home
První velká vlaková loupež

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Bomba

Od malička je to můj oblíbený film. můžu jen doporučit. Hlavně hudba je skvělá. Connery je gentleman jak má být,prostě svůdný zloděj.

27. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Sean Connery

Je to zajímavá kriminálka ze staré školy, kde se klade důraz na přípravu zápletky a děj nepotřebuje spoustu rychlých střihů napínavých scén.

24. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Souhlasím s názorem uživatele Sajgon, lupiči gentlemani a jejich originalita loupeže. Film i na pár drobností je strhující, už i proto, že polovinu filmu tvoří jen příprava a překážky k samotné loupeži. Sean Connery zde exceluje.

14. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Michael Crichton na podkladě skutečné slavné loupeže, která vstoupila do dějin kriminalistiky sepsal román „Čtyři klíče“, ovšem značně zromantizovaný. Jakmile se kniha stala bestsellerem, tak si svůj román i zfilmoval. A nutno říci, že se mu to povedlo. Značný podíl na úspěchu mají oba hlavní představitelé Sean Connery a Donald Sutherland, a taky způsob natočení. Divák se seznamuje s přípravou a samotnou loupeží krůček po krůčku. Oba lupiči - gentlemani jsou okouzlující a nejde jim prostě nefandit.

27. července 2006