home
Království ohně

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

NO, žádná sláva. Je tu další z řady sci-fi o konci světa a nyní mají být naší zkázou draci? Musel jsem rychle zapomenout na hezkého milého dráčka a z Dračího srdce... Ocitám se v zemi prachu, bordelu, skoro bez jídla a vody... ráj k pohledání. Samou sebou přežije skupinka lidí, kteří nedají svět zničit, prostě kecy, kecy a zase kecy. Osvědčený systém je nečekaně použit a jediného na co se zmůžou, je předvedení spálené země, která jakžtakž ušla. Je jasné, že vizuální stránka nepokulhává. Propracované výbuchy, chrlení ohně, na tom se vyblbli. I propracovaní draci působili elegantně. Takové krvelačné potvory měly něco do sebe. Když byly na scéně oni, hned se nabralo na otáčkách. Poštěstilo se mi, že jsem se na malý okamžik vžil do nelítostného souboje a povzbuzoval, ale opravdu jenom na malý. Proto mi scházela hutnější atmosféra. Prostředí ušlo a tak by neškodily třeba nějaké lekačky, nebo něco neočekávaného. Když vám poví, za 8 sekund tu máme draka, onen moment překvapení je rázem ten tam. Proto považuji atmosféru za trestuhodně nevyužitou. Od velkofilmu bezesporu málo! Jistě mělo Království ohně ambice stát se prvotřídním trhákem... Kdyby totiž nechtěli oslnit, těžko by obsazovali tak známé herce. Christian Bale opět v roli vůdčího typu výrazně nenadchl. Patřil mezi elitu, avšak postupem času ztrácel na „výkonnosti“. Výsledkem je nemastná neslaná úloha. Oproti němu třeba Matthew McConaughey, ač s nevýhodou v podobě strávených 10 minut na scéně, zaujal. Úplně se změnil a z romantického hezounka se rázem stal muž vysvalený jako nikdy před tím. I vlasy si oholil, jednoznačně překvapení. A třetí do party, Gerard Butler, chudák ani neměl čas se předvést. Vedl samé rozhovory a když už se konečně něco začalo... no neprozradím. Na uzavřenou, podle mě propadák, blbost, konina. Nevyvracím lidem názor, že to je dobré, zkrátka dobrodružství se vším všudy, ale po zhlédnutých sci-fi jako Equilibrium, rovněž s Balem, je tohle proti tomu nehorázný odvar.

27. května 2009
avatar uživatele
70 %

Tak nějak nevim co si mám o tom myslet. Téma docela zajímavé... Vlastně ani tak moc ne. Herci taky ušli. Prostě nevim. Něco se mi na tom filmu nelíbilo, ale nedokážu přesně říct co. No ale dodívala jsem se, takže to asi zas taková strašná blbost nebyla...

20. října 2008
avatar uživatele
Meky
...
60 %

Fire!

Tento snímek jsem už viděl dávno, ale včera jsem si jej jemně osvěžil...V době premiéry mě trailer nesmírně zaujal a proto jsem to musel viděl za každou cenu. A nebylo to špatné, takový sci-fi "akčňák" jehož nejsilnější stránkou je povedené prostředí ve kterém se film odehrává a především grafická propracovanost draků. Byly vytvoření velmi reálně a do detailu. Začátek dobře začínal a napětí se postupně stupňovalo...Občas jsem se sice nudil, ale to bylo jen při "řečnění", když byla akce s draky tak jsem hltal každičkou minutu. Co se týče herců, Christian Bale (Quinn) byl dobrej, ale ja překvapivě fandil Matthew McConaugheyovi, který byl v mých očích správný akční hrdina ( i když někdy až příliš namachrovaný) zocelený žárem bitev a s drsným výrazem nezkrotného psa :-D. Závěrem, čekal jsem od toho přece jen trochu více, ale zaujalo mě to...

