home
Ruiny

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

GOOD

Horory nie sú pre mňa ťahákom, považujem čas strávený ich sledovaním za stratu času. Tento film som však začal pozerať po polnoci v TV a vydržal som to až do konca. Na moje prekvapenie mal film v druhej polovici spád a herci predvádzali celkom slušné výkony. Samotný príbeh bol veľmi jednoduchý, no dobre pripravené scény, vhodné časovanie napätia a veľmi dobré herecké výkony spravili z tohto filmu "B" kategórie slušný zážitok. Škoda len samotného záveru a poslednej scény, ktorá bola príliš jednoduchá a nič nevysvetľujúca.

25. dubna 2011
avatar uživatele
70 %

Trochu mi to připomíná horoir Cabin ferer, ale to fakt jen okrajově. Ze začatku jsem si myslel že půjde jen o nějaké pověrčivé domorodce, co nechají ty chudáky na pyramidě vyhladovět nebo zbláznit se. O to větší a příjemnější bylo zjištění, že nešlo jen o pověry vystrašených domorodců. Film je dost originální. Dlouho jsem neviděl film s masažravými rostlinami, které navíc umí to co umí. Sice jsem se nebál, ale ozhodně to napínavé bylo. Rotliny byly dobře udělané. Dostatečně nebezpečné. Začátek byl tajemný. Když však vyšlo najevo proč jim domorodci nedovolí odejít, už neměl film takové kouzlo. Mo.hli atm i něco přidat. Třeba to, kde se ty kytky vzali, nebo nějakou legendu o tom. Ale to bych asi chtěl moc.

26. září 2010
avatar uživatele
70 %

zajímavé

tenhle film má hodně zajímavý námět. že rostliny budou vraždit bylo celkem nečekané. ale bohužel to nebylo vůbec strašidelné, ale i přesto pěkné:)

3. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

Fajn

Docela zajímavý a netradiční film. Myslím, že měl určitě nápad. Ale některé situace byly spíše komické, než strašidelné. Nebudu je tu ale rozebírat, ať si je najde každý sám. Celkově se mi film ale docela líbil. Je to zase něco jiného.

27. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Tenhle horor..Stál opravdu za to..Ze začátku mi to připadalo jako Texaský masakr,ale myšlenka z toho vyšla úplně jiná a v celku dost zajímavá..

4. července 2009
avatar uživatele
50 %

The Ruins

Další z mnoha sobotních večerů a já jsem se dokoukal na další z mnoha a mnoha horrorů. Tohle novější béčko mi přišlo pod ruku minulý týden, tak jsem si řekl, že dnes využiju nudného večera a kouknu na tohle béčko. Ano, hned na začátek se musí říct, že na nijak zvlášť velký rozpočet se film na první pohled zdá jako opravdu zajímavé dílko, ale to jen na první pohled. Skupina američanů jde na exkurzi po Mayských "památkách". :) Vypadalo to velmi záživně, ale já věděl, že když se to dalo do rukou někomu nezkušenému jako je Carter Smith, tak že spíš nemám čekat zázraky a moje očekávání se vyplnilo. Je velká škoda, že v tomto filmu působí souboj člověk versus kytka strašně komicky a stupidně a jediné pozitivní na tom souboji jsou chvíle, kdy je kytka láká do pasti a kdy se začne projevovat na obětech. Jinak mě její animace a ani rostlina samotná moc neuzemnila. Spíš jen pobavila. A protože film nemá jak vystrašit a lekavé scény tu spíš nenajdete (záleží na divákovi), snaží se film diváka alespoň šokovat, což se mu ve scénách typu amputace nohou, samořezání Stacy nebo chladnokrevné zabití domorodého chlapce dost vede. Knižní předloha mohla být napínavá, děsivá a strašná (to myslím v tom pozitivním smyslu), ale když se film rozhodnete dát do rukou nováčka, kterému ještě k tomu dáte málo peněz a onen výtvor pošlete rovnou na DVD, nemůžete se divit, že ve filmu něco jako je atmosféra nebo něco co se jí alespoň blíží jen stěží najdete. Konec mě jenom utvrdil v tom, že tohle nebude nic převratného, když se ukončil stéjně jako většina vyvražďovaček (Proč jen autor knižní předlohy ten scénář k filmu přepisoval?) tím, že všichni zemřou, jeden / jedna uteče. Vždyť to je už tak nudné. Teď k hereckým výkonům. Herci se vybrat skutečně povedli. Jsou to sice neznámí herci, ale né zase úplně neznámí herci. Takové typy, že když je uvidíte, nevzpomenete si na název filmu ve kterém hráli, ale víte, že už jste je někde viděli. Ovšem jediný kdo mě ze všech herců nejvíce zaujal byla Laura Ramsey, jejiž postupné bláznění a následné vyvrcholení její psychózy zahrála neuvěřitelně autenticky a byla něco jako zlatý hřeb večera. Tleskám. Jedním dechem: "Dobrý námět, který ale pokazila režie. Není to úplný propadák, má pár světlých chvil, ale neohromí, zvlášť když se zde jedná o boj s kytkou." Pro mě je to čistý průměr. Dávám 50 %.

21. června 2009
avatar uživatele
60 %

Teda jeden s tych filmov pri ktorom som skor zavieral oci kvoli tomu ako sa stale rezali. Film sa mal skor volat "pitevna" alebo nieco podobne. Myslim ze nazov filmu obsah a dej vobec nevystihuje. Koniec ma velmi prekvapil vobec by som ho nečakal. Najviac sa mi lubili herečky :)

22. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

---Ruiny---

Dá se......děj je dobrý, napětí trochu mizí hlavně přes den. Vlastně půlka lidí zemře jen kvůli tomu, že mu ostatní řežou nohy nebo do sebe řežou sami. Jsou tam pěkný animace a je to dobře vizuálně zpracovaný...zvlášt té révy. Zato se u tohohle filmu moc nebojíte, chtělo by to aby ta réva byla opravdu nebezpečná, aby z ní měli strach. Atmosféra je taky jinde. Herci zas tak dobrý nebyli.-----70%

29. března 2009
avatar uživatele
50 %

zajimava podobnost...

Vesměs mi tento film připomněl Jeskyni, kterou jsem viděl teprve nedávno. Někdo něco objeví, banda lidí se tam vydá, skoněí v uzavřeném ekosystému, kde je něco začne zabíjet a nemůžou odtamtud pryč. A protože mě ani Jeskyně, ani tento film moc nezaujal...

2. října 2008
avatar uživatele
Meky
...
60 %

Ooooo to je pocta, psát na tento film první názor. Njn u nás to kina ece nevysílají (a kdoví jestli budou) a tak sem asi jeden z mála který to u nás viděl :-) Ale přejdu k věci....Snímek Ruiny mě už po přečtení o co vlastně půjde, imponoval...Příběh je celkem jednoduchý..... skupinka mladých američanů se vydá tam kam nemá a špatně to skončí - taková klasika už v hororech. Atmosféru jsem tomu sice přizpůsobil při sledování, ale napětí o mě zavadilo snad jen jednou a to jak se spouštěli dolu to těch "katakomb". Jinak námět to je zajímavý, a "liany" celkem děsivé, ale vadilo mi, když vydávaly ty zvuky nebo dokonce mluvily, to už bylo vskutku přehnané. Konec je taky celkem čitelný, takže žádné překvápko. Dalo by se říct, že konečně něco nového, ale díru do světa kinematografie to rozhodně neudělá...

30. června 2008