home
Princezna

RECENZE FILMU

Už je tomu skoro měsíc, co si můžete na Disney+ pustit akční nářez od streamovací služby Hulu. Není to zas tak profláknuté béčko, aby ho tady každý z vás viděl, proto bude fajn si říci, jestli Princezna vůbec za zpuštění stojí. A odpověď? Ano i ne.

Hlavní roli hraje americká dvaadvacetiletá herečka Joey King, která není ve světě filmů žádným nováčkem, a já sám jsem si ji celkem oblíbil. Má cosi zajímavého až sympatického, co mi vyhovuje. Joey si v tomto filmu střihla roli princezny, která je donucena si vzít nápadníka, který se jí vůbec, ale vůbec nelíbí a hned jeho charakter prokoukne. Protože ale její nápadník nerad slýchá slůvko Ne, uvězní ji ve věži a její rodinu zajme. A pak se chová jako klasický záporák. Má silné negativní řeči, zastrašuje, ubližuje a líbá jinou ženu, i když má svou „nevěstu“ přivázanou ve věži. Princezna ale není žádná křehká děva, co potřebuje zachránit. Vezme celou nelíbeznou situaci pevně do svých rukou a jde osvobodit nejen svou rodinu, ale také lid z jejich království. Přitom potkává spousty nepřátel, které kosí tak, že by se ani John Wick nemusel stydět.
A to je právě ten hlavní highlight filmu – drsná, brutální akce. Pokud toto od filmu očekáváte, dejte Princezně šanci. Akce je tu hodně. Není čas na nějaké omáčky kolem. Princezna se probudí a hned až do samotného závěru nakopává zadky, láme ruce, nohy a vazy a přitom také schytá těch pár ran (Což já kvituji, není nic horšího než hrdina, co se ani neškrábne.). Samotná akce je celkem fajn. Občas má dobré nápady, má skvělou kameru a je hezky brutální. Ale samozřejmě zabředneme i do klišé situací anebo do rychlejšího střihu. Pár soubojů na jeden záběr tu ale přeci jenom jsou.

Akcí ale končíme. Příběh je přinejmenším nezajímavý a tuctový. Postavy vám jsou zcela jedno a vlastně jen dychtíte po dalším patře věži, ze kterého Princezna postupně sestupuje, abyste viděli další z mnoha slíbených akcí. Občas to připomínalo počítačovou hru, kdy hrajete za hrdinu a jdete s ním patro od patra, kde narážíte na protivníky a jen je kosíte.

Princezna vám nic nedá. Ale dokáže zabavit, protože má krátkou stopáž a je rychlá a úderná. Pokud máte rádi bezduché filmy, jen s akcí a pár dialogy, Princezna je jak pro vás stvořená. Já bych ocenil, abych mohl hodnotit vice procenty, trochu zajímavější příběh, nebo alespoň nějaké zvraty. Tady je od začátku jasné, jak to dopadne a to ani nemusíte mát nakoukáno stovky filmových příběhů. A to je škoda.

hodnocení
40 %
jedním dechem
Princezna je pouhým akčním nářezem, který vlastně od tohoto příběhu chceme. Film má krátkou stopáž, je rychlý, nabití akcí - což je to nejlepší, co film nabízí. Akce dobře natočená, ale příběhově nudné a od začátku je vám jasné, jak celý příběh skončí. Vše zapadá do průměru a dobře natočená akce nestačí, hlavně, když je jí tam moc a občas se opakuje, i když nápaditost tu je. Je to jednoduše lehce podprůměrný snímek, ale diváky si najde díky své akci.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.