home
Robin Hood

RECENZE FILMU

Legendární zloděj Robin Hood se znovu vrací do našich kin, ale tentokrát se nám bude snažit nabulíkovat, že jeho příběh vlastně vůbec neznáme a že tento, který některými scénami spíše připomíná Matrix, je ten jediný a pravý. Všude na světě nové moderní zpracování Robíka propadlo. Je to skutečně tak blbý film, nebo je jen podhodnocený? Obětoval jsem se a ověřil jsem to za vás.

Robin se vrací z války, kde zažil šílená muka, ale konečně se těšil na zasloužený odpočinek a svou milou. Jak ale k jeho nelibosti zjišťuje, nic není tak jak by mělo být, a to jak s jeho milovanou, tak s městem. Proto se svým novým přítelem Malým Johnem povstane a rozhodne se, že nastolí ve věcech pořádek. Šípy nikdy nebyly vystřeleny rychleji.Tolik k příběhu. Je skutečně jednoduchý. Už na samotném začátku se vypravěčem dozvíme, že příběh Robina Hooda vlastně vůbec neznáme a že teď nám řekne, jak to správně bylo. Jedno je ale jasné – skutečně nevíme, jak to doopravdy bylo, ale takhle se to určitě nestalo. Čím by tedy nový příběh mohl zaujmout? Akcí a vizuální stránkou. Akčních scén je opravdu hodně a hned na začátku dostaneme jednu opravdu skvěle natočenou, která sice připomíná spíš válečný film z Iráku. Byla ale záživná. Celkově akční scény v tomto filmu jsou dobře natočené. Kamera není šíleně roztřesená, krásně proplouváme mezi bojovníky, dojde i na nějaké zpomalené záběry a také nechybí vynalézavost (samostříly, zbraně připomínající spíše dnešní moderní).

A právě v tomto směru můžeš asi nové zpracování Robina Hooda narazit. Ta akce je hodně, ale hodně přestřelená. Mě to upřímně nevadilo, s takovým očekáváním jsem do kina šel. Umím si ale lehce představit, že ne všem to vyhovuje. Mají to za blbinu, což ona je, ale je to dobře natočená blbina s krásným vizuálem. Co se týče rychle vystřelených šípů, tak opět je to hodně nadsazené, ale ve skutečnosti herec Taron Egerton se několik měsíců učil rychlostřelbě od dánského mistra světa v rychlostní střelbě. Jeho rekord je 10 šípů za 5 sekund myslím, takže najednou některé scény z filmu dávají větší smysl a jsou poněkud reálnější. Navzdory tomu, že střílet šípy rychle jde, je i tak akce moc bláznivá.


Vizuál filmu je krásný, i přesto, že většina je počítačem. Možná opět spoustě divákům vadí modernost. Všechno je moc krásné, všechno hezky lícuje, vše je moderní a to ať už oblečení postav, zbraně, nebo budovy. Znovu, mě to nevadilo. Herecké obsazení je ale sympatické. Tarona Egertona mám rád už delší dobu, myslím si, že jej čeká dlouhá a úspěšná kariéra. Jamie Foxx, nebo Jamie Dornan hrají jednoduše dobře. Ale musím vyzdvihnout Bena Mendelsohna, který zde hraje záporáka (jako všude vlastně) a jde mu to skvěle. Ten se pro záporné role narodil.


Nového Robina Hooda bych s klidem přirovnal k nedávnému Králi Artušovi. Je mu v lecčem podobný a vlastně i stejně dopadl u diváků a v kinech. Nový příběh o Hoodovi je moderní, je rychlý, je nadsazený, je i humorný a dojde také na romantiku. Já jsem vlastně neměl s ničím velkým problém. Je to blbost, ale zábavná a v kině vypadá dobře. Podruhé bych se na něj asi už nepodíval, ale jako jednohubka to zafungovalo dobře. Stále však v mém srdci zůstane Robin Hood s Kevinem Costnerem. Toto byla jen akční blbina, která zasytí na dvě hodiny, ale pak stejně máte hlad.


hodnocení
50 %
jedním dechem
To byla ale blbost. Avšak zábavná, akční, vizuálně krásná jednohubka o legendárním zloději s jednoduchým příběhem, ale dobrým záporákem, známými herci. Film je ve světě podle mně podhodnocený. Pokud styl nedávného Artuše vás zaujal, nový Robík vás nezklame. Nic ale od něj nečekejte a on vám dá akční a (místy) humornou podívanou.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.