home
Proposition

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Od Proposition jsem čekal skutečně hodně. Při prvním pohledu na plakát a žánr mi bylo okamžitě jasné, že s tímto filmem nechci nic mít, jenže nějakým zázrakem mě úspěch na IMDb přesvědčil na film se podívat. Bylo to správné rozhodnutí, nebo jen chvilková slabost? Pokud vás film zaujme tak, jak zaujal mě, pak bych na vašem místě dával větší pozor. S průměry na IMDb většinou souhlasím, ale není to poprvé, co tomu tak není. Podle mě tomuto filmu dává palce nahoru spousta diváků jen proto, jak jsou překvapeni tím, že se ve filmu vlastně skoro nic neděje. Člověka to zmate, a proto nechce vypadat jako buran, kdyby dal málo. Film Proposition jednu věc rozhodně zvládl. Jakožto western měl atmosféru, jež mi tentokrát seděla. Ovšem dostal bych se k příběhu. No, je nutno dodat, že děj se ukázal být mnohem lepší než ten z Neda Kellyho. Oba filmy se odehrávají v Austrálii, avšak i když měl ohledně příběhu mnohem větší potenciál Ned Kelly, Proposition jednoznačně vítězí. Jenže lepší hned (bohužel) neznamená mnohem lepší. Za to může to očekávání. Očekával jsem něco na způsob 3:10 Vlak do Yumy, ale dočkal jsem se patlaniny, v níž mě neoslovilo za Boha vůbec nic. Byl účel, aby divák chápal, jak strašné dilema je zabít bratra pro záchranu druhého bratra? S tím nebyl nejmenší problém, ale to jako znamená všechno? Vždyť nad tím se člověk zamyslí hned na začátku, a pak čeká něco ještě silnějšího… Je bohužel smutnou pravdou, že Proposition má svůj osobitý příběh, který ovšem tvůrci roztahovali a dějově vůbec neokořenili. Jaký účel měli k čertu třeba John Hurt nebo David Wenham? Člověk je rád vidí, ale význam neměli prakticky žádný… A Guy Pearce, jakožto hlavní hrdina? Jemu jsem měl uvěřit, že to myslí upřímně vážně? Probůh, co se to s vámi, tvůrci, dělo? Proposition nesplnil téměř žádná má očekávání. Herci hráli opravdu nepřesvědčivě, film mě hodně nudil, někdy jsem neměl daleko k usnutí, nepomohly ani rádoby filosofické myšlenky, a tu občasnou brutalitu považuji za opravdu nevhodnou. Rád bych řekl, že na mě zapůsobil alespoň konec, ale skutek utek.

15. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

proposition

Tvrdý příběh tří bratrů z Austrálie dost přešpikovanej "chuťovkami" plných krutosti, drsnosti a bezcitnosti neskutečně důvěryhodný a hlavně vynikající hudba! fakt hudba je minimálně polovinou celého filmu skombinovaná s přírodními scenerieme no kousek k pohledání! doporučuji spíš silnějším povahám, slabší by asi neměli zájem koukat na některé doslova masakry...

15. května 2008
avatar uživatele
90 %

nove dobre westerny sa uz skoro vobec neobjavuju..no toto je skvela vynimka.cely film cakate ako to nakoniec skonci a drzi vas v napati.skvele herecke vykony,scenky,proste vsetko plne uveritelne.

22. března 2008

dokonalá kamera

Je málo westernů, které se mi doopravdy líbily. No a Proposition je rozhodně jedním z nich. Hlavní zásluhu na tom má sympatický hlavní hrdina, krásná hudba, ještě krásnější kamera, úchvatná australská příroda. Děj je sice jednoduchý, ale zato velmi poutavě zpracovaný. Navíc filmů, které se odehrávají v Austrálii, moc není. Celý film má uvěřitelnou atmosféru, do které se rádi necháte vtáhnout... Film je sice plný krvavých a násilných scén, ale pokud máte silnější žaludek, vřele vám Proposition doporučuji.

25. února 2007
avatar uživatele
100 %

Je to docela dobrej filmeček, kterej má skvělý námět, děj, hudbu, střih a skvělé herecké výkony! Je tam hodně nečekaných věcí, které úplně mávají s dějem! Opravdu stojí za to se na to podívat!!! Je to prostě super film!!

20. února 2007
avatar uživatele
70 %

Film, který dá se říci nemá hlavní postavu.Každý v něm má chvilku navrch a to je velmi originální a obdivuhodné, že lze velmi propracovaný děj rozložit do několika postav.Navíc je opravdu dobrý!!!Napětí se dá krájet a člověk neví komu držet pěsti (zda zloduchům, kteří páchají ohavnosti a nebo mužům zákona, kteří páchají taktéž ohavnosti)!!!Také mě velmi nadchla syrovost celého filmu (zuby, špína, vlasy, ...).Určitě radím shlédnout, ale předem varuji něžná pohlaví, která by tento snímek nemusela přijmout zrovna v nejlepším

15. února 2007
avatar uživatele
100 %

Krasně,emotivně brutalní film

Když jsem četla že je The Proposition je wester nečekala jsem nic vyjímečného ale hluboce jsem se mýlila, neobyčejně nádherně natočený film v drsné Australii 19.století vynikající herecké výkony (Pearce,Wudson,Wilson,Wenham,Watson atd),exelentní hudba která vás doprovází celým filmem, nejsou tu žádní rádoby drsnáci šašci či komici ale herci s velkým H například Guy Pearce(ne jenom on) byl skvělej! v tomhle filmu se opravdu nešetšilo krvi a bouchačkami,agresi a všecho čeho se filmaří bojí dat do filmu, donutí vás přemýšlet nenechá vas v klidu,naplní vás příjemnou depresi a na konci se přistihnete že brečite ... nejspíš už ten film nebudete chtít znovu vidět ale jistě vím že tento film je briliantni! žádná ztrata času.Nemám slov tenhle film mě totalně emotivně dostal!

5. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Radost pohledět

Proposition je fantastickej film. Drsnej, ale má v sobě neuvěřitelnou poetiku. Kdo nemá rád Cavea, možná ten film těžko skousne. Těžko se už letos objeví něco lepšího. Nádherná hudba, výborní herci a samozřejmě skvělý scénář.

18. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Tak toto je hodně drsná záležitost.Nicméně,pokud máte silný žaludek a nervy,rozhodně stojí za vidění.Například i proto,že filmů z historické Austrálie moc není.Celé vyprávění má úžasně skutečnou atmosféru,krásné záběry na prašné a vysušené australské exteriéry.Film se s ničím nemaže,pokud někdo někoho zabije dupnutím na hlavu,prostě to vidíte.Vrcholem je hudba od Nicka Cavea,který se postaral i o scénář.Výborné jsou i herecké výkony,zejména Ray Winstone a Danny Houston.Můžu doporučit.

19. září 2006