home
Harry Potter a Tajemná komnata

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
100 %

Aj keď je toto moja najneobľúbenejšia časť, čo sa kníh týka, sfilmovaná nie je zle. No na mňa trochu pristrašidelná... Teda, v čase, keď som ju prvýkrát videla:D

30. prosince 2011
avatar uživatele
100 %

Tajemný

Když je stejný režisér, tak je stejná i kvalita. Oceňuji, že nás Chris Colombus opět nezklamal a pěkně navázal na famózní jedničku. V tomto díle se objevují nové herecké postavy, nová dobrodružství, děj je napínavější, mrazivější, vtipnější, a jak napovídá sám název i tajemnější. Tvůrci si skvěle poradili s Dobbym, Aragogem i Baziliškem. Obraz neměl chybu a o hudbě ani nemluvě. Celý film mi, stejně jako knížka, připadá jako dobře promyšlená detektivka. Zkrátka celá série o Harry Potterovi je dobře promyšlená detektivka z prostředí čar a kouzel.

5. srpna 2011
avatar uživatele
70 %

Tenhle díl mě moc nebavil, mám radši ty novější, ale i tak se na něho dalo dívat. Nejvíc mě z tama pobavil Ron. 70%

19. července 2011
avatar uživatele
40 %

Pěkná pohádka. Osobně mám raději jiný styl, ale da se na to koukat. Není to taková kravina jak jsem čekal, ale víc jak jednou to vidět nemusím.

9. července 2011
avatar uživatele
80 %

Arania Exumai

Tajemná komnata se nevyhne srovnávání s Kamenem mudrců ani, kdyby chtěla. Ale ona evidentně nechce. Styl filmu se nezměnil ani v nejmenším. Pořád je to ta laskavá, třpytící se pohádka pro děti. Hlavní je ale fakt, že druhý díl bere všechen dobrý základ z jedničky a posouvá ho dál. Druhé stupně přídavných jmen se vám při popisu tohoto filmu budou drát na jazyk.
Zaprvé je tento film delší než předchozí, ale nepůsobí utahaně. Tempo je podle mě výborné. Jen co se rozloučíte s Dobbym, už stíháte Bradavický expres v létajícím autě nebo přesazujete mandragory. Čímž se dostávám k tomu, že Tajemná komnata je živější a akčnější. Za to z části může nové postavy, které odlehčí i obohatí děj (Zlatoslav Lockhart, Lucius Malfoy) i víc trikových scén, které sice kde už působí trochu nijak, ale přesto byly velmi dobré. Aragog, modré příšerky létající po třídě, nádherně strašidelný Bazilišek.
Co ale na ní nejvíc oceňuju je napínavější závěr. Obrovský plaz a přízrak z minulosti je přece jen o něco záživnější než strašidelný týl.
Hodnocení: 84%

8. července 2011
avatar uživatele
100 %

Skvělé pokračování jedničky, jen trochu svižnější, energičtější a dynamičtější. Hlavní hrdinové jsou stále bezelstní, kladní hrdinové, ovšem už nám povyrostli. Harry Potter a Tajemná Komnata je dobrý film, jen mi příde že z filmařského hlediska daleko víc oceňuji některé novější díly

6. června 2011
avatar uživatele
3ged
...
100 %

Harry Potter and the Chamber of Sec

Jako velkýmu fandovi celý Harry Potter sérii mi tenhle díl přijde jako knížka nejslabší, ale stejně sem ho přečet už asi desetkrát a sem rád, že se film snaží knížku následovat a nevynechává příliš moc scén.

8. března 2011
avatar uživatele
80 %

Tajemná komnata je znovu otevřena...no v knižní předloze mi tento díl přišel spolu s Ohnivým pohárem nejslabší a jako film se taky dvakrát nevytáhla. Nevím, prostě jak říkám, tady mě dvakrát neuchvátila ani knižní předloha, jasně všechny ty knihy Rowlingové jsou dokonalé a dohromady vytváří úžasný celek ale....každý má určitě díl, který doslova miluje a nedá na něj dopustit a naopak díl, který ho zaujal z celé série nejméně...tak pro mě je to právě Tajemná komnata. Ale i tak...Columbus si s ním opět dobře poradil-oceňuji věrnost knižní předloze, režii, scénář, efekty(bazilišek, pavouci, rarachové nebo mandragory vypadali opravdu věrohodně), musím také vypíchnout hudbu, na kterou jsem v názoru u prvního dílu bohužel zapomněla ale ta je úžasná v celé sérii...(to mi dohromady vychází asi na 50%) dále výborné herecké výkony nově příchozích postav-Zlatoslav Lockhart byl skvělý a obzvláště Jason Isacs byl tím nejlepším Luciusem Malfoyem, jakého vůbec mohli vybrat. Oba jsem si podle knihy tak nějak představovala, takže s jejich obsazením totální spokojenost(dalších 2O%)Jen představitel Kornelia Popletala byl takový nemastný neslaný takže za něj 10%dolů...ovšem to hned vytáhne Rupert, ten se v tomto díle opravdu překonal, obzvlášť při honičce s pavouky nebo ve scéně s vrbou mlátičkou...byl vážně dokonalý-dokonce i dabing se tu vyvedl! takže za mě tak 80%

1. února 2011

Tento díl jsem si pochopitelně nemohla také nechat ujít. Takže tady je výsledek: 2. díl je více tajemný, ale stále je to jakoby pohádka. Oživení tajemna přináší nový profesor Zlatoslav Lockhart svou dávkou šarmu a vtipu. Aragog se jim také velmi povedl. Soundtrack děj skvěle doplňuje. Celkově působí dobře a má také jasný děj. Doporučuji.

8. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

O krok vážnější, spíš než Harrymu jde o život jiným studentům, ale stále je to takové pohádkové. S výběrem herců v podstatě nemám v celé sérii výhrad, děti myslím odpovídají knížce skvěle, pak se mi líbí třeba Hagrid, McGonagallová, Brumbál…. a obzvláště Alan Rickman jako Snape. Zlatohlav je úžasný, Fawkes a Doby roztomilí.

19. prosince 2010

Povedené pokračování HP. Možná je až moc akční (na 12-13let věku hlavnívh hrdinů). Jinak dům, kde bydlí Weasleyovi je moc hezky vyobrazen, to samé platí o Tajemné komnatě.

16. října 2010
avatar uživatele
80 %

Tenhle díl mi připadá z celé série nejnudnější.
Rozum zůstává stát tad tím, že někdo jako Lockhart může být vůbec učitel, smutné je,že stejně neschopní učitelé skutečně existují.

6. května 2010
avatar uživatele
k1k1
...
90 %

A přece...se mi líbí x)

"Moje hůlka, koukni hůlka..." -"Buď rád, že to nebyl tvůj krk" Nemohla jsem odolat to sem nenapsat. A nejspíš neodolám i u hodnocení dalších dílů. Ale ty sem teď tahat nebudu, přesně jako u mého názoru ke Kameni Mudrců. Co bych mohla vyčíst je děj, který se mi moc nelíbil, jenže s tím režisér asi nemohl nic moc udělat, nemyslíte? Když je to točené podle knížky. Takže děj vyčítám jen J.K.Rowlingové, bohužel. Ale vlastně zas až tak špatný ten děj nebyl. Nová postava filmu v podobě Zlatoslava dodala spíše té humorné části, deník Toma Raddla na dal něco stránce tajemné, jestli chcete tak děsivé, trošku nadneseně hororové. Ne, nemůžu říct, lehce jsem se bála, v té době, kdy jsem film viděla poprvé mi to bylo upřímně jedno, ale z odstupem času soudím, že na scéně s vrácením se zpátky v čase, tedy do doby, kdy Tom křivě obvinil Hagrida, se toho dalo hodně pokazit. Ale oni to zvládli. Dokonale to zpracovali a mě nezbývá, než dát palec nahoru. Dále velice oceňuji /a oceňuji, až nebudu oceňovat, budu nadávat/, že filmu zanechali to kouzlo hmatatelné v knížce. Zrovna jsem chtěla napsat něco o soundtracku, ale přiznávám, vůbec si ho nevybavuji, takže tohle téma zůstane neohodnocené, ale co už. Můj osobní názor je, že film byl velice dobře udělán a to, že dávám pouhách devadesát procent je především vinnou spisovatelky. Tedy neříkám, já bych Harryho Pottera lépe nenapsala, ovšem přece vždy nebudu jen všechno chválit, že. Takže veliká omluva paní Rowlingové, jestli se jí to nějak dotklo, ale já to nemyslela zas tak špatně. Sice tedy dávám devadesát, ale s OBROVSKÝM +

3. května 2010
avatar uživatele
100 %

HP 2.

Tento díl mám ze všech nejraději, líbí se mi moc. Taky by se ještě dal zařadit mezi pohádky. Jinak jsou tu i vtipný scénky a dialogy, takže se člověk i zasměje.

21. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Dvojka se mi zdá na stejné, tj. vynikající úrovni jako jednička. Hlavně - herecký ansámbl se nám zde rozrostl o NAPROSTO NEUVĚŘITELNÉHO (!!!) Kennetha Branagha jako Zlatouška Lockharta a Jasona Issacse coby velice převelice charismatického Luciuse Malfoye. Oba excelují a už jen kvůli nim stojí za to tenhle film vidět i opakovaně. Na vysoké úrovni jsou všechny triky od létajícího auta přes Aragoga až k baziliškovi. Taky mladý Voldemort se mi líbil víc než potom ten v šestce. Jen ten Dobby mi leze na nervy, ale patří tam, a jeho nepřítomnost ve všech dalších dílech mi docela vadí. Scénář je opět věrný předloze a Columbus zase zachoval všechno z oné půvabné podstaty světa HP. Bravo.

21. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

H P II

Vordemort se dokáže fantasticky proměnit ze ztracena do knižní podoby - další ukázka lidské neomezené fantasie.

15. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

HP 2? Výbrone nie, Veľmi dobré!

