home
Veřejný nepřítel č. 1: Epilog

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

85%

Lepší než první díl, a ten rozhodně nebyl špatný. Pravda,není to dokonalé, myslím že tam byla malá díra ve scénáři a v jednu chvíli hodně předvídatelné.Ale Casselův výkon a charisma to celé zachraňuje ještě s dobrým scénářem. Přemýšlím o 90% ale uvidím po druhém shlédnutí.

26. července 2012
avatar uživatele
70 %

Ludivine Sagnier

Film oživily nejrůznější triky na vylákání peněz, ale jinak už příběh nemá takový spád a napětí jako předchozí film o gangsterovi Jacquesi Mesrineovi.

2. října 2010
avatar uživatele
40 %

Veřejný nepřítel č. 1 je sice podle skutečné události, avšak v tomto zpracování příběhu jedné postavy se nenašlo téměř nic, co bych ocenil. Jenže i když jsem jedničku nedocenil tak, jak by bylo ode mě jistě předvídatelné, že se podívám na epilog, nemohl mi uniknout celý příběh této nechvalně známé osobnosti. Navíc jsem byl velmi motivován počáteční scénou na začátku prvního dílu, která vyčnívala svými záběry z více úhlů najednou. Podobně začal i epilog, jenže bohužel nejen začátek byl pořád to samý kafe. Lidský život je dlouhý, a plný zážitků, speciálně, když jde o osobnost, o které je zájem udělat i film, ale život Jacquese Mesrinea není vůbec nic různorodého. Zkrátka si myslím, že stačilo natočit pouze jeden film, který by akcí podobného druhu dal do děje jenom po málu. No jo, kolik jsme si užili tentokrát vykrádaček? Hned na začátku nám tvůrci připomněli, o čem film vlastně je. Teď, když už je příběh Mesrinův uzavřen, mohu se s klidem ptát, jaký to vlastně měl ideál. V každém filmu bez výjimky chci vědět, za čím se hlavní postavy ženou, jenže v tomto případě mi to není zcela jasné. Blbé srovnávat, třeba film o Ghándím popisuje jeho život a jasně je celou dobu připomínáno, že řeší všechny problémy nenásilnou cestou, ale Mesrin… Vždyť ten se jenom hnal za penězi a více než vše ostatní ho zajímala jeho pověst, alespoň tedy podle vypovídání filmu. Díky tomu znovu zdůrazňuji mé tvrzení o velmi primitivním charakteru, který se vůbec nezměnil. A ke všemu dabing působil hodně depresivně. Díky temperamentu je jasné, že žádný komplic s ním nemohl vydržet věčně, takže se ve filmu objevují nové postavy. Jenže vzhledem k předchozímu dílu i ději zde, jsou tyto jeho známosti už ohrané a předvídatelné. Hlavní roli představuje stejně Mesrin a všechny zraky jsou upřeny jenom na něj a jeho úhel pohledu. Nejen známosti, ale i útěky z vězení jsou pořád to samé a prakticky nic nemá jasnou souvislost. Co třeba hrdinův únos nějakého zazobance? Jaký význam to mělo? Bohudík, že se alespoň hrubost k ženám téměř omezila. Zklamání i z konce ještě podepisuje přímočarý scénář.

16. října 2009
avatar uživatele
50 %

Jestli vás nedostala „jednička“, „dvojka“ na tom bude ještě hůř. S tímto pochmurným konstatování budu muset bohužel zahájit svůj názor… Režisér mě znovu utvrdil v tom, že točit „normálně“ prostě nebude a k této pro mě záporné vlastnosti navíc přidal ještě další… takže Epilog logicky dostane ještě méně procent. Předtím jsem si stěžoval, jak se moc přeskakuje mezi souvislostmi… oproti tomu se zde šlo do druhého extrému. Minule moc náznakové, teď maximálně podrobné, mrzí mě, že se nenašel kompromis, který by tutově zapříčinil posun k lepšímu. A aby toho nebylo málo, dějově je Epilog takřka totožný a nenabízí nám žádný druh nového dobrodružství. Banky, vězení, útěk… neustále ta samá písnička. Bylo fajn pozorovat proplánované akce a myšlenkové pochody Masrinea, čili úplně bezduché to nebylo, avšak třetí zločin na jedno brdo nepřináší prostě nic navíc. Taktéž další prvoplánový románek s novou láskou mě nebavil. A bylo mi úplně lhostejné, že konečně byl osudový… Prostě hodně těžko se mi hledá něco, co můžu jenom chválit. Akce byl sice dostatek, jenže nedokázala zvýšit hladinu adrenalinu. Masrine byl více lidský a utrousil i nějakou tu hlášku, jenže pořád jsem k němu nenašel cestu, jak si ho plně oblíbit… Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Každé pro, má své proti… Naneštěstí se pokaždé lépe kritizuje a tak nebudu na Veřejného nepřítele vzpomínat v dobrém. Kdyby se rozhodli oba díly vsunout do jednoho, byť s delší pasáží, mohlo to být lepší. Takhle máme dvě etapy, které si mezi sebou prohazují kousky života jednoho lumpa, jak horký brambor, protože postupné události rozhodně nejsou chronologicky uspořádány. Tak či onak na francouzské filmy nezanevřu, ale tenhle jejich mega projekt zatím s vůbec největším rozpočtem (francouzským) opravdu neukočírovali. Jediná chvála připadá v úvahu u Cassela a tohle mi opravdu nestačí. Jinak samá nuda a nezáživné rozhovory, stručně řečeno: Dualogie s velkým potenciálem, který rozhodně neproměnila a může se pyšnit pouze hereckými výkony.

