home
Věc: Počátek

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Věc...

Bravo, tleskám Ameriko. Konečně si vyprodukovala velmi slušný film - Kanada se na tom asi hodně podepsala. Takže, filmeček hodně napínavý, skvěle ztvárněný a slušně zahraný. Dobrý příběh. Nejvíc se mi líbila ta kamera...už to není jako dřív, že polovinu filmových triků a efektů udělala tma. V tomto filmu je toho světla akorád a to je velmi dobře. Film mě v táhl do děje a to už jsem dlouho potřeboval. Film se mi moc líbil a dal bych i hodnocení nejvyšší ale pár detailů co se (ne)logiky týče tam bylo a závěr je také mírně rozpačitý nebo chcete-li otevřený až moc a ponechán na fantazii každého. Ale i tak uděluji vyjimečných 95%

29. května 2013
avatar uživatele
100 %

Dost dobré "pokračování" kultovního hororu odehrávavajícího se v puste Antarktidě. Už samo místo, kde se děj odehravá je velké plus. Přiběh byl hodně dobrej, možná i lepší než v předchozím díle o trikové strabnce je zbytečné se vubec zminovat,. od te doby holt triky postoupily spravným směrem a na tomhel filmu to jde hodně vidět. Emzáci jsou spravně slizcí, odporně děsivý a zaroveň i krásně vytvořený. Jedan z mála vyjímek kdy remake (i když ne doslovně) překonal předlohu.

26. března 2012
avatar uživatele
60 %

Nebolo to zlé, ale mohlo to byť lepšie. Napätie rozhodne nechýbalo. Začiatok veľmi pútavý, ale neľúbilo sa mi, že príšera z ľadu vybehla takmer v úvode. Proste mi to tam nepasovalo. Premeny ľudí na príšery celkom fajn ale koniec mohol byť vydarenejší.

16. března 2012
avatar uživatele
80 %

SLUŠNÝ PREQUEL

Vec je pre mňa kultový film a jeho "prednastavenie" prequelom považujem za dobrý ťah jeho tvorcov pre fanúšikov sci-fi a tohto filmu zvlášť. Napriek mnohým negatívnym hodnoteniam si myslím, že autorom sa podarilo vytvoriť verný predobraz už známeho sci-fi hororu. Ani drobné logické chybičky, ako napr. keď hlavná hrdinka sa v obrovskej fujavici púšťa von v rozopnutom kabáte, bez rukavíc a čiapky, zatiaľ čo muži to takmer nedokážu ustáť, neznížili kvalitu filmu, ktorý splnil všetky očakávania, ktoré by správny sci-fi horor mal mať. A to preto, že vo filme nechýbalo napätie, akcia a veľkolepé finále, ktoré sa na 100 % zladilo s "pokračovaním" tejto ságy z roku 1982.
Verím, že Vec neskončila a jedna skupina autorov sa pokúsi vytvoriť prequel prequelu, t.j. zmapuje príchod mimozemšťana a jeho pád na Zem, a druhá sa začne seriózne zaoberať možným únikom Veci medzi nás, pozemšťanov alebo sa pokúsia nechať Vec vyčíňať na zmrznutom južnom póle, napr. súbojom s expedičnou výpravou, ktorá tu bude natáčať svoj vlastný film o krásach Antarktídy.

9. prosince 2011
avatar uživatele
50 %

Hodnocení: 3 z 5 (***)

Carpenterova klasika si o prequel určitě říkala. Otazníků kolem norských polárníků bylo dost. Výsledek mě příliš nepotěšil, ale ani nepřekvapil. Atmosféra a napětí žádná sláva. Všechno takové očekávatelné a bez šťávy, ale snad ještě v mezích průměru. Mrzí me, že se herecké obsazení tentokrát neobešlo bez ženské přítomnosti Ještě že tu a tam zazněla ta norština. Dojem mi vylepšila závěrečná scéna, na kterou tak dobře navazuje verze z roku 1982.

