home
Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Kirsten Dunst

I přesto, že tato komedie není moc zábavná, tak má zajímavou romantickou zápletku a upoutá pozornost svým dějem ze světa celebrit.

7. října 2010
avatar uživatele
80 %

Pěkná oddechová komedie, která v sobě měla víc, než všechny ty americké filmy s nálepkou 'Romantická komedie'. Mohu doporučit.

30. května 2010
avatar uživatele
60 %

Řeknu vám, název je vtipný sám za sebe, ale film, ač vypadal velmi nadějně, si to pěkně v závěru pokazil. Originální verzi jsem odkládal tak dlouho, až jsem se dostal k české, kterou jsem okamžitě shlédnul, protože po Jednotce příliš rychlého nasazení jsem se na Simona Pegga dost těšil, ale jak už asi tušíte, konečný verdikt nebude tak slavný. Film si držel úroveň hodně dlouho a to asi po šest sedmin celé délky, která mi na film s takto ohraným námětem přijde docela dost, ale vzhledem k hlavní postavě to vůbec nevadilo a hlavně se to dalo přečkat. Celý ho tvořily vlastně trapasy, ale ne vždy to bylo tak strašně trapné jako v Bridget Jones, někdy jsem se i musel smát, třeba při scénách s transvestitama. No ale s příběhem je to trochu horší, protože vše vypovídá jenom o jednom člověku, který je ze začátku naprostá nula a pak přijde taková ta scéna, kde začne hrát vítězná a úspěšná hudba, která signalizuje hrdinův vzestup ve společnosti. Ovšem na tom všem, ač je to velmi předvídatelný zvrat, je velmi dobré, že hlavní postava je stále ten samý packal. Člověk by řekl, že po tom, co si lidi dobíral sám, se ho naopak začnou dobírat ostatní. Jenom mě mrzí, že po tom, co jeho popularita stoupala, neměli jsme šanci aspoň zaslechnout, co se v jeho článcích píše. Jakmile jsem zde uviděl sexy Megan Fox, čekal jsem po Transformers velkou roli, protože nikde jinde jsem ji neviděl, ale dostala tak málo prostoru, který byl spíš věnován Kirsten Dunst. Ta mi moc sympatická nepřijde, škoda že role nebyly prohozené. Simon Pegg měl tvář na obrazovce pořád, ale aby film nějak vypadal, posledních pár minut se vychýlilo z té komické úrovně a dramatický konec „zakončený“ dalším trapasem se dal až příliš předvídat.

1. května 2009
avatar uživatele
70 %

Zdá se mi, že je trochu jiný než ostatní komedie. Možná proto mě zaujal. I když děj není nijak úžásný, dívat se na to dalo. Sice přišly chvilky nudy, ale i ty se střídaly s chvilkami zaujetí. I když se snažím, tak nevím jak film blíže popsat, zřejmě proto, že je tak šílený, a nadruhou stranu anglicky suchý.

26. března 2009
avatar uživatele
70 %

Čekal jsem, že se u tohoto filmu pobavím více, ale úsměvných momentů tam bylo méně. Každopádně i tak to bylo příjemné zpestření večera, ale 70% bohatě stačí

14. března 2009
avatar uživatele
60 %

Pod tímhle dlouhým, vystihujícím a divným názvem se skrývá ještě divnější komedie. Spíše bych řekl neotřelá, protože podobných filmů vážně moc neznám. Příběh okolo žurnalistiku propletený s láskou. Vypadá to na kýč a do jisté míry to kýč opravdu je. Takových hovadin mám tak akorát plné zuby. Romantici si přijdou na své, ale co z toho. Kdyby tam pořád nedávali ty sentimentální chvilky, bylo by to hned lepší. Každý po 10 min. předpokládá, jak to dopadne a to filmu nehorázně ubírá na kvalitně. Komedie ale už takové asi jsou a vždycky budou. Dost těžko se hledá v tomto žánru něco odlišného. Je tady však jedno velké ALE. Když si odmyslíte ten konec, tak vám zůstane obrovská kupa zábavy podaná tím nejlepším způsobem. Proto si myslím, že je to neotřelé. Některé vtípky jsou perfektní, a když se k tomu přidá Simon Pegg se svými grimasami, nejde to vydržet. Záchvaty smíchu se u mě během filmu dostavily hned v několika vlnách. Není to tudíž tak, že se jako by omylem jedna nebo dvě věci vážně povedou, nýbrž naopak, jedna nebo dvě věci se nepovedli a to je na komedii excelentní výkon. Co bych ale chválil vtipy, bez Simona by to nebylo ono. Jemu patří celý film a ostatní jsou pozadí. Ještě by se dalo mluvit o Kirsten Dunst z Spider-Mana, která taky nebyla špatná, ale ve srovnání s Peggem moc nevynikne. První co se vám u tohohle filmu vybaví, je totiž jeho prasečí ksicht :-). Do kina bych na to nešel, ale jako domácí zábava to bohatě stačí. Podobné věci nemají velkou budoucnost, avšak vás zaručeně vyvedou z reality a to je na filmech možná nejdůležitější, proto dávám hezkých 60%.

