home
Žiješ jenom dvakrát

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Japonsko. Zmrtvýchvstání. Nellie.

Ne že by to tak vždycky fungovalo, ale You Only Live Twice v luxusním podání Nancy Sinatry uvádí luxusní Bondovku. Agent 007 bojuje proti organizaci SPECTRE, ale tentokrát mu místo obligátních Američanů pomáhají Japonci (a Japonky) a rozhodně to stojí za to. Q se zase vyznamenal na poli dopravních prostředků a odhaduji, že někde v tomhle díle začal Bond pěstovat své hobby proklamované ve Skyfallu: zmrtvýchvstání. Skvělé bondovské dobrodružství, které tvoří originální příběh a zároveň navazuje na předchozí, aniž by působilo jako věčné opakování.

23. listopadu 2012
avatar uživatele
60 %

Zklamání. Po většinou kladném hodnocení jsem doufal v něco víc. Těšil jsem se na padoucha co je na plakátu. A on tam skoro nebyl. Chtěl jsem se jednoduše bavit a místo toho jsem se místy dost nudil. Jediná zajímavá scéna je ta s malým vrtulníkem.

30. října 2012
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Bond je v tomhle dílu nějak neschopnější než obvykle. Neustále někomu padá do pastí, nechává se zachraňovat a spoléhá na náhodu. To ale nebrání tomu, že jde spolu s Goldfingerem o nejlepší Bondovku do té doby. A jistě nebude náhoda, že spolu s Goldfingrem ji jako doposud jedinou nerežíroval Young.

4. září 2011
avatar uživatele
80 %

Mie Hama

Tento snímek nemá tolik humoru jako jiné filmy s Jamesem Bondem, ale za to má pestrý akční děj v exotickém prostředí Japonska.

27. června 2011
avatar uživatele
90 %

You Only Live Twice

Je pondělí odpoledne, další díl Bonda je zamnou a já jsem velice spokojen! "Žiješ jenom dvakrát" je pro mě odteď nejlepší bondovka s Connerym a je mi jedno, jak silný je proud proti kterému teď jdu! :D Nový režisér Lewis Gilbert nezklamal a naservíroval mi takového Bonda, jakého jsem si přál už od prvního dílu. Zajímavé prostředí, akcí nabité scény, krásná bondgirl, neupadající tempo a odhalení největšího záporáka v celé Bondovské sérii. Nejhlavnější pro mne bylo, že tento díl si opravdu dokázal udržet mojí pozornost po celé své trvání. Začalo to "pohřbením" do moře a skončilo závěrečnou scénou v sopce. Mezi tím byly další kvanta stejně zajímavých znějicích a ještě zajímavěji vypadajících scén. Na rok 1967 velmi dobré scény z vesmíru a opravdu pokrokové triky. Technicky je zkrátka film vyšperkovaný k dokonalosti. Sympatické vedlejší postavy jako Mie Hama, ale hlavně Tetsuro Tamba v roli zdejšího Bondova pomocníka Tygra Tanaky. I když v tomto díle "Q" nedal Bondovi tolik vychytávek, scéna s jeho jedinou "hračkou" malou Nellie je úžasná. Taky nesmím opomenout úžasnou titulní píseň "You Only Live Twice" v podání Nancy Sinatry. Jedna z nejlepších bondovských písniček je taky jeden z důvodů, proč jsem si tento díl tak oblíbil. Jediné malé negativum filmu byla podle mého scéna Ninja výcviku a vlastně všechno, co se zde Ninjů týkalo. Do bondovky se mi to zkrátka příliš nehodilo, navíc když se to v závěrečné přestřelce ukázalo jako naprosto zbytečné. Hlavní záporák s tváří Donalda Pleasence je sice na scéně jen poměrně krátkou dobu, ale i za tu krátkou dobu dokázal svou imagi a hereckým výstupem překonat všechny záporáky s kterými se Connery jako Bond kdy setkal (kromě Goldfingera). Akiko Wakabayashi se zase zařadila hned vedle Ursuly Andress jako jedna z těch lepších bondgirl co tato série nabídla. Sean Connery je bezdebat. Opět dovedl svou postavu k ještě větší dokonalosti. Jedním dechem: "Konečně bondovka podle mých představ. Drží tempo a nic jí nechybí! Povedená titulní píseň už je jen třešnička na dortu." Dávám 90 %. Výborně pane Gilberte! Takhle by to šlo!

6. července 2010
avatar uživatele
100 %

Nevim čím to bylo, ale tato bondovka mi jaksi nesedla. Nejspíš to bylo, protože je téměř stejný příběh jako v Zítřek nikdy neumírá.
Bylo to celkem jako dobrý ale takový nemastný neslaný určitě by to chtělo malinko povylepšit

7. října 2008
avatar uživatele
80 %

jedna ze strarsich bondovek, ktera vsak patri ke vsem ostatnim. MYslim si, ze tyhle bondovky se hodnoti kazda zvlast docela spatne, protoze kazda je o Jamesi Bondovi a uz to z toho filmu dela neodmyslitelnou cast vsech bondovek, ktere se kdy natocily a jeste se natoci. Ale zase nadruhou stranu kazda ma svuj dej a svuj napad, i kdyz se obcas nektere dost podobaji. A nejlepsi byl ten vrtulnik!

22. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Bond

Další z Bondovek. Musím se přiznat, že už mě docela unavuje se na ně dívat, ale pořád to zachraňuje sexy Sean Connery. Pro muže se zde objevily Japonky, myslím, že trochu exotická změna :-). Akce se dá (na tu dobu natočení), ale jak už jsem několikrát psala u minulých názorů, s novými filmy se rovnat nedá. A Bondovky bohužel nemají to, co u filmů hledám především - kvalitní příběh. Připadají mi dost schematické, a to bohužel nudí a následně ubírá body...

20. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Velice pěkná bondovka s vysokým tempem a zábavným scénářem. Japonské prostředí je nádherné a japonské dívky taktéž. Sean Connery opět nezklamal a byl výborný a když se z něj scénáristi rozhodli udělat japonce, myslel jsem že umřu smíchy. Jinak mě bylo příjemným překvapením odhalení Blofelda, který je slizký jako had. Souboj Bonda s jeho ochráncem byl velice pěkně udělaný. Bond za film stihl pronést asi tak milion výborných suchých hlášek. Já se bavil opravdu velice dobře.

6. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Nevim čím to bylo, ale tato bondovka mi jaksi nesedla. Nejspíš to bylo, protože je téměř stejný příběh jako v Zítřek nikdy neumírá. Jinak, všechny typické znaky byli zachovány, což je dobře... Ale je to asi nejhorší bondovka.

24. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

...

Daůší typická a povedená bondovka. Connery je a nejspíš bude(ke Crigovi sympatie zrovna nechovam) nejlepším Bondem, což ukázal i v tomto díle. Další herecké obsazení ujde a hudba je skvělá!

2. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

ďalšia

vynikajúca bondovka, rovnako dobrá ako všetky ostatné bondovky zo "starej školy". Nesúhlasím s názorom, že Pierce Brosmann navrátil slávu bondovkám, to skor reklama zapracovala. Osobne považujem nové Bondovky s PB za to najslabšie čo bolo ohľadom Bonda natočené.

16. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Klasika

Co k tomuhle dodat Bond v podání Seana Coneryho nemá chybu a je to asi jedinej pravej Bond . Až Brosnan dokázal zvednout zpátky zašlou slávu Bondovek .

7. listopadu 2005