Kde začať. Efektovo je to krásne spracované. HErecky... povedal by som horšie ako jednotka, hoci Radcliffe sa možno trošičku zlepšil. Je to o niečo strašidelnejšie (lepšie povedané temnejšie) ako 1. Lord Voldemort tentokrát koná pomocou zápisníka. Takže, hudba, už klasicky ako HP1, čiže veľmi dobrá. Nové obludy sa podarili, bazilisk bol hrôzostrašný, feńix Félix, hoci nieje obluda, bol urobený brilantne. Najviac ma nadchol Dobby, presne tak som si ho z kníh predstavoval. Dosť ma mrzelo, že vypustili oslavu úmrtín. Scéna z Tajomnou komnatou bola dobrá. Pavúky fakt výbroné. Ale predsa sa mi to už nepáčilo tak ako jednička. Keď som to pozeral druhý raz, v niektorých častiach som sa nudil. ALe to bolo fakt malíčko. Neviem čo ešte sa mi na tom páčilo menej ako HP1, ale dávam tomu 95%. Bohužiaľ, kvôli chybám to zaokruhlujem nadol, čiže 90%

27. července 2009
avatar uživatele
80 %

Toto zpracování se mi poměrně líbilo, děcka se už přece jenom začínaj vžívat do svých rolí. Velice se mi líbí Doby, ten se jim povedl. A abych nezapoměla, hudební doprovod je nádherný.

25. června 2009
avatar uživatele
100 %

Druhý díl Harryho Pottera a zase skvělý film. Souhlasím, že je škoda, že z Hermiony se stal kámen a neúčastnila se finále, ale je to v souladu s knížkou. Mě osobně se film moc líbil.

19. června 2009
avatar uživatele
80 %

dvojka taky super

dvojka Harryho Pottra je docela dost dobrý film je už trochu temnější než první díl a dozvídáme se zde hodně zajímavých věcí. o mládí lorda voldemorda a taky něco o hagridovi, jak harry mluví hadím jazykem a neví o tom. opět mi zde ale chybí nějaké scény, které museli být z kapacitních důvodů vynechány ale jinak je to super film.

9. března 2009

Taky dobrý díl, jen trochu škoda, že tam z Hermiony udělali kámen a už si tam nějak moc nezahrála :( . Jako náhradu ale můžeme vidět Zlatohlava (nevim už jak dál) a ten je fakt skvělý!

9. března 2009
avatar uživatele
100 %

VYNIKAJÍCÍ

Tento film hodnotím teď, když už jsou na světě všechněch pět. Nejlepší na tom je, že je klíčem ke všem dalším dílům, vůbec k celé potterovské sáže: Harry mluví hadím jazykem, poznání lorda Voldemorta.-Thomas Raddle, dále se tímto zabývá až šestka. Je úžasné, jak to měla Rowlingová vše tak hodně dopředu promyšlené. Nevím, jestli se ještě někdy objeví takový spisovatel, který uchvátí celý svět. Výkony herců jsou na jejich věk excelentní, díl už není taková pohádka jako první. Prostě super.

28. února 2009
avatar uživatele
100 %

pořád blíž..

Co k tomuto filmu napsat...je stejně vynikajíci jako první.Výkony herců jsou pořád skvělé a o tajemno a vtip není nouze.....Možná že druhý díl se mi líbí víc než první,nevím,ale rozhodně sem si ho hned po prvním zkouknutí zamilovala stejně jako ostatní díly =)

9. února 2009

Joo tenhle film celkem ujde... Sice se mi tenhle díl líbí ze všech nejmín,ale i tak koukat se na to dá.. Zase dobrej děj jako vždycky...

1. února 2009
avatar uživatele
100 %

Tento film je dosud nejdelším z celé ságy HP- a pro některé možná i nejlepší, zvlášť pro ty, kterým se nelíbí Cuaron a ostatní režiséři dalších dílů. Co se týče mně, tak mně se sice Tajemná komnata nelíbí úplně nejvíc ze všech dílů, přesto je to skvělý film a kdyby neexistovaly další díly HP, byl by to možná můj nej film. Dávám 100%.

9. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Hned na začátku se přiznám, že jsem fakt ostuda - film jsem viděla poprvé až teď :-) Ale připomnělo mi to dobu, kdy jsem asi v jedenácti strávila četbou Harryho podstatnou část prázdnin... Film je pěkně udělaný, ještě pořád je to pohádka, i když místy poněkud děsivější. Myslím, že není co vytknout, 100%

2. prosince 2008
avatar uživatele
joda
...
90 %

TAJEMNÁ KOMNATA JE ZNOVU OTEVŘENA

Blíží se Vánoce a já dneska dostala chuť podívat se na Harryho, když jsem viděla, že to dávají v televizi. Nevím proč, ale mám pocit, že to tak nějak k Vánocům patří. Musím pozměnit své předešlé hodnocení na 90%. Tento díl se mi líbí víc, je takový akčnější, a i když je to pořád docela dost pro děti, tak už ne tak moc jako jednička. Po dlouhé době jsem si osvěžila vzpomínky na tento film a baví mě ještě víc, než kdy dřív. Z nových postav, které se tu objevily, se mi líbí Lucius Malfoy, Ginny i Lockhart. Ze starých postav musím vyzdvihnout hlavně Snapea, ten chlap je tak charismatický, že ho žeru čím dál víc a až po Harrym jsem začala Rickmana pořádně vnímat, také se mi líbil Ron - ty jeho zděšené a zhnusené obličeje mě dostaly. Naopak mě vůbec nezaujal představitel Toma Riddlea, myslím, že vůbec neukázal své herecké kvality (jestli nějaké má), i když prostor dostal opravdu malý. Opět musím pochválit interiéry, hodně mě zaujala Tajemná komnata, hlavně ty hadí hlavy a vůbec celý hrad vevnitř je vskutku úchvatný a také exteriéry, obzvlášť, když se objevil sníh. Moc mě nebavila ta scéna s pavouky. Dnes jsem se utvrdila, že pro kouzla ve filmech mám pořád slabost, jako za mých mladých let... Málem bych zapomněla na Dobbyho, ten byl tak ošklivý až byl krásný:-)

30. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Mylím, že je tenhle film kvalitativně srovnatelný s potterovskou jednočkou, oba tyhle díly se mi stejně líbily. Brzo bude v televizi, tak se určitě budu dívat. Taky je to první Potter, kterého jsem viděl.

24. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Když tendle díl sem viděla poprvé tak mi bylo 7 a v noci sem se bála baziliška! vtipné ale je to tak jinak to byl mooc pvedený díl!

10. října 2008
avatar uživatele
70 %

Pořád ta stejná blbost o kouzelníčkovi, který sem tam má nějaký ten průšvih, ale stejně za ním stojí nekonečná fronta kamarádů, přátel, obdivovatelů, prostě lidí na jeho straně. Stejně jako ve všech potterovkách mě nejvíc zaujali Maggie Smith a samozřejmě Alan Rickman. Ale jinak, takový lepší průměr.

16. září 2008
avatar uživatele
90 %

Harry Potter a Tajemná komnata

Ďalší film s čarodejníkom Harry Potter bol podľa mna o nieco lepší ako prvý. Zároven je už o niečo temnejší čo podľa mna filmu len a len prospelo. Tento napínavý film, plný priatelstva a odvahy si určite ešte v blízkej dobe pozriem.

20. července 2008

75%

Zjizvený lenonkář podruhé. Další injekce pro fanoušky. Bohužel stupidní Columbus pořád spoléhá na to, že Harryho příběh je tak oblíbený, že film bude mít (děravý) kotel fanoušků i když to zmíněný pán pohnojí. Čili zase zůstáváme u téměř podprůměrného fantasy, které ale musíme zbožňovat protože "je to prostě Harry". Tentokrát navíc podpořen přihřátým slizounem s klecí rarachů.

18. července 2008
avatar uživatele
70 %

Tajemno?

Druhý díl úspěšně navazuje na Kámen mudrců a je konečně tajemnější. Efekty opět super, hudba taktéž, jediné, co mě mrzí, je to, že všechny oběti zkameněly a nikdo nezemřel. Ale jak to autorka vymyslela, takové to máme. :) Ale, i když říkám, že film je úspěšným nebo důstojným pokračováním dílu prvního, zdaleka mi to nepřijde až tak super, asi je to pro mě moc pohádka a moc tajemné mi to taky nepřipadá.

13. července 2008
avatar uživatele
70 %

Druhý díl Harryho Pottera byl určitě velmi očekávaný, protože celý svět věděl, že se s celou ještě nedopsanou sérií teprve začíná. Já jsem ho viděl dokonce v kině a určitě nejsem sám, kdo zaznamenal menší pokles kvality. Samozřejmě jsem se na Potterovu dvojku díval znovu asi po desáté a patřičně upravuji původní názor. Je to taky pěkně dlouho, kdy jsem ho naposledy viděl. Jako předtím, Chris Columbus si opět dal záležet na knižní předloze, kterou si do nynějška celkem pamatuji. Harry Potter jako sága ale začal dost dětinsky. J. K. Rowlingová načala sérii pro děti a je to také slušně vidět. Dětské postavy samozřejmě nic nedokazují, ale vše je vidět ve scénáři. První díl mohl vypadat, jak chtěl, ale ve dvojce právě ze zaujatosti pozorujeme podobnosti, jelikož se pohybujeme ve světě kouzel a zaklínadel. Jenže v prvním díle jsem ještě toleroval, že jedenáctiletý kluk se bezhlavě pustí za nejobávanějším čarodějem všech dob. Nyní se vše až příliš opakuje, co se týká dětské inteligence. Scénář je kvalitní, ale hlavně Harryho dialogy k němu prostě nepasují. Na 12 let příliš správně uvažuje, tím co pořád říká, spíš připomíná nejmíň sedmnáctiletého. Je to trochu špatný způsob, jak odpoutat od infantilností. V prvním díle jsme měli přibližně hodinový rozjezd, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Vernonově rodině je nyní věnováno mnohem méně času a s tak dobrým rozjezdem v jedničce se můžeme rozloučit. Úplné základy ze světa kouzel se už nedají nijak nahradit nebo přepsat, takže místo toho tu máme v podstatě to samé jako předtím. Po úplném úvodu v jedničce jsme se začali seznamovat se školou a vzhledem k okolnostem, jako změně učitele obrany proti černé magii a předmětům nám v jedničce neukázaným, dvojka vypadala skoro úplně stejně. Nezačali jsme příliš zbrkle, ale vzhledem k prvnímu dílu ano. Hned po 45ti minutách nastala zápletka a vše začalo být příliš přímočaré. Zbytek filmu připomíná spíš krimi, kde se hledají stopy apod. Herecké výkony se od prvních příliš nelišily. Není ani divu, když se dvojka natáčela tak náhle. Radcliffe, Grint i Watsonová pokračují a myslím, že mají úspěch. I nyní je film plný dobrých vizuálních efektů, ale ty prostě scénář nepokryjí. Vždy tu máme šťastný konec a to bez výjimky.

