home
Flashdance

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Klasika, která nezklame

Jeden z pěkných hudebních filmů, řekla bych přímo klasika, která by neměla chybět v žádné filmotéce. Jedná se sice o starší film, ale stále působí příjemně a zanechá po zkouknutí dobrou náladu. Základní námět - navzdory všemu a i vlastním pochybám jít a zkusit si splnit životní sen, zajišťuje zajímavost filmu, dále je přidáno trochu romantiky a hlavně nezaměnitelná hudba. Dohromady se sympatickou hlavní postavou tvoří skvělý celek.

26. ledna 2013
avatar uživatele
70 %

Taneční klasika, která se však za Dirty dancing nestihne ani ohlédnout. I když by se zdálo, že je blíže realitě, možná právě to mu škodí. Že už to není ten pohádkový příběh pro ženy, o mužích jejich snů... těžko říci, mně prostě něco schází. Ale i kdyby nic jiného, ústřední What a feeling nikdo nikomu neodmaže. :)

25. května 2011
avatar uživatele
80 %

Tento film jsem viděla tolikrát, že to ani nespočítám. A pořád jsem z něj stejně unesená. Prostě krása a ta hudba...

18. září 2010
avatar uživatele
80 %

Tenle film se mi líbil. Ve dne hlavní hrdinka musí pracovat a v noci tvrdě maká na svém snu. Moc hezky natočený film, jeden z mých nejoblíbenějších a to grandiózní zakončení... i když někdo namítne, že bylo jasné, jak to skončí, i přesto má tento snímek neuvěřitelné kouzlo a dá se na něj koukat pořád dokola.

1. března 2009
avatar uživatele
80 %

No, takový lehný, oddychový film. Příběh docela jasný a konec taky. Ale kupodivu, mě se ten film líbil!

14. září 2007
avatar uživatele
90 %

Jennifer Beals

Je to vynikající hudební film. Choreografie, hudba, kostými i prostředí mi přišlo hodně zajímavé. A pobavila mě situace, kdy Alex fackuje Nicka potom co jí řekl, že na kouření má ještě dost času. Během fackování omylem zatáhne za roletu a ta se vyroluje. Ale hned v následujícím záběru i všech dalších, je opět stažená.

22. srpna 2007

Mno, tak tenhle film jsem ani nedokoukala do konce, protože mě vážně nezaujal! Nedokážu říct proč, ale byla to nuda. Kolikrát jsem ani nevěděla vo co tam de!

13. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Flashdance je moc hezký film, není to sice film typu, který bych musela vidět vícekrát, ale i tak je hodně povedený. Hudba je samozřejmě skvělá, moc se mi líbí herecký výkon hlavní hrdinky. I když to skončí klasickým happy-endem, závěr je také slušný.

21. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Je to film spíše asi pro mladé dívky, které touží po úspěchu - zde v tanečním oboru. Ale kouknul jsem se na tento film celkem se zájmem, má svoji zvláštní atmosféru a scéna tančící hrdinky před komisní porotou je asi i určitým nezapomenutelným "pilířem" na který se odkazuje i ve filmových ukázkách z té doby velmi často. I když zde má hrdinka celkem netradiční povolání či koníček - sváření kovů. Musím říci že jsem zatím u nás v Česku žádnou nepoznal ani neviděl.

19. března 2007
avatar uživatele
50 %

dance

Mně osobně se tenhle film líbí jen z toho důvodu, že hlavní hrdinka jde tvrdě za svým snem, a to stát se profesionální tanečnicí. Jako svářečka to určitě nemohla mít lehké...Ale na druhou stranu zbytek filmu (kromě závěrečného tance a tvrdého tréninku na písničku Maniac) mě film moc nezaujal. Nevím jestli je to prostředím, hereckými představiteli a jejich výkony nebo prostře jen tou dobou...Těžko říct!

8. února 2007
avatar uživatele
70 %

...

u filmu flashdance asi nikdy nepochopim, proč hlavní hrdinky pracuje právě jako svářečka.. .pro mě to je prostě fakt absurdní a kazí mi to dojem z filmu.. ten je sám o sobě celkem příjemnou podívanou s tou zvláštní atmosférou 80. let, který já teda dva krát zrovna nemusim.. .jediný co mi na tomhle období nevadí, je muzika, která je i ve filmu dobrá a píseň what a feeling dostala oscara po právu..

21. října 2006
avatar uživatele
100 %

Skvěle naladěnej film

Tenhle film je prostě úžasnej a člověka donutí tancovat! Máte po něm takovou roztěkanou náladu, a potřebujete se hejbat... A ta hudba! Prostě skvělí...

31. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

The best music

"Když vzdáš svůj sen, umřeš." No jasně, moje oblíbené téma. Miluju filmy o tanci, hudbě....Ale tenhle byl, dá se říct, takový slabší. Nejlepší na něm byla ta úžasná taneční hudba z let 80. Ta prostě neměla chybu!!! Bez ní by byl tenhle film o ničem. Jako děj docela dobrý, ale takový už provařený.....A ten až nechutný happyend. No jéjé, jak jinak to mělo dopadnout? Samozřejmě že nakonec všechny okouzlila a usmířila se...

28. srpna 2006
avatar uživatele
tese
...
100 %

Určitě mě překvapila hudba. Fakt skvělá. A podle mě bude tenhle film patřit ke klasice jako Hříšný tanec. Ale nádhernej film o tanci a našich snech. Tleskám !!!

28. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

film je klasika. viděla jsem ho poprvé a čekala jsem víc. námět je pěkný, ale filmové zpracování jaksi bez náboje, bez emocí, trochu nezáživný. jediné co skutečně stojí za to, jsou vynikající taneční výkony a "dobová" hudba, která k filmu skutečně sedí a dává mu alespoň nějaký šmrnc.

27. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Tany tany :-)

Takový slabší Hříšný tanec. Hudba a písničky dobrý (až mě překvapilo, že je všechny znám a vůbec jsem nevěděla, že jsou z Flashdance), bohužel, jak už bylo psáno níže, to zpracování není tak dobré, je takové suché a bez šťávy. Dívat se na film dalo, ale na Hříšný tanec to prostě nemá.

27. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Pěkný film, taková ta pohádka o splnění snu. Hudba úplně bombovní(ještě původní, nijak nezmixovaná do dnešních podob), taneční výkony se mi také líbily, nechybí románek:). Jen ten konec celkem utnuli, čekala jsem lepší zakončení. Ale když se řekne Flashdance, je to podle mě taková ta klasika, co by asi každý měl vidět.

20. srpna 2006