home
Černý jestřáb sestřelen

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Agitka až běda

Tento film se nemůže tvářit jako natočený podle skutečné události, když je v porovnání s knižní předlohou v tak zásadním rozporu. Kromě toho mu chybí děj, jde jen u naservírovanou syrovou akci, glorifikující odvahu a správný přístup amerických vojáků v boji za mír, svobodu a prosperitu ;).

Opěvované akční scény jsou zcela mimo realitu. Vojáci neomylně přesně zasahují v davu jen ozbrojence, důstojníci se vůbec nekryjí, vojáci jen občas, přesto nezraněni prochází městem křížem krážem. Sice občas je někdo z nich raněn či dokonce zabit, ale to jen aby se fikce jakoby přiblížila skutečnosti. Marocké "Mogadišo" se širokými bulvary je zcela liduprázdné, kromě tisíců fanatických přívrženců Aidida, kteří sice nemají co jíst, ale jsou lépe vyzbrojeni než američané a municí nešetří ;).

Recenze jsou ale nekriticky nadšené, protože celá událost a její pozadí jsou natolik neznámé, že i sprostá agitka působí zdáním věrohodnosti.

Ve skutečnosti byly americké jednotky zneužity zkorumpovaným vedením OSN, které podporovalo bývalého krutého Somálského diktátora a nasazeny k likvidaci Aididova kmene, jež se mu vzepřel a z Mogadiša ho vyhnal. Američané nejprve vyvraždí celou kmenovou elitu na mírovém jednání, ale Aidid mezi ní není. Několik měsíců ho honí po městě, ale zkazí, co mohou. Nicméně stihnou svojí hrubostí a machrováním obrátit obyvatele města proti sobě. Když velení Rangers spustí další spackanou operaci v zoufalé snaze dosáhnou úspěchu, pobijí stovky civilistů z nichž jen několik desítek tvoří Aididovi muži. Ti ostatní jsou jen chabě pistolemi vyzbrojená domobrana, snažící se vybít svou zášť proti nenáviděným Rangers ... a Aidid opět uniká ;)

Rangers a Delta pod palbou těch několika desítek ozbrojenců, kteří je na rozdíl od domobrany mohou ohrozit, jsou přikovaní k zemi a jen ztěžka se přesunou o několik bloků z místa akce. Zachrání je až příjezd obrněnců, kteří předtím roztřílí půl města. Žádné hrdinství se nekoná, jen zoufalá snaha zachránit si svůj život a přežít!

18. listopadu 2012
avatar uživatele
80 %

Celkem dobry film. Ani chvíly jsem se nenudil. Bylo to napínavé od začatku do konce a narozdíl od většiny amerických valečných filmů, tu museli američtí vojáci zdrhat. Dost povedený snímek na který se čas od času rad podívám.

15. ledna 2012
avatar uživatele
100 %

Černý jestřáb sestřelen

Dle mého názoru jeden ze senzáčních filmů Ridleyho Scotta, jako např. Gladiátor. Vyborně natočené i skvělé efekty. Pro mě je to film neokoukatelný takže se na nšj můžu dívat pořád a pořád..:D Chtěl bych zažit, co tam prožili ti muži...

11. ledna 2012
avatar uživatele
80 %

Jeden ze dvou válečných filmů, které jsem ochoten si pustit vícekrát. I když je film delší, děj má spád, nenechá vás pospávat. Prostě parádně zvládnutý job.

9. února 2011
avatar uživatele
40 %

O světových válkách se toho už natočilo celkem dost, takže tadyk bych dal bodík navíc, že už se natočilo někdy z modernější doby. Jenže ve válečných filmech jde především o bitvy a příběh, což podle mě tenhle snímek postrádal.

5. ledna 2010
avatar uživatele
50 %

??? Černý jestřáb sestřelen, jeden z nejlépe hodnocených válečných filmů? To má být vtip? Já měl tedy spíš pocit, že hraju pěkně akční počítačovou hru… Plus je, že není z druhé světové, ale plus není, že přesně takovýchto přestřelek jsou dneska všechny hry, které jsem hrál, úplně přeplněné a válečné filmy jakbysmet. Více přímočarý válečný film jsem snad neviděl, protože toto je dvou hodinová přestřelka. Být na ní v kině, všichni diváci by asi odešli hluší. Film má ale obrovské štěstí, že je založen na skutečné události, což je pro mě neuvěřitelná kupa inspirace. Normálně bych dal takto vymyšlené střílečce, kterou si někdo vymyslel, „plných“ 0 možná 10%. Jenže tomu tak není a na řadu přihází uznání. Prvotní akce vypadá příšerně. Jakmile je >sestřelen Černý jestřáb< rozjede se taková akce, na kterou se nedá zapomenout. Uznávám to, že Američanů zemřelo tak málo, a že celá ta jejich akce trvala takto příšerně dlouho, jenomže má to i mnohem horší stránky. I když na řadu přichází nové postavy, bitevní stroje atd., je děj neuvěřitelně stereotypní. Máte možnost plakat nad každým padlým, i když charakter se poděl do neznáma, a pak je tu druhá – pozorování, jak houževnatí vojáci střílejí jednoho nepřátele za druhým. Tady se teprve užijete hlášek, které posloucháte ve hrách. Já naprosto dobře chápu, že hlavní na filmu je, že akce se rozrůstá do takovýchto extrémů, ale já tam nebyl. Já sledoval pouze film a u něj jsem se začal poměrně rychle nudit. Příběh se odehrává z více pohledů, ale vůbec to není různorodé. Nepřátelé jsou jenom vražděni, a z válečné zóny sem tam zaskočíme na velící střediska, to je vše. Zkrátka nemám jinou možnost, než dát kompromis. Ovšem velmi světlou stránkou jsou herci. Na herečky zapomeňte, ale známých herců jsem se nemohl já nabažit. J. Hartnetta moc nemusím, ale třeba Erica Banu nebo Jasona Isaaca jsem viděl rád snad nejvíce ze všech. Pak dále E. McGregor, W. Fichtner nebo dokonce O. Bloom byli v takto nerůznorodém příběhu potěchou oka. Když už samí chlapi, tak známí… Nicméně, beru zřetel na skutečné události, ale neuznávám tak podlouhlou válečnou frašku.

31. srpna 2009

Na tento film jsem se těšila už několik let. Když se mi konečně povedlo ho zastihnout v přijatelném čase a koukla jsem na něj, byla jsem bohužel celkem zklamaná. Čekala jsem na konci aspoň trochu doják a celkově jsem si myslela, že to teda bude lepší podívaná. Jak tak koukám na hodnocení, většina je z filmu naprosto uchvácena, bohužel já se k nim tentokrát nemohu přidat. Film není po stráce zpracování, hereckých výkonů a efektů úplně špatný, ale viděla jsem spoustu daleko lepších filmů. Je to prostě od začátku do konce střílečka :-D a bohužel jinak to až na pár chvilek trošičku postrádá cokoliv jiného. Komu se to líbí, prosím, ale já se do oněch "šťastlivců" opravdu nemohu počítat.

9. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

názor

Tento film je jeden z mích nejoblíbenějších filmu jak kvuli skvěle hudbě a ději tak realičností. Je to film na který se vyplatí kouknout. Má dobré herecké obsazení. Prostě dost dobrý.

5. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Úžasný film. U mňa nemá najmenšiu chybičku, len škoda ze ho nemôžem zohnať na DVD. Bitky vyzerajú fakt dôveryhodne a realisticky. Hudobný zážitok tiež tak, efekty prelietajúcich nábojov, rakety, hudba všetko super.

19. května 2009
avatar uživatele
50 %

Promiňte

Hodně lidí, kteří mají rádi tento skoro kultovní film, asi naštvu, ale podle mě film nepřekračuje hranici průměrnosti. Tedy přesněji - první půlhodina je strhnující, ale s narůstající stopáží a se nadšení vytrácí. Údajně má být tento film tím nejrealističtějším, co kdy bylo v rámci žánru natočeno, ale tady si dovoluji oponovat - Somálci působí toporně a nepřirozeně, zvláště ve scénách kdy několikasethlavý dav ozbrojenců stojí okolo zříceného vrtulníku a útočí vždy po dvojicích. Zbytek přihlíží a až jejich kamarádi padnou, vrhne se do útoku další dvojice. Takový fair play postoj bych od nich neočekával. Vlasteneckými hláškami se podobně jako projektily a umělou krví nešetří, takže americké publikum může být spokojené. Ale abych jen nekritizoval - zaměření se na moderní válku je obrovským přínosem a to je třeba na filmu vyzvihnout především. O efektech a práci pyrotechniků není třeba říct víc, než že ti odvedli svou práci na výbornou a vytvořili naprosto strhující podívanou.

9. května 2009
avatar uživatele
100 %

Nebudem tu toho o tomto filme písať veľa. Napíšem len, že to je výborný, vymakaný, perfektný, suprový, peckový akčný film, ktorý sa oplatí si pozrieť.

15. února 2009
avatar uživatele
90 %

Moderní válka

Konečně zase jeden válečný film, i když svým jednoduchým nebo spíš skoro žádným příběhem nedosahuje kvalit válečných filmů z 2. sv. války, je to velmi kvalitní film. Takřka neznámí herci podávají skvělé výkony, akční scény jsou velmi kvalitně udělané, nepřehnané a jako bonus super hudba. Film nabízí pohled na hrůzné události východní Afriky, Somálska, kterých si skoro nikdo nevšímal.

6. února 2009
avatar uživatele
100 %

Skvělý

Tento film je fakt bomba.Je to povedené zpracování konfliktu.A hlášky jsou tam taky skvělé a k tomu ještě ta hudba no prostě skvělý

11. ledna 2009
avatar uživatele
50 %

Právě jsem si zase oživil sestřelení jestřábů a můžu říct, že ačkoli jsem ten film z neznámého důvodu viděl během let snad třikrát, tato Ridleyho téměř dvou a půl hodinová střílečka je krásnou ukázkou průměrného zpracování jednoho válečného konfliktu. I když v tom spousta lidí vidí něco víc a považuje to za naprosto strhující podívanou, já u tohoto filmu zůstávám chladný a jsem rád, že takový názor nemám sám a najdou se i jiní. Zde vidíme jednotvárnou válečnou směs v přitažlivém vizuálu. Mnohé technické nedostatky a špatný střih, který v akci vůbec nenavazuje na ten předešlý, nemluvě o množstí opakovaně použitých záběrů ze dvou časově různých scén, samozřejmě z důvodu ušetření financí, což se praktikuje všude, kde je to možné, ale nesmí to být tak poznat. Je mně líto, ale dvě hodiny střílení do somálců, kteří běhají do rány hereckým floutkům se slepými náboji a zapomínají přitom padat na zem, mě zas tak nevzalo. K tomu žádný památný moment, kdy byste měli nutkání film přetočit a okamžitě to zkouknout znova tu fakt není. Zlatej namejkapovanej Pearl harbor s jeho nezapomenutelnými leteckými souboji. Jestřáb se do mého vkusu vůbec nestrefil a víc jak 50 mu nedám. Ridleyho pořádné filmy nemůžu shodit nadhodnocením filmu, který si to v mých očích nezaslouží.

29. listopadu 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

Co k tomu říct....no nepatří to mezi TOP válečné filmy, ale svoji kvalitu Black Hawk Down určitě má, já ho sice neřadím tak vysoko jako ostatní, dokonce má i velmi slušné hodnocení, a to nejspíš díky skvělé režii Scotta, a obsazení herců taky, poněvadž Scott rozvíjí každou postavu ve filmu a proto ji obsadil vesměs známými herci. I když třeba takový Bloom si tam moc nezahrál no :-D Natočené to je pěkně, ale jak sem se na to koukal, tak sem si říkal že ti amíci museli být fakt blbci....myslet si, že tam vtrhnou, seberou rukojmí a do 30 minut odjedou bylo naivní. O to víc mě to mrzí, že to bylo podle skutečné události. V takovém velmi nepřehledném městě je může sestřelil kdokoli, odkudkoli, a podle toho to taky dopadlo no, škoda toho masakru. Co se týče filmu, tak po "akční" stránce nezklamal....

3. července 2008
avatar uživatele
100 %

To město mi připomíná jednu mapu z Battlefielda dvojky :D, jinak je to moc dobrej film, pro mě jeden z nej válečnejch filmů vůbec.

16. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Skvely

Skvely film doporucil bych hoi pro vsechny milovniky valecnictvi ale doporucil bych ho i pro priynivce dobreho filmu či dobreho akcnaku .Navic cely film doprovayi skvela hudba a pripeh je realisticky provedeny a rpoto me presto ye jsem ho videl uy asi 1000 tak me nikdy neprestane nudit.SKVELY FILM

25. března 2008
avatar uživatele
100 %

MOGADIŠO

Snad nejlepší válečnej film, jakej jsem kdy viděl. Scény jsou naprosto neuvěřitelné, prostředí také... Jediné, co bych k tomuto filmu nařknul, tak je zde velice špatně zapracováno na postavách a družstvech, protože ve skutečnocti každej z týmů byl úplně jinde než ve skutečnosti.. Ale jinak film nádhernej a patří mu za to 90%...

9. března 2008

Takže kupodivu jsem tento film Ridleyho Scotta viděl až teď, ale musím říct, že mě určitě nezklamal!Výborná kamera, skvělá bitevní vřava, atmosféra a v neposlední řadě hudba!To jsou věci které vyloženě zdobí tento film!A ikdyž je mým nejoblíbenějším obdobím 2.světová válka tak se mě to moc líbilo!Nutno, ale říct ,že tento film není bez chyb...pro mě tam prostě byli občas prázdná místa která nebyla nijak vyplněna...!Ale i přesto to byl kvalitní film dávám..