26. června 2008
avatar uživatele
90 %

Druhej díl je už mnohem lepší než první. Není to už skoro ve formě pohádky pro malé děti, ale vtáhne vás to opravdu do děje a vůbec se nenudíte. Je to mnohem napínavější a celkově lepší. Což jsem po jedničce opravdu nečekala.

11. června 2008
avatar uživatele
100 %

Harry Potter a Tajemná komnata

je takové více pohádkové pokačování ale přiznám se že mě se líbí víc než díl pvní Harry nám troch vyrostl a je to o to zajímavější.Tady ten díl mám ráda i z jiného důvodu a to že je to boužel poslední film skvělého Richarda Harrise.Jinak nesmím zapomenout ani na jiné skvělé herce jako Robbie Coltrane, Jason Isaacs,Julie Walters,A také na užasného skřítka Dobbyho který se boužel v žádném jiném filmu o Harry Potterovi neoběvil a to je škoda protože mě se moc líbil.

17. května 2008
avatar uživatele
90 %

Film byl velmi dobrý pokračováním předešlého dílu. Měl skvělý děj, líbila se mi nová postava, Lockhard a také hudba byla velmi dobrá. Vystihl bych obsazení skřítka Dobbyho, který byl opravdu zajímavým spesřením filmu. Také se mi velmi líbila akce, které bylo oproti minulého dílu mnohem víc. Doporučuji.

13. května 2008
avatar uživatele
0 %

Když slyším Harry Potrer, tak mi vře krev žilách. Větší kravinu na tohle téma jsem v životě neviděl. Jediný na co se dalo dívat byl asi první díl, ostaní jsem sledoval jen z těžké nudy. Tenhle film, jak se to slušně řekne?..., naštve každýho, kdo se o tohle téma aktivně zajímá. A zajímalo by mě, kterej osel přišel na to, že čarodějnice (a čarodějové) lítaj na koštěti.

Guos hialpi sialu

10. května 2008
avatar uživatele
100 %

Teď už názor potteromaniaka:-)

Před časem jsem tu psala svůj názor na tento film a musím říct, že je opravdu zajímavé si ho po nějaké době přečíst. Od té doby se ze mě totiž stal opravdový potteromaniak, což znamená, že jsem jedním dechem přečetla všechny knížky(tu poslední dokonce nejdřív v amatérském překladu) a shlédla všechny zatím natočené filmy a nedočkavě čekám na další. Kouzelnický svět mě díky čtivě napsaným knihám zcela pohltil a díky tomu se mi velmi líbí i filmy. Ovšem nejsem zaslepený fanoušek-mezi jednotlivými filmy mám svoje oblíbence a ty méně oblíbené. K největším oblíbencům patří právě dvojka-tedy Tajemná komnata. Film mi připadá skvělý hlavně díky několika postavám a opravdu už milovaným scénám-je zajímavé, že některé z nich jsem jmenovala už ve svém nepotterovském názoru. Je to tedy především Ron Weasley, jehož postava podle mě tomuto filmu kraluje, má tu ze všech zatím natočených dílů nejvíce prostoru a je skvělým komickým vyvážením hrůzostrašných událostí. Jeho řízení létacího auta, fňukání nad zlomenou hůlkou, děs v očích z huláka nebo šklíbení se na Lockhartem je prostě dokonalé a to už vůbec nemluvím o celé pavoučí scéně, kterou jsem si zamilovala už jako nepottermaniak:-) Další oblíbenou scénou je soubojnický klub, ve kterém vystupují moje další dvě oblíbené postavy-tedy Snape a Lockhart. Mistrovské kreace skvělých herců, kteří dokázali na velmi malém prostoru vytvořit téměř kultovní ztvárnění svých postav(tady mluvím především o Alanu Rickmanovi, jehož pojetí Snapa je už opravdu legendou a přitom je velice zajímavé, jak málo prostoru ve všech filmech tato postava měla. Zkuste si spočítat, kolik minut se Snape objevuje na plátně a myslím si, že v každém filmu dojdete tak k 10-15 minutám-možná i to je moc, a přesto jsou scény s učitelem lektvarů nezapomenutelné a z každého filmu snad i to nejlepší, co v něm je!) Prostě rozporuplné až zlé postavy jsou pro mě v Harry Potterovi jedny z nejlepších a tak se dotávám k další z nich, která podle mě Tajemné komnatě dominuje, a to je Lucius Malfoy. Jeho duely s Harrym či scéna v Hagridově hájence jsou opět skvělé a divák chtě nechtě musí toho zlouna obdivovat, jak je "krásně" zlý:-) Nebudu se zde rozepisovat o rozdílech mezi knihou a filmovým zpracováním-o tom toho bylo napsáno dost a dost. Mně je prostě jasné, že filmový jazyk je zcela jiný než knižní vyprávění a tak k nějakým kompromisům prostě muselo dojít. Pravděpodobně je pro mě snazší je přijmout i díky tomu, že jsem nejprve viděla film a až potom četla knihu, takže při čtení už jsem postavy viděla v jejich "filmové kůži" a nevytvářela jsem si svoje vlastní pojetí jednotlivých scén a postav.

29. března 2008

hezký

už je to druhej díl a postupně přituhuje...přijde mi to více zajímavější a napínavější...jednička byla jako takový úvod a ted se to postupně rozjíždí...měl by to každej vidět...

24. března 2008
avatar uživatele
Kama
...
50 %

Nevím. Knížku sem nečetla a takže nemůžu posoudit, jak napsali scénář. Když sem ho viděla poprvé, strašně se mi líbil,ale to bylo před cca 4 rokama. Teďka když se na to dívám, tak mi ten film přijde trapný. Takový dětský. Oproti Ohnivému poháru, Fenixovu řádu a Vězni z Azkabanu je to takové ... primitivní. Možná jsem moc kritická,ale .. třeba ten happy end na konci ... radši pomlčím ... Ale jinak pěkné prostředí a scény s pavoukama byly good. Hezky udělané jenom prostě dětské ...

24. března 2008
avatar uživatele
80 %

Už jde o větší vtažení do celkového děje, takže už to není jen pro ty nejmenší, ovšem oproti tomu se mi nelíbilo to, že i když dvojka je stále docela krátká, tak už se film dost odkloňuje od knižní předlohy.

17. března 2008
avatar uživatele
30 %

Ne a ne a ne. Kazí to knižní představivost. Má to něco do sebe, ale nic si z toho nevezmete. Je to na motivy knihy se kterou to skoro nemá nic společnýho.

12. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Film se mi líbil, i když první a třetí díl jsou daleko povedenější snímky. Je pravda, že i v knižní podobě se mě již zmíněné příběhy líbili více.

31. října 2007
avatar uživatele
Lafi
...
70 %

Harry Potter II

Sám jsem byl překvapen, ale líbilo se mi to... Určitě víc než první díl. Filmařsky bezchybné, víc strašidelné, možná trošku dlouhé (a to ještě mezi vystřiženými scénami je spousta variací, které by vůbec nevadily). Zvuk při bitvě s hadem cloumal se sedačkou, takže jsem si prostě užil :) Jako šestiletý bych ale asi neusnul !

21. října 2007
avatar uživatele
70 %

další očekávaný díl..povedený ale slabší než předchozí díl..myslím že změna režiséra by mohla pomoct...ale stejně se mi to líbilo

17. října 2007
avatar uživatele
90 %

Dvojka Harryyho mi přišla celkem povedená, tak jako jednička. Pěkně vytvoření byli bazilišek a Aragog. Pořád se ale musím vracet ke knižní předloze, protože ta je povedená a některé věci mi ve filmu chybí.

16. září 2007
avatar uživatele
80 %

Tak tohle bylo lepší než jednička! Lepší zápletka a povedlo se jim to i líp (o proti jedniče) zkrátit. Ginny jsem si představovala asi tak, jako herečku (Bonnie Wright), která jí hrála. Nadchl mě i profesor Lockhart a Lucius Malfoy.

12. září 2007
avatar uživatele
100 %

Toto vyborny film ako aj 1, .Je to genialny film a tvorcovia spravili dobre ži sa držali knihy.SUPER film.

22. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Dobby

Byl to první díl, který jsem viděl. A díky Dobbymu se mi celkem líbil a pobavil jsem se. K zhlédnutí jiných dílů mě film sice nepřiměl, ale když nějaký uvidim, tak doufám že se tam Dobby objeví.

16. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Harry Potter a Tajemná komnata

Dvojka podle mě nezklamala ale také nenadchla byl to průměr ságy z Bradavic...viděl jsem i lepší díly...dávám 90%

16. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Tak tenhle Potter byl snad ještě hůř zpracovaný než ten první a hodně mě zklamal, čekal jsem velkolepou podívanou, ale viděl jsem prozatím jenom nejhůře zpracovaného Pottera.

13. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Kouzelný

Tajemná komnata je opravdu tajemná a je to zatím můj nejoblíbenější díl ze série. Harry je pořád stejně roztomilej a jinak film je teda tajemnější a vtipnější než jednička.

11. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Hodnocení: 3 z 5 (***)

Tajemná komnata splnila má očekávání tak z poloviny, za Kámenem mudrců u mně o nějakých těch pár procent zaostává. Asi jsem očekával možná až moc novinek, ale to bylo až na pár nových postav hodně bláhové. Akce a napětí oproti minulému dílu přibylo, zápletka mi už však přišla méně zajímavá. Nové postavy, jako třeba oplzlý Lucius Malfoy v podání Jasona Isaacse nebo Kenneth Branagh coby kouzelnická celebrita Zlatohlav Lockhart, mi to sice částečně vynahradili, přesto mi tu chybí takový ten "potterovský" šmrnc z jedničky. Také jsem nedokázal vůbec překousnout toho otravného skřítka Dobyho, ta jeho přítomnost mě tedy hodně unavovala. Desetiletí diváci se určitě u filmu vyblbli více než já, o tom netřeba pochybovat. Neříkám, že jsem se u filmu nějak zvlášť nudil, přesto vidím Tajemnou komnatu jako nejslabší díl jinak skvělé série.

11. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

: )

Tento diel podla mna nebol najlepší lae patrí určite medzi tie lepšie... Postava Dobby sa mi páčila najviac..... Trocha ma sklamalo, že to nemalo veľa spoločného s knihou... Ale zase režiser Ch. Columbus bol najlepší a vedel ten film nakrútit najlepšie..

10. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Nejlepší díl

Chris Columbus mi jako režisér Harryho Pottera sedl nejvíc. Jeho pojetí je krásně pohádkové, jeho vize Bradavic je přesně taková, jakou jsem čekal. Všechny ty kouzelnické vychytávky jsou perfektní. V pozdějších dílech mi tohle chybí. Předloha zde ještě není problém, ve filmu je vše důležité. Jason Isaacs je v roli Luciuse Malfoye bezchybný, Kenneth Branagh hraje samolibého a nafoukaného Zlatoslava Lockharta velmi dobře. Efekty jsou skvělé. Děj hezky odsejpá a akce je tu taky dost. I humor je tu na dobré úrovni na rozdíl od pozdějších dílů, kde působil dost křečovitě. Film je podle mě nejlepší ze série o Potterovi a Columbus měl na režisérské stolici zůstat, jeho nástupci mi připadají horší ( i když jsem zvědav, jak si David Yates poradil s Fénixovým řádem). Největší výtku mám k herectví Dana Radcliffa, čím dál víc na mě působí jako herecké dřevo. Čím víc mizí jeho dětská "roztomilost", tím víc je to vidět. Proto dávám 90%...

4. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

ale jo, dobrý:p ...myslím si,že první dva díly sou takové pro mladší děti:)-nejsou tak akční,děsivý...nebo jak bych to řekla,teda napsala:D...ale i tak se mi to líbilo ...:)

23. července 2007
avatar uživatele
90 %

čakal som viac

Som sklamaný.Kniha neuveriteľná a film ma až tak nezaujal.čakal som od toho naozaj viac.Ale je to film čo si pozriem určite viac-krát.

23. července 2007
avatar uživatele
90 %

Jo dvojka stejně jako jednička byli dobré.Nejvíce se mi líbila postava Luciuse Malfoje a taky se mi líbil ten boj Toma s Harrym v tajemné komnatě.No jinak si myslím že dvojka asi byla nejlepší ze všech dílů jaké sem zatím viděla.Proto dávám 90%

8. července 2007
avatar uživatele
90 %

Dlouhé, lepší než první díl, temnější. Jedná se o skvělý snímek, který dolů sráží jen některé nudné pasáže, ale není jich moc.

Začátek je naprosto perfektní, Malfoy trhající knížku Zlatoslava Lockharta je jednoduše geniální. Přivítání v Bradavicích bylo uděláno poměrně netradičně a hned mě zaujal Filch a Snape.

Pak už nastupuje ďábelské tempo, nudnější části jsou pouze různé rozhovory, které ale jako celek vůbec nevadí a jen dokreslují atmoséfru.

Fénix je nádherný a roztomilý. Hudební doprovod opět nemá chybu, ostatně co jiného čekat od Williamse.

1. července 2007
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Lepší než jednička, přesto má stejné plusy a mínusy. Pokud chcete jednoduchý film na zaplácnutí večera, který vás nenutí přemýšlet nebo jakkoli uvažovat, je to pro vás. Opět za vše může naprosto netalentovaný režisér a jeho otrocký přepis knihy. Film vám naprosto nic nedá a pokud nejste fanoušek série, ani se u něj nesnažte. Otravná podívaná, narychlo vytvořená pro fanoušky, děti nebo lidi bez smyslu pro dobré filmy.

28. června 2007
avatar uživatele
70 %

Stejné připomínky, jako k prvnímu dílu. Nedržení se knižní předlohy, hlavně co se postav týče. Takový pan Weasley by měl být proplešatělý a nosit brýle, Percymu taky chybí brýle, jinak hlavně vedlejší postavy neodpovídají zadanému popisu. Seamus má mít pískově žluté vlasy, má je černé, například. Druhý díl (kniha) je jen o něco málo delší než první, tudíž je ve filmu ještě skoro všechno podstatné. Opět jako v jedničce je opravdu silný jen konec. Ale nechápu, proč do filmu dávají scény, které si vymysleli tvůrci a nedají tam místo toho nějákou původní. Myslím, že tohle je ještě slabší, než jednička.

24. června 2007
avatar uživatele
90 %

Podle mě je jednička o něco lepší než dvojka, ale to protože je to místy nudné, ale to i v knize. Dvojka není na fanatické koukání, ale spíš takové shlédnutí jednou za čas, když si chcete osvěžit co se tam stalo a nechce se vám číst - jelikož je dvojka prakticky to samé co kniha.
Jo a ještě stále je to ta samá pohádka což je na jednu stranu dobré, na druhou ne.

24. června 2007
avatar uživatele
80 %

Vpodstatě stejné provedení jako u prvního dílu. Autoři se hodně drželi předlohy. Na jednu stranu film doslova zobrazující knihu, na druhou stranu se ale knize nevyrovná.

10. června 2007
avatar uživatele
60 %

Kenneth Branagh

Jako fanoušek HP knížek se mi tenhle film hodnotí velmi těžko. Kdysi jsem ho měla velmi ráda, dnes se na něj s chutí podívám, ale vždy mám k němu spoustu výtek. Jeden velký nedostatek je podle mě režisér. Nelíbí se mi jeho styl; film mohl být méně dětský, i když je to teprve druhý díl. Hodně mě znechutily dvě scény. První kdy Lucius Malfoy chce na Harryho použít Avadu jen proto, že mu ukradl domácího skřítka. Prostě absurdní. Druhá je, když se Hagrid vrací z Azkabanu a ve Velké síní se z něj stává superstar a všichni mu tleskají a chtějí si na něj sáhnout. Tohle bych čekala spíš v americkém filmu, a proto se mi americký styl Chrise Columba moc nelíbí. Mohla bych s výtkami pokračovat, ale bylo by to podobné jako u ostatních HP filmů, kdy kritizuju nedržení se knižní předlohy (i když první dva díly jsou na tom nejlépe), místy otřesný scénář a výkony některých herců. Musím však i něco pochválit, a to skvělého Kennetha Branagha. I když jsem si Lockharta vždycky představovala jinak, on má velké charisma a svou postavu dokázal ztvárnit tak, že byla komická, jak měla být a nevypadalo to spíš na parodii.

31. května 2007
avatar uživatele
100 %

Temnější, ale stále pohádkový

Stále stejný režisér, poněkud temnější než první díl, ale stále nedosahuje temnosti a tajemnosi trojky a zůstává mu dětská, pohádková atmosféra. To ale není vůbec na škodu. Hrdinové nám sice trochu povyrostli, ale stále zůstávají malými, ještě ne moc zkušenými dětmi. Film je nicméně dobře zpracovaný, svělý na oddychové nedělní odpoledne.

27. května 2007
avatar uživatele
100 %

Jelikož jsem věděla přesně co příjde než se to opravdu stalo ve filmu, přišla jsem o to napětí, na kterém to pak celé strádá, ale stejně sem si mohla vychutnat celkem fajn zážitek, pěkný efekty a tak dále....

22. května 2007
avatar uživatele
100 %

Mne to nevadí, že sa dá čo vylepšovať. Harry Potter je super! Ešte že to tú Rowlingovú napadlo. 100% pre všetky časti. Skoro to porazilo Pirátov z Karibiku...

15. května 2007
avatar uživatele
90 %

Druhý smolný rok v Bradavicích

Druhý a poslední filmové zpracování Harryho Pottera Chrisem Columbem bylo napínavější, temnější a udrželo si přesto pohádkovější ráz. Nové postavy, vyhrocené situace, hromada kouzelnických nehod a úrazů. Názor mám podobný jako u Harryho Pottera a Kamene mudrců. Určitě má film své mouchy, ale rozhodně jsem se ve filmu setkal s větším logickým spádem srovnatelným s literární předlohou než tomu bylo u následujících dílů. Je to pro děti a přesto to má nádech něčeho, co vnímají jinak dospělí.
Harry a jeho přátelé mají první rok za sebou, druhý prožívají zase o něco intenzivněji. Zlo na sebe beru podobu bytosti, která je ukrytá v Tajemné komnatě, objevuje se Zmijozelův dědic a taky hromada zkamenělých. A do toho všeho ten pošuk, co vyučuje tenhle rok Obranu proti černé magii, Zlatoslav Lockhart, který svou sebestředností rozčiluje nejen Harryho a Rona, ale nejspíš i diváka. V podstatě je to taková pohádková detektivka s mnoha podezřelými a jediným viníkem. Hádejte, kdo je vinen?

14. května 2007
avatar uživatele
Elik
...
50 %

Ale ještě jo...

Tenhle filmík je už taky postarší, ale díky J.K. R. je děj opravdu pěkný a tenhle film má takové své kouzlo, i když myslíám, že se dá stále co vylepšovat....

22. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Tajemná komnata mě tedy nijak neohromila. Čekala jsem něco lepšího a povedenějšího, ale nedočkala jsem se. Film je možná pohodlnější, ale kniha je stejně nedostižná. Trhák to zrovna není, ale na jedno skouknutí to stačí.

15. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

jak už zaznělo mnohokrát, tento díl je mnohem děsivější a temnější než první, ale já to ve filmové podobě moc necílila. diváci by měli mít strach o harryho život, ale ke mě se tento pocit prostě nedostavil. takže musím zůstat u názoru, že kniha je lepší.

13. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Rickman nebo Isaacs? Oba!

Ať chceme nebo ne, Tajemná komnata je posledním dílem, zpracovaným jako pohádka, sice strašidelná, ale pořád pohádka. Od Vězně přetrvává ponurá atmosféra, napětí a strach. Právě tenhle díl je posledním, kdy si můžeme vychutnat poslední pohádkové Bradavice. Z mého pohledu je rozhodně co vychutnávat. Po seznámení se sympatickým skřítkem Dobby a ještě sympatičtějším Luciusem (se Snapem nejlepší postava z Komnaty) jsme opět zpátky v starých, dobrých Bradavicích, kde se tenhle rok dějí zvláštní věci (divné, že se všechno zvláštní děje v letech, kdy školu navštěvuje Harry, co? :-) Komnata se sice nemůže vyrovnat následujícím dílům v akci a napětí, ale zase je nabitá vtipnýma hláškama, především Zlatoslav Lockhart a Lucius Malfoy perlí o 106. Jediné, co bych vytkla, je malý prostor pro úžasného Alana Rickmana. Jeho Snape je dokonalost sama.

8. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

2. film už neni tak "dětský" jako první, už to začíná bár pravý Harry Potter. Kniha o 100% lepší, ale i film je povedený. Dostává 90%

22. března 2007
avatar uživatele
90 %

Luky II

Dobrej den. Podle mě je Harry Potter a Tajemná komnata docela dobreý film. Já osobně ho mám rád i když je spiš pro mladší. Tento film je na slušný úrovni a proto ode mně získává 90%...

15. března 2007
avatar uživatele
90 %

Stejně, jako u ostatních již natočených dílů (I., III., a IV.) se mi nelíbí odklánění od děje v knižní předloze, protože ta je milionkrát lepší, než všechny filmy dohromady. Ale oceňuji ztvárnění Baziliška.. Scéna s ním a s Herrym, je ve filmu možná lepří, než v knize... Proto dávám 90...

10. března 2007
avatar uživatele
70 %

První díl hodnotím na 70% a druhý byl podle mě natočen velice podobným způsobem a mám k němu stejné výhrady - podle dobré předlohy nebyl natočen tak dobrý film.

3. března 2007

Tajemná komnata

Komnata je opět otevřena! Druhý díl je výborný, stejně jako ostatní tři zatím natočené. Dvojka je ještě představením dětských hrdinů, ale jejich problémy pro děti určitě nejsou. Druhý díl je stále "rozkoukávací", ale to nijak nesnižuje jeho kvalitu. Řekněme, že sto procent je dostačujících, ne? ;)

1. března 2007

Hmmmm...

Jelikož druhý díl je mým nejneoblíbenějším dílem z celé řady Harryho Pottera, samozřejmě ode mne nedostane 100% už z důvodu, že děj se mi nelíbí... Ale na to, že se mi děj nelíbí je film opravdu hezký. Skvělé ztvárnění baziliška i rarachů mne opravdu zaujalo... Navíc famfrpál je mnohem vytuněnější než v 1. díle, takže přeze vše se mi film docela líbil...

28. února 2007
avatar uživatele
100 %

jj

tenhle dil skvele navazuje na jednicku a libi se mi ze se opet drzi knihy..a je tajemnejsi nez jednicka..the best super

24. února 2007
avatar uživatele
100 %

Harry Potter celkom ujde, rád si to pozriem hocikedy, keď mám čas, ale ako to ide ďalej a ďalej sa to stáva skôr "hororom" ako fantasy filmom, ale to je iba taká malá moja úvaha, aj tak predsa je to dobrý film...

21. února 2007
avatar uživatele
90 %

Jelikož se mi líbí všechny díly Harryho Pottera, tento mě nezaujal. Bude to nejspíš tím, že nesnáším hady a pavouky. Brrrrrr. Tento díl mi naháněl hrůzu. Když jsem ho viděla poprve (byla jsem na něm v kině, což bylo hodně dávno), zakrývala jsem si oči. Ale teď mi to už nevadí. Ano, pořád se ho bojím, ale jinak je super. 90 % způsobil had a pavouci.

16. února 2007
avatar uživatele
80 %

:-/

Další pokračování kouzelnickéh učně Harryho mě možná oslovilo víc než první díl. Ani vlastně nevím čím, ale ten malý brýlatý klučina mě se svými přáteli dostává a začíná se mi to líbit čím dál víc.

9. února 2007
avatar uživatele
60 %

Myslím, že tenhle film je nejhorší z celé jenak skvělé série. Nevím proč, ale fakt se mi nelíbí.Ale je tam skvělej Lockhart. A samozřejmě Allan Rickman alias Snape ten je jako vždy skvělý.takže 60%

1. února 2007
avatar uživatele
90 %

Tohle byl první film, před kterým sem četl knihu, takže se mi to zdálo v některých částech hrozně zkrácené, ale když se podívám na nadcházející díly, musím říct, že lepší verze se natočit nemohla. Líbí se mi postava profesora Lockharta a samozřejmě Luciuse Malfoye. Taky tady jsou už více zlepšeny efekty oproti jedničce, kde to ještě nebylo ono.

28. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

jo - bomba

Četl jsem knihu i jsem viděl film - Harry Potter je prostě nejlepší. Ve všech dílech - v prvnim, druhym, třetim, čtvrtym a snad i pátym =)

22. ledna 2007

2 je určitě lepší než 1,už ta zápletka s lordem Voldemortem,akorát se mi nelíbí ve filmu učitel obrany proti černé magii zlatoslav lockhart

2. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

No dvojka byla lepší než jednička a myslím, že ji velmi vylepšil právě skřítek Dobby. Akorát mi ani ve filmu ani v knížce nepřijde sympatická ústřední trojce- Harry, Ron a Hermiona, ale co nadělám.

1. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Bylo to ještě lepší než jednička, Chris Columbus se zlepšil, je tam více vtipu, akce a efektů. V komnatě s baziliškem a Raddlem je to vyvrcholení dost povedené.100%

20. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Tak na toto druhe pokracovani Harryho Pottera, jsem vlastne byla donucena skoro nasilim - ze skolou jsme na to sli do kina.Ikdyz jsem se zezacatku na to divala s odporem a skoro s donucenim, tak musim priznat, ze nakonci, jsem byla i trochu smutna, ze uz to zkoncilo :)) Hlavne musim vyzdvihnout atmosferu a celkovou hudbu filmu.Ta se mi neskutecne libi :))

10. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Jsem fakt velký fanoušek Harryho Pottera, ale tenhle film se mi líbil ze všech čtyř nejmíň... Radši si přečtu knížku, než abych se podíval na tenhle film... Ovšem jsem opravdu velký fanoušek takže musím dát minimálně 70%

26. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Nejsem příznivec knížek o Harrym Potterovi a pochybuji, že je budu kdy číst (ale kdoví). Takže na tento film jsem se koukal ze zvědavosti. Musím ocenit bezvadné trikové záběry (ty s pavouky mě opravdu fascinovaly ty oceňuji nejvíce). Závidím lidem, kterým se tyto filmy a knížky líbí i když podle mého názoru jsou to nevídané blbosti. Omlouvám se všem příznivcům, ale je to můj současný názor (ten se může časem třeba změnit). Ale nejsem už dítě okolo 10 let věku takže sorry.

25. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Ron

Nejsem žádný potterovský maniak a knihy jsem dokonce ani nečetla(možná je to škoda a třeba to ještě napravím, ale času moc není a těch knížek je hodně a jsou dost tlustý:-)). Film se mi i přesto líbil, kouzelnický svět mě okouzlil a film docela pobavil. Ráda jsem zase po čase viděla v zajímavých úlohách své oblíbence Alana Rickmana a Kennetha Branagha(jeho kreace neschopného ale proslaveného čaroděje byla opravdu dokonalá). Pro mě ale nade vše vynikala postava Rona, která byla opravdu zábavná. Jeho úšklebkům nebo vystrašeným pohledům a hláškám jsem se skutečně zasmála. Skvělý byl také dabing této postavy(zase se směju, když si vzpomenu na ten hlásek: Harry, už můžu panikařit?) Věci, které tu někteří příběhu vytýkají, především jisté kopírování Pána prstenů, jsou nepopiratelné, ale mně kupodivu nevadí, protože Tolkien je pro mě srdeční záležitost, kdežto Harry Potter jen příjemný relax u obrazovky. No, ale ani to někdy není málo!

25. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Dneska jsem to viděla na Nove a přišla jsem na to, že je to dobrý film! Jenže ho už umím na zpamněť a není to tak zaživné, ale jinak SUPER!!!

24. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Bylo to pěkné. I když to je starší a umím to zpaměti, pořád se na to vydržím dívat, což je staná jen u mála filmů. Začátek je ze všeho nej

12. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

taky dobrý

druhé pokračování Harryho pottera se mi líbilo a kousek méně než jednička.. nevím proč ale něco mi tam připadalo takoé zdlouhavé...no nevim ale fanouškem harryho pottera jsem i nádále zůstala!

9. listopadu 2006
avatar uživatele
zolo
...
100 %

No úspešné pokračovanie prvého dielu slávneho Harryho Pottera kde sa dozvedáme niečo viac a Harrym. No film mal dobrú atmozféru no páčilo sa mi tam uplne všetko a odporúčem každému.

4. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Táto časť sa mi nepáčila až tak ako prvá, ale aj tak je skvelá. Vidno, že Daniel - predstaviteľ Harryho zostarol, a trochu to vadí, ale ináč je v pohode. Len tak ďalej

2. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Tak jako jednicka je to hodne povedeny. Zajimavy dej. Uz to neni moc jako pohadka ale myslim, ze to nijak neuskodilo. Libilo se mi to.

28. října 2006
avatar uživatele
100 %

HPaTK

Jednička byla spíš pohádka, ale dvojka je konečně něco lepšího. Fantasy s tajemějším dějem a atmosférou. Trojka je sice lepší ale i tenhle díl se mi hodně líbil. Doufám, že to budu moct brzy porovnat i s knihou. Jinak dobrý.

27. října 2006
avatar uživatele
100 %

HP

Velice vyvážený film,který je velmi věrný knize což je dobře:).stopáž filmu je velmi dobrá,celí příběh a hlavně trikové efekty.Velmi dobré

16. října 2006
avatar uživatele
80 %

Jen tak...

Když sem k jedničce napsala, že to byl velice zajímavý film...teda pohádka...tak o druhém pokračování totéž říct nemůžu. Tohle mě moc jako pohádka nepřipadalo. Když sem na tomto filmu byla v kině, publikum se skládalo z rodičů a dětí. A ne jedno z těch dětí si zakrývalo obličej aby neviděli Baziliška jak se snaží zabít Harryho. Nevím, ale mám za to, že sága Harry Potter měla být určena především dětem. Tenhle film tomu moc neodpovídá. Ale i tak 80%

7. října 2006
avatar uživatele
90 %

Harry Potter a Tajemná komnata

Zase o něco napřed nežli Kámen Mudrců. Tato Pottrovka se u mě ve videotéce octla jako 1. a proto jí znám asi nejlépe. Super triky ale zase ten zkrácený děj.

