home
Návrat na vrchol

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Matthew McConaughey

Jako každý příběh podle skutečných událostí je to hodně emotivní drama, tentokrát z prostředí amerického fotbalového týmu z Marshall University. Ale film nemá jen dojemné scény, má i výborné záběry amerického fotbalu.

6. listopadu 2011
avatar uživatele
70 %

Těchhle sportovních filmů se za poslední dva, tři roky vyrojilo opravdu dost a občas s dost kolísavou kvalitou. We are Marshall zapadá někam do toho vyššího průměru, podobně jako třeba Invincible s Wahlbergem. Já mám tyhle filmy rád a tak jsem si ho náležitě užíval. Natočený je to celkem pěkně, ale režisér často skáče z myšlenky na myšlenku jako splašená koza. Hodně se mi líbil úvod a doslov. Pak se to zvrhlo v rodinné drama s leteckou katastrofou, v části rekrutace nováčků se objevil dokonce komediální podtext. Naštěstí to nebylo kombinovaný úplně špatně a nepůsobí to směšně. Trochu rušivě na mě působil mini příběh slévárníka, který přišel o syna, ale alespoň byl do té role vybrán solidní herec. Fotbalové zápasy stáli za to a pár kaskaderů asi léčilo modřiny velkou dávkou ledu. Navíc některé spomalovačky na míč byly působivé a zvlášť ta poslední, kdy se let míče střídal s prostřihy, které film dovedly až do současné chvíle. Herecké obsazení bylo hodně fajn, sice žádný typický áčkový borci, ale Fox s McConaugheym za to vzít umí a hrajou víc než obstojně. Anthony Mackie by mohl být velký příslib do budoucna a jeho projev se mi líbil. No je to fajn, nenadchne to, ale rozhodně neurazí.

24. června 2007
avatar uživatele
Kovo
...
80 %

We are Marshall !!!!!

Emotívne a povzbudzujúce. Opäť sa mi dokázalo, že americký futbal je jediný motív do filmu, ktorým americkí filmári dokážu rozburcovať emócie. Tak ako iné filmy s touto tématikou ma ani Marshall nesklamal. Prekvapil ma Mathew Fox. Som rád, že som ho videl mimo Lost. Dobrý herec, i keď McConaughey bol presvedčivejší i s tou pokryvenou hubou. No čo dodať. Pekne spracované, akčná kamera v hre a srdcechytajúci príbeh. Stále však ostáva neporazený "Remember the Titans". Dávam.....

23. června 2007