home
Ve jménu krve

RECENZE FILMU

Do kin přichází Mel Gibson jako neohrožený otec, který má starost o svoji dceru. Dokáže jí ochránit navzdory nebezpečí gangsterů a výhružkám smrti?O čem film tedy je?
Příběh je celkem jednoduchý. Mel Gibson, jako John Link, je drsný bývalý motorkář, který měl ale ve svém životě problémy. Hodně pil, strávil několik let ve vězení, a svoji dcerku dlouho neviděl. Pak se vše v dobré obrátilo. Přestal být opilcem, z vězení ho na podmínku propustili, a otevřel si svůj skromný tetovací salón. Dokonce našel i svou ztracenou dceru.

Ta mu ale vše zničila. Ukázalo se, že jeho dcera Lydia, Erin Moriarty, je zapletená do drog, loupeží a vražd. Musela utéci a požádala Johna o pomoc. Nejdříve chtěla po něm peníze, ale nakonec jí začal ochraňovat. Potom se ale ukázalo, že tak jednoduché to nebude. Pár lidí totiž chtělo Lydii mrtvou. A tak jí její otec musí chránit před gangstery a následně potom i policií. Jak si asi dovedete představit, bez porušení jeho podmínky a pár zákonů se to neobešlo.


Jaký si na film udělat názor?
Mel Gibson stále nepatří na herecký hřbitov. Bez jeho účasti by byl film dalším velice podprůměrným thrillerem. Takto se stává alespoň průměrným. Ne však Melovou chybou. On, jako drsný otec, působí dobře. Vzhled tvrďáka má, umí se ohánět a má kontakty. S jeho dcerou to je horší. Postava byla dle mého názoru nevýrazná a divákovi špatně podaná.

Jak byste od tohoto filmu očekávali, měl by být plný akčních scén, přestřelek, pěstních soubojů a vyhrocených scén. Opak je žel pravdou. Navzdory krátké stopáži, se občas film pomalu táhne a vy máte problém udržet pozornost. A když konečně dojde na slíbené finále, na které se těšíte a očekáváte ho, dostaví se lehké zklamaní.

Pokud však máte Gibsona rádi, nevadí vám jednoduchý příběh, a rádi byste viděli, jak si s tím vším poradí, je to film stvořený pro vás. Mel má občas doopravdy vtipné hlášky, které pobaví, a se svoji dcerou to nemá jednoduché, což je také vtipné sledovat.

hodnocení
50 %
jedním dechem
Průměrný thriller, který dokáže zaujmout, ale občas může lehce nudit. Vše zachraňuje hereckým výkonem Mel Gibson. Příběh však čitelný a bez žádné pořádné zápletky.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.