home
Bílá masajka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
60 %

Priemer

Príbeh bol zaujímavý, zábery tiež, ale réžia aj herecké výkony priemerné a tak je priemerné aj moje hodnotenie, hoci scenárom a hudbou naklonené k lepšej polovici.

12. září 2018
avatar uživatele
100 %

Die Weisse Massai

Dovolená švýcarského páru v Keni, jejich poslední den a i když Ona moc nechtěla, taxe nakonec vydala na popud svého přítele místo k moři na výlet lodí... A TO se mu stalo osudným... (nebo spíš jí) domů se vrátil už jenom sám... Uviděla totiž Masaje... a TO se jen tak nezapomíná... no trochu bych řekl totální zkrat, ale když je žena zamilovaná... udělá hodně ... příběh sice svým způsobem ojedinělý, ale určitě ne jediný podobného druhu,,, myslím si, že potvrzuje názor, že změnit jiného člověka nelze, pokud TO sám nechce a taky fakt, že míchat dvě úplně rozličné kutury se nemusí skončit úspěšně.

15. února 2010
avatar uživatele
70 %

Kniha vede

V porovnání s knihou přece jen vychází vítězně (jako většinou) psaná forma. Lépe v ní vyzní těžký život Caroly v Africe. Ve filmu není vidět její dření v obchodě, průběh malárie taky vypadal podle knihy jinak a to zdaleka není všechno. Navíc, kde je její vztah k členům africké rodiny? K tchýni a švagrovi? Takhle prostě jednou sbalila kufry a alou pryč, Afrika zapomenuta. Abych jenom nekritizovala, herci byli vybráni dobře, pár záběrů na africký kontinent zapůsobí,... Ale přečtěte si raději knížku

14. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Nina Hoss

Je to velmi příjemný romantický film založený na velkém milostném příběhu ze života. Ale stejně je to neuvěřitelné, co všechno můžou lidi zažít.

10. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

super

myslím si, že se v tomhle filmu povedlo hezky ukázat rozdíl kultur a chápání ženy ve společnosti... hlavní hrdinku obdivuju, že dokázala to co dokázala a hlavně že to tam přežila!!!pokud by se toho tématu chytli američani tak by z toho udělali největší megafilm...ale neztratilo by se z toho už ta pointa a to kouzlo?
film je super ale na knížku to nemá, tu ( a i další 2 pokračování) jsem se přetla jedním dechem a můýu jen a jen doporučit

20. dubna 2009
avatar uživatele
40 %

Čekala jsem víc...

No.. opravdu nic moc. Knihu jsem přímo "žrala" a na fil jsem se těšila, jak malé dítě na Ježíška :) A přišlo strašné zklamání! Film mohl být klidně o polovinu delší, ale ty zbytečné scény, kterých tam bylo opravdu požehnaně se mohly vyškrkat a nahradit těmi, které tam vyloženě chyběly, vůbec nevyjadřoval takový ten podtext, který se autorka snažila naznačit. Jako třeba její opravdový vztah k Africe, k Masajům... nevím no, možná to bylo opravdu složité natočit, ale opravdu mě zklamali.
A navíc se snažili, aby byl, co nejkratší a nahustili všechno tvz. "na jednu hromadu", takže nezasvěcený divák toho spoustu nepochopí.

11. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Němci prostě neumí točit filmy a německý film poznám na sto honů, už tak nějak z titulek vím, že to je teda zase z Německa. Ale tentorát jsem i celkem ráda, že jsem vydržela. Na můj vkus byl přiliš dlouhý, zkrátit ho o půl hodiny vypuštěním některých scén by opravdu nebylo na škodu ! Téma bylo skvělé, ale i když Američany nijak výrazně neuznávám, tak ti by z toho udělali trhák. Krásně se povedlo vykreslit rozdíly mezi těma dvěma. Každý měl jiné zvyky, byl zvyklý na něco jiného a i když mezi nimi vzpláli nějaké city, tak tu propast prostě nešlo překonat a přišli na to prostě až po delší době. Nemyslím, že bych ten film chtěla vidět znovu, ale myslím, že patří k mála německým filmům, které jsem shlédla bez brblání a ani mi to nepřišlo !!!

20. července 2008
avatar uživatele
50 %

Masajka

Ženský sou divný.Nepochopím jak někdo může kvůli jednomu setkání takhle zblbnout a opustit vše co měl.Dle filmu se to tý ženský moc nevyplatilo.