19. října 2008
avatar uživatele
60 %

Tak od tohohle filmu jsem teda čekal mnohem víc. Netvrdím, že je to dobrej námět, ale i tak jsem čekal lepší podívanou. Vždyť jsem z toho filmu vůbec nic neměl. Začátek byl odfláknutej, konec byl odfláknutej, všechno bylo odfláknutý. Začalo to strašně rychle ani jsem se navzpamatoval a už tu byla budoucnost. Děj byl strašně krátkej, přímočarej, jednoduchej, všechno se tu dalo předvídat. Z těch draků jsem taky nic neměl. Jestli mám mluvit o video efektech, tak to se zmínim tak akorát o dracích, kteří byli vidět v dálce. Když byli vidět zblízka, tak akorát pět vteřin. Draci zblízka se tady oběvili jenom dvakrát. Na film jsem se chtěl podívat taky kvůli Christianu Balevi a Gerardu Butlerovi. Ale G.B. tu byl dohromady asi jenom 10 minut. Film byl hrozně krátkej a nudnej, to i pohádky Dračí doupě 1 a 2 byly lepší než tohle. Tohle za to opravdu nestálo.

19. října 2008

jako čekala jsem od toho filmu trochu víc, to musím uznat.. ale také musím dodat, že až tak moc mě nezklamal... sice byla chvílemi nuda, bylo to nezáživné, ale co se týče grafiky a animací tak se tento snímek velice povedl...

27. června 2008
avatar uživatele
80 %

Tak konečně draci, kteří opravdu vypadají jako draci a nevědět, že neexistují, tak bych snad i filmařům sežrala, že to natáčeli se skutečnými draky - radost pohledět. Vypadali jako živí !! Nenudila jsem se ani minutu u tohoto filmu, je pravda, že jsou daleko lepší filmy, ale tenhle, i když nepatří k trhákům, tak se mi líbil a povedl se. Christiana Balea jako herce obdivuji, umí hrát obličejem - prostě v jeho tváři vidíte všechno :o) A dráčci, ti byli odjakživa mými oblíbenými zvířátky !! :o)

8. května 2008
avatar uživatele
70 %

nebolo to na 100, ale bolo to celkom pozeratelne. a christian bale znova dokazal, ze vie zahrat uplne vsetko.

21. března 2008
avatar uživatele
100 %

Moc hezký film. O dracích znám tak akorát Dračí srdce, takže mě tenhle film potěšil. Hezky udělaný. Dávám 100%

28. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Když sem překonala to, že jde o scifi, kde zemi ovládají draci, což samo o sobě zní dost ujetě, tak to nebylo zas tak zlý. Největším překvapením byl Matthew McConaughey, byl skoro k nepoznání a nikdy bych si nemyslela, že by mu role "drsňáka" mohla sedět. Kupodivu docela seděla. Co se týče příběhu, je to prostě jen drsnější pohádka, ale to jsou vlastně i Piráti z Karibiku, kteří se většině lidí líběj. Žádný zvláštní zvraty a ani překvapení se nekonaly. Abych to shrnula, dalo se na to koukat, neni to sice film, kterej by se zapsal do historie, ale nelituju, že sem to viděla. Ještě poslední výtka: Christiana Balea proboha příště OHOLENÝHO.

22. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Christian Bale

První momenty filmu mě málem odradily, ale poskočením v čase a změnou prostředí se děj posunul do zajímavějších kulis. Sice se tato postapokalyptická civilizace v lecčems podobá těm v jiných filmech, ale i na tuto budoucnost se dalo koukat.

21. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Originalita

Filmík se mi hodně líbil, zaprvé konečně nějaký osobitý scénář, kdy si za zkázu planety nemůžeme my nezodpovědní lidé. (více méně)
A použít draky jako hlavní protívniky myslím přidalo filmu originalitu i spád, moc se mi líbil celý průběh - ani vteřinka nudy. :-)

18. listopadu 2007
avatar uživatele
50 %

NUDA

Hodinu som sa asi nudil potom to začalo byť zaujmave asi 10 minut a potom zasa nuda film tak o ničim možno len tie efekty ale inač nič moc.

20. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Super

První půl hodina - slaboučký odvar nudného filmu, který mě strašně nebavil a myslel jsem si že to vypnu. To ale krásně napravila poslední hodina která byla úplně nabitá akčními scénami, nečekanými záležitistmi a krásnými animacemi!!! Je to opravdu skvělý film na který se všichni rozhodně podívejte! A tu první půlhodinu rozhodně překousněte a podívejte se na ni!!!

1. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle film mě dostal. Zaujal mě od první scény a ani nachvilku jsem se u něj nenudila. Byl to rozhodně zajímávý nápad, dát draky do budousnosti, příjenmá změna po spoustě mimozemšťanů. Draci byly ve filmu udělaní perfektně, někdy jsem si myslela, že tam skutečně jsou. Hlavní zápletka filmu byla sice jednoduchá, ale zato zajímavá. Nejvíc mě zaujaly scény při lovení draků, ty byly senzační.

6. května 2006
avatar uživatele
70 %

Draci ve filmu?Konečně!

Tento film nebyl sice extra vynikající, ale velice mě zaujal zápletka...Draci....objevují se velmi zřídka ve filmech a fantasy, proto je pro mě tento film jedinečný, protože je jeden z mála. Draci byli v tomto filmu extra dobře udělaní a už jen kvůli nim doporučuji zhlédnutí tohoto filmu.

6. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Draci útočí

Tak tenhle film je naprosto úžasný! Viděla jsem ho nedávno v televizi a od té doby se na něj dívál skoro pořád. Draci byli udělaní fakt bravůrně! Naprosto zničený Londýn mě nadchnul. Velmi se mi tady líbíla technika zabíjení draku. Bylo to fakt parádní!

26. března 2006
avatar uživatele
60 %

No nic extra

Tohle jsem kdysi viděla v kině, teď jsem se znova koukla, když to dávali v televizi. No nepřipadá mi, že je to fantasy, spíše je to akční film a že se tam proletí draci? To pro mě prostě není fantasy. Moc mě to nezaujalo, jo efekty byly dobré, draci se taky docela povedli, ale ten příběh mi nepřipadal až tak dobrý, nápaditý...

17. března 2006
avatar uživatele
50 %

50% za navštěvu Francie

Velkolepě velkolepý film, který se nakonec utápí ve vlastní štávě a nedokáže natolik zaujmout, tak jak slibuje. To bylo řečí, to bylo ohlasů jak skvěle je tento film vyroben, a bůh ví co ještě. Film se mi skoro vůbec nelíbil, přišel mi celý nějak nesmyslný, a 50% dávám pouze za to že jsem v Paříži v Disneylandu - Movieworld viděl "kulisy" z toho filmu jak sýpe pára...

16. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Někde spí draci?

Draci byli udělání velice hezky! Zajímavé vysvětlení, proč vyhynuli dinosauři. Ale děj byl poměrně chaotický a místy jsem se nudil.

10. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

Dráčku Mráčku, Vystrč růžky

Popravdě se mi to moc nelíbilo. Chyběla různá vysvětlení a dějová spojení. Děj takový neslaný nemastný. A hudba? Ta byla nejhorší na celém filmu... Ale i tak. Nějak mi ti Dráčci neseděli. Byli móóóc krásní, to jo (proto 50%). Možná až přespříliš. Prostě takoví pohádkoví...:-)

17. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Cakal som viac

Od tochto film som cakal naozaj viac ale co uz stava sa.Draci neboli tak zle sparaveny aj ked vyzerali ako lietajuce skatule

13. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Osobne

mam velmi rad SF aj fantasy. Takze teoreticky by sa mi mal tento film pacit. Prakticky sa mi ale nepacil skoro vobec, Neskutocne nudny, natiahnuty ako cerstvo vypluta zuvacka na podrazke, uplne nejasny. Vlastne ani neviem, kto bol nakoniec dobry, kto bol zly.
Ak si niekto chce pozriet akcny film, ma moznost...ale to je asi vsetko, co tento film ponuka. slabota

3. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Dráčci

Tento sci-fi katastrofický snímek na mě udělal dojem
svou sice nepravděpodobnou, zato geniálně prostou příšerou. Drak - typická legendární postava Anglie, tak proč ji nepřemístit do moderní doby? Proč vymýšlet stále nové, všemožně zmutované obludy, když stačí znát pohádky. Příběh byl sice víceméně jasný, zato poutavý a
vizuální stránka draků i krajiny hodně "uvěřitelná."

3. listopadu 2005
avatar uživatele
30 %

Království

Strašný film, na kterém jsem vůbec nic nepochopil. I ty akční scény nestojí za nic. Navíc nechápu kam se poděl téměž 100 miliónový rozpočet, kterým film disponoval

3. listopadu 2005
avatar uživatele
30 %

ňo

tak tento film mne moc nebavil začátek byl takový dobrý ale pak to bylo nudné ale musím říci že mne pobavila ta modlitba ... :))

3. listopadu 2005