7. října 2006
avatar uživatele
60 %

Tak i když u mě jednička měla úspěch,tak sem si to už kvůli knize myslela i o dvojce.Ale kdepak.Dvojak mě moc nebavila.Zezačátku ještě docela pohodička,ale ke konci,když Harry bojoval s Baziliškem mě to moc nezajímalo.ještě že to oživil náš slavný Zlatoslav,která mu role kdy nemá paměť skvěle sekne:)

19. září 2006
avatar uživatele
100 %

Roztomilý dobby a ke všemu ten děj, který je opět skvělý jako v prvním díle. Asi jeden z mála, který si nezasloužil přízvisko, že druhé díly jsou vždy horší než 1.

9. září 2006
avatar uživatele
90 %

Podruhé do Bradavic!

No každý díl Pottera má svoje kouzlo. Ale mě se stejně nejvíc líbila jednička. Harry nic neznal a všechno teprve objevuje. V druhém dílu je více akce a prostoru pro rozvoj postav. Ale stejně. Kdo si nepřečte knihu, jako-by Pottera neznal :-)

5. září 2006
avatar uživatele
100 %

Druhý díl Harryho Pottera se mi líbil ,byl mnohem lepší než jednička.tenhle film je úžasnej,nejvíc se mi líbil souboj Harryho Pottera s baziliškem

25. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

100%

Tenhle film je super.Mě se líbí všechny Harry potter....
ale každý je o nščem jiném .Tenhle film je plný dobrodružství a odvahy.Hodně štestí Harry.

24. srpna 2006
avatar uživatele
pb
...
90 %

pohádka

stejně jako jednička mi dvojka příjde příliš pohádková. je sice v jednom lepší než 3,4 ale jinak mam radši až ty další díly. v 1 a 2 je ta výhoda že tam je i famfrpál. to v dalších neni.

22. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší!!!!

Tenhle díl je rozhodně nejlepší ze všech!!!!! Je v něm všechno důležité co bylo v knížce, dělal na tom dobrej režisér a nejlepší byla ta hudba!!!

11. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

Nejhroší

Tenhle film byl asi nejhorší ze všech čtyř natočených. Je to sice dobře natočený dobrý děj ale něco tomu schází nevím přesně co ale něco jo.

8. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

2

Na dvojku jsem se do kina docela těšila. Předchozí díl je podle mého názoru lepší, ale i tak mě rozhodně Tajemná komnata nezklamala. Poprve se nám tu objevuje lord Voldemort v určité podobě a jeho závěrečný boj s Harrym je na plátně lepší než na stránkách knížky. Troufám si říct, že ať budou následující díly natočeny jakkoliv, vždycky budou patřit k těm nejzdařilejším filmům, které jsem kdy viděla.

7. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

tohle taky ušlo, celekm sem se sice bála toho baziliška ale to létající auto a vrba mlátička mě dostali ikdiž knížka má něco víc do sebe

7. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Nee

Podle mě nejslabší z celé prozatimní série. Zvláštní, že jednička byla v pořádku, ale dvojka je mimo. Samozřejmě ne dějově, to ne. Děj kopíruje ze světového bestselleru, ale mluvím o vizuální a trikové stránce. Podívejte se na scénu s Hulákem - Harry je úplně mimo! Podle mě se jim tento díl moc nepodařil.

27. července 2006
avatar uživatele
90 %

...

Je to vcelku pěký zpracování knihy.Sice je to docela pohádka pro děti ale líbí se mi.I přesto ale doporučuji nejdřív přečíst knihu,tam je to hezčí!

4. června 2006
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle díl je taky ještě taková pěkná pohádka, i když už začíná být trošku temnější... No, herci jsou pořád dobří, Dobby je taky fajn a pěknej, děj odpovídá knize, takže je to dobrý... A taky byl pěkně udělanej ten famfrpálovej zápas a Harryho ruka =)...

12. května 2006
avatar uživatele
60 %

Tento díl není zas až tak dobrý i když jako jo ale ne tak moc jak následující díl a předcházející díl...jen se mi strašlivě líbilo provedení a uschování té komnaty...

11. května 2006
avatar uživatele
90 %

Druhý díl je hodně zajímavý i když mi připadal okamžiky nesrozumitelný. Bohužel jsem Harryho nečetl, tak přidávám názor jen z pohledu diváka. Rozhodně je zde lepší a složitější děj než v prvním díle. Báječní herci, skvělá hudba,co dodat...

4. května 2006
avatar uživatele
90 %

Nejen přežít...

Tenhle film mi udělal opravdu radost...Já...nadšený knihomol uznávm větší kvalitu filmu oproti knize...Často se mi to nestává,ale tenhle film jsem skoukla mnohem raději,než bych se začetla do knihy podle které byl natočen...Vzdávám hold takovým filmům,protože jich moc není...

4. května 2006
avatar uživatele
konz
...
80 %

hmm

Tak dvojka byla poněkud podivnějši než jednička. I když byly některe scenky ktere byly nepřekonany! No prostě Harry

1. května 2006
avatar uživatele
80 %

Zlatoslave, Zlatoslave..

Atmosféra tajemné komnaty byla vystižena dobře, ale přesto mi to přijde jako nejslabší díl cel série. Kdo nečetl knihu bude mít problém s pochopením děje. Zvlášt mě zklamala postava Zlatoslava Lockharta, v tomto díle docela důležitá. Příště to dopadne lépe:)

23. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Druhej díl už nebyl tak sqělej jako první, ale některý části byly pořád dokonalý a nepřekonatelný =) Prostě celej Harry Potter nemá konkurenci =)

16. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Druhý díl sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale i tak je dobrý. Jelikož jsem četla knihu, vím,co, kdy, kde a jak má být. Mnoho scén je tu jinak, ale děj nevázne a přesto se dobře drží knihy. Tvůrci dobře zvládli takovou tu děsivou atmosféru, hlavně v Tajemné komnatě, když Harry bojuje s Baziliškem, ta je vážně skvělá.

15. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

S knihou sa to nedá porovnať. Ak to niekto nečítal nech to ani nepozerá lebo nepochopí. Ale je to milý film a herci sú dosť kvalitní.

14. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Úspěšné pokračování kolumbova trháku. Asi lepší než první díl i než další dva. Okolí bylo zpracováno opravdu dokonale...

5. dubna 2006

Fíha!!

Tak tedy dvojka.....! No dokud jsem neviděla čtyřku jsem dvojku považovala za nejlepší díl ze všech tří filmů!! Teď je u mne až na druhém místě!! Je sice super ale potrpím si na částečnou shodnost mezi knihou a filmem!! Jinak dobré!

4. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Harry po 2.

Film se snaží držet knihy a to se mi tom líbí! Velmi se mi líbilo akčnější naplnění děje a speciální efekty, které film zase posunuly o kousek dál.

29. března 2006
avatar uživatele
90 %

Páčila sa mi Tajomná komnata, len ju mohli spraviť trochu inak. Najlepší bol asi bazilisk, celkom dobrý nápad ako ovládať hada - parselčinou. Škoda, že to isté nemohol urobiť aj Harry. :)

28. března 2006
avatar uživatele
50 %

Lietajúce auto bolo celkom zaujímavé, pavúky odporné. Páčilo sa mi, že do filmu pridali naháňačku po lese počas úteku pred pavúkmi, trochu to oživilo dej. Čo naozaj kazí tento film a aj tie ostatné potterovky, je český preklad originálu.

13. března 2006
avatar uživatele
100 %

Harry

Filmy o Potterovi mám ráda, sice se nedají srovnávat s knihou, ale jako film jsou kvalitní. A skřítek Dobby je úplně nejlepší postavička ze všech:) Navíc, Tajemná komnata je můj neoblíbenější kousek

9. března 2006
avatar uživatele
100 %

Tma

Som veľká fanúšička Harryho Pottera, no osobne si radšej prečítam knihu, tým filmom podľa mňa niečo chýba, najma tým posledným-sú nejaké temné, také tmavé, bez farieb, hm...ale aj tak si ich milerada pozriem..

7. března 2006
avatar uživatele
80 %

Harry

Dvojka se mi líbí rozhodně více než jednička, je akčnější, ale pořád je to spíše pohádka pro děti. Opět bohužel chybí nějaké scény z knížky, něco je ve filmu jinak. Samozřejmě je to ale super film, který určitě neurazí a každý fanda knížky si ho alespoň trochu oblíbí.

25. února 2006
avatar uživatele
70 %

CELKEM FASA FILM

Celkem fasa film ale oproti jednotke tam fakt nebilo moc na co koukat, až na par zajímavých okamžikú. Herecký výkon sa ponekud zlepšil (vždiť uz maju za sebou jednotku). :)

20. února 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný film

Myslím si, že druhý díl je lepší než díl první. Je to více napínavé a asi i více legrační. Herci podali výborné výkony a děj je prostě dokonalý.

8. února 2006
avatar uživatele
100 %

Druhý díl je vtipný (hlavně co se týká Rona), ale zárověň je i napínavější než předešlý film. A domácí skřítek Dobby je prostě jednička!

7. února 2006
avatar uživatele
100 %

Další díly Harryho Pottera jsou lepší a lepší. Plno kouzel, záhadná atmosféra. Je to strašně pěkný film.

5. února 2006
avatar uživatele
100 %

Po shlédnutí prvního dílu, jsem se dvojky nemohla dočkat. Samozřejmě, že jsem četla i knížku, jinak bych asi nevěděla o co tam jde. Musím říct, že jim docela závidím. No řekněte, komu by se nelíbilo kouzlit.

4. února 2006
avatar uživatele
100 %

jojo

Myslel sem ze 2-ka bude horsi,jak uz to tak byva,ale mylil sem se je to fakt dobry porad lepsi.Jen tak dal

19. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Prostě Harry

Na Harryho Pottera NIKDO nemá (pokud jde o knížku)... Celé je to něco úžasného a kouzelného. Sice tajemná komnata nebyl nejlepší Potterovský film(to byl podle mě Ohnivý Pohár...) ale i tak to byl prostě potter a já tyto filmy a knihy miluju... musím dát 100%...

6. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Stejně dobrý

2.díl Harryho je stejně dobrý jako jednička,možná jen o trošičku svižnější tempo a zaměřenější na trošičku starší diváky.Prostě pěkný film u kterého se dobře pobavíte.

4. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Harry Potter se mi líbí a myslím, že jen tak nezměním názor. I když trojka byla asi nejzajímávější, dvojka opravdu taky není k zahození.

4. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

LEPSI NEZ JEDNICKA

Dallsi vyjimka, ktera potvrzuje pravidlo. Oproti prvnimu dilu je, zda se mi, tento zajimavejsi, i trochu napinavejsi. Rozhodne me zaujal jeste vic, je to proste o necem!

1. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

No v tomto díle jsem se ztotožnila s Ronem. NENÁVIDIM PAVOUKY. Fuj ten Aragog byl hnusnej. Jinak moc povedený, moc se mi to líbilo.

31. prosince 2005

lepší...

rozhodně lepší než první díl - už to byla o něco menší pohádka a o něco větší film. Taky se mi moc líbil domácí skřítek...

30. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Pěkné a věrné pokračování

O tomhle filmu si myslím, že je docela dobrý a tak jako jednička, i dvojka věrně vyjadřuje atmosféru Harryho Pottera. Dalo by se říci, že tento film na jedničku přímo navazuje a má tedy stejné, tedy pěkné prvky jako první díl. I když je o něco tajemnější a efektnější, stále má něco do sebe a stále se na něj dobře dívá. Na tomto filmu se mi asi nejvíce líbily hlavní tři postavy, jsou dokonce povedenější než v jedničce, třeba takový Ron měl stále svůj komický výraz a hodně se mi líbil jeho dabing, nebo Hermiona, ta zde vypadala asi nejlépe ze všech filmů - skvělá šprtka čarodějka. Jinak i to ostatní bylo fajn a tenhle film se mi líbí stejně jako Kámen Mudrců, takže Tajemné komnatě dávám opět zasloužených 100%.

30. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Harry Potter a tajemná komnata je sice o něco temnější ale pořád je to dětinské. Né že by se mi to kvůli té dětinčnosti nelíbi ale pořád to není to ořechové. Ale film je super proto z pohledu diváka dávám 100%

29. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Sice podle mě zatím nejslabší film o Harrym. Ale stějně jeto špička a ten bazilišek neměl chybu ale mohly by dělat rozšířené verze.

15. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Pořád pohádka

Ano, pořád je to ještě pohádka, na kterou se zvládnou koukat i děti. Ale jednička byla udělaná líp, ale na ní hlavně bylo to kouzlo prvního dílu, která dvojka postrádá. Knihu kopíruje celekm dobře, i když některé věci by se daly trošku více dodělat, ale jinak to podle mě tak zlé nebylo.

15. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

11. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Ani sladké,ani slané

Druhý Harry Potter,ale první kde o něco opravdu šlo. Je více tajemnější, hlavní hrdinové jsou o rok starší a film sebou nabaluje čím dál více diváku. Druhý film se mi líbli více než první,ale stále jde jenom o film na který se podívaté, párkrát se leknete a jdete domů. Chris natačí rodinné věci, z toho flmu je vidět že to není ani slané ani sladké. Napůl film pro rodinku, napůl strašidelný film pro jedince.

10. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Nejlepší Harry Potter

Tento díl byl podle mě úplně nejlepší ze všech co jsem viděla(ještě jsem neviděla 4!!!).Líbil se mi protože byl tajemný, záhadný ostatně to má i vnázvu.Byl napínavý a nehledala bych v něm nic vtipného je to totiž spíš hororové(ale asi jen to s tím baziliškem!fuj!)

3. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Takhle přesně jsem si představovala natočenou Tajemnou komnatu. Skoro totožné (aby taky nebylo, když to točil ten samý režisér) s prvním dílem. Snad přibylo více humoru a mladý Voldy vypadá moc dobře!

2. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

hmm...

Hm, noo, tak nevim. toto je stejně jako jednička pohádka pro děti, to ale filmu neubírá na kvalitě. Má to patřičný ´kouzlo´ a taky se to docela drží knižní předlohy. Možná je to tím, že je kniha tak krátká, ale co, je to plus profimaře, i pro diváky. ;)

29. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Dvojka předčila jedničku...

Tento film je určitě o dost lepší než jednička, ale pořád je to na tak dobře napsanou knížku docela nezáživné.

26. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Harry Potter 2

Tento díl je lepší než jednička asi proto, že není tak dětský, protože to už mě nebere. Pokud jste četli knihu, možná vás zklame, že tam něco chybí. Každopádně musím uznat, že si s filmem vyhráli a i herecké výkony jsou o něco lepší - zvláště prof. Lockhart. Trochu mi vadil skřítek, ne že by tam nepatřil, ale představoval jsem si ho jinak.

24. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Tenhle Potter je o něco lepší než první díl. Ale doufám že ten další může být ještě lepší, ale jinak mu nemám co vytknout prostě super.

20. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Pekny

Celko dobre spracovana dvojka konecne sa im podarilo to co v jednotka zbabrali.Aj efekty boli uz na uplne inej urovni

17. listopadu 2005
avatar uživatele
Matt
...
90 %

Dobré

Toto je (zatial) jediný Harry Potter, ktorý sa mi páči viac ako kniha. Film je pár stupníkov lepší ako jednotka, a je opäť velmi dobrý.

11. listopadu 2005
avatar uživatele
wiky
...
80 %

kouzelný

Mě se to líbilo stejně jako jednička. Dobby je úplně úžasnej - takovej roztomilej a ty ouška!:o))....ale zas si to u mě zkazili těma pavoukama, úplně strašně moc pavouky nesnáším - nevim proč je furt někam strkaj!!!Některý chvilky byli taky malinko přehnaný ale stejně je to pěknej kouzelnej pohádkovej příběh, na který se ráda někdy znovu podívám.

11. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Noo

Tak dvojka sa im trošku viac podarila ako jednotka, ale má to svoje chyby a keby som nebol tak veľký fanúšik takýchto filmov a žanrov, tak sa na to ani nepozriem...

8. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Nejlepší díl Harryho Pottera

Po velmi dobrém dílu další a ještě lepší. Tajemná komnata překonává Kámen Mudrců větším počtem akce i humoru. Dobrý děj a skvělé ztvárnění Luciuse Malfoe i Zlatoslava Lockharta, animovaně skvěle udělaný bazilišek i Dobby. Můžu vřele doporučit ke shlédnutí.

7. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Harry Potter

Tenhle díl jsem viděla nejvíckrát, protože se mi i nejvíc líbí. Je sice pravda, že ten konec už mě nebaví. To mám ale u všech dílů Harryho Pottera a knížky nevyjímaje. Možná, že jsem ujetá, ale mám nejradši Zmijozel a tady se mu věnují asi nejvíc:))) Jinak se mi tu strašně líbí ty pavouci:)))

5. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

1

suprovej film a na jedničku jen mě zklamal ten famfrpál, ale jima film na jedničku, který mají radi nejenom děti

4. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

:-)

Tento film bol veľmy vydareny a trochu tajomneší ako jednotka. Druhý diel sa začina pekne a tajomne pôsobí v druhej tretine a nádherne končí.

3. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Temnější a vyspělejší

Stejně jako první díl, je Tajmná komnata pořád ještě pohádka. Ale temné atmosféry naštěstí trochu přibylo, to ale podle mě není zásluhou filmových tvůrců, ale JKR. Na maldých hercích je znát, že už jsou si mnohem jistější a na jejich výkonech se to znatelně projevilo.

30. října 2005
avatar uživatele
100 %

Tajemnější

Tento díl je o hodně tajemnější než prví a to se mi LÍBÍ!!!! Perfektně zpracovaný z knižní podoby do filmu. A Lockhart je supr!

29. října 2005
avatar uživatele
60 %

menší sklamání

Už podle nadpisu poznáte že mě druhý díl trochu sklamal. Byl tam na můj vkus hroznej děj takže sem se u toho docela nudil. Ale nadruhou stranu to bylo chvilkama zajímaví proto dávám 60%.

14. října 2005
avatar uživatele
100 %

Harry Potter 2

Film se mi moc líbil a byl kouzelně zpracovaný, už se těším na nové díly HP a přecejenom řekněte, kdo by nechtěl mít takovou hůlku doma ? :))

14. října 2005
avatar uživatele
90 %

Harry Potter se vrací

Je to tak Harry je zpátky a dalo by se říct,že ještě lepší než v díle prvním. Opět je tu téměř otrocký přepis knihy na filmové plátno (někomu to vadí, ale já jsem spokojen), tudíž je i delší. Vždyť i druhá knížka má víc stránek. Děti budou určitě spokojeny, stejně tak jak u prvního dílu, možná i víc. Vždyť je to delší. A rodiče a my starší, to taky "přežijem", protože děj ubíhá yběsilou rychlostí, takže se na plátně pořád něco děje.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Málo strašidelné

No- "rodinná zábava" to je celkem dobrá, ale štve mě zaprvé to, jak Williams nemůže vymyslet něco originálního a kopíruje děj knihy a zadruhé- místy je to strašně dětinský, což vůbec neodpovídá temné atmosféře knihy. O to víc se těším na Vězně z Azabanu...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Je to tady!

Harry Potter and Chamber of secret.Dobře udělaný film.O proti jedničce jde vidět hodně změn.brumbála hraje jiný herec a žáci jsou starší.Taky je tady více vizuálních efektů.Létající Ford Anglia,Bazilišek,Ridlleův deník a taky cestování krbem pomocí letaxu.Je o něco delší než jednička.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Vy víte kdo se vrátil !!!

A je tady další pokračování Harryho Pottera a taky už o něco lepší není to takové to představování jako v jedničce už se to začíná rozjíždět všichni kdo viděli jedničku už znají parchanty jako jsou Malfoy, Crabe a Goyle. A taky už znají nějaké učitele a předměty. A taky je poznat že dvojka je kapku hororovější než jednička. I když je to stále podívaná pro rodiny a ne pro teenagery.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dokonalý? - skoro

Pár chyb se vždycky ve filmu najde. Nic neni dokonalý, ale druhý díl Harryho Pottera se k dokonalosti dost rychle blíží. úžasný vizuální efekty vás někdy dostanou pěkně do varu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Harry?

Jeeežiš. Čtu horní názory a stydím se. Knihu jsem četl několikrát a z filmu jsem byl zdrcen natolik, že jsem se na něj víckrát nepodíval (a asi i nepodívám). Fakt strašný... Jedině se mi líbili někteří z profesorů + starý malfoy a Rupert Grint...