5. února 2008
avatar uživatele
90 %

K tomuto filmu ani nemám co napsat, protože na mě válečný filmy podle skutečných události působí silně depresivně. Pro mě je to udělaný až moc přítomně. Ale je to dobrej film, s perfektní kamerou, obsazení bylo taky dobrý.

13. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Černý jestřáb

Vcelku zajímavý válečný film. Nejsem sice žádnej nadšenej fanda válečných filmů, ale když šlo o film dle skutečnosti, byl jsem zvědavej. Jednak se nedivím proč byl natočen film Team Amerika: Světovej policajt, ale na druhou stranu je dobře, že to někdo dělá. Chvílemi mi film přišel opravdu reálný, ale některé záběry si mohli tvůrci odpustit, bylo jich málo, ale přece. Realita je krutější.

13. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Vskutku výborná podíváná, která se zas tak nevidí. Válečné filmy mám rád i když většinu z nich, které jsem viděl, byly z druhé svět. války. Tento je z "moderní války" a je brylantně natočený skvělým režisérem. Herecké obsazení je průměrné, za to výkony vojáků hodně slušné. Ve filmu bych vyzdvihl hlavně kameru, hudbu a efekty. Krásně se nám zde na první pohled "jednoduchá akce" zvrhne v záchranou operaci mnoha amerických vojáků. Na filmu se mi líbí, že mají za úkol nikoho tam nenechat. Žádné mrtvé ba dokonce vidíme, že berou s sebou i části těl. Těžko říct jestli to tak funguje i ve skutečnosti. Myslím tím odvoz mrtvých těl s nasazením mnoha dalších životů...Nicméně film se mi hodně líbí a troufám si říct, že nejsem jediný...90%

12. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

zklamání

Tak musím říct, že jsem dost zklamaný. Čekal jsem, že to bude pecka, ale znám mnohem lepší válečné filmy. Herecké výkony nic moc a u válečného filmu bych čekal mnohem lepší hudební doprovod.

12. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Úžasný subjektivní filmový zážitek. Snad ještě nikdy nesvištěli kulky tak blízko samotného diváka. V akčních scénách je Ridley jako buldog. Neuhne před ničím a tam kde by jiný režisér řekl střih, on jde ještě dál. Vizuálně je to výborné a "písečné" kamerové filtry dělají svoje. Navíc je ve filmu přehršel nezapomenutelných, emocionálně silných scén. A ta herecká sestava, to je lahůdka. Především Bana, Sizemore a Fichtner mají hodně výrazné postavy. A hláška Orlanda Blooma: "Já jsem jim to přišel nandat, pane.", mluví za všechno.

12. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Z tohohle filmu mám rozporuplný pocity. Válečný filmy nesnášim, páč tam z vojáků dělaj hrdiny a většinou je tam spousta sentimentálních keců, tomu se bohužel nevyhnul ani tenhle film. Dost mě udivilo, že do se elitní jednotky dostane astmatik a epileptik, kteří tam podle mě nemaj co dělat, ale nevim, jak to v takovejch jednotkách chodí. Další věcí je, že sem v průběhu celýho filmu nepochopila, čeho ti amíci chtěli dosáhnout a proč se do takové zběsilé akce vůbec pouštěli, ale zas je pravda, že oni se moc rádi pouštěj do všeho, co se jich netýká. Tomu filmu jinak nemám, až na ten sentimentalismus, co vytknout. Můžu pochválit zajímavý obsazení - McGregor a Bremner mě potěšili. Dávám 70 %, ale už se na to asi nikdy nepodívám.

12. ledna 2008

Super

Opravdu parádní podívaná, člověk nemusí natočit válku, která se odehrává na celé planetě, kontinentě, nebo státě, stačí 50 m2 a uprostřed spadlý vrtulník a když k tomu máte režiséra takového kalibru tak není co řešit, opravdu super podívaná! Na tento film se zkrátka nestačí podívat jen jednou! Herecké výkony jsou opravdové! A prostředí je realistické, co více si přát! Tak jen sedněme k televizím a nechejme se unášet!:-)))

11. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

!!!SUPER!!!

Mám doma originál anglicky s titulkama a je to to nejlepší válečné drama který sem kdy viděl fakt super!!

7. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Krasa,super,bomba tak toto bol konečne niaky poriadny vojnovy film ktory sa mi skutočne pačil a videl som ho asi 7-krat.Ludia radim aby ste si ho kukli stoji to za to.

21. září 2007
avatar uživatele
100 %

Krvavé příběhy Afriky

Viděl jsem tenhle film asi před rokem a půl no a řekl jsem si, že už vojnové filmy po tomhle vidět nemusím. Byla tam super muzika, perfektní fakt perfektní skupinka hereckých hvězd, různé efekty atd ... ale, je TO o zabíjení!!! pak jsem viděl i jiné filmy o zabíjení ne až takové kvality a myslím, že i když s nepříjemnými pocity, určitě se zas podívám...

15. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

dobrej válečnej film s mými oblíbenými herci...mooc se mi líbí :) ,... i když pár scén bylo doost drsnejch,i když to realita bývá...:)

9. července 2007
avatar uživatele
100 %

Neviem ci som sem pisal nazor ale ja mam pocit ze nie tak napisem :) No videl som ho uz pred hodnym casom ale zatial som nevidel lepsi vojnovy film!!!
Ako pozeram je tam dost vela filmovych chyb ale mne to nevadi :D proste pecka!davam 100%
PS:Neznasam Orlanda Blooma a to ze ho uz na zaciatku filmu odstavili sa mi velmi pacilo!Aspon som sa nemusel pozerat na to ako tam vsetkych vystriela "velky" orlando :D

2. července 2007
avatar uživatele
90 %

Skvělej film o vojácích v Somálsku... fakt mazec jak válčej s těma domorodcema i když by mě zajímalo kde somálci vzali raketomet apod..:D

22. května 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší válečný film, jaký jsem kdy viděl. Trochu pomalejší rozjezd není na škodu věci - seznamujeme se s postavami a situací. Herci hrají dobře, jen postava Blooma mi ve filmu přišla zbytečná a Bloom nic moc zajímavého nepředvedl. Po rozjezdu nastupuje velmi syrová, skvěle natočená akce a ta zůstává až skoro do konce. Fakt, že vše je natočeno podle skutečné události, zajímavost snímku ještě zvyšuje. 100% bez váhání

5. května 2007
avatar uživatele
90 %

Drsné

Nejlepší válečný film, který jsem viděla. Žádné příkrasy, žádné romantické scény, jimiž se tyto filmy často odlehčují. Skvělé herecké obsazení a vynikající hudba.

7. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Tenhle film se mi strašně líbil jednak díky zpracování a také výběr postav byl hodně dobrý. I když filmy z tohoto prostředí moc nemusím, tenhle mě vážně dostal. Bylo to plné děje a emocí, proto jsem se na konci slzám neubránila. Myslím si, že to prostě nemělo chybu.