7. prosince 2011
avatar uživatele
90 %

Mary Elizabeth Winstead

Tento poutavý thriller odkrývá události zasazené před film Věc z roku 1982 a výborným způsobem navazuje na legendární sci-fi příběh. Má i skoro stejnou hororovou atmosféru a napětí.

4. prosince 2011
avatar uživatele
60 %

Na Věc z roku 1982 se jen tak nezapomíná, což mi potvrdí snad každý, kdo ji viděl. Její „částečně remake, částečně prequel“ tedy upoutal mou pozornost celkem snadno. Ovšem bezmála třicetiletá propast mezi oběma filmy celkem pochopitelně vzbuzuje silnou skepsi. Mysleli to tvůrci opravdu vážně? Doopravdy chtěli „vyzvat“ Carpentera, kterého technologie doby (tedy alespoň v případě Věci) vůbec nijak neovlivňují? Jak jsem zjistil ještě před skončením tohoto filmu, tvůrci využili „otevřený začátek“ Věci z roku 1982. Už ve třech čtvrtinách se vyjevila spousta konexí a náznaků, že jsem rychle projel starší verzi a měl v tom okamžitě jasno. Tedy hlavně prequel. Tento fakt upřímně oceňuji. Jelikož mám na filmy celkem slušnou paměť, ze souvislostí s tak dobrým horrorem, jakým je starší Věc, mám velkou radost. A jelikož zde hrála M.E. Winstead, která se mi bůhví proč líbila ve Scottu Pilgrimovi, snažil jsem se najít ještě další klady. Asi nejvíc na mě překvapivě zapůsobila nepředvídatelnost. Nemluvím sice bohužel o příběhu, ale po svém vzoru tento film převzal to nevědomí diváka, za koho se věc vydává. A že jsem byl párkrát skutečně překvapen… Co se týče audiovizuálního zpracování, moderní technologie do jisté míry celkem věrně napodobovaly svoji starou předlohu, ovšem za žádnou cenu nemohu říct, že by se jí mohly rovnat. Efekty spoustu věcí vylepší, ale na některé zkrátka nemají. Ačkoliv jsme se mohli smát tomu, jak okaté loutky a rekvizity nahrazují „roztékající se“ lidi, většina diváků tak neudělala, protože měla spíš v kalhotách. Někdy se zkrátka reálné věci z pod rukou zkušených rekvizitářů nedají svou „nechutností“ a strašidelností nahradit. Asi zápor č.1. Dále se mi nelíbí, že celý scénář se od své předlohy prakticky neliší. Po většinu času, jako bychom se dívali do minulosti… Ovšem výraznější problém představuje atmosféra. Měl jsem z filmu pocit děsné uspěchanosti, čímž se to napětí prostě ne a ne dostavit. Abych to uzavřel, nemohu říct, že jsem vyloženě zklamaný, ale nejnovější Věc vyznívá spíš jako demo své plnohodnotné předlohy.

4. prosince 2011
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Absence praktických efektů z toho dělá hodně nepraktický film. O čem totiž Věc byla, než o dokonalých, strašidelných efektech byla? Tohle CGI nespraví...

27. listopadu 2011
avatar uživatele
70 %

Prequel ujde, remake, co kopíruje

Originalita-20%. Děj-65-70%. Akce-50%. Napětí a hororové okamžiky-70%. Jako remake nepřináší nic nového, pouze vypadá moderně a jako prequel by to částečně šlo. Já od toho nečekal vůbec nic a asi proto mě to celkem uspokojilo, protože kdyby ne, tak bych tu VĚC vnímal jako něco, co je opravdu zbytečné točit znovu, jelikož prostě jen až na pár věcí kopíruje předchozí film. Zvláštní je, že si mě zrovna toto opakování snímku z minulosti docela získalo, ale už to tak je. Nepředpokládám, že se zalíbí mnoha lidem.

27. listopadu 2011