12. října 2009
avatar uživatele
90 %

Druhý díl neztrácí na akčnosti, pořád má rychlý spád. I když se nevyrovná propracovaným trhákům, ale zde jde hlavně o životopis. Prvně jsem si myslel, jestli není škoda na začátku tříhodinového snímku prozradit, jak vše dopadne, ale i tak si ten konec zaslouží sledovat. Napínavé je to pořád.

17. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Vynikající zakončení příběhu, opět drsné, nechybí tu napětí, chvílemi je film i dojemný a třeba při scénce v řece jsem se dokonce i zasmála. Útěky byly tedy promyšlené, rafinované, i když skoro vždy dost krvavé. Obsazení Gerarda Lanvina v roli Charlieho Bauera mě potěšilo. A Vincent Cassel pokračuje ve vynikajících výkonech, roli dokonce přizpůsobil i své tělesné parametry, to když neváhal přibrat pár kilo váhy.

31. července 2009
avatar uživatele
80 %

Prednedávnom som videl ak to mozem nazvat prvy diel a bol jedinecny. Hrozne som sa tesil ked si pozriem Epilog ale sklamal ma. Chvalabohu az na na konci ked uz ma to prestavalo bavit. Ale inak super. Jedno lepsie ako druhe. Aj ked teda koniec ma dost prekvapil ako ho brutalne zabili.

21. června 2009
avatar uživatele
pier
...
70 %

Pier

Nářez, nářez a ještě jednou nářez…Vincent Cassel je opravdu francouzský frajer…Tempo filmu se hned od první minuty zdá neuvěřitelně rychlé skoro jako závody Nascar...Bohužel mám pocit že druhý díl nenavazuje přímo na první díl ale je tam rozdíl pár let a to není zase to pravé ořechové…Na Casselovi to muselo být vidět, a taky že je…Pro roli Mesrineho přibral několik kil a hned se to na jeho postavě podepsalo, ten pupek byl neuvěřitelný…Bohužel jak film postupně graduje tak čekáte na nějakou neuvěřitelnou scénu která se vám vryje do paměti, bohužel žádná taková nepřichází, ba co hůř grády pomalu ale jistě ustupují, na konci toho všeho se vyskytne malinká trhlinka při které vám tuhne krev v žilách, ale jelikož už víte jak Mesri dopadne tak to „velkolepé finále“ není tak velkolepé jak se může na první pohled zdát…Zásadní problém je ve scénáři…Zatímco první část shrnuje poměrně velký časový úsek kdy se pořád děje něco jiného a postava Mesrina se vyvíjí, v této části se v příběhu moc pitvá a operuje…Je tam to co v části první, ale 4x nataženější… Škoda…Co se ale budu vymlouvat po shlédnutí filmu jsem byl stejně obrovsky unešen, bohužel názor píšu o 3 dny později a veškeré nadšení mě úplně opustilo…Když se snažím vybavit si nějaké nezapomenutelné scénu, vybavím si jen pár obyčejných…Film s velkým potenciálem nezklamal, jen nenaplnil vysoká očekávání!!!

21. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Stejně jako první polovina filmu,je to zábavné,Cassel srší charismatem jako atomová elektrárna,ale nemůžu si pomoct,mohlo to být daleko lepší.Děj má sice spád,ale po nějaké době je to pořád o jednom a tom samém.Vyloupení banky,honička,přestřelka,Mesrine zatčen,uteče z vězení a jde zase loupit........Na tenhle koloběh je člověk zvědavý tak maximálně jednou dvakrát,ale když jsou o tomtéž vlastně 2 filmy,už to trochu nudí.Kdyby býval Richet nedělil film na dva,ale spíš to sestříhal na jeden dvouhodinový,možná bych šla s hodnocenm i výš!

22. prosince 2008