home
Kdo se bojí Virginie Woolfové?

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Já se bojím!

Konečně jsem se dostala k Nicholsově klasice, shodou okolností se jedná o jeho režisérský debut. Už jsem pár Nicholsových filmů viděla a všechny se mi líbily, proto mi bylo jasné, že i tenhle bude nesmírně kvalitní. Herci byli vynikající, ač taková Sandy Dennis mi dvakrát sympatická nebyla. Jelikož zbožňuji Bette Davis a vím, že byla jednou z kandidátek na hlavní roli, kterou nakonec ztvárnila Elizabeth Taylor, mám jeden nesplnitelný sen. Vidět v tom filmu právě Bette. Zkusit si, jak by to vypadalo s ní, a pak se vrátit k Liz, protože její výkon byl zaslouženě oscarový a já ji plně respektuji. A když už jsem se zmínila o Bette, musím zmínit i počáteční scénou, která naráží na jeden skutečný film Bette Davis, a to na Beyond the Forest. Potěšila mě. U snímku Kdo se bojí Virginie Woolfové? je vidět, že vychází z divadelní hry - je to dramaturgicky velice dobře zvládnuté, bez mrknutí oka sledujete čtyři postavy po celé dvě hodiny a baví vás to. Dialogy byly perfektní, přerod sarkastické "komedie" v ukázku těch nejpodlejších podrazů na své blízké také. Film, který ukazuje, jaké zničující následky má alkohol, ale také to, jak hnusní dokáží lidé být, s jakou potěchou umí týrat své okolí.

15. září 2011
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Tak to je haluz! Omlouvám se, ale to je jediné, co teď ze sebe vysoukám. Výborní herci a několikanásobně šokující zvrat ve hře tak hořké a energické, že to bere dech. Taylorová úplně ohromuje a i když mi tam maličko vadila Sandy Dennis, nakonec jsem si na ní zvyknul a strhávat hodnocení za jediného herce mi přijde nepatřičné. Vše ostatní totiž funguje perfektně. 90%/100%

25. června 2010

Lidé se mohou se svojí neplodností vypořádat jakoliv. Ale formou kruté, satyrické a realistické divadelné hry před skutečným obecenstvím, tomu říkam něco! Komorné psychologické drama čerpá svojí energii jenom z dialogů 4 postav, v kterých se setkávamé jak z humorem, tak z nenávistí, nebo lásky a potupy. Famózné herecké výkony a dokonalý prepis knižné předlohy se skloubili do mistrovského dílka!

8. října 2007
avatar uživatele
50 %

Na film jsem se snažil před časem podívat, ale nějak mě nezaujal i když tuším, že je velmi kvalitní. Neměl jsem asi tu správnu náladu. Budu se muset podívat někdy znovu, až bude příležitost a lépe ho pochopit. Je to dost náročná podívaná a asi mi zrovna nesedla. Proto dávám zatím 50 procent a časem až film shlédnu znovu "z jiného úhlu" možná názor přehodnotím.

8. října 2006

Velmi kvalitní film

Ačkoli může tento snímek na mnohé diváky působit odpudivě kvůli datu natočení (1966), doporučoval bych se zbavit tohoto předsudku a film shlédnout. Jedná se o hodně dobrý film, který můžeme bez výčitků svědomí zařadit mezi jedny z nejkvalitnějších snímků, co kdy byly natočeny. Toto je prostě ze života a takto reálně ztvárnit vztahy mezi jednotlivými lidmi, jak se to povedlo tady, se nedaří mnohdy ani těm nejotrlejším režisérům. Jednoznačně 90 %.

15. září 2006