30. listopadu 2007

zas něco nového

Je to příběh ze života, příběh lásky, příběh citů, příběh rozhodování, příběh ze vzdálené země, příběh lidksého údělu, příběh plný ponaučení, příběh strastí, příběh školy života, příběh plný rozdílů, příběh odříkání, příběh osamění, příběh hledání, příběh lidské vůle, příběh kulturních rozlišností, příběh lidského osudu......

20. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film má něco do sebe... Hodně mně zaujal a neviděla jsem ho naposled... Určitě byl hodně emotivní a někdy až moc nepravděpodobný... Ale i přes to se mi opravdu líbil

16. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Velmi zajímavý film. Ze začátku jsem vůbec nevěděla o čem ten film bude.Začátek byl docela nudný, ale pak se to konečně zamotalo a začal nějaký děj.Velmi mě uchvátila příroda a také způsob života těch lidí.Hlavní hrdinka byla velmi odvážná, protože já bych do něčeho takového nikdy nešla.Rozhodně jsem byla šokovaná způsobem jakým rodí děti.To bylo až otřesné.Když to shrnu tak to byla docela hezká podívaná.

9. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Bílá Masajka

Film se mi líbil, bylo v něm hodně emocí. Muselo být moc těžké najít herce na roli Masajů. Nedokázala bych si představit tam bydlet jsem asi moc rozmazlená městem. Přece jen k životu potřebuji alespoň teplou vodu a čisté oblečení. Jinak děj se mi moc líbil Určitě ještě ho určitě několikrát shlédnu.

6. března 2007
avatar uživatele
60 %

Tento film mě vcelku zklamal, čekala jsem, že se režisérce podaří, podle mně vcelku zajímavého a netradičního tématu, zhostit daleko lépe. Děj se mi zdál vcelku dost chaotický, přišlo mi, že velká snaha dostat do filmu, co nejvíce toho lze, bylo určitě na škodu, protože divák velice snadno ztrácí přehled a mnoho okamžiků ani zcela nepochopí. Myslim si, že zjednodušení děje a vyvarování se dalších vedlejších linií by tomuto filmu velice pomohlo. Obsazení Jackyho Ida do hlavní role Masaje nebyl také zrovna nejlepší tah, zdál se mi ve své roli leckdy velice strnulý. Na Bílé masajce se mi asi nejvíce líbilo exotické prostředí a celkové vykreslení této země. Knižní předloha je podle mě daleko lepší a záživnější...

6. března 2007
avatar uživatele
60 %

Červená knihovna

Teto film mohl být moc pěkný,ale režisérka ho podala až příliš tradičně a krotce.Navíc jsem měla problém s tím,uvěřit hlavní hrdince tu její lásku na první pohled.Divila jsem se,že jí nedošlo hned,že vztah s válečníkam jakéhosi afrického kmene nemá žádnou budoucnost.Docela pěkná,avšak neoriginální kamera celou situaci nezachrání.Škoda.

5. září 2006
avatar uživatele
50 %

Tak nevím

Nevím zda se mi film má líbit, nebo ne. Kdybych měla hodnotit děj - tak jedna velká katastrofa. Naprosto nemohu uvěřit té osudové lásce na první pohled, protože takový markantní rozdíl mezi ní a jím, to snad ani není k uvěření. O to víc mě to fascinuje, že je film natočen dle skutečného příběhu.Ke skutečné Corole bych tedy měla dost velké výhrady. Ale vrátím se k hodnocení filmu, což se na tomto webíku vlastně dělá.Zaujala mě barvitost celého snímku a civilní projev herců. V případě jiného děje by byl film docela příjemným zážitkem a pohledem na jiné pojetí života, pro nás, v tak odlišných životních podmínkách.

5. září 2006
avatar uživatele
70 %

zvláštní

Film se mi líbil, ale přece jen se na něm najde hodně chyb. Už přece jen ta nelogičnost děje, některé scény působily dost amatérsky, navíc to bylo hodně v němčině, což ten film kazilo.Plusy filmu jsou prostředí, exotičnost, emoce a originalita.

24. srpna 2006

Pěkný příběh

Mě se teda film moc líbil, bylo v něm hodně emocí. Ten film muselo být těžké natočit, jo to opravdu moc hezky. Kdo viděl, dá mi za pravdu, že takový život by si dokázal představit málokdo, kdo je z města. Knihu jsem nečetla, ale určitě si jí ráda přečtu. Dávám tak 80%, je to podle skutečnosti a to se mi líbí.

23. srpna 2006