home
Tři zločinci ve skryté pevnosti / The Hidden Fortress

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Kurosawa a já jsme podivná dvojka. On točí pořád stejně, ale těmi stejnými filmy mě někdy nudí a jindy naprosto pohlcuje. Nechápu, čím ty odlišnosti vznikají. Tohle je zrovna jeden z těch silnějších kousků.

29. dubna 2012
avatar uživatele
90 %

Opět perfektní! Kurosawa skutečně perfektně dokáže míchat napětí, akci i humor! Po všech stránkách vyvážené a bezchyné dílo!...a páreček chamtivejch rolníků je skutečně zážitek! 9/10

9. ledna 2008

Kurosawa jede!

Nevím proč, ale film ve mě nazovoval pocit sterilnosti. Jakobych to už někde viděl.- A pak mi to docvaklo!- Převratný snímek který inspiroval snad všechny dobrodružné spektákly co jsem viděl. Excelentní kamera, hudba, střih i výkony herců, které za sterilní pokládat nejde a snad ani nesmí. Akira Kurosawa opět nesklamal a natočil, tentokráte sterilní výjímečný a převratný film. (Jak jinak že?) Stereotypně dávám 95%.

30. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Velké překvapení...

Viděl jsem všechny filmy mistra režie, na shlédnutí každého z nich jsem se ohromně těšil - na tento však ne, nevím proč, že by tím, že se všude tvrdí, že to inspirovalo Star Wars (které upřímně "nemám rád"), nebo snad něčím jiným... No to už je dnes jedno! Podíval jsem se, nemohl jsem uvěřit. Začátek - naprosto velkolepý, provázení dvou příběhů, vzájemné splývání, drzost Kurosawovo chtíče, konec - dokonalý. Drásavá, však fantastkní hudba, která ve vás zůstane ještě hezkých pár chvilek. Exceletní kamera... Film je naprosto DOKONALÝ! Jeden z nejlepších Kurosawů. Akiro, děkuju za skvělý zážitek...:))

12. ledna 2007