home
Star Trek: Nemesis

NÁZORY K FILMU

Musím říct, že Nemesis mě tedy mírně zklamala. I když loučení s Novou generací kapitána Picarda nemohlo dopadnout lépe a je naprosto jasné, že lepší než První kontakt to už ani být nemohlo. Jinak příběh byl výborný, opět spíše temnější, digitální efekty a vesmírné souboje samozřejmě omračujicí a já se zase skvěle bavil, protože akce bylo opravdu dost. I když přece jen byla první polovina filmu tím nejlepším. Brent Spiner jinak opět válel ! A zaporák v podobě Shinzona stál také za to. Loučení výborné a nezapomenutelná Goldsmithova hudba byla jako na úplný konec to nejlepší. Doporučuji, skvělý film - ale čekal jsem o malinko víc. Po druhém zhlédnutí zvyšuji, Dranatická jízda se skvělým finále. Nádherná tečka za Novou generací. Úžasný, bezchybný film. 100%. Mě se to ohromně líbilo - akcí nabitý, temný děj s hrozným koncem. Občas je tam sice pár dějových chyb, ale jako Star Trek, i jako sci-fi je to na jedničku.

19. července 2013
avatar uživatele
80 %

Samostatné ohodnocení

Jelikož, jsem neviděl všechny filmy Star Treku, tak nebudu Nemésis, hodnotit jako kolega pode mnou. Nemésis jako samostatný film je velmi dobrý, ty nádherné kostými, exteriéry mě vždy dostanou. I když to auto mi do ST nezapadá. Postavy Picarda, Data, mám rád, takže bez námitek. Star Trek považuji za nejlepší Sci-Fi ve své kategorii, takže nebudu, kritizovat, jako již zminovaný kolega, ale má pravdu, protože co jsem četl, jsou v Nemésisu velké dějové chyby, ale jako samostatný film obstojí na výbornou.

24. dubna 2009
avatar uživatele
10 %

Nemesis

Je pro me prottipem filmu kdy se jedná o skvělé Scifi ale velice špatný star trek.

Na jeden film je tam prostě až moc děje a zvratů. Představitel Shinsona, lavnho záporňáka, je prostě šíleně nesympatickej a Picardovi naprosto nepodobnej, co ty křivý zuby?

Co tam dělá auto?
Co tam dělá Datův dementní předchůdce?
Co tam dělají vlastně vůbec Remani?
Jakto že se ze zelené planety Remus stala tmená těžební kolonie a to jen během 10 let?
Co tam dělají divní alieni v autech?
Záběry jak z Maxe Paina?
Naprosto namakaná remanské loď?
(Už někdo viděl aby hlídaní otroci potají postavili něco podobného? Kde na to vlastně vůbec vzali? A kde to celou tu obu měli u strýčka v garáži?)
Datova smrt. hmmm po tom všem to vůbec není překvapivý moment.
Shinson potřebuje Picardovu krev takže ho musí zabít?
Musíme znásilňovat Dianu.
Ačkoliv romulanské kostýmy senátorů jsou nádherné i tak samotný senát a pod. Film mi to nezachránilo. Je to nuda. A navíc se tam toho prostě děje moc. Všechno to co jsem vyjmenoval nahoře.. Kdby toho byla 1/3 možná by se to dalo rozdjechat, ale dakhle to dává dohromady slátaninu akce, kde ustupuje logika a příběh. Postavy se stávají překvapivě ploché a navíc jednají tak jak by to od nich nikdo po 20 letech co je zná vlastně ani nečekal. To by se dalo čekat u Voyageru, kde v každé epizodě postavy změnili svů charakter (Ani k lepšímu ani k horšímu, ale prostě změnili - víte jak těžké to je v reálu pro Voyager ne :-D ) ale ne u TNG !

Je to škoda a bohužel to nevypadá že by ST 11 dostal lepší hodnocení.

Obávám se že nás opět čeká film Skvělé scifi ve formě Starship Troopers, ale naprosto strašný Star Trek.

22. února 2009
avatar uživatele
100 %

Star Trek: Nemesis

Tak hned na úvod říkám a klidně mě za to ukamenujte,zastřelte nebo co koliv chcete že tenhle film ze série Star treku je aspon pro mě nejlepším celovečerním filmem jaký jsem zatím viděla.Film má mnoho kladů které se mi na něm líbí :) Skvělé triky,Efekty,dobrý děj,skvělé herce.Musím se přiznat že Patrick Stewart i když už není zrovna nejmladší že :) je i po tolika letech které uplynuly od 1 serie Star treku TNG jako kapitán Jean-Luc Picard pořád skvělý.O to víc mě mrzí že Star trek pomalu ale jistě upadá v zapomění nezbývá mi než doufat že někdo někdy přivede zase Star trek opět k životu.