6. dubna 2007

Perfektní akce, mistrovský střih i zvuk, ale také nesmírně děsivá realita. Po Ryanovi můj nejoblíbenější válečný snímek.

29. března 2007
avatar uživatele
80 %

Ako film je to zaujimavy len ma poriadne stve klasika americky vojnovych filmov - sme neporazitelni,nic sa nam nemoze stat,ved sme Americania.Par ich tu sice zomrie ale hrdinskou alebo patriotistickou smrtou.Rad by som videl takeho amika....

28. března 2007
avatar uživatele
100 %

super

dost dobrej film
moc se mi libí jak se sebou ti vojáci spolupracují
mám rád všechny filmy z amerických vojenských akcí

11. března 2007

...

Válečné filmy (i seriály) mám opravdu ráda a Black Hawk Down si může gratulovat - obsadil druhé místo v žebříčku mých nejoblíbenějších válečných počinů. Nemůžu mu vytknout skoro nic, snad až na nechutný dabing tv Nova. Ještě že jsem film viděla i v originále... Jinak, pro ty, co ještě neslyšeli; doporučuji soundtrack, je opravdu skvělý. Hans Zimmer dokázal vytvořit soundtrack, u kterého si představuji scény z filmu jako pásmo, odvíjející se před mýma očima. Přestože je ve filmu hvězdné obsazení, o pěkné tvářičky tu určitě nejde. U mě je Black Hawk Down jasně stoprocentní.

28. února 2007
avatar uživatele
pier
...
100 %

Černý jestřáb vyzdvyžen

Jeden z nejlepších válečných filmů který znám příběh,hudba,střich,napětí je naprosto dokonalý.Černýho jestřába doporučuju všem kteří si myslí že válečnejm filmům odzvonilo od dob Rayena nebo Údolí stínů.

23. února 2007
avatar uživatele
90 %

Černý jestřáb sestřelen

Podle mě je to hodně dobrej válečnej film kterej se jentak
nevidí a hudba v něm taky není k zahození co vic říct 90%.

21. února 2007
avatar uživatele
50 %

hm

Na ten film jsem se těšila. Těšila jsem se na další film, ve kterém je Josh Hartnett, ale já se u něj nudila. Štvalo mě, že tam není nic jiného než ten útok.

9. února 2007

Black Hawk Down

Z filmu mám smíšené pocity. Na jedné straně se mě líbila intenzivní akce, na straně druhé jsem nemohl vystát zameričtělost. V každé druhé scéně běží američan, pod nohama mu lítají náboje, za ním vybuchujou rakety atd. atd. No ale dobré pocity převažují nad špatnými. To asi proto, že kulky pod nohama američanům lítají v každým filmu :-).

2. února 2007
avatar uživatele
40 %

Když jsem film viděla poprvý, moc mě to nezaujalo a kvůli "vojenskému sestřihu" a helmě jsem se v hercích moc neorientovala. Nedávno jsem to napravila a překvapilo mě, že i s odstupem času je to stejný. Sice jsem už poznala, kdo je kdo, ale zápletce to moc nepřidalo, chvilkama se mi zdálo, že filmu chyběla dynamika a celkově působil dost chladně. Herecký výkony docela zklamaly a muzika taky nic moc. Snad jedině kamera byla skvělá.... 40%

29. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Nedá se hodnotit jinak než 100 %. Co se týká filmu, tak jeho tvůrci se snažili co nejblíže popsat tuto misi, protože zde poprvé Američani zjistili svou do té doby obávanou slabinu. V podstatě od konce druhé světové války se připravovali na atomovou válku. Byli perfektně připraveni, vlastnili tisíckrát více atomových bomb než za války a mnoho let po ní. Ale zde "bohužel" k tomu došlo. V Somálsku, jedné z nejchudších zemí světa, kde to vlastně ani “není“ možné. Přišli jako pomoc, a poté tu pomoc sami potřebovali. Boj v ulicích města. Na to oni nebyli připraveni, a tak to i dopadlo. Tady nemohli počítat s podporou letectva, nebo tanků. Museli se spolehnout sami na sebe. “Šli do mírové operace, čekalo je krvavé peklo“ vystihuje vše. Musím tedy říct, že jsem z něj unesený. Film je podložený skvělou hudbou. A silné herecké obsazení v podání Joshe Hartnetta, Toma Sizemorea, Erica Bany, Jasona Isaacsa a dalších bylo namístě a tím se pro mě stal film ještě lepším.

29. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

No co byste čekali od Ridleyho Scotta? Vizuálně úchvatný film, který nám se syrovostí ukazuje válečný konflikt nebo spíše pouze jedinou akci. Přesto ale právě tahle akce se mění chvílemi pouze na monotóní i když dokonale natočenou podívanou.

28. ledna 2007

Ach, ty Ridlíku.

Kdo by to byl čekal?? Hrdinní američtí vojáci potí krev za svou vlast, kdesi v somálsku a brání tak své rodinny tisíce kilometrů daleko, proti desítkám vyhublím somálcům. Ridley Scott pojal somálské obyvatele, jako hordy podivně řvoucích ,,zvířat', kteří jen běhají a střílejí kam se dá. Američani jsou vyobrazeni jako ti ,,nejlepší' a za každé situace zachovají chladnou hlavu a dokáží srovnat své ,,blbé' poddané. Navíc svůj film (Nebo spíše film producentů a ,,amerického' ,,lidu') Ridley obdařil podivným klišé. Z této bezvíchodné situace, se film snaží dostat perfektní herecké obsazení a zajímavé stylizované pojetí. Rozpoluplně dávám 55%.

28. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Režisér Ridley Scott mě o svých nesporných kvalitách přesvědčil už filmy jako jsou Vetřelec nebo Gladiátor. V případě tohoto válečného snímku jsem si nepřipouštěl nic jiného než to, že tímto filmem mezi diváky zase naplno zaboduje. Moje očekávání se jasně splnilo na maximum! Každého diváka hned na začátku jistě uspokojí fakt, že zde hrají taková esa jako Harnett, Bana, McGregor a spousta dalších známých herců - už to totiž zaručuje jistou celkovou kvalitu. Téměř celý film je vyplněn bravurně natočenými a profesionálně zpracovanými akčními scénami ze somálského Mogadiša. Skladatel Zimmer nikoho nenechal na pochybách a opět vyprodukoval vynikající soundtrack. Líbí se mi, že se Scott při natáčení přesně držel tehdejších událostí - projevila se spolupráce s válečnými veterány, kteří tu válku zažili na vlastní kůži. Ze všech těch výborných scén dominuje ta, kde se u sestřeleného vrtulníku brání hrstka amerických vojáků do posledních nábojů obrovské přesile... ta scéna se prostě musí líbit každému! Jediné moje výtky směřují k fanouškům Orlanda Blooma, připisují mu totiž tento film, jako by zde hrál hlavní roli a přitom se tu mihl jen krátkou chvíli. Dříve mi i vadila jeho přítomnost, ale když to vidím už po několikáté, už to tak strašné není. Byl bych jen sám proti sobě, kdybych své hodnocení dal jiné než maximální...

4. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Krásný válečný film a některý scény byly fakt hodně brutální.Jinak ale úžasná podívaná, od které nelze odtrhnout oči.

27. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

strhující

velmi dobrý, opakuji po ostatních zde - de fakto dle skutečných událostí, dobře natočený. Štáb měl k dispozici jistě hodně rádců jak z vojáků kteří do toho mají co mluvit, tak i těch kteří se bojů na místě účastnili a určitě se snažili, aby herci odvedli co nejrealističtější výkon. Což se myslím do puntíků povedlo. Sic až na pár chyb uvedených v jiném blogu, ale ty jsou u všech filmů.

9. listopadu 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

paráda

Válečné filmy miluju! A tenhle se mi líbil velice. Hodně dobrej děj, výborná hudba a vynikajicí akce. I když američani zase museli byt ti chudáci ale bylo to parádni

5. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

nádhera

Mmám rád válečné filmy,myslím že jsem jich viděl dost ale tohle je absolutní špička,nemá cenu popisovat jak úžasné jsou herecké výkony a strhující hudba tenhle film je prostě jednička a kdo ho neviděl nežil...

28. října 2006
avatar uživatele
100 %

Reálná moderní válka...

Myslím si, že tento film jako první reálně popisuje válku ve které dostali Američané na frak. Vizuální efekty jsou na velmi vysoké úrovni stejně jako soundtrack či hvězdné herecké obsazení, namátkou Eric Bana, Ewan McGregor, Josh Hartnet nebo Jason Isacs předvádějící jako obvykle velmi dobré herecké výkony, mluví za vše. Právem tedy dávám 100% ;-)

27. října 2006
avatar uživatele
100 %

"Černý jestřáb sestřelen!&quot

Bezvadně natočený film podle skutečných událostí. Vojáci čekali rutinní záležitost, maximálně na 3 hodiny ale ta se proměnila v nejdelší den jejich života. Prostě, skvěle natočený film s hvězdným obsazením. Mám rád válečné filmy a tenhle je proskě skvělej! "Černý jestřáb sestřelen! Opakuji, Černý jestřáb sestřelen!"

26. října 2006
avatar uživatele
80 %

Šokující film o to více, že je to podle skutečných událostí. Velmi napínavý film, i když tam je dost násílí, které se mi ale nelíbí. Bohužel to k některým filmům neoddělitelně patří, jinak by to nepůsobilo věrohodně. Udivilo mě, že na straně Američanů bylo relativně málo ztrát oproti Somálcům, ovšem je to podle skutečnosti, takže to tak muselo být. Američané jsou určitě lépe vycvičeni a s lepšími zbraněmi, takže se to musel ten rozdíl někde projevit.

9. října 2006
avatar uživatele
lsk
...
90 %

Skvelý vojnový film podla skutočnej udalosti, zaujala ma kamera a dosť dobrá hudba, akčné strety, prestrelky boli perfektné, ale len vo filme, v skutočnosti to tam muselo byť hrozné. Takže ja dávam min. 90-95%

3. října 2006
avatar uživatele
90 %

Jeden z mála filmů z války, který se mi opravdu líbil. Nejen pro herecké obsazení, ale hlavně kvůli tomu, že je natočen podle pravdy. I když tady hrdinové dostali docela na pr*el, film mě bavil po celou dobu, nestíhala jsem se nudit.

29. září 2006

Perfektní válečný film, který zachycuje tento skoro neznámý konflikt v zemi, kde lidé umírají hladem. Navíc inspirován skutečnými událostmi. Ridley Scott skvěle ukázal akci, která měla trvat půl hodiny a zvrhla se v několika hodinovou krvavou lázeň. Parádní efekty a dobrá hudba vás provází od začátku do konce. I bohaté herecké obsazení neschází. Dobře jsou zachycené pocity a psychika vojáků, když se z nezkušených profesionálů stávají vyděšení mladí kluci co si neví rady a smrt najednou číhá všude kolem. Film také ukazuje velikou statečnost vojáků, přátelství a touhu dostat se zpátky do bezpečí. Vojenské techniky je ve filmu požehnaně. Konečně dobrý válečný film, který se neodehrává skoro jako vždy z druhé sv. války, nebo z Vietnamu. Stojí za to ho vidět!

16. září 2006
avatar uživatele
90 %

Jestřáb

Ze začátku vás tenhle film uvede do života amerických vojáků.Říkáte si to bude zřejmě nuda,ale pak se vydají na svojí poslední akci a vše se začíná měnit.Najednou začne hrůzné zabíjení a boj o přežití.Začne vám tuhnout krev v žilách a čekáte jak to dopadne.Rozhodně vynikající film.Skvělé herecké výkony.Zobrazení kamerou vynikající.Rozhodně mě tento film nezklamal.

3. září 2006

Scénář nestojí za nic

Velmi dobrý řekněme válečný film, který nabízí skvělý pohled na konflikt a na "pohotovost" USA. Pohotovost bych možnáměla nahradit slovy - pocit, že se USA musí vnutit kamkoliv za jakýchkoliv podmínek. Snímek moc "smrdí" patriotismem, což snižuje somálský lid a má jakýsi podtext podněcující lásku k vlasti, který musíte zapudit, aby se dala vychutnat pravá krása díla

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

Tento film se stal mým nejoblíbenějším je dobře natočen i když nekteré scény jsou přehnané ale ocenuji hlavně kameromanovu práci

15. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Mogadisho

Podle mě je to film především o slavných jménech. J. Hartnet, T. Sizemore, E. Bana, E. McGregor a spousta dalších. Je to poutavé drama ze skutečného života. J. Isaac a W. Fitchner nám předvedli život vojenských oddílů v tamějších místech. Film se mi velice líbil. Když budete pozorní, budete jistě souhlasit, že Oscara za střih a zvuk si odnesl právem.

27. července 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasný

Já válečné filmy moc nemusím, všude samá krev, násilí, které se objeví i v tomto filmu ale u tohoto filmu mi to vůbec nevadí. Film je podle mě jeden z nejlepších vůbec. Už tím skvělým hvězdným obsazením si mě získal, ale hlavně vším ostatním. Smekám

12. července 2006
avatar uživatele
100 %

Já mám válečné filmy hodně rád a Černého jestřába přímo zbožňuji. Nemyslete si ale o mě, že jsem nějakým nadšencem krvavé řežby nebo něčeho takového. Je to zkrátka historie a my se s ní musíme smířit. A právě díky takovýmto snímkům si můžeme blíže představit, jak to skutečně tehdy (no i když 12 let zpátky není zas tak moc) vypadalo. Spousta vážně realistických scén (urhnutý palec, ruka, člověk bez noh)...často jsem se přistihl, jak s těmi vojáky soucítím. A všechno umocňovala nádherná hudba skladatelského génia Hanse Zimmera. Nemůžu dát jinak než 100 procent...

