home
Harry Potter a Tajemná komnata

RECENZE FILMU

Harry Potter je nucen strávit konec prázdnin s rodinou svého nejlepšího přítele Rona Weasleyho, protože po incidentu se skřítkem Dobbym, kterýho ho varoval ať se nevrací do Bradavic , že mu tam hrozí vážné nebezpečí, ho chtěl jeho strýc Vernon uvěznit v pokojit a nedovolit mu tak odjet zpět do školy kouzel v Bradavicíh. U Rona je mu dobře, protože všichni jsou k němu hodní a on poznává kouzelnou atmosféru domova čarodějů. Nálada se mu nezkazí, ani když se na Příčné ulici seznámí s novým učitelem obrany proti černé magii – samolibým Zlatoslavem Lockhartem. Spolu s Ronem a Hermionou se po prázdninách vrátí do kouzelnické školy v Bradavicích a nemá ani ponětí o tom, že mu hrozí smrtelné nebezpečí. Začínají se tam totiž dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností. Tajemná komnata se znovu otevřela...

Už je to tak a brýlatý kouzelníček Harry Potter se opět objevil na plátnech kin. Tentokrát má však mnoho potíží a téměř hrozí, že se do školy v Bradavicíh nedostane. Možná by jste řekli (pouze v případě, že jste si Harryho již nepřečetli v knižním vydání), že Harry Potter a Tajemná komnata už nebude mít to působivé kouzlo prvního dílu, kde Harry poznával školu kouzel, a kde poznával nové kamarády. Ale díky tomu, že už všechno znáte (pokud jste neviděli Harry Potter a Kámen mudrců, tak to předzhlédnutím dvojky rozhodně udělejte, protože jinak hrozí, že v tom všem budete mít tak trochu zmatek), se děj může rozjet na plné obrátky již od prvních minut, kdy se Harry dostane zpět do školy (poznávání nového, je tu nahrazeno kraťoučko scénou, kdy je Harry v domě Weasleyových), nebo dokonce ještě před tím, protože mu Bradavický expres ujede a jemu nezbývá nic jiného, než si vypůjčit Weasleyovic létající auto a sledovat vlak ze vzduchu. Stejně jako v prvním dílu, nenechá Lord Voldemort Harryho napokoji a už od prvních chvil na půdě bradavické školy řádí po chodbách tajemná obluda, která po sobě zanechává zkamenělé žáky. Vše nasvědčuje tomu, že se naplnila pradavná legenda a Tajemná komnata se opět otevřela. Ale kdo je v tom případě Zmijozelův dědic? A není to snad dokonce Harry?

Stejně jako první díl, tak i do režie toho druhého se pustil Chris Columbus, a proto se nedočkáme žádných vizuálních změn což potěší příznivce prvního dílu. Bohužel na dvojce se podepsala i jediná chyba z jedničky a tou je téměř otrocký přepis knihy na filmové plátno. Je totiž dokonalý, ale to filmu až tak úplně nesedne. Jestliže jste u jedničky ke konci nevěděli, jak si sednout, mám pro Vás špatnou zprávu: dvojka je delší. Ale nebojte, je udělaná téměř ve vražedném tempu, a díky tomu by jste si toho neměli všimnout, takže by jste to měli vydržet.

hodnocení
90 %
jedním dechem
Komu se líbila jednička, ať neváhá, protože dvojka je akčnější, živější a svižnější.
Fruiko
Kdysi založil kfilmu.net, ale poté nějak propadl seriálům a založil SerialZone.cz