17. 11. 2016

Právě v kinech: Fantastická zvířata a kde je najít

Nová úžasná rubrika na kfilmu.net!

hlavní obrázek

Ahojky, já jsem Weasley111 a od teď pro vás budu psát články o filmových premiérách. Někteří lidé sice říkají, že v úvodu článku se představují pouze amatéři, ale já chci mít se svými čtenáři osobní kontakt. Protože osobní kontakt vede k lásce. A láska vede k divokému fetišistickému sexu. No… pojďme si radši popovídat o filmu.

Dnes je 17. listopad, výročí dne, kdy si Češi a Slováci mj. vybojovali právo sledovat filmy Adama Sandlera. Jak nejlépe oslavit tento významný svátek? Přece návštěvou kina! 17. listopad je totiž i den, kdy má premiéru dlouho očekávaný film Fantastická zvířata a kde je najít.

Tvůrci filmové série o Harrym Potterovi měli před sebou náročný úkol. Po dalších filmech byla poptávka. Chyběly ale předlohy. Všechny knížky už zfilmovány byly (poslední díl dokonce nadvakrát) a navrch vznikla i divadelní hra, kde hrála Hermionu černoška a Rona hrošík liberijský. Co teď?

Musíme se vrátit o pár let do minulosti, kdy Peter Jackson natočil podle útlé pohádkové knížky tři velkofilmy. Parta okolo Harryho však tento Jacksonův kousek nejen napodobila, ale s přehledem překonala. Plán je totiž takový, že vznikne pět (!) filmů zaměřených na osudy postavy, o které byly v knižní sérii asi jen dvě zmínky a v počítačové hře jste mohli získat jeho kouzelnou kartu, když jste zakřičeli „Flipendou!“ na dračí ho*no. Toť plus mínus vše.

Onou postavou je Mlok Scamander, jehož hraje Eddie Redmayne. To není vůbec špatná zpráva, vzhledem k tomu, že své herecké umění prokázal v rolích Stephena Hawkinga (Teorie všeho) a Einara Wegenera (Dánská dívka). (Teď mě napadlo, že kdyby se tyhle dvě role zkombinovaly, tak by vznikla ona legendární „transka na vozejku“, která všem vtipným recenzentům tolik chyběla v letošním remakeu Sedmi statečných).

Redmayne je ale jedním z mála britských herců v tomto filmu, a to mě přivádí k dalšímu zajímavému bodu. Fantastická zvířata se narozdíl od Harryho Pottera nebudou odehrávat v Británii, nýbrž v USA, což se podle mě negativním způsobem projeví na kouzelné atmosféře snímku. Na druhou stranu, časové zasazení do doby před sto lety by to mohlo částečně vykompenzovat.

Amerika má však jednu podstatnou výhodu. Pamatujete si na ty vtipy, proč nikdo ve světě Pottera nepoužívá pistole? Odpověď je jednoduchá: Británie má poměrně přísné zákony o zbraních od té doby, co nějaký chlapík ve Skotsku vystřílel mateřskou školku. (Což je podle mě trochu hloupý způsob, jak reagovat na popularitu Teletubbies.) Ale v USA dvacátých let je situace naprosto odlišná! Na tomto místě slavnostně prohlašuji, že jestli se nedočkám souboje Avada Kedavra vs. Tommy Gun, moje zklamání se bude hvězd dotýkat.

Scénář k Fantastickým zvířatům napsala sama Rowlingová, což je dobře, protože režisérem je znovu David Yates a… Tohle je jen můj osobní názor, ale zatímco Chris Columbus natočil dvě nádherné pohádky a Alphonso Cuarón povedený pre-teen horror, Yatesův styl se dá charakterizovat jedním slovem: „Hm.“ Takže pokud má film pořádně fungovat, zodpovědnost leží na scénáři.

Jak se Rowlingové povedl, se však dozvíte až v kině…

Weasley111
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Celkem 8 příspěvků v diskuzi
Fruiko
před 183 týdny
Jop, ale když se budeš snažit, najdeš link na starou db.
Weasley111
před 183 týdny
Já sám ještě nevim, jestli na to půjdu, recenze spíš potvrzují moje obavy, že scénář psaný...
Weasley111
před 183 týdny
Jo, to je asi největší hit příštího týdne, byla by ostuda ho vynechat :-) Zkusím se na to zítra...