11. července 2006

black hawk down

Tento film mě dostal hlavně realistickou a neklidnou kamerou. Díky ní jsem měl pocit, že jsem s vojáky uprostřed bitevního pole. Skvělá hudba Hanse Zimmera tento zážitek z filmu ještě více umocnila. Plejáda hereckých hvězd (v čele s Joshem Hartnettem a Tomem Sizemorem) hraje celkem slušně. Jediné, co bych filmu vytkl, je fakt, že když byli vojáci na bitevním poli, občas jsem se v nich ztrácel a nevěděl, kdo je kdo. Nakonec jsem se v tom ale zorientoval... Při pomyšlení, že film vychází ze skutečných událostí, zamrazí... Černý jestřáb sestřelen je skvostný válečný film, jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl.

6. července 2006
avatar uživatele
100 %

BHD

Úplně úžasná hudba. Tenhle soundtracks prostě nemá chybu. Ale i film sám o sobě je krásný. A hlavně, ještě pořád to není tak dávno. Možná stojí zato se nad tím zamyslet....

26. června 2006
avatar uživatele
100 %

Počet není důležitý

Tenhle film zaujme snad každého kdo má rád válečné filmy líbylo se mi na tom filmu velké přestřelky a střety, že nikdy nic není bez strát a že nikdo není nesmrtelný, ale ani že počtová přesila není rozhodující a proto mu dávám 100%.

8. června 2006
avatar uživatele
100 %

Tak to je jeden z nejlepších válečných filmů co jsem viděl. Jde jasně vidět že nejenom Spilberg umí točit válečný film o Rayenovy ale když si srovnám oba tyto filmy jsou skvělé ale umne zabodoval na prvním místě Černý jestřab sestřelen. Ato nejen že ho režiroval Rydley Scott ale halvně že se na tomto filmu podílel i jeden z nejlepších producentu Jerry Brackhaimer.

26. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Black hawk

Myslím že tento film je jeden z mála výborných filmů z vojenského prostředí. Film dokáže zaujmout i lidi kteří o armádě moc neví. Já sám, vojenský nadšenec, jsem nenašel žádnou chybu ohledně zbraní nebo typů použité výstroje, a proto si zaslouží tento film u mě obdiv a doufám že u vás taky .

20. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

black hawk down

Opravdu dobry film, skvělé válečné scény, a vypadá to všechno dost reálně. Vlastně to cele zpracováni se mi moc libí. Jen mne trošku mrzelo, když Orlando vypadl z helikoptéry, ale jinak je tehleten film určitě moc moc fajn! Rozhodně doporučuji!

12. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Válečné filmy moc nemusím, ale řekla jsem si, že neuškodí, když se na něco takového podívám. Film má zase odlišný děj,což je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí.

7. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Ale jo, ale...

Tak já opravdu nemám ráda válečné filmy, připadají mi vcelku nudné, ale tenhle byl jaksi jiný, takový lepší a ani moc nenudil. Večer bych u něj sice nevydržela, ale dívala jsem se odpoledne a to vydržet jde. Má hodně kvalitní herecké obsazení, hodně dobře mapuje reálnou událost, ale přeze všechno tohle prostě nikdy nebude patřit do fondu mých oblíbených filmů...

30. března 2006

absolutní špička..

Absolutně nejlepší film v kategorii válečných filmů až na pár drobných chbiček ve scénách opravdu skvělé. Nejen že film je tak trochu jako dokument a je podle skutečné události ale pozorné oko diváka jistě zachytilo fakt, že nikdo v celém filmu neumřel aniž by u toho byl někdo kdo přežil.....což je hlavně proto že film byl složen z vyprávění těch co to opravu prožili. Nemohu opomenout ani vžýpravu...je skvělá a všechny scény jsou fascinující i když se zrovna nic moc nestřílí. Hlavně konečně chybí hlášky typu "jsem rád že sem mohl položit život za svou vlast" a pokud jde o hrdinství tak čistě ze spojení vojáků kteří spolu drží a nedají jeden na druhého dopustit. Myslím že takových filmů by mělo být víc a vzhledem k tomu že pravděpodobně nebyl až tak nákladný je mi líto že tomu tak není...

3. března 2006
avatar uživatele
100 %

Moc povedený film....možná i lepší vojín Ryan a Pearl Harbor. Střílení začalo na začátku filmu a skončilo až na konci, to jsou správný válečný filmy....

2. března 2006
avatar uživatele
Lee
...
100 %

100%

Když trochu opomineme klasický snímky typu Ryan atd. tak se jedná o nejlépe natočený vojenský snímek. Akce od začátku až do konce filmu. Navíc když si člověk uvědomí, že je to na základě skutečné události tak pak už může jen zírat co všechno musí vojáci zažít.

28. února 2006
avatar uživatele
dris
...
90 %

25. února 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný film

Jo,tenhle film je dost dobrý. Je tam fakt dost akce, hodně krve a je am dobré herecké obsazení. Je to hodně dobrý film z válečného prostředí.

19. února 2006
avatar uživatele
100 %

Moja srdcovka

Film je moj najoblubenejsi zo vsetkych. Je v nom vsetko co ma poriadny nojnovy film mat.. hudba iba dotvara arabske prostredia. Fakt klasika podla mna je este lepsi nez zachrante vojaka ryana. Skoda ze mam dvd iba s ang. jazykom :(

3. února 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší z válečných

Akce! Krev! Realita! A nejen to! Mnohé filmy toho divákovi hodně slibují, ale film Černý jestřáb sestřelen (originálním názvem Black Hawk Down) je králem filmů v oblasti válečných filmů. Sledování některých záběrů opravdu donutí člověka skoro cítit bolesti některých vojáků. Jestli se některý válečný film podařil, pak je to tento.

24. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Je to najsamlepší...

vojnový film aký som kedy videl.Dá sa naň pozerať do nekonečna.Môj názor naň je taký, že niet čo v tomto filme vitknúť.Dostáva odo mňa 101% :D
A kto si myslí niečo iné tak...

22. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

...

Toto je fakt skutočne dobry film. pozeral som ho asi tri krát , bolo sa na čo divať. a fakt je že to nie je vymyslena báchorka. malo to super strhujuci dej a bolo to podla skutocnej události .

20. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Prima

Tento film je dosť reálne natočený. Konečne nejaký film v ktorom zomierajú aj američania a neprežijú všetci do konca.

16. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

supr

je to jeden z nejlepsich valecnych filmu jaky jsem kdy videl je realny vyborne natoceny a kdo se o tento zanr trochu zajima tak je to pastva pro oci a rozhodne by nemel chybet chybet ve sbirce

13. ledna 2006

konečne

konečne film, kde amíci nezachránia celý svet a tak trochu dosatanú cez prdel. v celku realistické

20. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

pěkný je to...

