home
Příliš vzdálený most / Vzdálený most

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

O tomto príbehu som ešte nikdy nepočul, alebo možno počul ale pod iným názvom. Film je strašne dlhý a mnohými miestami nudný. Chápem že už má pár rokov no predsa len to nie je ono.

17. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

Sean Connery

Je to přesvědčivý a zajímavý válečný příběh se spoustou proplétajících se dějových linek a hrdinných postav. Zápletky mají vzrůstající napětí a některé jsou opravdu výborné.

24. listopadu 2007

I po vylodění Němci zaznamenali zdr

Jeden z nejlepších válečných filmů,který by se dal zařadit částečně i mezi dokumenty nebot nádherně popisuje to co se událo v tom Smutném podzimu roku 1944 na tzv.Pekelné silnici v Holansku.Ač tento film nedostal moc ocenění já ho pokládám za jeden z nejlepších válečných filmů jaké kdy byly natočeny.

18. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Velkolepé válečné drama, které se od jiných odlišuje tím, že dějově nesměřuje k triumfálnímu vítězství spojeneckých vojsk, ale naopak ukazuje utrpení obyčejných vojáků a jejich konečný neúspěch v nepodařené operaci Market Garden. Celkem věrně rekonstruuje tuto velkou černou kaňku na jinak úspěšné válečné strategii generála Montgomeryho. Film mě ohromil svou výpravou. Scény leteckého výsadku a plavba pěchoty přes Rýn jsou skvělé. Jediné co bych vytkl je zbytečně velké množství hereckých hvězd v jednom filmu, které více než na děj strhávají pozornost na sebe.

7. června 2006