6. března 2009
avatar uživatele
70 %

Poměrně zábavný film s pár opravdu dobrými scénkami. Simon Pegg není můj velký oblíbenec, ale svojí postavu zvládl dobře a Gillian Anderson byla vynikající. Začátek má dobrý, ale postupem času ztrácí dech a začně se utápět v klišé a očekávané letargii. Ke konci už se neobjeví nic překvapivého.

24. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Je jen málo filmů, které jsem chtěla vidět jen a jen kvůli názvu... Tento určitě patří k nim. Simon Pegg mě opravdu pobavil...hlavně ze začátku. Musím souhlasit s recenzí časopisu Premiere, že film postupně upadá... Přesto jsem se opravdu bavila. Jeff Bridges byl úžasný, Gillian Anderson taktéž... Kirsten Dunst mě výjimečně moc nepobuřovala, což je taky plus. Sice se člověk nedozví nic moc nového o tom, jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (že to zní fakt dobře:P), ale i tak si myslím, že se tento film povedl:) Zajímavě je zde zobrazené "hollywoodské podsvětí" a myslím si, že kdyby se toho původního nápadu držel celý film, určitě by to bylo lepší... Zřejmě to ale chodí jinak... Prostě...doporučuju:)

17. ledna 2009
avatar uživatele
50 %

zklamání

Všichni tento film chválí, tak jsem se rozhodla, že se taky mrknu. Bohužel jsem zklamaná. Hlavní hrdina mi byl už od prvního okamžiku nesympatický a protivný, prostě rádoby vtipný slizoun. Jeho trapasy, díky kterým si tento film říká komedie, byly spíše smutné a trapné pokusy o vyvolání smíchu. Další mínus byl závěr filmu - na to, že je britský, měl typicky americký happy end, kdy si hlavní hrdina v posledních pěti minutách NAJEDNOU uvědomí, že jí miluje a rozmáchlým gestem nechá všeho a vrhne se do náruče své vyvolené.
Megan Fox to sice děsně slušelo, ale z její role afektované rozcapené hvězdičky mám také smíšený pocit. Nicméně zahrála to dobře (a možná ani nemusela). Jediným pozitivem byla Kirsten Dunst a Gillian Anderson, těm to fakt slušelo a postavy byly celkem normální.

14. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Popularita versus láska?

Svěží a velmi sympatický snímek o tom, jak se britský žurnalista snaží proniknout na vybrané večírky hollywoodské smetánky. Nápad originální hlavně díky pohledu do zákulisí prominentních magazínů, který vám znovu, ovšem nevtíravě, připomene o čem celý ten showbussiness je. Simon Pegg se svými rozkošnými tanečky a "nevhodnými" reakcemi snad na každou situaci dokáže rozesmát i ty největší suchary a i přesto, že velký díl na úspěchu snímku nese právě jeho výkon, zdatně mu korespondují i další slavní herci. Gillian Anderson ukazuje, že není jen seriálová hvězdička, Jeff Bridges rozporuplné stavy své postavy také ztělesňuje výtečně a u Megan Fox (se musím přiznat) bych ráda věděla, jestli svou roli vůbec musela hrát. I když se nám britský humor trochu po-američťuje, tento film byl pro mě nečekaným překvapením a věřím, že obzvláště milovníci filmu si vychutnají všechny ty jemné filmové narážky a citace.

6. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

How To Lose Friends And Alienate Pe

Pokud nemá někdo rád humor Simona Pegga, který vesměs ve všech jeho filmech stejný tak se na to nedívejte. Ale pokud je to váš oblíbený herec tak jen doporučuji.

27. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

komedia s anglickym typkom zasadena do americkeho prostredia, no jednoducho zabava. normalne mi bolo luto, ze to konci. fakt som sa skvele pobavil. hned zaciatok ma potesil,ked sa tam objavili tie "ksichty" z IT crowd.uz len pohlad na ne vyvolava usmev. s. pegg sa velmi hodi do takychto uloh "skaredeho kacatka", z ktoreho sa vykluje najvacsi frajer. a pritom to hra s takou lahkostou(slape na paty atkinsonovi:)). skvele sa tam hodila aj k.dunst, no a g. anderson akoby ani nestarla:)

18. listopadu 2008