Dost dobrej film, kterej ukazuje válku taková jaká doopravdy je. Scény jsou hodně reálný, krvavý a občas ii děsivý. Celkem jsem to prožívala.

19. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

V poho válčný film fantastické herecké obsazení hodně přestřelek hlavně se mi líbilo že ten film byl rozvětven do několika příběhů že to nebylo jen o jednom.

15. prosince 2005
avatar uživatele
20 %

hm

No tak válečný filmy mám ráda ale tenhle se mi moc nelíbil a myslim si že ho všichni moc vychvalovaly.

13. prosince 2005
avatar uživatele
40 %

střelba a nic jiného

Začátek filmu je pravdu super a pěkně nás uvede do děje. Později se ale vytrácí nějaký děj a stává se z toho jenom masakr. Po hodině jsem jenom přihlížel, jak se tam nudně bojuje a popravdě přiznám, že si ani nepamatuju konec...

10. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Super!!!

Skvěle natočený válečný film! Výborně jsem se bavil. Užásně reálně natočené bojové scény, které Vás dokáží udržet v napětí!

9. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

wow!!!

Wow!!!Sice to byla jedna velká střílečka, zato to ale vypadalo dost reálně, a na to že to bylo ve většině případech pouze ratatatatatata...!Tak to mělo i svůj zachovaný příběh, a to by se mělo taky počítat!Jinak taková halda slavných herců pohromadě v jednom filmu, tak to se jen tak nevidí!!!

6. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Reálná válka

Když jsem tenhle film viděl poprvé, byl jsem úplně hotovej. (v dobrým samozřejmě) Skoro celej film se jenom bojuje, přestřelky jsou nasnímané úplně skvěle a navíc hvězdné obsazení.

6. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

RATATATATA!!! Tak to je jediný co si z toho filmu pamatuju...válečný filmy se mi líbí, ale tohle mělo hodně jednotvárný děj...

4. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Zatraceně povedený válečný film. enhle styl se mi líbí. Skvěle nasnímaná akce. Né moc slavní herci, kde nikdo není hlavní hrdina. Hrubé scény. Realita

4. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

super

Podle mě je Černý jestřáb nejlepší válečný fillm, jaký zatím kdo natočil (kromě bitevních scén s Pána Prstenů). Ještě teď mě z té syrové reality mrazí v zádech...

27. listopadu 2005
avatar uživatele
hani
...
100 %

Excellentní

Tenhle film byl opravdu super. Jsem z něj tak nadšená, že ani nevím co o něm napsat. Kdo má rád takový žánr, by tenhle film neměl vynechat. Opravdu paráda!

26. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Nemal chybu

Tento film sa mi vážne páčil... Je v ňom dosť dobrej akcie... Je to jeden z filmov, ktoré sa dajú pozerať viackrát!!

20. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Čo?

No rozhodne nemôžem tvrdiť, že sa mi nepačil tento film, ale točili to američani a zase sú tam tí najlepši, aj keď ten film skončí tak ako skončí...moc takéto typy filmov neoblubujem...

1. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Super!!!!!!!!

Tenhle film je fakt super.jen málokterý film se mi tak líbil,i když některé scény byly fakt nechutný,kvalitu filmu nesnižují a do toho Orlando Bloom jako namachrovanej vojáček.Není co řešit!!100%

22. října 2005
avatar uživatele
cuba
...
100 %

Dokument?

V niektorých chvílach na mna tento film pôsobil ako keby to bol dokument nakrútený priamo vo vojne. Fakt to je fantastické ked niekto vie ničo také sfilmovať!

21. října 2005
avatar uživatele
100 %

Mogo

Jsem jeden z mnoha fanoušků válečnejch filmů. A tenhle ten film je řekl bych jeden z nejlepších válečnejch filmů. Alespoň já si to myslím a proto 100%.

20. října 2005
avatar uživatele
100 %

Nejlepší

Každopádně nejlepší válečný film co se týče období moderní války. Vynikající herecké výkony a skvělé efekty. Cítíte se jako v realitě a tak to má taky být. Vynikající válečná akce!

8. října 2005
avatar uživatele
90 %

Warfilm

Další z řady válečných filmů, kterých vzniká stále a neustále nespočet dalších a dalších, ale tenhleten bych přiřadil k těm povedenějším. Uvidíte zde známé herce, akci a zajímavý a napínavý příběh.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Akce akce akce

Nemůžu hodnotit než kladně, Scott knižní předlohu zpracoval perfektně. Zachoval akční atmosféru, jen je toho na vás ve filmu moc. Četl jsem knížku a tam si děj více vychutnáte a prožijete. Na film koukáte spíš s otevřenou pusou. Vážně dobrý válečný film, jisté plus je i fakt, že je podle skutečné události... nebo alespoň pro mě.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Sice mam mnohem radsi historicky valecny filmy, ale z tech "modernich" je tenhle asi nejpovedenejsi...spis urcite. Skvela bojova atmosfera a hlavne neuveritelne realisticky!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

BAJO!

Tak todle byl vopravdu le vopravdu dobrej valecnej film!Bylo to vsechno dobre udelany,ty sceny a tak!Fakt bezva!Tak lidi nevahejte a kouknete se na ten FILM!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Film o realite

Čierny Jastrab zostrelený zachytáva nie tak dávne udalosti, udalosti, ktoré už patria do mojich spomienok. To že už ide o modernú vojenskú akciu vidíme na vybavení vojakov a stratégii. BHD je natočený veľmi realistickým štýlom, často neostrov a veľmi nestabilnou kamerou. Somálska krajina vyzerá veľmi drsne a tiež boje zvádzanáné v uliciach mesta sú často tiež dosť drsné. Myslím, že Scott sa snažil natočiť film o tom ako to skutočne bolo, a nesnažili sa ukázať akí sú tí američania parioti, hrnovia a nezdolateľný. Ide o kvalitný, dramatický a hľavne dobre natočený film o ľuďoch vo vojne.

Kdysi dávno
avatar uživatele
krop
...
100 %

Kdyby

Kdyby z filmu tohohle typu tolik nekoukala ta reklama na ameriku, hned by se na ne koukalo jinak. Jinak vyborne zpracovany tema s prvnim "realnym" pohledem do kuchyne U.S. specialnich jednotek. Jenom ta reklama na ameriku a hrdinstvi. Ale proto asi tento film vznikl, ze.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

wow

je to můj nejoblíbenější film kde se vyskytují vojáci .Je to pro mě zajímavý film na začátku mě zaujal citát "Jenom mrtví viděli konec války." od Platona samozřejmě si z toho filmu pamatuji jenom větu :"Black Hawk down. I repeat Black Hawk down

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Samy boj

Pri sledovani tohoto filmu me prekvapila jedna vec, film je docela dlouhy a tak jsem cekal, ze se budu chvilema nudit. Ale to se nestalo. Vzdyt se tam cely film porad neco deje. Boje jsou dobre provede akorat mi chvilema prijde jako by nejvetsi chudačci byli právě američani a vychtrlíci byly ti největší padouchové na světě.

