humorné nitky, která vede, z naprosto geniálních scén, kdy piráti-úředníci, zaútočí na nebohé-bohé praconíky nadnárodních společností, do nechutných a až k zblití odporných scén, kdy tlustý zákazník, vstoupí podivné restaurace a začně, ehm blít kolem i na sebe a jeho salvám neujde ani nebohá ulkízečka.
Další Pythonovský film od Terry Jonese (Ten co si hraje pořád na ženský.) je svižná a čerstvá, šestka hraje, jako vždy perfektně. Vtipy sice ztratili na zběsilosti, typu Život Briana nebo Svatý grál ale zase bylo přídáno více a více vážnosti.
Neškodí to, ale u této britské, humoristické skupiny, trochu nezvyklé. Dávám 75%.

20. ledna 2007
avatar uživatele
0 %

Typu tohoto filmu jsem na chuť nepřišla. Viděla jsem ho jednou a to mi stačilo. Přijde mi to jako nevkusná spatlanina.

10. prosince 2006
avatar uživatele
kovi
...
90 %

Humor, vtip. Fantastický, originálny, miestami morbidný, uletený, inteligentný, nezabudnuteľný... Niet lepšej voľby, keď sa chce človek zabaviť. Dokonca ani keď sa nechce.

26. července 2006
avatar uživatele
90 %

Nové...

Film je to perfektní...naprosto odlišný a přitom tak stejný...Komický, velmi poučný (to rozhodně) a někdy dost nechutný...hustá byla scéna v restauraci, to bylo vážně hnusné, nebo scéna na bojišti, také nechutné, ale ať je to jakákoliv scéna, v jakékoliv kapitole smyslu života....je to pořád ůchvatný a skvělý Monthy Python....bomba

22. března 2006
avatar uživatele
100 %

Ftipní až za hrob...

Když jsme si tento film pouštěli na střední škole, tak nám ho učitelka při scéně s výukou sexu vypla. Tak to jenom pro začátek. Já osobně miluju humor Pythonů takže nemohu jinak než za sto. Bravurně poskládené skeče spojené tématem smyslu života s neuvěřitelným množstvím vtipů, narážek a nezapomenutelných písní. Prostě asi jejich nejlepší dílko.

25. listopadu 2005