3. října 2008
avatar uživatele
Arms
...
90 %

ST:X

No, tak když to řeknu stručně, dle mého názoru jde o 2. nejlepší film z prostředí ST hned po prvním kontaktu. I když rozdíl není veliký.
Ti, kdo tu prohlašují, že film nebo příběh je ničím nezaujal - nedivím se. Pokud neznáte celý geniální svět a prostředí ST, je mnohem těžší orientovat se v tom a někomu, zejména ze starší generace, musí film připadat jako nudná sci-fi. Ve skutečnosti, pokud do ST vidíte, tak víte přesně o co jde, kdo je kdo.. v jaké to je době, cos e stalo předtím, atd ... v porovnání se seriálem to není žádný zázrak, ale filmy v ST bývají celkově slabší, nicméně, hezky to dokresluje seriálový setereotyp.
Kdo neznáte Star Trek, nedívejte se na to...

14. února 2008
avatar uživatele
70 %

Brent Spiner

Star Trek znám jako pojem, ale moc jsem z něj ještě neviděl. Film mě ničím nepřekvapil a držel se v dějové linii toho mála, co už o Star Treku znám. Celkově byl na filmu nejzajímavější asi vzhled Rémanů.

9. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

Star Trek mi nepřirostl k srdci jako seriál a už vůbec ne jako film. Přišlo mi to strašně statický a o ničem. Herci nehnutě sedí nebo stojí. Nejlepší na tomto filmu byly snad záběry na vesmírné lodě, což mě trochu udržovalo v bdělosti.

8. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Vzhledem k tomu, že tohle je můj první hlubší kontakt se start trekem a nejsem nijak postižen rutinou předchozích řad seriálu ani filmů, tak se mi film celkem líbil. Kdybych se ale měl nedejbože koukal na nějaké předchozí filmy, byl by to pro mě nesmysl. Takže dávám průměr, abych zůstal radši neutrální.

8. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Možná je dobře, že je to asi poslední díl Nové generace. Grafika a efekty jsou super, ale dějově na mně působí jaksi křečovitě, jako když se všichni upínají na to, že je opravdu poslední.Mrzí mě to, protože tato řada byla podle mně nejlepší právě po dějové stránce a obsazení. Ale stejně je stále v té záplavě jeden z nejlepších sci-fi za poslední dobu.Jen mě mrzí, že jsem neviděla alternativní konec, který je jen na DVD, které je stále drahé, k jeho škodě.

18. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Dobré

Asi to ti, co star-trek nemají rádi nepochopí, ale tenhle film je dobrý. Dějově zajímavý, prostě star-trekovský. :) Sice mě velmi pobavila jedna scéna, která zřejmě vůbec pobavit neměla, (kdo viděl určitě ví :)) ale například konec mi zcela vyrazil dech... Jak mohli? :O No nic... :D

12. prosince 2006
avatar uživatele
20 %

Jako sriál Star Trek ještě ujde? Ale jako film? Jediné co na tom vidím pozotivního jsou efekty, ty jsou opavdu dobré, ale jinak nenacházím nic, co by mě nějak zaujalo. Od zápletky, přes děj, konče postavami. Myslím, že jsem u toho dokonce usnula.

25. září 2006
avatar uživatele
80 %

Prozatím poslední celovečerní Star Trek film. I přesto, že film není vůbec špatný, byl to pro producenty velký propadák a těžká rána. Problémem byla špatná reklamní kampaň, ale hlavně nesmyslné načasování premiéry v době, kdy do kin vtrhl druhý díl „Pána prstenů“. Tentokráte se režie ujal startrekovský nováček Stuart Baird a na rozdíl od předchozího akčňáka Jonatana Frakese trochu zvolnil. Je více rodinný (svatební veselí novomanželů prvního důstojníka Williama T. Rikera s lodní poradkyní Deannou Troi), zavede nás do komunity Romulanů, ale hlavně si pohrává s myšlenkou klonování a jejího nebezpečí, a to rovnou v podobě zákeřného klonu kpt. Picarda. Je poznat, že Stuart Baird se dříve živil mimo jiné i točením videoklipů. Celkově bych tento díl série nehodnotil naprosto propadákově, ovšem na druhou stranu nic nového nepřináší a vlastně se veze na postupně snižující se vlně vzniknuvší kdysi dávno v hvězdném datu - 1312.4 :).

3. září 2006