Kdysi dávno

Fine

Toho oscara za zvuk tento film nedostal jen tak,mám doma celkem dobrý repráky u poče a opravdu jsem si tento film užil.Je taky pozitivní že se vše odehrává podle skutečných událostí a na tomto filmu není ani skoro nic moc přehnané.....Prostě dobrej válečnej film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Realistické

Tento film popisuje jak to opravdu chodí při boji, stres, chování lidí atd, opravdu jeden z nejlepších které jsem viděl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Black hawk down

Tohle je naprosto blbý film je to sice podle pravdy ale je to moc utahaný proto má ode mě připsanejch 60%

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

The Best

Toto je jeden z nejlepších válečných filmů, které sem kdy viděl. Ačkoili je film docela dlouhý, neobsahoval nudné pasáže a předěli mezi jednotlivými akcemi. Rovněž americký patos a vlastenectví bylo v tomto filmu drženo relativně na uzdě. Velice se mi líbil letecký pohled kamery na město, nad kterým se vznášeli černí jestřábi.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Ako realita

Tak tento filmík som si vychutnal.Dokonalé stvárnenie svinstiev vojny,perfektná pyrotechnika,triky a skvelé herecké výkony.Dej stiahne diváka do seba verným vykresleným jednotlivých bojových scén.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Realita

Film Černý jestřáb sestřelen mě přijemně překvapil už tím jak dobře byly udělány triky. Film je realistický, poměrně výstižně prokresluje jak to v bojích chodí, stres, vyčerpání i chut jít pomoct.

Kdysi dávno

What???

Film Černý jestřáb sestřelen je moc pěkný film s hvězdným obsazením....a co mě dostalo????Je natočen podle skutečnosti....:-):-):-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Černý jestřáb sestřelen

V tomto filmu je bezvadný střih a skvělé efekty, navíc má hvězdné obsazení.
Tento film se jim povedl

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

__________

zatím nejlepší válečný film natočený podle skutečné události...není na něm žádná chyba takže to nemá cenu komentovat...je prostě supr

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Josh Hartnett

Film mě zklamal, protože jsem díky názorům spousty lidí očekával něco extra. Je to dobrý akční film, se zajímavými bojovými scénami, ale vše ostatní je zmíněno jen letmo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Grandiózní

Téma "Válečné film" není u mě velmi oblíbené téma. Tímto filmem však ve mě probudil naději, že se dokáže natočit velmi kvalitní válečný film. Skvělý hudba, pohyb kamery, celková stylizace je natolik výborná, že se film nemusí opírat o velmi zvučná jména. Tento fiilm není o jediních,ale o týmu jako je celek.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Válka

Je to docela dobrej válečnej film, ale některý sou moc dlouhý a herci to zbytečně natahujou.Z akčního hlediska to taky ujde.Ale jinak nic moc

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

klasika

Dobře zpracovaný a pár scén dost nechutných. Je to dobrej film, ale je moc dlouhej to mu snižuje u mě hodnocení.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
80 %

Líbilo

Rád se podívám na film s vojenskou tematikou a když je ještě podle skutečné události, tím lépe. BHD dobře rekonstruluje události, které se odehráli v roce 1993 v Somálsku. Je to zkrátka dobrá akce.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Válka válka válka

Dnes ať už se podíváte na jakkýkoliv film všude teče krev, spousta násilí, teror, tento film je toho důkazem. Děj se snaží odpovídat skutečnosti, děj je velice napínavý a neodlepí vás od obrazovky či monitoru. Několik scén je opravdu mistrovky uděláno, teror je hold teror a bojovat se musí

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jo

Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Z filmu čiší naprosto surová realita války, postupné ztráty ideálů nováčků, kteří jdou do aakce poprvé a zocelení jich a jejich velitelů. R. Scott mi v tomto filmu svou kamerou naprosto vyrazil dech. Film má až dokumentaristický nádech a podává osudy hrdinů v mrazivě realistické podobě. Od začátku až do konce nevíte kdo zemře nebo přežije. Je to prostě bomba.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

výbornej válečnej film s dokumentárnim vyzněnim, se skvělym obsazením, výbornou barevnou stylizací a suprovou kamerou.. .jediný co mi u válečnejch filmů vadí jë taková nepřehlednost v těch přestřelkách a tak..mě nervuje kkdyž nevim kdo proti komu zrovna střílí:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Úžasný

Fakt skvělý (a hlavně nepřebitkovaný) akční film plný nejen válečných scén,ale také smutné tragiky Somálska.
Skvělý Jason Issac,kterýho bych bez těch blonďatých dlouhých vlasů z HP ani nepoznala...

Kdysi dávno

Kvalita

Tento film je technicky velice zdařený a herecké opsazení taky není špatné.K tomu luksusní střih a zvuk z toho dělá kvalitní film který doporučuji všem věkovím kategoryjím.Ikdyž nesem fanda války v Somalsku tak se mi zdá že to je zdařený a dobrý film..

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Vyborny film

Jeden z dalsich filmu,ktery vam prinese valku az pod nos.Film vypada pekne realne,ma cim prekvapit a ma strhujici dej.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Válka

Tenhle film je válka ve své plné síle je úžasně natočenej a co je u filmů americký výroby zajímavý je natočenej bez klasickýho kultu americkýho hrdiny čímž se tenhle film řadí hodně vysoko po bok Čety a podobně .

Kdysi dávno
avatar uživatele
Jim
...
100 %

Válka jak má být

Ještě sem neviděl film, kterej by natolik připomínal pravou hrůzu války jako tenhle. Má dobrý obsazení a skvěle propracované efekty. Musim dodat, že na filmu se mi nejvíce zalíbila výstroj a výzbroj Rangers a Delta Force. Takhle dokonale propracovanou sem ještě neviděl. A zbraně? Konečně film, kde mají zbraně opravdu reálný zvuk a kde konečně nestřílejí všichni jak pominutí plně automatickou střelbou.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

realita

války je tu ukázána natvrdo, Takovou hrůzu asi prožívají všichni,kde zuří válka i dnes. Vřele doporučuji. Je tu i k vidění slušná vojenská technika.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Bezva..

Tenhle film mi přišel fakt reálnej..dokázala jsem se do toho vžít... skoro jako bych tam byla a přitom je to dělaný trošku s nadsázkou..pěkný...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

skvele

podla mna jeden z nejlepsich vojnovych filmov vobec..realita ukazana v plnem svetle..fakt parada..

kamarat sa o filme vyjadril, ze sa mu nepacil, pretoze bol nechutne realny ... Ridley boduje...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

vzhůru na somálce!

od tohohle filmu sem toho moc nečekal, další válečnej film kterejch sem viděl už desítky, ale tenhle se nečím lišil, při sledování jsem měl pocit že se nacházím přímo uprostřed střelby, prostě paráda

Kdysi dávno