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Nic noveho

Myslim, ze je to pouha kopie knihy a nejak tak nevim, jednicka byla udelana mnohem lip, je pravda ze tam bylo par opravdu peknych scen, ale mam pocit ze v te knize se skryva vic nez to co natocili, i kdyz musim uznat, Dobby, Lockhart a Lucius byli udelani moc dobre :))

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Zůstávám při zemi

Tak jsem to konečně viděla, a musím říct, že se mi asi víc líbil první díl. Byl takový upřímnější. Vystačil si s čáry a představováním Bradavic, což lidi neznalé knihy dost ohromí (mě ano). Tady ale Rowlingová cítila potřebu přidat více hrdinských činů a akčních scén - a bohužel je to na škodu. Pavouci - dobrá. Ale co ten had? A Harryho samozřejmé vítězství nad ním? Proč proboha musel bojovat s mečem? Takovéhle věci se hodí jinam, v kouzelnickém světě by podle mého názoru neměly akční scény co dělat. Alespoň pro mě to byly dost rušivé scény, kvůli kterým nebyl výsledný dojem tak dobrý. Připadá mi, že se Rowlingová krom své vlastní nepopiratelné fantazie bohužel nechala inspirovat i dílem jistého kolegy, který s pavouky a krvelačnými stvůrami přišel mnohem dříve. Ano, mám na mysli Pána prstenů - tam je ale zneškodňování nestvůr a nepřátel neoddělitelnou součástí. V Harrym je to však podle mě na úkor napínavosti, zábavnosti a celkového diváckého zážitku.Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Najslabší diel ...

Teraz píšem nielen o filme, ale aj o knihe. Tajomná komnata je najhoršou knihou z celej série, aj keď je fakt veľmi dobrá... nápad s denníkom Toma Riddla mi moc nesedel. Na duhej strane ma film celkom milo prekvapil niektorými vecami ... najmä Doby, aj keď som si ho predstavoval trošku inak ;). Film opäť v podstate verne kopíruje dej knihy, ale keďže žiadne zmeny v scénaristickej ani režisérskej stoličke nenastali, nie je sa čomu diviť. Stále je však na čo sa pozerať ... lietajúce auto, zúrivá vŕba, les pavúkov ... je tu o veľa viac akcie, preto vám takmer 2 a pol hodiny utečie pomerne rýchlo. Efekty sú opäť dokonalé. Záver? V niečom je film lepší ako jednotka v niečom horší, ale ako celok sa mi viac páčila viac jednotka.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Harry a Tajemná komnata

Tento díl se mi líbil ještě víc, pokud si člověk přečte knížku velmi rychle pochopí, vhodný pro celou rodinu a to je na filmech to nejkrásnější, když může rodina vyrazit s dětma a všichni se baví.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

harry2

Tento film šlape ve stopách svého předchůdce a ve všem je to znát. V některých místech se snad i dalo předpovídat (i když jste nečetli knížku), co který dětský hrdnia řekne nebo jak se zachová ... chtělo by to trošku tuto sérii oživit - a trojce se to povedlo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

opět rodinný

Další rodinný film, určitě nezklame, napětí tam je dost, i trochu té nespravedlnosti... Dobré jsou na videokazetě neuvedené scény, zejména se Snapem :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Klidně i 10 x

HP mohu pouštět našemu malému opakovaně. Vždy ho zaujme a já mám 2 hodiny klid....vynikající herci, zajímavý scénář a skvělá hudba. Těším se na 3.
Musím ještě nasbírat pár smart bodů a pak ho koupím na Shellu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

šlo to

Byl samozřejmě udělán lépe graficky, určité věci tam byli taky lepší ale nebylo to přesně podle knížku...docela dost věcí mi tam chybělo ale kdybych to nečetla byl by to skvělý film.... Herci už byli lepší, protože byli sehranější a taky uměli lépe hrát....Už to bylo doopravdické :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Harry

Myslel jsem že to bude blbost ale po zhlédnutí jsem byl docela mile překvapen i když tento film není moje krevní skupina.Efekty jsou docela pěkné ale ten příběh má opravdu divný konec.Hlavní hrdinové jsou výborní i když si myslím že Ron zastiňuje Harryho.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

PO prvním díle jsem se už druhého nemohla dočkat a když přišel byla jsem mile překvapená....byl ještě víc napínavý než ten první...a proto ho doporučuju...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

slabý

O trošku lepší než jednička.Ale jinak...Nuda,nuda.Když víte co přijde,tak v tom filmu musí bejt něco jinýho,co zaujme.Třeba režie,ta je podle mě absolutně nevydařená.Je to hrozně pomalý a zdlouhavý,vleče se to.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
90 %

Lepší než jednička.

Na knížku to mít nemůže, neboť se do do filmu nevejdem, ale opět je to v rámci možností velmi dobře přeracováno. Je zde méně odchylek od knihy, proto se mi film líbí víc a dostává odemě 86% - tedy 90 :)

Kdysi dávno
avatar uživatele

...
90 %

Více tajemna

Přestože tvůrci říkali, že druhý díl bude strašidelnější nebylo to zase tak strašné. Na druhou stranu je to film pro menší a ne pro dvacetileté které už nevystraší ani texaský masakr za bouře o půlnoci.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

ani ne

stejně jako první díl i tento díl postrádá vtip a je takový nudný jdoucí podle návodu rowlingové jako je to dobré ale je to slabota

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:-)

Komu se líbil první díl, jistě nepohrdne druhým. Doporučuji, stojí to vážne za to :-) I když první díl byl asi větší zážitek..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Harry 2

Pokračování veleúspěšného filmu harry potter je to supr lepší než jednička ale zase v něčem to je stejný ale prostě lepší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

harry...

lepší než jednička,slabym povaham může občas naskočit i husí kůže (jako třeba mě) :-) nejlepší v tomhle díle je ten skřítek...

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

O ničom

Takze HP je podľa mňa úplne nudný film...Najzábavnejší bol asi Ron ....Takze si zaslúži takých 40 percent...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

dobrý

Mylím, že je dvojka stejně dobrá jako jednička. Možná ještě lepší, díky skvělému výkonu Rona. Knize se to sice nevyrovná, ale i tak se mi film líbil. Je to taková oddechovka, když je člověk přesycenej krvákama.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

,,,,,

Pár chyb se vždycky ve filmu najde. Nic neni dokonalý, ale druhý díl Harryho Pottera se k dokonalosti dost rychle blíží. úžasný vizuální efekty vás někdy dostanou pěkně do varu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Parada, parada

Columbus vsadil na svoj instinkt a natocil dvojku presne takym istym sposobom ako jednotku, a vyplatilo sa mu to.Potteromania bola ako dobre namazany stroj a vsetci sa znova tesili na svojich oblubenych hrdinov.Urcite som nebol sam, ktory sa bal ako si filmari poradia s narocnejsimi divakmi, novymi postavami (napr. digitalny Dobby) a zamotanejsim dejom.Znovu uspeli a HP 2 sa stal este vacsim hitom ako jeho predchodca.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

nic moc!

Podle mě je jednička a trojka mnohem lepší!Ale dá se na to koukat.Už se nemůžu dočkat čtvrtého dílu a myslím,že nejsem sama!!!:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bradavice podruhé

Další pokračování... a podle mě lepší, než to první. Krásné výtvarné zpracování Dobbyho a Aragoga. No komu by se nelíbil malinký domácí skřítek, nebo obrovský pavouk, zavřený v krabici. Film se drží knižní předlohy, a to je fajn.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dvojka

Harryho se taky dost povedla. Je možná trošičku strašidelnější, ale to mu na kouzlu neubírá. Dcera se bála pavouků, ale dnes chce mít jednoho doma.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Lepší...

Jestli to takhle půjde dál a i zbývající filmy o Harry Potterovi budou mít rostoucí tendenci tak se opravdu máme na co těšit. Je to lepší, herci podávají výkony na hranici svých možností a celkové vyznění filmu je výborné. Columbus prostě odvedl báječnou práci a skvělou zábavu pro lidi jakéhokióli věku.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

tak dvojka je určitě lepší než jednička.. .ve všech ohledech.. .teda až na jeden ..stále mě nebyla schopna udržet v pozoru po celou dobu..

Kdysi dávno
avatar uživatele
pepe
...
100 %

jízva

Ta jízva jak má harry tu mam taky ale nejsem kouzelník
jinak se mi moc tento film líbylvám asi taky.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pecka!

O 100000% lepší než první díl.Konečně víc akce,více mého miláčka Draca Malfoye a jeho úžasného taťky a taky skvělý Zlatoslav Lockhart...no prostě supr!

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

...

Mezi jedničkou a dvojkou nevidím žádný zásadní rozdíl.. Podívat se na to dá, zasmát někdy taky.. i ta vteřinka napětí.. proč ne..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dobrý!!!

Tento film jsem viděla už dávno, ale v angličtina s českými titulky. Pořád jsem se na něho dívala, že už to znám v té anličtině nazpaměť. Teďkom si to vždy pustím, ale jenom v angličtině. Díky tomu filmu umím líp Aj než kdokoli jiný. Musím ohodnotit film. Je velice dobrý!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

dvojka

Tak jednička byla dobrá,ale dvojka je lepší.Určitě je více napínavější,záživnější,delší no prostě lepší...Chris zase zabodoval

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

L--o--o

Tajemná komnata je daleko víc napínavější než jednička a byla jsem z ní nadšená. Doslova úžasné animace baziliška a skřítka Dobbyho mě dostaly!!! BOMBAAA

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Sklamani

Jednicka byla o dost lepsi.Jedina moje nadeje se skryvala ve trojce.Dvojka je zatim nejhorsi film ze serie.Velmi me sklamal.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Nic moc..

Dvojku mám teda narozdíl od jedničky radši ve knižním zpracování...filmy je sice dost propracovaný na efekty, ale mě jako takový "nic moc" nedal...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

ajajaj..

No tak z proizatimní trilogie je tato část rozhodně nejhorší...i když ,, Harry,Ron a Hermiona ´´ podají jako vždy supr výkon,něco tomu chybí...A taky se mi nelíbila přehnanost počítačových efektů!V případě Baziliška to bylo drama!Připadal mi jako nějaká obluda z Vetřelce a ne jako bazilišek od J.K.Rowlingové!

Kdysi dávno
avatar uživatele
hani
...
70 %

UJDE TO

První díl Harryho Pottera byl zajímavější.Tenhle díl mi přišel horší.Někomu se možná líbil víc než mě, ale já moc spokojená nejsem. Jsou ale i horší filmy. Mnohem horší. Tajemná komnata je průměrná podívaná.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

:)

Druhý díl byl lepší než první, ale také se na něj nemusím dívat mockrát. Knížka je lepší....Proto dávám 80 procent.:)

Kdysi dávno